Správa (Slovenská republika)
Slovensko Slovensko
Česká republika Česká republika
Německo Německo
94 minut

Žánry

:
Drama, Válečný, Adaptace knižní, Podle skutečných událostí, Retro

Obsah

:
Dobrodružný filmový příběh útěku mladých židovských vězňů Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrby z přísně střeženého koncentračního tábora Osvětim zachycuje skutečné více »« méně

Režie

:
Peter Bebjak

Scénář

:
Peter Bebjak Jozef Paštéka

Herci

:
Noël Czuczor Christoph Bach Wojciech Mecwaldowski Aleksander Mincer Florian Panzner ...
Premiéra: 14. 10. 2021
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Zpráva. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zpráva myslíte! K 24. říjnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27783 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  15. 10. 2021
  marie-kolarova (2317 bodů)

  Vizuál představuje silný prvek tohoto filmu. Syrové obrazy přispívají k prožití atmosféry osvětimského pekla. Zpráva nemá nijak hluboce propracovanou psychologickou stránku, ukrývající se vězni mně spíš lezli místy trochu na nervy. Rovněž tak vyslýchající důstojník je relativně klišoidní, syn padl na východní frontě a on tady v závětří plní úkoly, které mu musí dávat smysl jen tehdy, když si vypláchne mozek a eliminuje jakýkoliv cit. Přesto je film působivý právě přes obrazovou stránku. Překvapivě mě nenudil, i když nijak mimořádně akční. To jsem ani nečekala, navíc jak natočit napínavý film, když vím, že z koncentráku úspěšně uprchli. Za mě mohl režisér trochu osekat část v koncentráku a rozpracovat tu pasáž o tom, jak neradi slyší dobří lidé špatné zprávy. Jaký porod znamenalo připustit, že se tam dějí zvěrstva. Jak se vám z Osvětimi utíkalo? Jak asi….

83 64 ?
jak hlasovat?
 • Reacherjack2016 75%
 • marie-kolarova 75%
 • Mikik4444 100%
všechna hodnocení (3)

V žebříčcích uživatelů

275. místo z 285 v žebříčku uživatele Mikik4444