Moonlight (USA)
« další názvy »
USA USA
111 minut

Žánry

:
Drama, Oscarový, Retro

Obsah

:
Nadčasový příběh dospívání a hledání sebe sama je zasazený do drsných kulis okrajových čtvrtí Miami. Mladý Chiron bojuje o svoje místo v prostředí, ve více »« méně

Režie

:
Barry Jenkins

Scénář

:
Barry Jenkins Tarell Alvin McCraney

Herci

:
Mahershala Ali Janelle Monáe Naomie Harris Jaden Piner Ashton Sanders ...
Premiéra: 23. 2. 2017
Distributor: Aerofilms
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Moonlight. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Moonlight myslíte! K 4. prosinci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27301 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  4. 6. 2017
  Brenan88 (41128 bodů)

  Dal jsem si tu práci a shlédl jsem všechny filmy,které byly nominované na Oscara. S klidným srdcem můžu říct,že Moonlight je ze všech těch nominovaných filmů ten nejhorší a to že právě tento snímek vyhrál Oscara je výsměch všem,kteří sledovali předávání živě. Nikdo mi nevymluví,že to nebylo skrz ročník minulý ve kterém Oscary byly příliš "bílé". Film není ničím zajímavý, ba naopak je plný klišé prázdných emocí. Příběh o homosexuálním černochovi,který hledá sebe sama a svou sexualitu,už i na papíře to muselo znít jako jasný vítěz zlaté sošky.

 • 55%
  1
  0
  27. 2. 2017
  lamps (14270 bodů)

  Ok, takže v roce 2017 stačí k získání Oskara za nejlepší film, abychom hrubě sestříhali tři životní etapy nezajímavého černošského homosexuála, proložili je řádkou těch nejpoužívanějších sociálních klišé o matičce feťačce, moudrém mentorovi-dealerovi či školní šikaně a pozlatili poetickou scénou o očištění v mořských vlnách. A přitom abychom jedinou linii vyprávění nerozvedli tak, aby měl divák šanci k hlavní postavě přilnout nebo poznat, co je mu vlastně primárně sdělováno - na příběh o vyrovnávání se s homosexualitou je ve filmu málo sexuálního náboje (no vlastně díky Bohu), na zpověď o adaptaci na vlastní prostředí je moc zkratkovitý a nepřekvapivý. Opravdu potěší jen věrohodní herci v čele s Naomie Harris, která by si paradoxně jako jediná Oskara zasloužila, a vymazlená kamera, jejíž součinnost s mrazivým soundtrackem buduje dobrých 80% celkové depresivní atmosféry. Moje oko pak ještě speciálně potěšila kráska Janelle Monáe, i když tu působila trochu moc..... studeně.

 • 55%
  1
  0
  7. 3. 2017
  rkotvald (3153 bodů)

  Slza pomalu stéká po tmavé tváři, brzy ji bude následovat další a divák se ptá sám sebe, kolik výrazně lepších sociálně laděných dramat už viděl. Hloubku to nemělo, emoce chyběly úplně. Dětství, dospívání, dospělost. Zamlklý chlapec Chiron ve třech dějstvích. A v každém se poměrně mdle pohybujeme, nedokážeme se s mladíkem ztotožnit, jeho trable spíš kloužou po povrchu, než aby razantněji zasáhly. Mateřskou láskou nenaplněný hoch (Naomie Harris asi jako jediná herecky zaujala, i tak tahle linie není nijak dramaticky zajímavá) tak útočí na zlatého plešouna všemi prostředky a já mu to vůbec nezbaštil.

 • 75%
  0
  0
  26. 3. 2017
  marie-kolarova (2120 bodů)

  Emociální stránka funguje výborně. Jenkins nechá diváka sáhnout na pocity hlavního hrdiny a vtáhne dovnitř jeho osoby. Ačkoliv film nemá prakticky žádný děj a je sledem drobných událostí běžných dnů, nenudí. Jeho působení není proto založeno na síle příběhu, ale na prožitku. Chiron žije v místech odkud se těžko dá vyhrabat, zvláště pokud je matka feťačka a otec neznámo kde. Chironovi pomáhá chlapík, který dealuje drogy feťákům jako je Chironova matka. Diváku vyber si. Chiron není povolán k tomu, aby učinil svět spravedlivější. Učí se přežít. Nepomstí zradu přítele, ale hledá cestu.

 • 60%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1881 bodů)

  Na rovinu - jsem pravdoláskař, gayů a lesbiček jsem se vždy zastával, plus rozhodně nehodnotím lidi na základě barvy jejich kůže. Ale strašně mě sere, že Oscara za nejlepší snímek získal nudný, přes čáru sentimentální a utahaný film patrně jen kvůli tomu, že hlavním hrdinou je homosexuální černoch. Akademie si očividně chtěla vyžehlit "průser" z minulého roku, kdy nenominovala žádného černošského herce. Až na působivou scénu z konce v restauraci většina filmu působila mdle. Ne, nebylo to nijak zvlášť špatně natočený, ale celkově se opravdu nejedná o nic fascinujícího, naopak, jedná se vlastně o dost těžký kolísající průměr. To už i ten La La Land si to zasloužil víc. O to víc mě to sere, že to získala tahle patetická chujovina a ne parádní a fungující Manchaster by the Sea. Svět filmu opravdu dokáže být někdy nespravedlivý.

 • 70%
  0
  0
  1. 3. 2017
  mkubalikova (313 bodů)

  Film táhnou výborné herecké výkony Aliho a Naomie Harris. Jinak ale jde film mimo mě.

65 73 ?
jak hlasovat?
 • InJo 85%
 • Scintilla 70%
 • loudaxxx 75%
 • Vurhor 60%
 • ballrog 60%
 • Standa. 60%
 • Psisko59 85%
 • Mirdas 90%
 • Brenan88 55%
 • Togl 55%
všechna hodnocení (27)