Midway (USA)
« další názvy »
USA USA
Čína Čína
138 minut

Žánry

:
Akční, Válečný, Podle skutečných událostí, Retro

Obsah

:
Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva více »« méně

Režie

:
Roland Emmerich

Scénář

:
Wes Tooke

Herci

:
Woody Harrelson Ed Skrein Patrick Wilson Dennis Quaid Luke Evans ...
Přehrát online O2
Premiéra: 7. 11. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Bitva u Midway. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Bitva u Midway myslíte! K 9. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27633 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  30. 3. 2020
  martin-mickey-stusak (22991 bodů)

  A tak po snímku 'Pear Harbor' (2001) si máme opět možnost zopakovat typický americký patriotismus. Máme tu další válečný velkofilm, který jakoby všem oznamoval jedno podstatné: "Dokud se nás to netýká, nezajímá nás to. V opačném případě všem ukážeme zač je toho loket." Snímek 'Midway' v podstatě převypravuje příběh výše zmíněného filmu 'Pear Harbor', jen je okleštěný o milostnou avantýru a romantismus. Takže by se tímto dal v podstatě považovat i za remake dnes již kultovní filmové klasiky 'Midway!' (1976), jenomže tam je milostný motiv také. Takže spíše ještě starší 'Tora! Tora! Tóra!' (1970)? Divák nechť posoudí sám. Buď jak buď, každopádně svou tvůrčí modernou je na tom zcela stejně jako třeba přímý remake 'Ben Hur' (2016) od snímku 'Ben Hur' (1959). Spousta přemrštěných CGI efektů, značně rychlé tempo a dějová zkratkovitost. A to je vše. Nic proti Rolandu Emmerichovi, ale Michael Bay právě ve ztvárnění válečných scén jednoznačně vítězí. V 'Midway' samozřejmě takovéto scény taktéž berou dech, ale ta CGI vizualizace je bohužel, jak se jednoduše lidově říká, značně přepatlaná. Ani ten scénář není ledajaká výhra. Kromě taktéž již zmíněné zkratkovitosti děje postrádají postavy patřičnou hloubku. Je sice fakt, že tento snímek nemá žádného hlavního hrdinu, takže se divák nemusí na nikoho zaměřovat, ale zase tomu chybí právě ta patřičná energie s ohledem na divácký zájem. A smysluplnější plynulost vyprávění by také nezaškodila. Děj je tak jen takovým jednoduchým řetězcem hlavních událostí od napadení přístavu Pear Harbor, který by klidně mohl pokračovat dál a vše zakončit svržením americké atomové pumy na Japonsko. A dílu by bylo dokonáno jest.

 • 85%
  0
  0
  16. 11. 2019
  Sheldon (15961 bodů)

  Bitva u Midway je bezesporu reparát Hollywoodu za pop cornový Pearl Harbor, který urazil koho mohl a vyvolal zlou krev. Bitva u Midway je důstojný film, nevymýšlí si nové postavy a podle všeho je historicky věrný, pochopitelně na bezpečné hájemství hraného filmu. Herci odvádí velmi dobré výkony a celkově těch 138 minut uteče jako voda. Emmerich nenatočil násilný film jako Steven Spielberg při Zachraňte vojína Ryana, takže nečekejte grafické násilí, ale je to válečný film. Velké plátno tomuto snímku sluší a troufám si říct, že do budoucna to bude televizní trvalka. Povedený film.

 • 70%
  0
  0
  1. 4. 2020
  lamps (14702 bodů)

  V typicky Emmerichovském duchu poskládaný obraz velké vojenské události, v němž divák díky nesmírně komplexnímu dávkování informací neztrácí přehled a dočká se slavného triumfu s hromadou postav, ke kterým si i zásluhou sympatických hereckých tváří stačí vytvořit upřímné sympatie. První polovina je dokonce velmi dobrá a správně rozmáchlá, postupně se ale tempo rozmělňuje a nakonec je opět vše hrané jen na efekt, aniž by to epické létaní vstříc skoro jisté smrti v divákovi něco hlubšího zanechalo. Emmerich to ale má prostě v malíku a hrozně dobře se na to dívá, byť se mi současně potvrzuje, že mu mnohem lépe sedí odlehčená poloha - jak ostatně ukazuje i zdejší nejzábavnější scéna s Johnem Fordem.

 • 60%
  0
  0
  14. 4. 2020
  Blackhand47XD (2122 bodů)

  Kde jsou ty časy, kdy Emmerich užíval praktické efekty. Podobně jako Lucas přesedl na digitální vlak, ale na rozdíl od pak nedokázal vybudovat nic zajímavého. Máme tu tak další hvězdami nabitý válečný film, který se však táhne a nemá nijak poutavý soundtrack, jenž by diváka u filmu udržel. On je tu ten digibordel docela dost znát a kolikrát je to snad i na úrovni před rokem 2012. Normálně bych u podobně napínavých bitev i chvílemi zadržoval dech, ale Emmerich to prostě nezvládl a já se nudil od začátku do konce. Fakt se nedivím, že film v kinech tolik finančně ani divácky neuspěl, protože na poli válečných filmů je tohle opravdu bída. 60%

 • 35%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Typický Emmerich. Nemám nic proti používání CGI, když je to ku prospěchu věci - například vesmírné lokace, věci technicky nereálné a mnoho dalšího. Každopádně nic se nemá přehánět. To ale zjevně nikdo Rolandovi neřekl, a tak v každé druhé scéně dostáváme krásné pohledy na zelené plátno, které se vyskytuje i na místech, kde se dalo celkem jednoduše točit i bez něj. Nemluvě o "gumových" lodích a explozích, které by si zasloužily ještě nějaký ten týden péče ve studiu. On by to nebyl ani takový problém, kdyby zbytek šlapal jako hodinky. Ale on nešlape... Postavy jsou naprosto o ničem, herecké hvězdy jsou v jejich rolích absolutně nevýrazné až zbytečné a příběh obsahuje spoustu nadbytečných odboček, které nemají žádný podstatný vliv na hlavní směřování děje. Tvůrci se ke smůle všech okolo snaží postihnout co možná největší časové období, a tak místo pořádné bitvy u Midway sledujeme k krátkém sledu Pearl Harbor, bombardování Tokia a Marshallovy ostrovy. V neposlední řadě také dojde na samotnou Midway, ale ta jako taková zabírá 1/3 maximálně 2/5 stopáže. A to je už z principu špatně. Na druhou stranu se nedá říct, že by tady někdo podcenil faktografickou přípravu. V tomhle ohledu se totiž film drží obstojně a na plátno převádí i různé situace doložené dobovými fotografiemi. Celkově je tak pro mě Bitva u Midway průměrná a na poměry válečných snímků až mírně podprůměrná podívaná, která brzy vyšumí. Možná to ještě změním, ale nakonec za dvě. Toho špatného tam bylo více, než toho dobrého.

 • 85%
  0
  0
  13. 11. 2019
  tedoun (878 bodů)

  samozřejmě pro Evropského diváka, bitva u Midway je pouze standardní válečná podívaná ale není tomu tak nám, kdo pochází ze zemí Pacifiku, kde Japonci nebo dai nippon okupoval a ničil životy. Hlavně kdo četl knihy od Wade McClusky, Walter Lord nebo od Alvin B. Kernan tak mu ten film bude líbit. Dávám 85

69 61 ?
jak hlasovat?
 • Deacon Frost 60%
 • Dany Jones 90%
 • Riverdon 75%
 • nikol-jankovicova 95%
 • hlavněvklidu 75%
 • dav.bal 55%
 • Nevka 35%
 • wodmint 70%
 • michal-marsalek 50%
 • Mikik4444 75%
všechna hodnocení (66)