The Nun (USA)
« další názvy »
USA USA
96 minut

Žánry

:
Horor, Mysteriozní, Thriller
Motto: Zažij nejtemnější kapitolu ze světa filmu V zajetí démonů

Obsah

:
Démonická řádová sestra z hororu “V zajetí démonů 2” se vrací, aby šířila zlo ze záhadného kláštera v Rumunsku, ve kterém řád jeptišek ukrývá děsivé tajemství. více »« méně

Režie

:
Corin Hardy

Scénář

:
Gary Dauberman James Wan

Herci

:
Taissa Farmiga Bonnie Aarons Jonathan Coyne Charlotte Hope Demián Bichir ...
Premiéra: 6. 9. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Sestra. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sestra myslíte! K 30. květnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26268 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  24. 1. 2019
  Brenan88 (40250 bodů)

  Sestra se svou kvalitou řadí v rámci Universa někde k první Annabelle. Jenže tam kde první Annabelle selhávala po technické stránce,tak tam si sestra vykračuje s grácií.Hardy na postu režiséra odvedl slušnou práci a myslím,že ze scénáře vyždímal maximum. Bohužel i tak to bylo trochu málo. Atmosféra byla místy dobrá,ale napětí jako by nebylo. Vše jen v náznacích a samotné finále vše maximálně pohřbilo.

 • 80%
  1
  0
  21. 5. 2019
  martin-mickey-stusak (20321 bodů)

  Corin Hardy převzal otěže po Jamesovi Wanovi a podíval se na další kapitolu řádění démonické řádové sestry. Příběhově sice dojde ke zklamání, neboť tu v podstatě není nic, co by už divák z předešlých dílů neznal či neviděl, ale jako atmosférický horor funguje dobře. Samotný začátek tedy může odradit, ale byla by to škoda. Děj si převážně v druhé polovině stopáže pohrává s temnou ponurostí a děsivým studeným pocitem prostoru klášterního labyrintu a to v celé své parádě. Děsivosti a strachu tu bylo učiněno za dost a striktně se tak připomíná, jak má takový atmosférický horor vypadat. O to šlo zřejmě především a tak se zřejmě příběh jako takový ve své zajímavosti stal druhořadým. A je to škoda, neboť lépe zpracovaný děj s alespoň nějakou kapkou originality by snímku přidalo na vážnosti. Děj je tedy značně jednoduchý a pro diváky předešlých snímků snad i předvídatelnější, ale zato žánrově svou atmosférou vypracovaný do dokonalosti. Hororovou peckou snímek nebude, ale za povšimnutí v rámci hororového fanouškovství určitě stojí.

 • 60%
  0
  0
  21. 3. 2019
  lamps (14146 bodů)

  Řemeslně jistý a duchařskými atrakcemi od hlavy až k patě nabitý přírůstek do oblíbeného univerza, který nenudí a minimálně prostředím svou vyčerpanou tematiku vítaně osvěžuje. Zároveň je to však napěchované očekávanými klišé, předvídatelné a nepochopitelně zlehčované momentkami či hláškami jak z béčkových akčňáků. Titulní strašidlo je vizuálně cool, ale jeho neschopnost poradit si s pouhými třemi odhodlanými protivníky (z nichž jeden je mladá vyjukaná novicka a druhý vesnický floutek s brokovnicí) jeho auru postupně čím sál více oslabuje. Solidní práce, ale nepřístupný, řádně krvavý dekadentní tón by tomu zkrátka slušel daleko, daleko více.

 • 10%
  0
  1
  3. 11. 2018
  Pas (6204 bodů)

  Sestra je dalším snímkem v klasickém souboji dobra se zlem , tentokrát navlečeném v démonickém hávu pro několik málo herců , trochu komparzu a hromady různých klišé , které všichni viděli už jinde.Vatikánští bratři v černém ,coby strážci duší všech svých oveček, pečují o řád světa po celá staletí a proto vyšlou do kláštera kdesi v zapomenutém rumunském pohraničí jednoho fráterníka s depkou z časů válečných , který si přibere do party nedošlou novicku s jedním farmářem ,kterého to v zámoří už kdysi přestalo bavit a tak sedlačí někde v evropském vystrkově...no nic, jsou horší věci na světě.Tahle parta do mariáše má přezkoumat a vyřešit otázku smrti jedné jeptišky. Starobylý klášter má totiž své temné tajemství...Tématicky to není zase tak nuzné , ovšem zpracování je velmi mizerné a způsob vyprávění příběhu to je kapitola sama o sobě.Naprosto nevyužitý potenciál i prostředí kdy se tvůrci utápějí v různých přeludech a vizích , kdy mysteriozní stránka je zcela poslána do kopru nebo rovnou pod zem. Přiznivci nudné duchařiny , nejrůznější fandové vymítání démonů ne z tohoto světa si možná přijdou na své.Pro diváka který od filmu čeká víc než jen temné síly plující nocí po chodbách je to však proklatě málo.

 • 40%
  2
  0
  11. 9. 2018
  Senn (778 bodů)

  Toto je film, na který jsem se velmi těšil, ovšem po jeho shlédnutí jsem byl spíše zklamán. V zajetí démon, jsou velmi povedené horory, tento horor mi ovšem moc povedený nepřišel. Sice je člověk tak půlku filmu v napětí z toho zda se bude něco dít, ale většinou se jedná o procházku temným opatstvím. Mohlo to být daleko lepší, ale už to tak bývá, že když je série výborná, musí se v ní objevit film, který už tak dobrý nebude.

 • 45%
  0
  0
  21. 4. 2020
  Martrix (439 bodů)

  Každý jeden díl seriálu The Exorcist, měl lepší atmosféru, než tento kříženec Van Helsinga s naštěstí nikdy nenatočeným Vymítačem IX. Mužské obsazení tragické, scénář je jen deset lekaček obepsaných nějakým tím dějem...prostě skvěle se tvářící béčko, jedoucí na vlně Conjuringu. To si tedy ten starý transvestita Valak zasloužil lepší prequel. Jediné dobro je zajímavá Farmiga mladší a Rumunsko, které pomáhá tu filmařskou rutinudu aspoń trochu vylepšit. Postava Frančiho ale spolehlivě převážila tato jediná pozitiva, takže pokud čekáte nějakou atmosféru...kupte si let balónem. Možná by v případném pokračování pomohlo spíš spojení Nun(a)Chucky... a byl by krásný crossover na světě.

 • 65%
  1
  0
  28. 1. 2019
  lukas-juras (423 bodů)

  Sestra je film, který má mnoho ALE. Oproti snímku V zajetí démonů tým pálí na nechráněnou bránu a bohužel netrefuje.
  Od filmu, který nás vrací o x desetiletí zpět do rumunského opatství jsem očekával, že bude na diváka útočit reálněji. Film je kolísavým napětím s předvídatelnými scénami. Jediné co mne upoutalo je herecký um Taissy, která rozbíjí unylost. Jednotvárná dějová a dramatická linka s mnohdy přemrštěnýmy výmysly, na kvalitě také nepřidávají.
  A díky tomu se snímek od prvotního náznaku ,,reality" odvrací naprosto zbytečně a je to velká škoda! Potenciál, který démon skrývá, byl využit na půl leku.
  Film by dle mého názoru zabodoval čistým strachem, krutostí a temnotou. Byl předurčen na to, děsit ještě týdny po shlédnutí. Teď jdu v klidu zalézt do postele a s klidným tepem a čistou myslí usnout.

  • herecký výkon Taissy
  • hudba
  • unylost
  • rozbití dojmu reálnosti ,,stalo se"
  • nenaplněn potenciál
  • bondovka à la 3 sluhové boží, kteří zachrání ,,svět"
 • 10%
  1
  1
  28. 5. 2019
  lukas-gajdos (106 bodů)

  Prosím, už ne! Nádherné a děsivé lokace, přesto potenciál naprosto nevyužitý. Creepy to vůbec nebylo, postavy se chovají dementně s čele tím největším, démonem. Film jen vlastně od začátku do konce dělá před bubu a potom už jenom to bubu, nebýt jump scares volume 100 %, tak se snad film nedostane ani do televize, ale tenhle formát teď letí a já se nepřestávám divit, proč na to jedno a to samé, pořád dokola lidi chodí, už v zajetí démonů byla neskutečná vykrádačka všeho, z diváka akorát tvůrci dělají platící ovci, která se jen diví, proč se takové sračky točí a my za to jsme schopní platit. No, já tohoto formátu začínám mít plné kecky, chci se jít do kina bát, vylekat mě může i brácha za dveřma a ja poskočím stejně, jako v kině, a mám to zadarmo, tohle ale s "báním" nemá nic společného.

 • 50%
  1
  0
  6. 10. 2018
  richard-bergman (78 bodů)

  Na sestru jsem se celkem těšil a to asi hlavně z důvodu, že mi připomínal film V zajetí démonů 2, ale po tom co jsem ho ovšem viděl jsem byl poměrně zklamán. Kvalita filmu byla v pořádku, ale děj mi přišel nepovedený, a možná proto jsme s kamarády ztrávili skoro půlku filmu tím , že jsme se těmto nesmyslným scénkám smáli. Na horory chodím hlavně kvůli strašidelným scénkám a jumpscarům a ty se bohužel v tomto filmu nedali brát vážně. Proto bych někomu kdo se chce kouknout na dobrý horor doporučil např.: V zajetí démonů1-2, Anabelle1-2, Děsivé dědictví nebo exorcistu..

 • 55%
  0
  0
  3. 9. 2019
  janmolek (46 bodů)

  Tvorcovia vymysleli skvelý námet na ktorom sa dalo čerpať oveľa viac ako to dokázali predviesť v reáli. Málo sme sa dozvedeli o pôvode a zrodení zla. Na film som sa veľmi tešil už aj kvôli herečke Taisse ktorá podľa mna odviedla skvelý výkon. Aj keď scenár bol slabý.

 • 90%
  0
  0
  30. 9. 2018
  veronika-bohatova (12 bodů)

  Byla jsem na filmu v kině a i když to byl dobrý horor, už bych ho vidět nechtěla :D bála jsem se, ale za mě palec nahoru, horory miluji

 • 45%
  2
  0
  16. 9. 2018
  milos-vasura (8 bodů)

  Režisér se v tomto filmu zameřil na klášter v Rumunsku který působil na diváka děsivě. Ačkoli je ve filmu pár dobrých lekaček nemá témeř příběh a z průběhu filmu netušíte co je realita a co vize. Film byl spíše průměrný ačkoli nutno vyzvdvihnout hudbu a zvukové efekty které se povedli. Doufám že se dočkáme pokračování a že se režisér zaměří i na příběhovou linii filmu.

61 51 ?
jak hlasovat?
 • Fanda124 50%
 • FilipusMuff 55%
 • Martrix 45%
 • Manekenthe 35%
 • anna-vacinova 90%
 • mims 60%
 • mirek-siml 50%
 • Sandrastekla 100%
 • loudaxxx 55%
 • Vítek1 90%
všechna hodnocení (74)

V žebříčcích podle hodnocení

163.
v žebříčku filmů za rok 2018
585.
v žebříčku hororů
630.
v žebříčku mysteriózních filmů