The Witches of Eastwick (USA)
« další názvy »
USA USA
118 minut

Žánry

:
Fantasy, Horor, Komedie, Adaptace knižní, Gotický
Motto: Tři krásné čarodějky a jeden šťastný ďábel.

Obsah

:
Velmi volná adaptace knihy Johna Updikea, která se na příběhu tří osamělých žen zamýšlí nad vztahy mezi oběma pohlavími. Snímek v sobě spojuje prvky bizarní více »« méně

Režie

:
George Miller

Scénář

:
John Updike Michael Cristofer

Herci

:
Jack Nicholson Cher Susan Sarandon Michelle Pfeiffer Veronica Cartwright ...
DVD: 1. 5. 1998
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Čarodějky z Eastwicku. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Čarodějky z Eastwicku myslíte! K 3. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28228 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Čarodějky z Eastwicku


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  23. 3. 2021
  martin-mickey-stusak (26531 bodů)

  Tři kamarádky nemají štěstí na muže a tak jim nezbývá nic jiného, než snít o svém temném zachránci, který jim vrátí úsměv do jejich nudného každodenního provinčního života. Když tu se náhle objeví záhadný muž s klasickou démonickou tváří Jacka Nicholsona, čímž začnou se dít věci. Příběh o morální zkaženosti impozantně spojující obyčejnou fanatičnost s ďábelskou nadpřirozeností. Románová předloha Johna Updika prý byla dlouho tématem diskuzí jde-li o pouhou satiru. Filmový přepis má být jednodušší v tom konceptu, že byl příběh pojat jako pouhá komedie. I tak je plně poukázáno na ryze mužskou amorálnost v postavení k ženám, což v dnešní době vyznívá jako takový předvoj současného #MeToo. Pokrytecké patriarchální struktury tu zkrátka doslova září. Avšak je to plně vyrovnané, což dosvědčuje jedna ze scén hned na začátku příběhu, kdy se dámy baví, jak by se chtěli osamostatnit od mužů, ale přitom nevydrží se o nich nebavit. I přes všechny koncepce ochrannou ruku stále tvoří tradiční hodnoty, i když jsou považovány za nepřátelské. Snímek je i přes poukazovanou morálnost k zamyšlení velmi zábavný, i když má určité okamžiky podivné až hloupé ve svém vyznění. Dnes už filmová klasika mající ve vědomí diváků své zasloužené místo, neb má po generace stále co říct.

 • 75%
  1
  0
  22. 2. 2019
  Pete69 (22045 bodů)

  Možná z nostalgie, možná pro skvělé obsazení, mám tento film z mě úplně nejasných důvodů rád. Perfektní výkon hereček i Jacka Nicholsona, prvky hororu, mystéria i obyčejného života na americkém maloměstě. Příběh vlastně žádný, přesto má tento film něco do sebe.

 • 75%
  0
  0
  18. 4. 2020
  Sheldon (16037 bodů)

  Formálně skvěle natočená horrorová komedie s perfektním castingem je hodně netypicky zrežírovaná Georgem Millerem a obsahuje scény, které jsem nikdy v žádném jiném filmu neviděl. Film funguje zejména v komediální rovině. Ve druhé polovině se pak stává čarodějnickým horrorem, která ale úplně neladí s polovinou první. Slušný film.

 • 80%
  0
  0
  9. 10. 2016
  lamps (14912 bodů)

  Příběh rozhodně není zrovna dokonalý, ale zásluhou famózního Nicholsona vyplouvá daleko z šedi průměru. Stejně jako asi každý mužský jsem se i já snažil zaměřovat svou pozornost hlavně na nejkrásnější čarodějku Michelle Pfeiffer, ale Jackův výkon od chvíle, kdy se poprvé objevil na place až do okamžiku, kdy jej opustil, naprosto zastiňuje vše ostatní a dělá z filmu jednu velkou zábavnou show. Takoví umělci jako on by snad ani neměli stárnout, aby nás mohli pořád a pořád zahrnovat svou genialitou. A co se týče kvality filmu? Jestli máte alespoň trochu rádi atmosféru nadpřirozena, černý humor a v neposlední řadě Nicholsonův herecký projev, tak se budete skvěle bavit!

 • 75%
  0
  0
  3. 8. 2017
  Danny F. (11152 bodů)

  Parádní film s perfektním obsazením. Rád se na tento film opět kouknu. Super srozumitelný příběh.

 • 70%
  0
  0
  27. 11. 2012
  VitvarJane (4484 bodů)

  Mě se tento film líbil, ačkoliv chápu, že některé lidi nemusí zrovna zaujmout. I přesto nejsem nadšená z některých až nechutných scén a celkově horšího hereckého výkonu. Pointa mě ale zaujala a nemyslím, že jsem ho viděla naposled.

 • 90%
  0
  0
  8. 4. 2022
  Temný Pán ze Sithu (1858 bodů)

  Tohle je film který jsem už viděl jako malý,a už jako malého kluka mě uchvátil.samozrejme jinak než teď jako dospělého,jako kluka se mi líbil kvůli čarovným scénám na konci filmu,jako dospělého mě uchvátil hlavně příběh a i podtext příběhu,jako je na tu dobu neortodoxní feministický přístup.cely film je zajímavý a dokáže uchvátit.a hlavně dokáže zaujmout Jack Nicholson.na rovinu hraje tam fakt osklivyho chlapa,ale o to m větší charisma,i proto dokáže uchvátit hned 3 ženy, které mají to nejlepší za sebou,nebo naopak když potkají pana derylla van Horna který je absolutně okouzlí a oni nemůžou jinak než mu podlehnout.kazdy by měl tento film vidět,nebude litovat

 • 80%
  0
  0
  13. 12. 2012
  pokladnik (1600 bodů)

  Začalo to jako pohádka, ale záhy se ukáže, že je to horor. Sice komediální, o to možná lepší, protože se nebere příliš vážně. Lepší ďábel než démonický Jack Nicholson není. Zdatně mu sekundují tři půvabné herečky Sarandon, Cher a Pfeiffer a rozjedou neskutečnou jízdu o lásce, o nenávisti, touze po dětech, vysněných chlapech a hlavně o našem skrytém strachu...

 • 90%
  0
  0
  12. 10. 2012
  Medúska (946 bodů)

  Jack Nicholson je opravdu takový Ďáblík, role mu neuvěřitelně sedla a přišlo mi to, že si natáčení s 3 tak krásnými ženami, jakými Pfeiffer-Sarandon-Cher v té době byly (před 25-ti lety) naprosto užívá. Roztomilá fantasy komedie, na kterou se vždy ráda podívám.

 • 90%
  0
  0
  8. 4. 2016
  aneta-hofmanova (170 bodů)

  Kouzlit bych fakt chtěla a tohle je sen asi každého. Film je starší, ale přesto báječný.
  "Satan" Jack Nicholson i jeho čarodějky: Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer hrají úžasně a každou chvíli mě rozesmály vtipnými gagy. Nicolsona mám moc ráda a tohle je jeden z jeho nejlepších filmů vůbec.

 • 100%
  0
  0
  11. 8. 2015
  Luci69 (156 bodů)

  Moje nejoblíbenější pasáž je ta, kde Cher nadává Jackovi Nicholsonovi, který se před ní "svůdně plazí" po své luxusní posteli ve své luxusní vile na svém ohromném pozemku, kde čůra na volavky. Na film jsem koukala denně a zanechal ve mně nesmazatelné stopy a naučil mě i pár sprostých slov :o) Prostě mě ovlivnil a vyrůstala jsem s ním a porovnávám s ním všechny filmy s podobnou tématikou a ještě žádný ho nedostihnul. Špičkový film a naprosto úžasnými herci, hereckými výkony, hudbou a koncem. Jen bych chtěla ještě napsat, že dubing s Bartoškou jsem nikdy nezkousla a asi nikdy nezkousnu...naprostá hrůza!!!!

Hodnocení a recenze Čarodějky z Eastwicku

74 ? ?
jak hlasovat?
 • Psychotronix 65%
 • Temný Pán ze Sithu 90%
 • Mrykodaj 75%
 • Mikik4444 80%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Sheldon 75%
 • Yantcha 75%
 • petr-sedivec 80%
 • joe.1 75%
 • Angelus 80%
všechna hodnocení (124)

V žebříčcích uživatelů

18. místo z 21 v žebříčku uživatele pokladnik

„Začalo to jako pohádka, ale záhy se ukáže, že je to horor. Sice komediální, o to možná lepší, protože se nebere příliš vážně. Lepší ďábel než démonický Jack...”

3. místo z 9 v žebříčku uživatele roque
19. místo z 19 v žebříčku uživatele Melody Harkness
23. místo z 32 v žebříčku uživatele lawaza.1
86. místo z 152 v žebříčku uživatele Angelus