Infiltrátor

71%
Infiltrátor

Hlavním hrdinou je Robert Mazur, pracovník americké celní správy, který celý život pracoval jako tajný agent a bojoval proti drogám. Washington nyní rozjede největší akci v dějinách proti narkotikum a jejich hlavním cílem se stane Pablo Escobar - muž, kterého se bojí celý svět.

Robert se musí infiltrovat do jeho blízkosti, ale může ho to stát i život.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
27 937 bodů
9
Snímek je založen na skutečném životním příběhu Roberta Mazura, který se odehrává v 80. letech během kolumbijského obchodu s drogami. O nelehkém bytí v utajení už tady toho vzniklo více než dost, ale tohle je přeci jen krapet jiná liga. Hry, přetvářky a lži. V rámci utajení je to pochopitelné, ale když se do toho zapletou i soukromé aktivity? V rámci splnění úkolu a neprozrazení se nastává zkouška i pro rodinu, neboť manželce vysvětlit různá nepatřičná chování - viz. oslava výročí - prostě jen tak vysvětlit nemůže. Příběh si všímá obou stran barikády a po dramatické stránce představuje fenomenální temný děj, který dokáže upoutat pozornost. V žádném případě nejde o akční dílo, jak bývá většinou zvykem. Tady se hlavně poukazuje na fakt, jak leckterá rozhodnutí je důležitá pro další vývoj a jak každá sebemenší chybička vše může náležitě zkomplikovat. Charakterově řízený film ve skvělé režii. Vyznamenávaný však ale určitě nebude.
Pete69
Pete69
27 087 bodů
7
Podobné filmy miluju, ale Infiltrátor je slabším odvarem např. Kokainu, či Nebeského gaunera. Rozhodně to není špatný film. Ukažuje boj proti drogovému kartelu ve formě infiltrace přímo do něj je to zajímavé. Nicméně jsem měl problém se v ději orientovat a film působí zejména zezačátku a uprostřed dosti zmateně. 70%.
hanys_
hanys_
18 761 bodů
8
Těsně po druhé sérii Narcos mi tenhle vzpomínáček na Medelinský kartel dost sedl. Herecky paráda, i takový Ben Bratt si to tady hodně dává, navíc tenhle film funguje dost dobře jako krimi i jako poctivé psychologické drama.

Dodatečné informace

Původní název:
The Infiltrator (více)
  • Velká Británie Infiltrátor
  • Velká Británie The Infiltrator
Země původu:
Velká Británie
Rozpočet:
28 mil. USD
Tržby:
21,01 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné