Fences (USA)
USA USA
139 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Adaptace divadelní hry od Augusta Wilsona, který za ni získal cenu Tony Award. Příběh se odehrává v 50. letech minulého století a točí se kolem bývalé více »« méně

Režie

:
Denzel Washington

Scénář

:
August Wilson

Herci

:
Denzel Washington Viola Davis Mykelti Williamson Saniyya Sidney Russell Hornsby ...
Jste na stránce filmu Ploty. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Ploty myslíte! K 20. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27066 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Brenan88 (40712 bodů)

  Je zcela jasné,že se snímek dostal mezi kandidáty díky své "černé" stránce,která ukazuje jak to měly černoši v Americe těžké. Na druhou stranu je tento snímek velice dobré sociální drama ve kterém září především Denzel Washington a neskutečná Viola Davis,která si sošku zasloužila.

 • 60%
  0
  0
  27. 2. 2017
  lamps (14230 bodů)

  Kdyby nebyla mizanscéna plná negrů, nikdo po tom filmu ani neštěkne. Samozřejmě naprosto rozumím panu Washingtonovi, který po rasistickém extempore na loňských Oskarech vycítil příležitost na zisk zlatého plešouna a snaživě ukuchtil dobový příběh, kde se za 135 minut mihne jediný běloch a řeší se sociální újmy na černošském obyvatelstvu a jejich střet s tradičními rodinnými hodnotami. Tahle komorní černá prácička má však tu nevýhodu, že je stále přespříliš divadelní a přespříliš sentimentálně strojená, aby prorazila u neutrálního diváctva, a hlavně je šíleně dlouhá a monotónní, vyrušující od neustálé potřeby spánku pouze okázalými hereckými výkony Denzela a Dvisové a několika vypjatými scénami ohledně střetu zásadového otce s idealistickým synem, které jako jediné zvládnou neutrálního diváka silně oslovit. Co naplat, že je to tak pěkně a realisticky natočeno, když samotný námět se utápí v průměrnosti daleko více než letošní oskarový ceremoniál v podlézavosti a trapnosti. Po bezprostřední zkušenosti s Fences a Moonlight mi nezbývá než ještě více cinefilně milovat Samuela "Motherfucking" Jacksona, tomu jsou Oskary viditelně u zadku.

71 65 ?
jak hlasovat?
 • dav.bal 70%
 • premontgomery 65%
 • Tino 90%
 • Brenan88 70%
 • lamps 60%
všechna hodnocení (5)