Midway (USA)
« další názvy »
USA USA
Čína Čína
138 minut

Žánry

:
Akční, Válečný

Obsah

:
Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva více »« méně

Režie

:
Roland Emmerich

Scénář

:
Wes Tooke

Herci

:
Woody Harrelson Ed Skrein Patrick Wilson Dennis Quaid Luke Evans ...
Přehrát online O2
Premiéra: 7. 11. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  30. 3. 2020
  martin-mickey-stusak (19715 bodů)

  A tak po snímku 'Pear Harbor' (2001) si máme opět možnost zopakovat typický americký patriotismus. Máme tu další válečný velkofilm, který jakoby všem oznamoval jedno podstatné: "Dokud se nás to netýká, nezajímá nás to. V opačném případě všem ukážeme zač je toho loket." Snímek 'Midway' v podstatě převypravuje příběh výše zmíněného filmu 'Pear Harbor', jen je okleštěný o milostnou avantýru a romantismus. Takže by se tímto dal v podstatě považovat i za remake dnes již kultovní filmové klasiky 'Midway!' (1976), jenomže tam je milostný motiv také. Takže spíše ještě starší 'Tora! Tora! Tóra!' (1970)? Divák nechť posoudí sám. Buď jak buď, každopádně svou tvůrčí modernou je na tom zcela stejně jako třeba přímý remake 'Ben Hur' (2016) od snímku 'Ben Hur' (1959). Spousta přemrštěných CGI efektů, značně rychlé tempo a dějová zkratkovitost. A to je vše. Nic proti Rolandu Emmerichovi, ale Michael Bay právě ve ztvárnění válečných scén jednoznačně vítězí. V 'Midway' samozřejmě takovéto scény taktéž berou dech, ale ta CGI vizualizace je bohužel, jak se jednoduše lidově říká, značně přepatlaná. Ani ten scénář není ledajaká výhra. Kromě taktéž již zmíněné zkratkovitosti děje postrádají postavy patřičnou hloubku. Je sice fakt, že tento snímek nemá žádného hlavního hrdinu, takže se divák nemusí na nikoho zaměřovat, ale zase tomu chybí právě ta patřičná energie s ohledem na divácký zájem. A smysluplnější plynulost vyprávění by také nezaškodila. Děj je tak jen takovým jednoduchým řetězcem hlavních událostí od napadení přístavu Pear Harbor, který by klidně mohl pokračovat dál a vše zakončit svržením americké atomové pumy na Japonsko. A dílu by bylo dokonáno jest.

 • 85%
  0
  0
  16. 11. 2019
  Sheldon (14427 bodů)

  Bitva u Midway je bezesporu reparát Hollywoodu za pop cornový Pearl Harbor, který urazil koho mohl a vyvolal zlou krev. Bitva u Midway je důstojný film, nevymýšlí si nové postavy a podle všeho je historicky věrný, pochopitelně na bezpečné hájemství hraného filmu. Herci odvádí velmi dobré výkony a celkově těch 138 minut uteče jako voda. Emmerich nenatočil násilný film jako Steven Spielberg při Zachraňte vojína Ryana, takže nečekejte grafické násilí, ale je to válečný film. Velké plátno tomuto snímku sluší a troufám si říct, že do budoucna to bude televizní trvalka. Povedený film.

 • 70%
  0
  0
  1. 4. 2020
  lamps (13882 bodů)

  V typicky Emmerichovském duchu poskládaný obraz velké vojenské události, v němž divák díky nesmírně komplexnímu dávkování informací neztrácí přehled a dočká se slavného triumfu s hromadou postav, ke kterým si i zásluhou sympatických hereckých tváří stačí vytvořit upřímné sympatie. První polovina je dokonce velmi dobrá a správně rozmáchlá, postupně se ale tempo rozmělňuje a nakonec je opět vše hrané jen na efekt, aniž by to epické létaní vstříc skoro jisté smrti v divákovi něco hlubšího zanechalo. Emmerich to ale má prostě v malíku a hrozně dobře se na to dívá, byť se mi současně potvrzuje, že mu mnohem lépe sedí odlehčená poloha - jak ostatně ukazuje i zdejší nejzábavnější scéna s Johnem Fordem.

 • 85%
  0
  0
  13. 11. 2019
  tedoun (858 bodů)

  samozřejmě pro Evropského diváka, bitva u Midway je pouze standardní válečná podívaná ale není tomu tak nám, kdo pochází ze zemí Pacifiku, kde Japonci nebo dai nippon okupoval a ničil životy. Hlavně kdo četl knihy od Wade McClusky, Walter Lord nebo od Alvin B. Kernan tak mu ten film bude líbit. Dávám 85

68 61 ?
jak hlasovat?
 • jirka-pokorny 80%
 • VasaFlasa 55%
 • lamps 70%
 • martin-mickey-stusak 70%
 • Yancl 65%
 • pantak 80%
 • Reacherjack2016 75%
 • Martin Duroň 100%
 • puposlav 65%
 • Chazme 5%
všechna hodnocení (49)
Sdílet tuto stránku: