Cliffhanger

76%
Cliffhanger
Gabe opustil svou přítelkyni i milované povolání horského vůdce poté, co nepřímo zavinil smrt dívky svého kolegy. Po několika měsících se vrací. Traumatizovaný, zdeptaný. Muž, který si sáhl až na dno svých psychických sil. Zdánlivě. Netuší, že ve stejnou dobu probíhá vysoko nad oblaky loupež století. Zlotřilý agent FBI se rozhodne přejít na druhou stranu barikády a do začátku nového života si chce přilepšit několika sty miliony dolarů z federálního rozpočtu. Ovšem jako už tolikrát je tu lidský faktor, a tak pečlivě naplánovaný zločin nevyjde přesně podle zdánlivě bezchybného plánu. Tři obrovské kufry až po okraj napěchované bankovkami dopadají doprostřed krajiny plné zasněžených srázů a rozeklaných údolí. Chvíli poté havaruje i letadlo se zběhlým agentem a jeho psychopatickými komplici na palubě. Karty jsou rozdány. Kdo jiný, než dvojice zkušených horských vůdců, pro které jsou skalnaté vrcholy domovem, může v mrazivé divočině skalistých hor znovu dopomoci padouchům ke ztracenému bohatství. Gabe a jeho přítel se díky zbabělé lsti zločinců ocitají rázem v rolích rukojmí. Mají najít ztracené miliony. Sylvester Stallone v roli rukojmího? Ne nadlouho...Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
7.5
Och devadesátky, ty nám daly řadu skvělých akčních filmů a Cliffhanger rozhodně patří mezi ně. Pro samotného Stallona je tento film jedním z jeho nejlepších. Příběh je napínavý,nechybí památné scény a i zvolené místo děje je zajímavé. Mimochodem kulisy na svou dobu vypadají úchvatně. Hodně z mého hodnocení dělá John Lithgow v roli záporáka. Ten odvedl výbornou práci.
Pete69
Pete69
30 827 bodů
7.5
V době, kdy Cliffhanger vznikl se jednalo o skvělý film, takže proto i tak vysoko hodnotím. Skvělé prostředí. Na tu dobu standardní příběh, ale taková byla prostě doba a lidi to hltali. Prostředí velehor je vždy lákavéí, takže Cliffhanger je koukatelný film.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 605 bodů
8
I když se jedná o velmi jednoduchý děj, byl ve své době velmi často kopírován a dokonce se ze snímku propůjčovali přímo i některé scény. Při zamyšlení je tu samozřejmě spousta absolutně nereálných situací, ale takové akční příběhy už prostě jsou. Asi jako nejzávažnější fakt je, hned na začátku příběhu, prudká změna charakteru hlavní postavy Gabeho Walkera v podání Sylvestera Stalloneho. Vrátí se do hor a neustále si vyčítá smrt kolegyně a nemá chuť se do ničeho pustit. Když však přijde volání o pomoc z hor, musí být hodně dlouho přemlouván aby do toho šel. Když svolí, jeho proměna je neskutečná. Setká se s Halem Tuckerem (Michael Rooker), který mu to začne zase naopak tvrdě vyčítat, ale on jako vyměněný najednou výčitky svědomí nemá a hrdě se hájí. Tedy takový výkon by potřeboval kdejaký psycholog, neboť by se značně ušetřilo na antidepresivech. Ano, je to taková jednoduchá akční jednohubka plná nelogičností, ale psala se 90.léta a ve své jednoduchosti se tohle považovalo za jeden z nejlepších akčních počinů z horského prostředí.


Dodatečné informace

Původní název:
Cliffhanger (více)
  • Itálie Cliffhanger
  • Itálie Cliffhanger - L'ultima sfida
  • Itálie Cliffhanger : Traque au sommet
  • Itálie Máximo riesgo
Premiéra v ČR:
26. 11. 1993
Distributor:
Prima+
Země původu:
Itálie, Francie, USA
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
70 mil. USD
Tržby:
255 mil. USD (celosvětově)

Další z kolekce Cliffhanger


Podobné