TOP kina ČR: Jeden z nejhůře hodnocených českých filmů poslední doby vyškolil Hollywood

TOP kina ČR: Jeden z nejhůře hodnocených českých filmů poslední doby vyškolil Hollywood
Ženská na vrcholu | detail plakátu
5. TERMINÁTOR: TEMNÝ OSUD (země vzniku: USA)
Terminátor: Temný osud
Tržby 2 miliony 849 tisíc korun / návštěvnost 16.068 diváků
O více než polovinu se oproti premiérovému víkendu propadl zájem o nejnovějšího Terminátora. Snímek, jehož návrat zaštítil sám James Cameron, se setkal s poměrně solidní kritickými ohlasy. Komerčně to však vypadá na propadák. Rozpočet činil 185 milionů dolarů a prozatímní tržby se celosvětově zastavily na 199 milionech.

4. JOKER (USA, Kanada)
Joker
Tržby 3 miliony 335 tisíc korun / návštěvnost 19.533 diváků
Joker je Terminátorův pravý opak. Netradiční komiksovka od studia DC Comics / Warner Bros. útočí nejen na Oscary, ale též nejvyšší místa komerčních žebříčků, viz. aktuální text kolegy Tomáše Chvály. V rámci českých kin je momentálně Joker dlouhodobě nejnavštěvovanějším a nejlépe komerčně přijímaným titulem celého Top 20 (za 77 milionů korun a 462 tisíc diváků). Tohle se vidí a stává málokdy...

3. ZLOBA: KRÁLOVNA VŠEHO ZLÉHO (USA, Velká Británie)
Zloba: Královna všeho zlého: trailer | Disney
Tržby 3 miliony 602 tisíc korun / návštěvnost 22.959 diváků
Téměř měsíc se mezi nejnavštěvovanějšími filmy drží druhá Zloba s Angelinou Jolie v roli temné královny černé magie. Disneyovka si prozatím z českých kin odnáší přes 33 milionů korun a návštěvnost přes 211 tisíc diváků. Celosvětově se blíží hranici půl miliardy dolarů. Na svou predchůdkyni z roku 2014 však podobně úspěšně nenaváže (první Zloba má na kontě téměř 760 milionů dolarů).

2. POSLEDNÍ ARISTOKRATKA (Česká republika)
Poslední aristokratka | Česká televize
Tržby 6 milionů 189 tisíc korun / návštěvnost 38.922 diváků
Žebříček opanují dva snímky tuzemských tvůrců. "Aristokratka" Jiřího Vejdělka se tentokrát musela spokojit s druhou příčkou a za necelé tři týdny od premiéry má na kontě téměř 48 milionů korun a přes 315 tisíc diváků. Udrží se v rámci dlouhodobé návštěvnosti a dosáhne "alespoň" na metu 500 tisíc diváků?

1. ŽENSKÁ NA VRCHOLU (Česká republika, Slovenská republika)
Ženská na vrcholu
Tržby 8 milionů 274 tisíc korun / návštěvnost 55.642 diváků
O filmu, který žebříček tržeb a návštěvnosti vyhrál, se hovoří jako o jednom z nejhorších za poslední roky u nás. Komedie z horského prostředí s Annou Polívkovou a Martinem Dejdarem v hlavních rolích pojednává o matce-samoživitelce, která vyráží na dovolenou, kde o ni usiluje postava v podání Martina Dejdara a ještě jeden záletnický "týpek" (Marek Němec). Snímek Ženská na vrcholu je dle recenzentů plný nudy, ne-komedie a ne-romantiky. Žebříček diváckých tržeb a návštěvnosti sice ovládl, staví se ale do dlouhé řady zapamatovatelných tuzemských filmů, které by hrozně chtěly bourat žebříčky, ale naštěstí se jim to nedaří. Smiřme se s tím, že budou vznikat dál, ale výrazněji uspěje tak jeden z pěti, šesti.
Bitva u Midway
Bitva u Midway | comingsoon.net
Za "solidní propadák" v rámci premiérových titulů se dá označit až 7. místo novinky Rolanda Emmericha Bitva u Midway (2019). Válečné drama mělo k dispozici 114 kin, do kterých přišlo 16.280 diváků, kteří za vstupenky utratili 2 miliony 613 tisíc korun.

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.
Vaše hvězda nemá tvář! Poznáte film?