Gemini Man (USA)
« další názvy »
USA USA
117 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Etnicky orientovaný, Retro
Motto: Kdo tě zachrání před sebou samýn

Obsah

:
Henry Brogan (Will Smith) je elitní nájemný zabiják, absolutní profesionál, který bez pochybností vždy stoprocentně odvede zadanou práci. Při poslední více »« méně

Režie

:
Ang Lee

Scénář

:
David Benioff Billy Ray Darren Lemke

Herci

:
Mary Elizabeth Winstead Will Smith Clive Owen Benedict Wong Douglas Hodge ...
Premiéra: 10. 10. 2019
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Blíženec. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Blíženec myslíte! K 10. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28237 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Blíženec


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  19. 12. 2019
  Brenan88 (46226 bodů)

  Blíženec si od kritiků vysloužil HATE a to nezaslouženě. Jedná se totiž o poctivý akční film,který se na rozdíl od konkurence nesnaží strhnout masy přepálenou až nesmyslnou akcí,létajícími auty a mohutnými výbuchy co zaberou 90% času. Tady je akce taky celkem dost,ale stále má nějakou hlavu a patu. Drží se v určitých mezích,ale to jí nebrání v tom být nápaditá a hravá. Navíc zde hraje můj oblíbenec Will Smith za což musím přihodit nějaké to procento navíc. Ještě k tomu digitálnímu omlazení - za mne celkem ok, nepůsobilo to na mne 100% přirozeně,ale ani mne to nerušilo od sledování.

 • 60%
  0
  0
  3. 8. 2020
  martin-mickey-stusak (26591 bodů)

  Kterak nájemný zabiják potká svůj vlastní mladší klon a co z toho vzejde. Akční sci-fi mnohé slibující, ale nepřineslo to nic než rozpaky. Námět není nezajímavý, byť ne originální, neboť setkání se svým vlastním klonem si například užil už Arnold Schwarzenegger ve snímku ´6. den´ (2000), a daleko akčnější provedení, tentokrát s Willem Smithem, mohlo celý koncept posunout zase v rámci akčního žánru o něco dál. Snaha byla, to se musí uznat, ale bohužel, nelze jinak než si postesknout, kde jsou ty časy staré dobré a poctivé akční práce. Energická akce tu samozřejmě je, avšak v CGI provedení, což je hodně viditelné a ve své realizaci naprosto sebepoškozující. Je to tedy rychlý animovaný film, nebo snaha o nové pojetí nepřirozenosti hraného akčního filmu? Tvůrci se naprosto v ničem neposunuli, neboť něco takového bylo vidět už ve snímku ´Blade 2´ (2002) a ´Catwoman´ (2004), což kromě špatného scénáře snímek dokonce pohřbilo. Tento počin však ale také nemá scénář zrovna na výši. Mnohé dialogy v uších až neuvěřitelně skřípou. Snímek je pouhým digitálním experimentem, kde stojí za úvahu pouze digitální omlazení Willa Smitha, právě pro potřeby postavy jeho klonu. Jinak je to všechno ohromně přepálené, jak již bylo výše zmíněno, viditelně animované a vůbec akčně poněkud nesourodé. Tohle vážně natočil Ang Lee?

 • 70%
  0
  0
  20. 4. 2020
  Pete69 (22069 bodů)

  Čistá a velmi slušná akce. Příběh sice několikrát viděný ( nepohodlný tajný agent, kterého je potřeba zlikvidovat ) , ale co už vymýšlet. Třešnička na dortu je klon hlavního hrdiny, což už se zase tolik nevidí. Digitální omlazení Willa Smitha se mi nelíbilo a někdy to působilo jako PC hra, ale co už.. kde vzít mladého Willa :) Velmi slušné akční scény, nad kterými se někdo konečně zamyslel. Slušná podívaná.

 • 75%
  0
  0
  15. 10. 2019
  lamps (14913 bodů)

  Nevěřil jsem, že se Hollywood ještě vzchopí k takhle čistému akčnímu blockbusteru. Navzdory všem nevyhnutelným změnám v průběhu produkce je vidět, že se jedná o devadesátkový Bruckheimerovský námět v plné parádě - v centru stojí protagonista výjimečně zdatný v likvidaci padouchů, potenciální romantická linie je zcela potlačena a spiknutí vede až k nejvyšším příčkám, ale není zatíženo žádnými politickými ani sociálními kontexty. Vyprávění vytváří jednoduchou hyperrealitu, v níž existují jen inkriminované dvě strany konfliktu a nic jiného není důležité. Ang Lee pak čistým obrazem a digitálními úpravami tohle pojetí podtrhuje a opravdu pomáhá vytvořit alternativní svět, který jsem ale neměl nejmenší problém přijmout a nechat se jím alespoň na úrovni poctivého akčního zážitku pohltit. Samotná akce není statická a vynucená, nýbrž poměrně různorodá a posouvající děj, přičemž digitální look oči rozhodně nemučí a do zmíněného konceptu zapadá. A co víc, akce není zase tolik a sází se také na interakce postav, které jinak jednoduchou story usměrňují. Nejde o žádné revoluční žánrové blbnutí, na to je příběh pořád hodně standardní a v rozvíjení některých motivů nevynalézavý a zkratkovitý, ale staromilný nádech mi jinak imponoval a Lee mi po dlouhé době nabídl 3D komfort, v němž vidím perspektivní vizuální budoucnost (byť chápu, že mnoho diváků ten zmíněný hyperrealistický styl ihned nepřijme). Osobně jsem ještě čekal, že to bude ve stylu devadesátek značně vtipnější - ta serióznost mi k tomu místy úplně neseděla.

 • 45%
  2
  0
  14. 10. 2019
  Petrson (4128 bodů)

  Základní problém je scénář a nevyužitá šance, kterou nové technologie umožňují. Ani herecké výkony, ani marvelovský konec to nikam neposunuly. Tak nějak mi přišlo, že na to bylo paradoxně málo peněz, celá řada zbytečných dialogů (Budapešť), nefilmově pojaté (pořád někdo někde sedí) a úplně přehnané scény (motorkou do obličeje a nic, střelba do cílů schovaných za dřevěnou stěnou a nic). Poslední zabiják bez vysvětlení měl už nadpřirozené vlastnosti. Ale pokud máte rádi běčkové akčňáky s áčkovými herci, pak je to v pohodě.

  • mladý Will - triková sekvence
  • scénář, dialogy, provedení
 • 75%
  1
  1
  9. 10. 2019
  Blackhand47XD (2324 bodů)

  Blížence můžu s klidným svědomím zařadit mezi ty povedené filmy o agentovi v penzi, kdy se samozřejmě i tentokrát pokusili tvůrci zápletku okořenit o nějaký ten netradiční prvek. V tomhle případě jde samozřejmě o klona, který je stejně dobrý jako originál, ale akorát v mladší podobě. Inu jde vidět, jak se technologie posunuly a jak již dříve předvedly komiksové filmy, omlazovat se dnes již dá natolik dobře, že to člověk vlastně ani nepozná. Co mohu dále pochválit jsou akční scény, jež nepůsobí nijak přehnaně ani trapně a jsou po choreografické i filmařské stránce velmi dobře zpracované. Jak jsem již zmínil, zápletka je taková tradiční a člověka ani nepřekvapí, což je trošku mínus, ale od takového filmu člověk něco hlubšího prostě čekat nemůže. Film samozřejmě mohl skončit o pár minut dříve, ale tvůrci si prostě neodpustili dát do finále ještě další proměnnou a hrdinové tak v poslední chvíli museli čelit ještě supervojákovi, což bylo krapánek trapné a nadbytečné. Blíženec díru do světa rozhodně neudělal, ale pořád je to ten typ filmu, který si rád pustím večer doma a na chvíli vypnu. 75%

 • 70%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Možná to bude tím, že poslední plnokrevný akčňák, který jsem v kině viděl byl jalový Angel Has Fallen, ale Gemini Man mě bavil od začátku do konce. Ne, že by byl nějak převratný po stránce příběhové (právě naopak), ale dobře se mi na něj koukalo a ani chvíli jsem se nenudil. Dialogy sice občas skřípou a scénář má pro žánr typické přešlapy, ale celkově mi to nijak zvlášť nevadilo. Omlazování se až na samotný "meh" závěr povedlo (co taky čekat jiného, když Smith na svůj věk zdaleka nevypadá) a hlavní lákadlo filmu tak nezklame. Do toho tam hraje soundtrack, který mi v některých postupech až příliš připomíná Panství Downton, což je při bližším zamyšlení nad zařazením obou snímků celkem paradoxní. Opticky něco mezi třemi až čtyřmi hvězdami, ale vzhledem k tomu, jak mě masivní kampaň docela odradila se přikloním ke čtyřem.

 • 70%
  0
  0
  14. 3. 2020
  sugi (742 bodů)

  … Will Smith si zahrál zabijáka , který má být nahrazen mladším , ale protože se z něho stal nepohodlný důchodce , tak musí být odstraněn …. jako by jsme již něco podobného viděli v jiných filmech … asi deja vu , ale tohle je trochu jiné ….
  … Blíženec není žádný hit , kultovní film nebo tak něco , je to jen akčňák ...

 • 55%
  3
  0
  24. 10. 2019
  darth vader (714 bodů)

  Za mě bohužel velmi nepovedený snímek. Mám pocit, že za posledních 6 let Will Smith nehrál ve filmu, který bych ohodnotil lépe jak 5 body z deseti. Film je plný nesmyslů a prazvláštních zápletek. Nápad sice zajímavý, al vůbec ne dotažený do nějaké smysluplné formy. Věc co však hodnotím velmi pozitivně, jsou speciální efekty. Ani bych nepoznal, že mladší Will Smith opravdu není nějaký relálný herec.

 • 55%
  0
  0
  12. 11. 2019
  Judinka (627 bodů)

  Blíženec přes své velmi akční ukázky nenaplnil svůj potenciál a místo akčního filmu přejde ihned z počátku do velmi pomalého až rodinného tempa. Dané nezachrání ani hlavní představitel v podání Willa Smitha, která již nezachrání nevyužití potenciál a jeho výkon odpovídá celkovému vyznění celého filmu. Škoda nevyužité šance a promarněné příležitosti i snahy celého filmového týmu :o(

 • 50%
  0
  0
  8. 11. 2019
  Blatouch72 (587 bodů)

  Jsou sci-fi, které mě ba. Jsou sci-fi, které mě neba. Will Smith je nastrčen zase do něčeho, co se moc nepovedlo. Triky nezachrání všechno, i když jsou OK. Děj je obyčejný a všechno se by se mělo točit kolem akce, která nyvbočí z průměru.

 • 65%
  3
  0
  15. 10. 2019
  Vildolf (567 bodů)

  Jediné, co mě na filmu pobavilo, bylo jak je to špatné.

 • 70%
  0
  0
  31. 10. 2019
  ondrej-sladky (258 bodů)

  Tenhle film úplně nesplnil moje očekávání, čekal jsem akční jízdu s propracovaným příběhem. Akční jízda to sice byla, ale příběh byl hodně slabý. V nějakých částech mi vadila umělost filmu (honička na motorkách) a ne moc výrazný hlavní záporák. Ale zase na druhou stranu, mladší Will Smith vypadá dobře a kontaktní souboje mezi ním a starším Willem Smithem byli hodně dobře zpracované. Scéna v katakombách nebo scéna předcházející honičce na motorkách byly skvěle natočené. Vyzdvihnout musím také herecký výkon herečky Mary E. Winstead, která hrála opravdu dobře. Abych to shrnul, slabý příběh s docela dobrými hereckými výkony, s místy horším CGI a skvěle natočenou akcí. Myslím si, že do kina na něj úplně nemusíte, ale špatný film to určitě není.

 • 55%
  0
  0
  5. 8. 2020
  mirek5184 (108 bodů)

  Jako nic moc, má i lepší filmy

 • 55%
  3
  0
  13. 10. 2019
  richard-bergman (79 bodů)

  Když jsem se na tento film šel podívat, tak jsem neměl moc velká očekávání a musím říct, že mi film má očekávání nevyvrátil. Kromě toho, že mě nijak nenadchli herecké výkony, tak mi nepřišel dobrý ani celkový nápad na příběh filmu a ještě horší bylo jeho provedení. Když opominu klasickou nesmrtelnost hlavních hrdinů v akčních filmech, tak některé scénky byly už tak bizarní, že jsme se jim společně s přáteli smáli. Abych ale jen nekritizoval, tak bych rád pochválil některé filmové efekty v bojích, nebo spoustu zajímavých záběrů a také mladého Willa Smitha, který byl téměř nerozpoznatelný od skutečného.

 • 75%
  0
  0
  17. 6. 2020
  jakub-cechura (30 bodů)

  Blížence jsem pouštěl trochu s obavami, protože recenze byly dost kruté (teď už vím, že zcela nezaslouženě). Je to nápaditý akční film s dobrou zápletkou. Akce nepůsobí nuceně, není přepálená. Jistě, nejedná se o originální koncept (JCVD by mohl vyprávět), ale to neznamená, že se jedná o špatný film. CGI omlazení Willa Smithe není úplně nejlepší výkon, ale nepůsobí rušivě a dá se to zkousnout (že, Supermane..).

Hodnocení a recenze Blíženec

65 52 ?
jak hlasovat?
 • nikola-voznikova 30%
 • HanO 55%
 • dominik11 100%
 • Honza 13 85%
 • josef-gregor 55%
 • homedo 80%
 • lada-hradilova 85%
 • nikol-jankovicova 90%
 • mirek5184 55%
 • Nevka 70%
všechna hodnocení (66)