The Nun (USA)
« další názvy »
USA USA
96 minut

Žánry

:
Horor, Mysteriozní, Thriller
Motto: Zažij nejtemnější kapitolu ze světa filmu V zajetí démonů

Obsah

:
Démonická řádová sestra z hororu “V zajetí démonů 2” se vrací, aby šířila zlo ze záhadného kláštera v Rumunsku, ve kterém řád jeptišek ukrývá děsivé tajemství. více »« méně

Režie

:
Corin Hardy

Scénář

:
Gary Dauberman James Wan

Herci

:
Taissa Farmiga Bonnie Aarons Jonathan Coyne Charlotte Hope Demián Bichir ...
Přehrát online O2
Premiéra: 6. 9. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  24. 1. 2019
  Brenan88 (39452 bodů)

  Sestra se svou kvalitou řadí v rámci Universa někde k první Annabelle. Jenže tam kde první Annabelle selhávala po technické stránce,tak tam si sestra vykračuje s grácií.Hardy na postu režiséra odvedl slušnou práci a myslím,že ze scénáře vyždímal maximum. Bohužel i tak to bylo trochu málo. Atmosféra byla místy dobrá,ale napětí jako by nebylo. Vše jen v náznacích a samotné finále vše maximálně pohřbilo.

 • 80%
  1
  0
  21. 5. 2019
  martin-mickey-stusak (16425 bodů)

  Corin Hardy převzal otěže po Jamesovi Wanovi a podíval se na další kapitolu řádění démonické řádové sestry. Příběhově sice dojde ke zklamání, neboť tu v podstatě není nic, co by už divák z předešlých dílů neznal či neviděl, ale jako atmosférický horor funguje dobře. Samotný začátek tedy může odradit, ale byla by to škoda. Děj si převážně v druhé polovině stopáže pohrává s temnou ponurostí a děsivým studeným pocitem prostoru klášterního labyrintu a to v celé své parádě. Děsivosti a strachu tu bylo učiněno za dost a striktně se tak připomíná, jak má takový atmosférický horor vypadat. O to šlo zřejmě především a tak se zřejmě příběh jako takový ve své zajímavosti stal druhořadým. A je to škoda, neboť lépe zpracovaný děj s alespoň nějakou kapkou originality by snímku přidalo na vážnosti. Děj je tedy značně jednoduchý a pro diváky předešlých snímků snad i předvídatelnější, ale zato žánrově svou atmosférou vypracovaný do dokonalosti. Hororovou peckou snímek nebude, ale za povšimnutí v rámci hororového fanouškovství určitě stojí.

 • 60%
  0
  0
  21. 3. 2019
  lamps (12964 bodů)

  Řemeslně jistý a duchařskými atrakcemi od hlavy až k patě nabitý přírůstek do oblíbeného univerza, který nenudí a minimálně prostředím svou vyčerpanou tematiku vítaně osvěžuje. Zároveň je to však napěchované očekávanými klišé, předvídatelné a nepochopitelně zlehčované momentkami či hláškami jak z béčkových akčňáků. Titulní strašidlo je vizuálně cool, ale jeho neschopnost poradit si s pouhými třemi odhodlanými protivníky (z nichž jeden je mladá vyjukaná novicka a druhý vesnický floutek s brokovnicí) jeho auru postupně čím sál více oslabuje. Solidní práce, ale nepřístupný, řádně krvavý dekadentní tón by tomu zkrátka slušel daleko, daleko více.

 • 10%
  0
  0
  3. 11. 2018
  Pas (6120 bodů)

  Sestra je dalším snímkem v klasickém souboji dobra se zlem , tentokrát navlečeném v démonickém hávu pro několik málo herců , trochu komparzu a hromady různých klišé , které všichni viděli už jinde.Vatikánští bratři v černém ,coby strážci duší všech svých oveček, pečují o řád světa po celá staletí a proto vyšlou do kláštera kdesi v zapomenutém rumunském pohraničí jednoho fráterníka s depkou z časů válečných , který si přibere do party nedošlou novicku s jedním farmářem ,kterého to v zámoří už kdysi přestalo bavit a tak sedlačí někde v evropském vystrkově...no nic, jsou horší věci na světě.Tahle parta do mariáše má přezkoumat a vyřešit otázku smrti jedné jeptišky. Starobylý klášter má totiž své temné tajemství...Tématicky to není zase tak nuzné , ovšem zpracování je velmi mizerné a způsob vyprávění příběhu to je kapitola sama o sobě.Naprosto nevyužitý potenciál i prostředí kdy se tvůrci utápějí v různých přeludech a vizích , kdy mysteriozní stránka je zcela poslána do kopru nebo rovnou pod zem. Přiznivci nudné duchařiny , nejrůznější fandové vymítání démonů ne z tohoto světa si možná přijdou na své.Pro diváka který od filmu čeká víc než jen temné síly plující nocí po chodbách je to však proklatě málo.

 • 40%
  2
  0
  11. 9. 2018
  Senn (760 bodů)

  Toto je film, na který jsem se velmi těšil, ovšem po jeho shlédnutí jsem byl spíše zklamán. V zajetí démon, jsou velmi povedené horory, tento horor mi ovšem moc povedený nepřišel. Sice je člověk tak půlku filmu v napětí z toho zda se bude něco dít, ale většinou se jedná o procházku temným opatstvím. Mohlo to být daleko lepší, ale už to tak bývá, že když je série výborná, musí se v ní objevit film, který už tak dobrý nebude.

 • 65%
  1
  0
  28. 1. 2019
  lukas-juras (422 bodů)

  Sestra je film, který má mnoho ALE. Oproti snímku V zajetí démonů tým pálí na nechráněnou bránu a bohužel netrefuje.
  Od filmu, který nás vrací o x desetiletí zpět do rumunského opatství jsem očekával, že bude na diváka útočit reálněji. Film je kolísavým napětím s předvídatelnými scénami. Jediné co mne upoutalo je herecký um Taissy, která rozbíjí unylost. Jednotvárná dějová a dramatická linka s mnohdy přemrštěnýmy výmysly, na kvalitě také nepřidávají.
  A díky tomu se snímek od prvotního náznaku ,,reality" odvrací naprosto zbytečně a je to velká škoda! Potenciál, který démon skrývá, byl využit na půl leku.
  Film by dle mého názoru zabodoval čistým strachem, krutostí a temnotou. Byl předurčen na to, děsit ještě týdny po shlédnutí. Teď jdu v klidu zalézt do postele a s klidným tepem a čistou myslí usnout.

  • herecký výkon Taissy
  • hudba
  • unylost
  • rozbití dojmu reálnosti ,,stalo se"
  • nenaplněn potenciál
  • bondovka à la 3 sluhové boží, kteří zachrání ,,svět"
 • 10%
  1
  0
  28. 5. 2019
  lukas-gajdos (69 bodů)

  Prosím, už ne! Nádherné a děsivé lokace, přesto potenciál naprosto nevyužitý. Creepy to vůbec nebylo, postavy se chovají dementně s čele tím největším, démonem. Film jen vlastně od začátku do konce dělá před bubu a potom už jenom to bubu, nebýt jump scares volume 100 %, tak se snad film nedostane ani do televize, ale tenhle formát teď letí a já se nepřestávám divit, proč na to jedno a to samé, pořád dokola lidi chodí, už v zajetí démonů byla neskutečná vykrádačka všeho, z diváka akorát tvůrci dělají platící ovci, která se jen diví, proč se takové sračky točí a my za to jsme schopní platit. No, já tohoto formátu začínám mít plné kecky, chci se jít do kina bát, vylekat mě může i brácha za dveřma a ja poskočím stejně, jako v kině, a mám to zadarmo, tohle ale s "báním" nemá nic společného.

 • 50%
  1
  0
  6. 10. 2018
  richard-bergman (56 bodů)

  Na sestru jsem se celkem těšil a to asi hlavně z důvodu, že mi připomínal film V zajetí démonů 2, ale po tom co jsem ho ovšem viděl jsem byl poměrně zklamán. Kvalita filmu byla v pořádku, ale děj mi přišel nepovedený, a možná proto jsme s kamarády ztrávili skoro půlku filmu tím , že jsme se těmto nesmyslným scénkám smáli. Na horory chodím hlavně kvůli strašidelným scénkám a jumpscarům a ty se bohužel v tomto filmu nedali brát vážně. Proto bych někomu kdo se chce kouknout na dobrý horor doporučil např.: V zajetí démonů1-2, Anabelle1-2, Děsivé dědictví nebo exorcistu..

 • 90%
  0
  0
  30. 9. 2018
  veronika-bohatova (12 bodů)

  Byla jsem na filmu v kině a i když to byl dobrý horor, už bych ho vidět nechtěla :D bála jsem se, ale za mě palec nahoru, horory miluji

 • 45%
  2
  0
  16. 9. 2018
  milos-vasura (8 bodů)

  Režisér se v tomto filmu zameřil na klášter v Rumunsku který působil na diváka děsivě. Ačkoli je ve filmu pár dobrých lekaček nemá témeř příběh a z průběhu filmu netušíte co je realita a co vize. Film byl spíše průměrný ačkoli nutno vyzvdvihnout hudbu a zvukové efekty které se povedli. Doufám že se dočkáme pokračování a že se režisér zaměří i na příběhovou linii filmu.

59 50 ?
jak hlasovat?
 • lukas-gajdos 10%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Fricino 85%
 • tereza-kankova 80%
 • LychorindaG 80%
 • TomasZboril 70%
 • kubi.sarka 55%
 • lamps 60%
 • barumichalkovaa 75%
 • Chimpanzee21 60%
všechna hodnocení (60)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: