Upgrade (Austrálie)
Austrálie Austrálie
100 minut

Žánry

:
Akční, Komedie, Sci-fi, Thriller
Motto: Není člověk. Není stroj. Je víc.

Obsah

:
Za pár let už nebudeme muset ani hnout prstem, protože moderní technologie za nás všechno obstarají. Technofobům se v takové době nebude žít zrovna lehko. více »« méně

Režie

:
Leigh Whannell

Scénář

:
Leigh Whannell

Herci

:
Logan Marshall-Green Richard Cawthorne Linda Cropper Michael M. Foster Betty Gabriel ...
Premiéra: 30. 8. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  3
  0
  23. 8. 2018
  Brenan88 (36069 bodů)

  Na můj vkus trošku pomalejší rozjezd,ale ve chvíli kdy hlavní hrdina dostane svůj UPGRADE mne snímek zcela pohltil. Scénář je skvělý a po dlouhé době jsem dostal originální Sci-fi,které si jde svou vlastní cestou a nesnaží se nikoho kopírovat. Akce je výborná a bojové scény jeden na jednoho jsou úplnou lahůdkou. Logan Marshall-Green byl velmi dobrý a svým vzhledem mi hrozně připomínal Toma Hardyho. Bavil jsem a podle toho vypadá i mé vysoké hodnocení.

 • 90%
  2
  0
  26. 8. 2018
  martin-mickey-stusak (14548 bodů)

  V blízké budoucnosti řídí téměř všechny aspekty života technologie. Po desetiletí používané velice populární prostředí v oblasti žánru sci-fi a nejinak je to i u tohoto snímku. Budoucnost je tentokrát v tomto smyslu přeci jen víc než blízká, neboť například taková samořiditelná auta se testují již v dnešní době. Ale čip, který se operativně vloží do míchy a ochrnutý člověk se rázem pohybuje jako dříve, je vskutku novinkou. Hlavní myšlenka, po vzoru robotů, tímto poukazuje na nebezpečí umělé inteligence a tak to, co se začne dít, má v jistém smyslu co dočinění s originalitou i když se známým průběhem. Akčních scén není moc, ale jsou tu a když se objeví první v podobě zápasu, mnohým divákům spadne brada. Žádnou novinkou není zápletka. Jde tu prostě a jednoduše o mstu. Příběh je jednoduchý a onou zápletkou v podstatě známý, tentokrát však v prostředí dnešní realitě budoucnosti. Škoda postavy vyšetřující policistky. Jakmile vstoupí do děje, všechny její následující činy jsou předvídatelné. Děj si udržuje tempo a v podstatě není hluchého místa. Režisér a scénárista v jedné osobě měl vizi a sám si ji zhmotnil. Natočil jednoduchý, avšak vkusný film, který hlavně dokazuje, že na to, aby to bylo dobré, není vždy potřeba ohromný rozpočet.

 • 80%
  0
  0
  1. 11. 2018
  lamps (11957 bodů)

  Když se futuristická idylka změní na Přání smrti pod taktovkou vychcaného počítače jak z Vesmírné odysey, je to zábava. Zábava o to větší, že Whannell kašle na postavy a servíruje jeden zajímavý nápad za druhým, aby se přemýšlející divák nestačil nudit a nevadilo mu, že premisu prokouknul hodně dopředu. Vyprávění bez výrazných vrcholů, ale současně bez zaváhání a se závěrem, který přichází v pravou chvíli a nezklame. Za málo love hodně atraktivní parády...

 • 75%
  1
  0
  1. 9. 2018
  marie-kolarova (1504 bodů)

  Svižně natočený film na téma, když se ti umělá inteligence vymkne z ruky a chce si žít svůj život. Moc filozofie za tím není, důležité je zlikvidovat hlavního záporáka. Lapsusy jsou jen mezi tím, kdy si AI neví rady, a pak z ničeho nic odstaví Greye. Ale tímto směrem tvůrci svoje ambice nenapínaly. Vcelku příjemná oddychovka pro ty, kteří nepohrdnou brutálními scénami. Závěr si koleduje o pokračování, anebo se jen snaží vzkázat divákovi, že ho má na háku.

 • 95%
  0
  0
  9. 11. 2018
  katie-raijin-bosek (476 bodů)

  Jedním slovem WOW.

  Trochu pomalejší rozjezd, ale pak naprostá paráda. Atmosféra spolu s hudbou ve mně evokují Deus Ex (vizuál aut, hexagony, zlatočerná barva). Konec je trochu zvláštní, ale ne úplně nečekaný.

  Moc se mi líbíl Logan Marshall-Green. Robotí pohyby byly skvělé, hned by mohl z fleku hrát Robocopa. Věřím, že nebylo úplně snadné některé scény zahrát.

  A jen na okraj, v prní chvíli jsem si myslela, že tam hraje Tom Hardy...tak moc je mu Logan podobný.

 • 80%
  1
  0
  24. 9. 2018
  ob_ver (81 bodů)

  Myslím, že tenhle film má potenciál k tomu, stát se kultovním. Přestože je plný drobných nelogičností, nečinilo mi problém je odpustit, protože se mu jinak daří předat tvůrčí záměr a emoce divákovi. Když se schylovalo k rozuzlení, v duchu jsem si posteskl, že není delší, což se mi stává zřídka. Oceňuji výběr a herecké výkony, líbily se mi účelné efekty, výprava. Vše je vycizelováno jen tak, aby to zdůraznilo a neupozaďovalo hloubku nosného tématu, pointy. Působí na mě jako osvěžující samostatný komiksový sešit, který si rád při sobotním večeru otevřu každý rok.

80 76 ?
 • Kim6 75%
 • dav.bal 65%
 • HolyGreen 80%
 • Reacherjack2016 65%
 • katie-raijin-bosek 95%
 • Philotes 95%
 • patrik-sebesta 5%
 • ivo-mrazek 80%
 • rabadi 100%
 • lukas-horacek 70%
všechna hodnocení (50)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 3 v žebříčku uživatele Hardnoize
Sdílet tuto stránku:

Partneři: