Upgrade (Austrálie)
Austrálie Austrálie
100 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller, Film Noir
Motto: Není člověk. Není stroj. Je víc.

Obsah

:
Za pár let už nebudeme muset ani hnout prstem, protože moderní technologie za nás všechno obstarají. Technofobům se v takové době nebude žít zrovna lehko. více »« méně

Režie

:
Leigh Whannell

Scénář

:
Leigh Whannell

Herci

:
Logan Marshall-Green Richard Cawthorne Linda Cropper Michael M. Foster Betty Gabriel ...
Premiéra: 30. 8. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Upgrade. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Upgrade myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28161 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Upgrade


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  3
  0
  23. 8. 2018
  Brenan88 (45817 bodů)

  Na můj vkus trošku pomalejší rozjezd,ale ve chvíli kdy hlavní hrdina dostane svůj UPGRADE mne snímek zcela pohltil. Scénář je skvělý a po dlouhé době jsem dostal originální Sci-fi,které si jde svou vlastní cestou a nesnaží se nikoho kopírovat. Akce je výborná a bojové scény jeden na jednoho jsou úplnou lahůdkou. Logan Marshall-Green byl velmi dobrý a svým vzhledem mi hrozně připomínal Toma Hardyho. Bavil jsem a podle toho vypadá i mé vysoké hodnocení.

 • 90%
  2
  0
  26. 8. 2018
  martin-mickey-stusak (26167 bodů)

  V blízké budoucnosti řídí téměř všechny aspekty života technologie. Po desetiletí používané velice populární prostředí v oblasti žánru sci-fi a nejinak je to i u tohoto snímku. Budoucnost je tentokrát v tomto smyslu přeci jen víc než blízká, neboť například taková samořiditelná auta se testují již v dnešní době. Ale čip, který se operativně vloží do míchy a ochrnutý člověk se rázem pohybuje jako dříve, je vskutku novinkou. Hlavní myšlenka, po vzoru robotů, tímto poukazuje na nebezpečí umělé inteligence a tak to, co se začne dít, má v jistém smyslu co dočinění s originalitou i když se známým průběhem. Akčních scén není moc, ale jsou tu a když se objeví první v podobě zápasu, mnohým divákům spadne brada. Žádnou novinkou není zápletka. Jde tu prostě a jednoduše o mstu. Příběh je jednoduchý a onou zápletkou v podstatě známý, tentokrát však v prostředí dnešní realitě budoucnosti. Škoda postavy vyšetřující policistky. Jakmile vstoupí do děje, všechny její následující činy jsou předvídatelné. Děj si udržuje tempo a v podstatě není hluchého místa. Režisér a scénárista v jedné osobě měl vizi a sám si ji zhmotnil. Natočil jednoduchý, avšak vkusný film, který hlavně dokazuje, že na to, aby to bylo dobré, není vždy potřeba ohromný rozpočet.

 • 75%
  0
  0
  18. 11. 2019
  Pete69 (21186 bodů)

  Pěkné Sci-fi. Scénář velmi originální, ze začátku sice dost hlušších pasáží, ale postupně se vše pomalu ale jistě rozjede do slušných otáček. Člověk si říká, že k Upgrade člověka nejsme tak daleko a jestli není lepší nechat vše na přírodě... ale k filmu... Pěkná podívaná 75%.

 • 85%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Sheldon (16026 bodů)

  Film vznikl v produkci Jasona Bluma, bratru za 5 milionů dolarů a v amerických kinech ho distribuuje Blumova distribuční společnost BH Tilt. Pokud očekáváte, že se jedná o horror, budete možná trochu zklamáni. Upgrade sice obsahuje řadu pěkně ostrých scén s brutálním násilím, ale jinak je to akční sci-fi. Ptáte se, zda se za tak málo peněz dá natočit film do kin tohoto žánru? Ale ano, dá a vypadá to vlastně celkem slušně a výpravně.

 • 80%
  1
  0
  1. 11. 2018
  lamps (14894 bodů)

  Když se futuristická idylka změní na Přání smrti pod taktovkou vychcaného počítače jak z Vesmírné odysey, je to zábava. Zábava o to větší, že Whannell kašle na postavy a servíruje jeden zajímavý nápad za druhým, aby se přemýšlející divák nestačil nudit a nevadilo mu, že premisu prokouknul hodně dopředu. Vyprávění bez výrazných vrcholů, ale současně bez zaváhání a se závěrem, který přichází v pravou chvíli a nezklame. Za málo love hodně atraktivní parády...

 • 20%
  0
  1
  4. 6. 2019
  p.a.douch (5680 bodů)

  Tak nechápu to hodnocení, proč takové nadšení? Všechny postavy byli snad retardovaný a navíc většina krajně nesympatická. Celá situace docela neuvěřitelná, ale to se dá odpustit. No, takže vím že chválen nebudu, ale film mě nebavil, s postavami jsem se nijak nesžil a bylo mi úplně jedno jak film dopadne. Takže pro mě špatný.

 • 60%
  0
  0
  18. 3. 2019
  Petrson (4127 bodů)

  Kvalitní "levné" akční sci-fi béčko, které operuje s výborným nápadem. Chybějící peníze jsou vidět. Vyskytuje se tu zbytečná brutalita, která nic nikam neposune. Vlastně lacinější převrácený Matrix, kde dějově chybí pár vysvětlivek a logických úvah. Krom jiného člověk ani neví, jestli je to daleká, daleká budoucnost, nebo současnost, což se dá vysvětlit malým rozpočtem (auta, stany ve městě, technika a technologie). Padouchova role nebyla pořádně rozklíčována, jen slovně a nedostatečně vysvětlena. Role policistky je přebytečná, předvídatelná, nebo se měla rozvinout. Nápad, kdy "malý" chip potřebuje tělo ke své existenci je zajímavý, ale tenhle film by si zasloužil prostě upgrade:). Nebo taky ne.

  • nápad, originální inovace "matrixových" pohybů
  • celkové zpracování, nevychytaný děj
 • 85%
  1
  0
  24. 12. 2018
  Martrix (2568 bodů)

  Byť jsem velký scifík, tak na Upgrade jsem po přečtení oficiálního textu distributorů vůbec neměl chuť. Možná jsem prostě náročnější a na téma UI jsem trochu háklivější. Ale obavy byly v tomto případě zbytečné, protože Upgrade je scifimňamka, která ukazuje aspekty UI trochu jinak. Zprvu to zavánělo nechutně předvídatelným rozuzlením, ale i kdyby nedošlo k příjemnému twistíčku, bylo by to jedno. Spíš než kdo stojí za vraždou jeho manželky, bylo totiž zajímavé sledovat, jaké mělo upgradování důsledky pro hlavního hrdinu. Logan Marshall-Green byl pro postavu Greye skvělou volbou, protože Greyovi dodal civilní look, který pak pěkně kontrastoval s tím, co se mu dělo. Whannell je navíc velmi dobrý režisér, který si šel za svým(aby ne, když si to tak i napsal), takže vlastně není co vytknout. Pro mě bylo překvapením, jak moc akční Upgrade je...čekal jsem hodně povídání, ale ona je to docela jízda a to jízda skvěle natočená a vymyšlená. Srovnání ohledně obsahu neobstojí, ale když napíšu, že je to stejně osvěžující autorská originalitka, jako byla kdysi Garlandova Ex Machina (2014), nebo je letošní Krasinskeho Tiché místo, nic tím nepokazím. Relativně malé projekty, které jsou překvapivě kvalitně udělané, s originálním a chytrým scénářem, bez logických děr, okázalých CGI sekvencí a přeplacených hvězd. Těch je počertech málo a vždycky mi udělají radost. I když se rád podívám i na ta velká a často přihlouplá velkoscifi, jsou to právě filmy jako je Upgrade, jejichž jsem už třicet let cílovka. PS: hodnocení jsem o 5% zvedl po zjištění, že celá tato paráda, měla rozpočet jen blbých 5 mil USD

 • 75%
  2
  0
  1. 9. 2018
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Svižně natočený film na téma, když se ti umělá inteligence vymkne z ruky a chce si žít svůj život. Moc filozofie za tím není, důležité je zlikvidovat hlavního záporáka. Lapsusy jsou jen mezi tím, kdy si AI neví rady, a pak z ničeho nic odstaví Greye. Ale tímto směrem tvůrci svoje ambice nenapínaly. Vcelku příjemná oddychovka pro ty, kteří nepohrdnou brutálními scénami. Závěr si koleduje o pokračování, anebo se jen snaží vzkázat divákovi, že ho má na háku.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2018 bodů)

  Parádička. I když se Upgrade může na první pohled zdát jako klasický a vohraný snímek o pomstě, přináší s sebou řadu vychytaných sci-fi faktorů, díky kterým se člověk cítí, jako kdyby poprvé koukal na Minority Report nebo Matrix. Leigh Whannell, autor scénáře prvního a jediného dobrého dílu série Saw, natočil sice ne úplně originální snímek, ale zato setsakramentsky zábavný a podmanivý. I když je příběh dost předvídatelný, plus samotný konec stojí docela za prd, i přesto dokáže udržet divákovu pozornost dobrou atmosférou, plus naprosto senzační kamerou, která vyloženě zářila během bojových scén - holt když se perou kyborgové, ještě za pomoci umělé inteligence, je to blaho pro oči. A musím říct, že kdybych měl stejný upgrade jako hlavní hrdina, hned bych si ho ozkoušel na nějaké demonstraci DSSS. Ach, ta představa...

 • 60%
  0
  0
  23. 8. 2019
  lukasopicasso (889 bodů)

  Upgrade je akční béčková jízda, která je ještě hloupější než z počátku vypadá. S tím bych avšak neměl sebemenší problém, kdyby se mě ale závěrečná pointa nepokoušela přesvědčit, že scénář není podepřen stupidními myšlenkovými berličkami. Závěr se totiž tváří, že po znalosti pointy do sebe všechno zapadá, ale není tomu tak. Stačí se v tom chvilku šťourat a dojde vám, že vám tvůrci věší bulíky na nos a mnoho věcí, které se jevily, že dávají smysl, ve skutečnosti smysl úplně postrádají. A Logan Marshall-Green je kapitola sama o sobě, protože postrádá jakékoliv charisma a jeho herecké schopnosti jsou přinejmenším úsměvné. Tomuto faktu nepomáhá ani to, že z celé hodiny a půl skoro nesleze z plátna. A tohle všechno mě vážně mrzí, protože se snímku rozhodně nedá upřít snaha o vytvoření zajímavě rozpracovaného futuristického světa, správně potemnělá atmosféra a působivý a správně špinavý vizuál, jehož nejsilnějším elementem je nápaditá práce s kamerou. Zklamaných 6/10

 • 95%
  1
  0
  23. 11. 2018
  Akarot (886 bodů)

  Čekal jsem miš maš a dostal jsem film, který je prostě super. Myšlenka že lidstvo ovládá vše padla za své, počítač ovládá nás a dělá si co chce, dokonce si vybere i tělo které chce a tvrdí vám, že vám pomáhá najít toho kdo vám ublížil. Za mě překvapení a rozhodně doporučuji vidět tento film.

 • 45%
  0
  0
  20. 6. 2021
  naineko (651 bodů)

  Jak jsem psal už jinde: Takové Ex Machina déjà vu. Zajímavý nápad, v základu pěkně vykreslený svět, jednotlivé scény kvalitně odvedené. Jen to jako celek prostě nefunguje, až příliš často selhává byť jen základnější logika na úkor plytkých stereotypů a vychází z toho slepenec atraktivního vizuálu.

 • 80%
  1
  0
  24. 9. 2018
  ob_ver (551 bodů)

  Myslím, že tenhle film má potenciál k tomu, stát se kultovním. Přestože je plný drobných nelogičností, nečinilo mi problém je odpustit, protože se mu jinak daří předat tvůrčí záměr a emoce divákovi. Když se schylovalo k rozuzlení, v duchu jsem si posteskl, že není delší, což se mi stává zřídka. Oceňuji výběr a herecké výkony, líbily se mi účelné efekty, výprava. Vše je vycizelováno jen tak, aby to zdůraznilo a neupozaďovalo hloubku nosného tématu, pointy. Působí na mě jako osvěžující samostatný komiksový sešit, který si rád při sobotním večeru otevřu každý rok.

 • 95%
  0
  0
  9. 11. 2018
  katie-raijin-bosek (501 bodů)

  Jedním slovem WOW.

  Trochu pomalejší rozjezd, ale pak naprostá paráda. Atmosféra spolu s hudbou ve mně evokují Deus Ex (vizuál aut, hexagony, zlatočerná barva). Konec je trochu zvláštní, ale ne úplně nečekaný.

  Moc se mi líbíl Logan Marshall-Green. Robotí pohyby byly skvělé, hned by mohl z fleku hrát Robocopa. Věřím, že nebylo úplně snadné některé scény zahrát.

  A jen na okraj, v prní chvíli jsem si myslela, že tam hraje Tom Hardy...tak moc je mu Logan podobný.

 • 95%
  0
  0
  22. 4. 2019
  Terezie_Terez (474 bodů)

  Výborně propracovaný film, který mě nenechal klidnou. Ještě jsem to po skončení musela rozdýchávat. Nápad je to úžasný a velice VELICE děsivě reálný. Že Alexo?

 • 75%
  0
  0
  14. 5. 2019
  taliz (257 bodů)

  film mi nepřijde jako horor, asi by mohl pro tento typ filmů vzniknout nový žánr. Je brutální a násilny. Pomalý a lačný začátek střídá napínavá akce jehož vyvrcholení je až v samém závěru filmu. Chce to teda i žaludek na tento typ filmu a vícekrát se na něj člověk nepodívá.

 • 85%
  0
  0
  2. 10. 2019
  Morra (235 bodů)

  Výborný sci-fi snímek s originálním námětem. Až se nabízí otázka jestli nás v budoucnu nemůže potkat to samé. Začátek byl sice trochu volnější,ale později film nabere na obrátkách a začne to pravé maso. Logan Marshall-Green navíc opravdu připomíná Hardyho a jeho výkon stál za to.

 • 85%
  0
  0
  28. 5. 2019
  Michal Kvak (102 bodů)

  Upgrade prisel, prekvapil a položil, tohle bude kult, vic takovych experimentalnich pocinu, za me krutý nářez, který vás odrovná a na konci filmu kopne do zad, a je skvělé, že pořád někdo ještě umí točit filmy, které vás dostanou na kolena aniž byste to čekali, žádný hype, cestu si to najde samo svýma kvalitama

Hodnocení a recenze Upgrade

78 76 ?
jak hlasovat?
 • miroslav-jirak 100%
 • Crreed 70%
 • Mrykodaj 80%
 • naineko 45%
 • Panda123 100%
 • Jamijos 90%
 • Piipa 75%
 • Scintilla 70%
 • jan-kolek 80%
 • Manekenthe 90%
všechna hodnocení (128)

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 3 v žebříčku uživatele Hardnoize
148. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe
347. místo z 604 v žebříčku uživatele Mikik4444