The Shape of Water (USA)
USA USA
123 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Fantasy, Horor, Romantický, Thriller

Obsah

:
V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci více »« méně

Režie

:
Guillermo del Toro

Scénář

:
Guillermo del Toro Vanessa Taylor

Herci

:
Sally Hawkins Michael Shannon Richard Jenkins Octavia Spencer Michael Stuhlbarg ...
Premiéra: 15. 2. 2018
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  7
  0
  14. 1. 2018
  Brenan88 (34192 bodů)

  Zaplať pánbůh,že stále existují režiséři jako je Guillermo del Toro jenž se nepodřídil Hollywoodu a stále točí to co je jemu srdci nejbližší. Tvář vody je v první řadě temnou milostnou pohádkou,která díky volně zvolenému tempu vyprávění a námětu nemusí sednout každému. Zachycení dobové atmosféry je bezchybné a herecké výkony výborné. Michael Shannon si zde střihl dalšího záporáka a opět je to bastard jak má být. Právě jeho výkon patří k tomu nejlepšímu. Bohužel jsem si po celou dobu nedokázal najít cestu k hlavní hrdince v podání Sally Hawkins,která sice předvedla vynikající výkon bez potřeby slov,ale na mne působila nesympatickým dojmem. No a pak je tu asi nejdůležitější osoba filmu - Netvor,který vypadá nádherně a pokaždé,když se objeví na scéně dostane film úplně jiný rozměr. Po technické stránce bych zde neměl co vytknout. Celý film je vypiplaný do posledního detailu (dokonalé kulisy) a díky úžasné kameře si můžeme tuto netradiční romanci užít každou vteřinou. Nádherná dobová hudba jen dokresluje tento netradiční divácky zážitek. Je však potřeba nezapomínat,že stále máme co s do činěním del Torem,takže zde nechybí potřebná dávka krve a brutality. Atmosféra je kouzelná a přitom po celou dobu nezaměnitelně potemnělá. I přes všechny pozitiva dávám "jen" 80% procent,protože mne tento milostný příběh citově nezasáhl,tak jak jsem od něj očekával. PS: Díky pohádkovému námětu se nabízí srovnání s Faunovým Labyrintem,ale oba dva filmy jsou natolik rozdílné,že se porovnávat nedají. Je to jako míchat jablka s hruškami.

 • 80%
  3
  0
  15. 2. 2018
  lamps (10746 bodů)

  Krásné filmové pohlazení, které potěšilo jak nádherně odvyprávěným sci-fi příběhem z dob, kdy nebylo potřeba zahlcovat diváka efekty, tak i kreativním stylistickým rukopisem, který zvládá příběh nenásilně upgradovat na dnešní divácké požadavky. Sice slabé emoce a trochu přeplácaný scénář, ale výborní herci a špičková režie odkazující k filmovým vzorcům padesátých let..

 • 75%
  1
  0
  18. 3. 2018
  Pete69 (6758 bodů)

  Romantické fantasy. Proč ne? Film je jemný, se skvělou hudbou. Vodní tvor by se dal trošku více vychytat ,ale to je vždy těžé posuzovat. Jestli měl tento film dostat Oscara? O tom polemizují asi větší odbornící. Já si tím sám za sebe jistý nejsem. Každopádně velmi dobře zpracovaný film.

 • 70%
  1
  0
  25. 2. 2018
  Riverdon (2962 bodů)

  Stylová, atmosférická retro pohádka, ale trochu natahovaná a na konci jsem se cítil neuspokojen.Něco tam chybí....v tom chladném světe chybí emoce.

 • 50%
  0
  1
  11. 3. 2018
  Jindyna (1594 bodů)

  Oscarový pohádkový kousek Guillermo del Tora mě příliš za srdíčko nevzal. Příběh hlavní zaláskované dvojice je předvídatelný až běda a kolikrát zajímavější vedlejší figurky dostávají na rozehrání svých partů trestuhodně málo prostoru. Navíc mi dost vadily logické aspekty filmu jako – největší vědecký objev, který však vědce asi vůbec nezajímá (jediné vědecké bádání na rybákovi provede voják Shannon za pomoci elektrického obušku), nebo neomezený přístup uklízeček do nehlídané a prázdné laboratoře. Za pozornost tak stojí jedině výprava, kterou má mexický režisér jako vždy bezchybně zvládnutou.

 • 60%
  2
  0
  15. 2. 2018
  marie-kolarova (1304 bodů)

  Stylově krásné retro, kterému bohužel chybí emoce. Téma lásky dvou bytostí na okraji, z nichž jedna není člověkem, a z toho důvodu je určena k likvidaci, patří mezi klasické filmařské storky. Kráska a zvíře to zrovna není, jelikož němá Elisa by rozhodně nezvítězila soutěži krásy a ta vodní potvora vypadá v obličeji celkem přijatelně. Příběh je však nudný a nedokáže vtáhnout. Pokud se někdo rád kochá, je mu dopřáno hodně, ale jsou tu kulisy pro jednu velkou prázdnotu. Nic osudového, nic srdcervoucího. Michael Shannon je drsný záporák, ale nenašel tu podobu, aby ho bylo možné ze srdce nenávidět. Pouze ke konci je fajn hláška, ale tím se celý projekt nezachrání.

 • 75%
  3
  0
  15. 2. 2018
  stejskal.vera (84 bodů)

  Vizuálně přívětivý film připomínající Hellboye (nejenom rybím individuem). Chválím zasazení do studené války, dějová linka však trochu předvídatelná. Čeho se tvůrci nebojí, tak rozhodně více krve a celkově více syrovosti. Baví zejména Octavia Spencer. Prosím více podobných snímků.

 • 80%
  0
  0
  22. 3. 2018
  lubomir-britanak (21 bodů)

  Paradny film jednak dejovo napetia vsetko je super

 • 95%
  1
  0
  7. 3. 2018
  Andynka (13 bodů)

  Slyšela jsem, že tento film dostal oscara. Tak jsem to tedy zkoukla. Miluji na tomhle filmu, že romantika a fantasy je spojena dohromady a ještě v takhle krásné podobě. Od teď je to můj nejoblíbenější film. Určitě doporučuji, pokud máte volný čas, mrkněte se. :)
  Jediné mínus u tohohle filmu je pro mě ta doba kdy se tohle všechno dělo. Mohlo to být spíše v současnosti.

74 72 ?
 • NyanBunny 80%
 • netherlord 65%
 • FilipusMuff 70%
 • Evianka 90%
 • semula 90%
 • wodmint 10%
 • Taggart 80%
 • Elizabett 80%
 • lubomir-britanak 80%
 • jirka-knobloch 75%
všechna hodnocení (61)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: