Hotel Mumbai

78%
Hotel Mumbai
Filmové zpracování děsivého masakru v hotelu Tádž Mahál v Bombaji z roku 2008, který bývá označován za jeden z nejstrašnějších teroristických útoků v historii země.Recenze: Hotel Mumbai

Kinobox.cz
80%

Chválit se dá dlouho, protože film sice přikresleně a zjednodušeně, ale pořád velmi naturalisticky a přesvědčivě znázorňuje jednak chování lidí v krizové situaci, jednak bezbrannost okolních nepřipravených složek a nakonec i pomatenost samotných teroristů coby mladých kluků, kteří umějí milovat své blízké, ale nechají se mechanicky přemluvit do činů, jimž ani sami moc nerozumějí.


Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8.5
Filmy co jsou založeny na skutečných událostech mám velmi rád. Je pak mnohem snadnější nechat se vtáhnout do děje a spolu s hlavními hrdiny příběh prožít. Hotel Mumbai jde v tomto až na hranu a svou syrovostí vytváří na diváka konstantní tlak díky čemuž je divácky zážitek více autentický. Výborná záležitost
Pete69
Pete69
30 755 bodů
7.5
Dobré zpracování teroristického útoku v Bombaji. Útok teroristů vypadá věrohodně a celkově film působí dosti realisticky až syrově. Na druhou stranu, vybité mobily po vykročení hotelového pokoje a pár dalších nepovedených věcí se také najde. Celkově se mi film líbil.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 593 bodů
8
Teroristické útoky v Bombaji 26. listopadu 2008 uskutečněné muslimskými pákistánskými teroristi za pomocí automatických zbraní a granáty. Je to událost která stále žije v paměti. Bylo uskutečněno celkem osm průtoku a tento snímek nám přibližuje dění v hotelu. Začíná to samozřejmě už útokem na nedalekou restauraci ale hotel je skutečně hlavním centrem dění tohoto příběhu. A skutečně z toho až mrazí. Režisér Anthony Maras tímto přináší sice poněkud protáhlé, ale převážně strhující drama, které není z velké části zcela příjemným filmovým zážitkem, neboť využívá násilnou odvážnou senzibilitu. Spousta postav tu brutálně umírá ve zcela běžných situacích. Je to film, který nemá nijak ucelený děj, nemá hlavního hrdinu a vlastně se ani nic pořádného nedozvíme o daných postavách, které potažmo snímek sleduje, čímž se naprosto vymaňuje od podobných akčních či thrillerových dramatických snímků sloužící spíše k filmové dramatické zábavě. Tento film divácky naprosto usadí. Už od prvních minut doslova šokuje absolutně nepředstavitelnými či neuvěřitelnými scénami . Opravdu je možné, aby se tohle stalo? Ale ano, je a svět s něčím takovým už má nejednu zkušenost. Z filmového hlediska ale jinak nejde o výjimečné dílo. Žádné hlášky, žádný humor, žádná nadsázka, žádné umění, nic. Jen dramatická událost sledující kamerami a to je vše. V jednoduchosti je síla a tady to platí dvojnásob. Empatický zážitek plný emocí je zaručen. A když se na to podíváme z reálného hlediska, mějme na paměti, že něco takového se v dnešní době může stát kdekoliv komukoli a kdykoliv.


Dodatečné informace

Původní název:
Hotel Mumbai (více)
  • Austrálie Hotel Mumbai
  • Austrálie Attacco a Mumbai - Una vera storia di coraggio
  • Austrálie Attaque à Mumbai
  • Austrálie Hotel Bombay
  • Austrálie Mumbai Hotel
  • Austrálie Катарсис
Premiéra v ČR:
22. 3. 2024
Distributor:
Prima+
Země původu:
Austrálie
Rozpočet:
25 mil. USD
Tržby:
16,9 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Hotel Mumbai je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch