Tvář vody
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  7
  0
  14. 1. 2018
  Brenan88 (39447 bodů)

  Zaplať pánbůh,že stále existují režiséři jako je Guillermo del Toro jenž se nepodřídil Hollywoodu a stále točí to co je jemu srdci nejbližší. Tvář vody je v první řadě temnou milostnou pohádkou,která díky volně zvolenému tempu vyprávění a námětu nemusí sednout každému. Zachycení dobové atmosféry je bezchybné a herecké výkony výborné. Michael Shannon si zde střihl dalšího záporáka a opět je to bastard jak má být. Právě jeho výkon patří k tomu nejlepšímu. Bohužel jsem si po celou dobu nedokázal najít cestu k hlavní hrdince v podání Sally Hawkins,která sice předvedla vynikající výkon bez potřeby slov,ale na mne působila nesympatickým dojmem. No a pak je tu asi nejdůležitější osoba filmu - Netvor,který vypadá nádherně a pokaždé,když se objeví na scéně dostane film úplně jiný rozměr. Po technické stránce bych zde neměl co vytknout. Celý film je vypiplaný do posledního detailu (dokonalé kulisy) a díky úžasné kameře si můžeme tuto netradiční romanci užít každou vteřinou. Nádherná dobová hudba jen dokresluje tento netradiční divácky zážitek. Je však potřeba nezapomínat,že stále máme co s do činěním del Torem,takže zde nechybí potřebná dávka krve a brutality. Atmosféra je kouzelná a přitom po celou dobu nezaměnitelně potemnělá. I přes všechny pozitiva dávám "jen" 80% procent,protože mne tento milostný příběh citově nezasáhl,tak jak jsem od něj očekával. PS: Díky pohádkovému námětu se nabízí srovnání s Faunovým Labyrintem,ale oba dva filmy jsou natolik rozdílné,že se porovnávat nedají. Je to jako míchat jablka s hruškami.

 • 80%
  4
  0
  15. 2. 2018
  lamps (12964 bodů)

  Krásné filmové pohlazení, které potěšilo jak nádherně odvyprávěným sci-fi příběhem z dob, kdy nebylo potřeba zahlcovat diváka efekty, tak i kreativním stylistickým rukopisem, který zvládá příběh nenásilně upgradovat na dnešní divácké požadavky. Sice slabé emoce a trochu přeplácaný scénář, ale výborní herci a špičková režie odkazující k filmovým vzorcům padesátých let..

 • 75%
  1
  0
  18. 3. 2018
  Pete69 (9391 bodů)

  Romantické fantasy. Proč ne? Film je jemný, se skvělou hudbou. Vodní tvor by se dal trošku více vychytat ,ale to je vždy těžé posuzovat. Jestli měl tento film dostat Oscara? O tom polemizují asi větší odbornící. Já si tím sám za sebe jistý nejsem. Každopádně velmi dobře zpracovaný film.

 • 70%
  1
  0
  25. 2. 2018
  Riverdon (4252 bodů)

  Stylová, atmosférická retro pohádka, ale trochu natahovaná a na konci jsem se cítil neuspokojen.Něco tam chybí....v tom chladném světe chybí emoce.

 • 70%
  0
  0
  1. 5. 2018
  evismaior (3765 bodů)

  I když je to udělané krásně a podle traileru a s ohledem na režiséra jsem měla velká očekávání, dostavil se nakonec jen rozpačitý dojem. Retro nádech amerických šedesátých let je tady zachycen snad ještě lépe než ve filmech, které v té době opravdu vznikaly, včetně toho soupeření se Sověty. Ale příběh tak nějak proplouval mimo mě - němá hlavní hrdinka si najde spřízněnou vránu v amazonském vodním tvorovi, o kterém se toho mnoho nedozvíme, a s několika dalšími chápavými ztracenými existencemi (černošská kámoška z úklidu, soused gay a utajený sovětský vědec) se mu snaží pomoci (a taky si při tom trochu užít) navzdory prvoplánovému záporákovi, jehož důvody, proč je už od začátku takový hajzl, když se mu v životě zjevně nic zlého neděje (tedy až do toho úrazu, k němuž vlastní vinou přišel), mi zůstaly utajeny po celou dobu. Stejně jako nepochopitelně chabá bezpečnostní opatření a nulové utajení v laboratoři. Jako retro pohádka pro dospělé by to fungovat mohlo, ale to bych si musela k hlavním postavám najít cestu, což se bohužel nestalo. Atmosféru filmu a stylizaci včetně detailně propracovaných kulis, kostýmů atd. ale oceňuji.

 • 60%
  0
  1
  18. 6. 2018
  rkotvald (3119 bodů)

  Film, s nímž jsem se téměř dokonale minul (hlavně jeho humor mi vůbec nesedl). Strašně jsem se u toho nudil, skoro všechno mě tam iritovalo (nejvíc asi Octavia Spencer), a kdyby to šlo, nejradši bych odešel z kina po prvních 10 minutách. Bavil mě tam jenom výborný Michael Shannon, jinak pro mě tato projekce byla veskrze utrpením (mj. kvůli příšerně tvrdým sedačkám v kině Aero - sledovat na nich nějaký film dlouhý 2 hodiny se rovná skoro očistci). Mrzelo mě také, že ačkoli je pod hudbou k snímku podepsán můj velký oblíbenec, Alexandre Desplat, během projekce jsem v podstatě nezaznamenal, že by tam nějaká hudba hrála (kromě těch dobových songů) - buď byla tak nevýrazná, nebo prostě nevím. A celkově jsem měl z toho filmu pocit, že navzdory vší té výtvarné rozmáchlosti a výrazné stylizaci je v něm ve skutečnosti původní filmařské invence nesmírně málo, a většina motivů zde působí značně ohraně (nemluvě o mediálně propíraných obviněních režiséra z plagiátorství). Když jsem s úlevou vycházel z kina, nemohl jsem se ubránit intenzivnímu podezření které ve mně roste už několik let - že Faunův labyrint představuje v del Torově filmografii ojedinělý světlý moment, který se mu už nikdy později nepodařilo zopakovat, a mně osobně jeho ostatní filmy neoslovují a přijdou mi velice komerční a slabé - Tvář vody nevyjímaje.

 • 75%
  1
  0
  2. 9. 2018
  Rabadi (2172 bodů)

  Stvůra ve styla Aquamana vypadala hodně reálně, ostatní hrdinové působily také důvěryhodně. Hlavní hrdinka myslím nebyla vybrána dobře, působila zvláštně nesympatickým dojmem. Průběh filmu byl celkem předvídatelný, snad na konci trochu překvapil. Trochu dlouhé, mohlo být o půl hodiny kratší.

 • 60%
  2
  0
  15. 2. 2018
  marie-kolarova (1754 bodů)

  Stylově krásné retro, kterému bohužel chybí emoce. Téma lásky dvou bytostí na okraji, z nichž jedna není člověkem, a z toho důvodu je určena k likvidaci, patří mezi klasické filmařské storky. Kráska a zvíře to zrovna není, jelikož němá Elisa by rozhodně nezvítězila soutěži krásy a ta vodní potvora vypadá v obličeji celkem přijatelně. Příběh je však nudný a nedokáže vtáhnout. Pokud se někdo rád kochá, je mu dopřáno hodně, ale jsou tu kulisy pro jednu velkou prázdnotu. Nic osudového, nic srdcervoucího. Michael Shannon je drsný záporák, ale nenašel tu podobu, aby ho bylo možné ze srdce nenávidět. Pouze ke konci je fajn hláška, ale tím se celý projekt nezachrání.

 • 50%
  0
  1
  11. 3. 2018
  Jindyna (1594 bodů)

  Oscarový pohádkový kousek Guillermo del Tora mě příliš za srdíčko nevzal. Příběh hlavní zaláskované dvojice je předvídatelný až běda a kolikrát zajímavější vedlejší figurky dostávají na rozehrání svých partů trestuhodně málo prostoru. Navíc mi dost vadily logické aspekty filmu jako – největší vědecký objev, který však vědce asi vůbec nezajímá (jediné vědecké bádání na rybákovi provede voják Shannon za pomoci elektrického obušku), nebo neomezený přístup uklízeček do nehlídané a prázdné laboratoře. Za pozornost tak stojí jedině výprava, kterou má mexický režisér jako vždy bezchybně zvládnutou.

 • 75%
  0
  0
  14. 3. 2019
  Blackhand47XD (1401 bodů)

  Tvář vody by se dala popsat jako zmodernizovaný příběh krásky a zvířete, který je zasazený do šedesátých let, kdy život nebyl pro mnoho skupin lidí vůbec jednoduchý. Rozhodně musím pochválit krásně zpracovaného rybáka, jenž je správně tajemný a snímek toho o něm moc neřekne. Skvěle udělané jsou i interakce mezi jednotlivými postavami a Shannon zde hraje správného magora. Hlavním problémem filmu je však, že se snaží zachytit strašně moc menšin (černoši, LGBT, postižení), až nikdo nemá vlastně dostatek prostoru. On i samotný příběh postupně tak trochu ztrácí dech, ale pořád to není vyloženě špatný snímek. 75%

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1346 bodů)

  Divná, ale ve výsledku vcelku sladká romance mezi němou uklízečkou a tvorem, který je dost pravděpodobně dědeček Abea Sapiena z Hellboye. Del Toro se tenhle rok vytasil s pitoreskním snímkem, který je velice pěkně natočený, výborně zahraný, plus za hudbu by měl Desplatovi spadnout plešoun do rukou. Sám se však podivuji, proč tenhle film v nominacích tolik válí. I když je film moc milý, nejedná se o žádné hluboké či geniální dílo, kvalitou je rovné právě zmíněnému Hellboyovi, tedy odreagovačka s moc hezkým vizuálem a chytlavým příběhem, která toho ale na stůl moc dechberoucího nepřinese. I tak se ale jedná o originální a moc hezky vypadající snímek, sám bych možná ale byl raději za vážnější a sofistikovanější pojetí. Btw, mínusové body za tu kočku.

 • 70%
  0
  0
  6. 6. 2018
  davsuch (1001 bodů)

  Hezký pohádkově-romantický příběh. Možná až moc romantický. Film podle mého je dost nahraně vkusnosti v oblasti sexuality. To musí ale posoudit každý sám.
  Celkově toto dílko ale hodnotím jako další variaci na téma klasické pohádky kráska a zvíře.

  • skvělá režie
  • kostýmy a atmosféra
  • okoukaný námět a příběh
 • 20%
  0
  0
  6. 6. 2018
  baranovakova6 (413 bodů)

  Bohužel jsem si za celý film nenašla cestu k hlavním hrdinům. Spíše se mi více zamlouvali postavy ostatní. Velice mne mrzelo, že se divák nedozvěděl více o záhadném tvoru z Amazonie. A některé scény si režisér mohl opravdu odpustit (např. masturbaci hlavní hrdinky ve vaně nebo nechutné mezi druhové milování) kvůli tomuto jsem měla spíše pocit, že jde o sex než o lásku a objevování nového života a záhadného tvora. A pár detailů, nad kterými jsem kroutila hlavou mě k takovému hodnocení přiměly.

 • 80%
  0
  0
  20. 6. 2018
  Bori02 (241 bodů)

  Del Toro tímto filmem získal Oscara. Je to krásně natočená vzpomínka na starý Hollywood a hlavně horory z 50.let. Romantické fantasy, které občas trochu připomíná pohádku, rozhodně to ale není film pro děti. Vztah mezi Elisou a bytostí se povedlo kvalitně zpracovat. Je vidět jak se sbližují, až se mu rozhodne pomoct. Film se nebojí ani explicitnějších scén, ale není jich moc.

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Heart (174 bodů)

  Před chvílí jsem se vrátil domů z premiéry a stále se raduji z toho, co jsem viděl. Konečně zase takový Spielberg, jakého chceme, a tentokráte s bezkonkurenční Silvestriho hudbou. Ač se může zdát, že jde o film pro teenagery, tak cílovka je o dost širší, a to zejména díky neskutečnému množství filmových a herních odkazů, které musí zákonitě ocenit jakýkoliv fanoušek sci-fi. V opačném případě jím jednoduše není.

 • 75%
  3
  0
  15. 2. 2018
  stejskal.vera (86 bodů)

  Vizuálně přívětivý film připomínající Hellboye (nejenom rybím individuem). Chválím zasazení do studené války, dějová linka však trochu předvídatelná. Čeho se tvůrci nebojí, tak rozhodně více krve a celkově více syrovosti. Baví zejména Octavia Spencer. Prosím více podobných snímků.

 • 80%
  0
  0
  22. 3. 2018
  lubomir-britanak (21 bodů)

  Paradny film jednak dejovo napetia vsetko je super

 • 95%
  1
  0
  7. 3. 2018
  Andynka (13 bodů)

  Slyšela jsem, že tento film dostal oscara. Tak jsem to tedy zkoukla. Miluji na tomhle filmu, že romantika a fantasy je spojena dohromady a ještě v takhle krásné podobě. Od teď je to můj nejoblíbenější film. Určitě doporučuji, pokud máte volný čas, mrkněte se. :)
  Jediné mínus u tohohle filmu je pro mě ta doba kdy se tohle všechno dělo. Mohlo to být spíše v současnosti.

73 72 ?
jak hlasovat?
 • petr-holubetz 80%
 • Vurhor 75%
 • Tedy 90%
 • Nosnica 70%
 • panbubo 85%
 • Blackhand47XD 75%
 • misec 70%
 • headhunter 70%
 • ViolettaS 70%
 • Philotes 55%
všechna hodnocení (93)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: