Split (USA)
« další názvy »
USA USA
117 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvíli se má objevit další.

Obsah

:
Rozpolcený je koncertem jednoho herce, Jamese McAvoye, kterému se podařilo vytvořit jedno z nejděsivějších monster, jaká se kdy objevila na filmovém plátně. Tu více »« méně

Režie

:
M. Night Shyamalan

Scénář

:
M. Night Shyamalan

Herci

:
James McAvoy Sebastian Arcelus Ameerah Briggs Betty Buckley Izzie Coffey ...
Premiéra: 19. 1. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Rozpolcený. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Rozpolcený myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Rozpolcený


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  4
  0
  13. 8. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Trvalo to dlouhá léta,ale M. Night Shyamalan je zpět! Rozpolceným dokázal,že jeho předchozí snímek (The Visit) nebyla žádná náhoda,ale že je zpět v plné síle. Rozpolcený od první minuty stanovil slušné tempo a při prvním záběru na Kevina film nabral nepříjemně mrazivou atmosféru,která se zhoršovala s každou další osobou na scéně. Mělo to spád a napětí. Nic víc jsem od snímku nepotřeboval. No a finále byla prostá parádička. Willis na závěr potěšil a moje natěšenost na další film narostla.

 • 75%
  0
  0
  11. 1. 2017
  Sheldon (16014 bodů)

  Je to smutné, ale většina filmů M. N. Shyamalana je z nějakého důvodu směšně trapných. Výjimku tvoří Šestý smysl, The Visit a zejména majstrštyk Unbreakable, který má s tímto filmem společného víc, než se na první pohled zdá. Námět filmu známe už circa 15 let, kdy ho chtěl Shyamalan realizovat poprvé, ale až teď zřejmě uzrál čas, publikum, tvůrce a zejména geniální James McAvoy, bez kterého by to ani zdaleka nebyla taková jízda. Musím přiznat, že jsem čekal co se z toho vyklube a byl jsem velmi příjemně překvapený gradací příběhu, který i v minimalistické výpravě skutečně funguje a směřuje k horrorové pointě, jež má šanci promluvit do dějin žánru. Za mě tedy ano.

 • 75%
  0
  0
  18. 4. 2017
  lamps (14836 bodů)

  No konečně. Pár let poté, co jsem Shyamalanovi, dříve zázračnému zjevení filmového mysteriózna, vyhlásil válku a odsoudil jeho novější tvorbu sérií sprostých slov, neústupný Ind se dokázal pochlapit a během necelých dvou hodin mě neuspat, nenaštvat ani nenudit. SPLIT se sice nevyrovná klaustrofobické atmosféře Znamení ani dějové rafinovanosti Vyvoleného, ale celkový koncept vyprávění na bázi postupného odkrývání obou hlavních osobností - lovce a oběti - je nehorázně přitažlivý a ruku v ruce s dokonalým herectvím McAvoye a Taylor-Joy a režisérovým znovuzrozeným citem pro intenzivní a uvěřitelné napětí vytváří impulzivní smršť zajímavých filmařských nápadů a hrátek. Byl jsem trochu zklamán absencí skutečně překvapivých zvratů, ale pokud má Shyamalan s tímhle fikčním světem dlouhodobější plány (což závěrečná scéna naznačuje), jako mezidílo je Rozpolcený více než uspokojující a vydařený. Finále s brokovnicí v ponurých chodbách nejlepší za poslední roky.

 • 60%
  0
  0
  2. 2. 2018
  Danny F. (11140 bodů)

  Dobře podivně zajímavý film. Až na ten přiblblý závěr pozoruhodný děj a skvěle zahrané různé charaktery jedním hercem.

  • Děj
  • Výkon Jamese McAvoye
  • Závěr
 • 80%
  0
  0
  1. 5. 2017
  squirrelpool (6929 bodů)

  Po přečtení recenzí jsem to čekal mnohem horší. Kupodivu jsem byl velmi mile překvapený. Možná jsem blbec, ale líbilo se mi to. Škoda jen, že to celé stojí a padá s výkonem Jamese McAvoye. Ten je skutečně fantastický. Ale třeba takový Vyvolený by byl dobrý i bez Willise, což si v tomto případě neumím představit. Snad bude pokračování lepší.

 • 75%
  0
  0
  19. 3. 2017
  Schneefee (4257 bodů)

  Dejte prosim McAvoyovi Oscara, za tohle si ho zaslouzi, vsechny jeho osobnosti byly uveritelne a perfektne zahrane, trochu min uveritelna byla jeho nejnovejsi osobnost a ja bych se bez ni obesla...sice jsem cekala ze se u filmu budu vic bat, ale urcite jsem nebyla z filmu zklamana a casem se na nej znovu rada podivam.

  • McAvoy, na kterem cely film stoji
  • 40%
   0
   0
   19. 2. 2017
   HappyPiere (2773 bodů)

   Podle všech ohlasů okolo jsem měl dostat Shyamalana zpátky na koni. Místo toho jsem strávil drahocený čas na nudném filmu, který není ani strašidelný a, a, a vlastně není ničím. Nápad s mnohoosobností zněl určitě zajímavě na papíře, ale bohužel i přes oblíbeného McAvoye se to nepodařilo prodat a nakonec všechny pokusy zazdil konec. Problémem nebyla ani jeho přepálenost v rámci děje vedoucího k probuzení příšery, ale právě nejasnost, čím film má být. Možná by mě to tolik netrápilo, kdyby to bylo kratší (prosím, vystřihejte někdo ty flashbacky).

  • 85%
   0
   0
   19. 2. 2017
   FiL44 (2649 bodů)

   Cely film jsem trochu kroutil hlavou nad universem tohodle filmu. Nastesti po skonceni filmu vse klaplo a muzem se tesit na dalsi pokracovani. Rezie skvela. Kamera, hudba vsechno klape. A hlavne naprosto suverenni McAvoy, kteremu skvele sekunduje i hlavni obet. Urcite zatim prekvapeni roku.

  • 60%
   0
   0
   19. 1. 2017
   marie-kolarova (2485 bodů)

   Vynikající James McAvoy perfektně táhne cca prvních ¾ a kdyby se Shyamalan neutrhl z řetězu a zůstal v mezích lidských možností, byl by Rozpolcený hodně zajímavý. Tohle je přehlídka promarněného potenciálu. Dá se na to dívat a povětšinou závažně nenudí. Bohužel závěr je ve stylu, cokoliv tě napadne, je možné. Shyamalan se chová jako kouzelník, co se tahá z klobouku králíky. Namísto hraní s psychologickými motivy a traumaty z dětství si vytáhne satanský prvek, protože je holt dobrý nápad vyčarovat monstrum. Nemá to logiku? Nebuď detailista. Když chceš a vyprsíš se, ani kulka tě neprostřelí. Všechno můžeš. Ach jo.

  • 60%
   0
   0
   26. 10. 2019
   kknk2 (2167 bodů)

   Film je záměrně ponurý, ale více normálnosti by autentičnosti děje prospělo. Moc nepřekvapí, ale napínavý je. Docela dává smysl, přesto toho prozradí málo. Výkon Jamese McAvoye si zaslouží uznání; co pokulhává, je prvek, který by nutil diváka přemýšlet (velmi by se do filmu hodil).
   P.S. Návaznost na Skleněného by mohla být lepší.

  • 80%
   0
   0
   29. 4. 2019
   Vurhor (2016 bodů)

   Shyamalan zpátky ve formě! (Ale vyšel z ní vlastně pořádně někdy?) Skvělé gradující napětí, šikovné střihy a bravurní práce s kamerou jsou prvky, které S. tvorbu tak nějak vystihují, tady to nebude žádnou výjimkou. McAvoy je zde vyloženě ďábelskej. Nebo respektive ďábelsky perfektní. Ve své podstatě tu hraje takového updatovanýho Gluma, akorát ještě s pár kolečky navíc. Byť film někdy až moc zpomalí, plus scény z minulosti hl. holčiny možná ani nebyly třeba (i když v rámci zápletky vlastně chápu, proč tam byly), se jedná o fakt kvalitní a pěkně natočený thrillero horůreček, který člověku potvrdí, že Shyamalan svoje režisérské mojo fakt ještě neztratil.

  • 85%
   0
   0
   1. 3. 2017
   Fxxx (1410 bodů)

   Král je zpět v plné parádě. Zatímco jiní to do vás perou dvě hodiny a na konci vyměknou, Shyamalan víc jak polovinu filmu utíká ke komediálním proprietám, které jsou s vědomím, že ve sklepě jsou proti jejich vůli drženy tři mladé holky, docela creepy. A tak zatímco si McAavoy roztomile šlape po jazyku, nebo je přísně hnán OCD (kdyby akademie nebyla vyhraněná vůči některým žánrům, nominace by jej neminula), někde vzadu začínáte tušit vkrádající se zlo. Poslední půlhodina je čistá fantasmagorie hnaná do extrému, ale filmařsky tak precizně zvládnutá, až vám ten temný vibe vyklepe díru z hlavy ven. Anya Taylor-Joy bude jednou velká hvězda (snad i mimo žánr

  • 80%
   0
   0
   24. 8. 2017
   Lukreczia (781 bodů)

   Hodně psycho, asi už bych to nemusela vidět znovu. Výborný herecký výkon Jamese McAvoye a Anyy Taylor-Joy.

  • 75%
   0
   0
   9. 5. 2017
   Sheemas (736 bodů)

   James McAvoy byl opravdu skvělý a jeho výkon tomuto filmu přidává na procentech, jeho hra několika osob byla velmi chytlavá a místy dechberoucí, navíc má film vynikající temnou až tísnivou atmosféru, kterou si drží po celou dobu. Škoda jen některých momentů a obzvlášť poslední postava v Jamesi byla už prostě moc. Jinak ale tento film patří mezi ty lepší, které se v roce 2016 objevily, má skvělou atmosféru, zajimavý příběh a velmi dobré herecké obsazení.

  • 75%
   0
   0
   7. 3. 2017
   Judinka (597 bodů)

   Přestože nejsem žádnou skalní fanynkou Jamese McAvoye, v tomto filmu naprosto exceluje a zcela s přehledem zvládne udržet pozornost diváků po celých 117 minut. Celý film prakticky stojí na jeho hereckých schopnostech.

  • 95%
   0
   0
   22. 4. 2019
   Terezie_Terez (473 bodů)

   Split bych úplně do hororů nezařadila, ale je to člověk od člověka. Neuvěřitelně jsem si snímek zamilovala a troufnu si pochválit scénáristu / režiséra Shyamalana. Podobný snímek jsem dosud neviděla a smekám před ním. Film určitě stojí za podívání, jelikož ani ty nejděsivější scény nejsou vyobrazeny tam děsivě, jako u jiných hororů.

  • 75%
   0
   0
   15. 7. 2017
   dancemusic2012 (466 bodů)

   Docela slušný thriller, připomínající mi tak nějak Mlčení jehňátek.
   Hodně dobrý herecký výkon hlavního hrdiny Mc Avoye, to se musí uznat.
   Některé scény byly trošku nelogické a předvídatelné, ale jinak napínavý film.
   Docela mně překvapil na konci filmu Bruce Willis a možné pokračování, tak se těším, zda tomu tak opravdu bude.

  • 85%
   0
   0
   21. 2. 2017
   wtemplar (462 bodů)

   M. Night Shyamalan se tímto filmem vrací ke svým kořenům, do doby, kdy ještě točil dobré filmy s nějakou myšlenkou a závěrečným zvratem, který z daného filmu dělá úplně něco jiného, než jste si celou dobu mysleli, že sledujete. James McAvoy si za svůj výkon zaslouží Oscara. Na jeho osobnosti by se dalo dívat celé hodiny, kdy si bude povídat sám se sebou.

  • 80%
   0
   0
   20. 2. 2017
   patrick-sarin (438 bodů)

   Dobrý nápad, áčkově natočený, ale nějak se nemůžu zbavit na patře pachuti chtěnosti a béčkovosti. Musím hodně zpětně přemýšlet, proč si vlastně holky zasloužily uvěznit a proč se některé věci děly tak, jak se děly, pominu-li, že to tak prostě Shyamalan chtěl.

  • 75%
   0
   0
   13. 7. 2017
   bLaCk0uT (327 bodů)

   Král je zpět v plné parádě. Zatímco jiní to do vás perou dvě hodiny a na konci vyměknou, Shyamalan víc jak polovinu filmu utíká ke komediálním proprietám, které jsou s vědomím, že ve sklepě jsou proti jejich vůli drženy tři mladé holky, docela creepy. A tak zatímco si McAavoy roztomile šlape po jazyku, nebo je přísně hnán OCD (kdyby akademie nebyla vyhraněná vůči některým žánrům, nominace by jej neminula), někde vzadu začínáte tušit vkrádající se zlo. Poslední půlhodina je čistá fantasmagorie hnaná do extrému, ale filmařsky tak precizně zvládnutá, až vám ten temný vibe vyklepe díru z hlavy ven. Anya Taylor-Joy bude jednou velká hvězda (snad i mimo žánr). PS: Barová scéna není zbytečná, je to sebevědomý a odvážný vtípek, který odkazuje na dobu, kdy v nás někteří lidé a některé věci budili samozřejmou jistotu.

  • 80%
   0
   0
   2. 3. 2017
   Ghost Dog (317 bodů)

   M. N. Shyamalan se zase dostavá do formy. Po loňské Visit je vidět, že mu svědčí menší rozpočet, uzavřenější prostor a opět si hraje s diváky. U Split jsem přistoupil na jeho hru a líbí se mi i hlavní příběhová linie a ani se závěrečnou částí jsem problém neměl. Další bonus je herecký koncert Jamese McAvoye, který si to vyloženě užívá a i holkám to šlo a slušelo.

  • 95%
   0
   0
   1. 10. 2019
   filip-stich (312 bodů)

   Celý film a jeho příběh je bezpochyby na 4*. I když je zápletka snadno předvídatelná, film si po celou dobu drží svojí napjatou atmosféru, která se místy může zdát až hororová. Výkon Jamese McAvoye byl náramný a já si ho užíval v každé jeho scéně. Pátou hvězdičku však musím dát za naprosto výborných pět sekund úplného konce filmu, které mě dost dostaly, i když se může zdát, že je scéna tak trochu vytržená z kontextu celého děje, není tomu tak a já za to panu režisérovi tleskám. Na závěr bych chtěl ještě zmínit výborný nápad provedení závěrečných titulků.

  • 90%
   0
   0
   22. 2. 2017
   tyna-berbrova (270 bodů)

   Viděla jsem včera a opravdu jsem ještě plná dojmů. Moc se mi fil líbil a především herecké výkony mě nadchli. James McAvoy byl boží. Ale i unesené slečny a paní doktorka své role skvěle zvládly. Byla jsem naprosto vtažena do děje a líbila se mi i syrovost filmu.

  • 75%
   0
   0
   13. 7. 2017
   Pepazdepa (269 bodů)

   Holt každý máme svoje vzlety a pády a i když mě kolega, se kterým už dlouho můžu cokoli kolem filmu probrat, nazval fanatikem, spíš bych to předefinoval na skalního fanouška, jenž už se nějaký ten pátek k režisérovi, který mu dlouhá léta mluvil z duše, opatrně vrací. Kromě žánru, retrospektivního vyprávění, způsobu záběrování a roli pro Shyamalana mi tenhle film žádné jeho kousky nepřipomíná. Jenomže toto je trochu slepá ulička, protože konec může být brán jako škující pointa, jež mě (a dívám se, že nejenom mě) vedla k úvahám o režisérově dávné úvaze o pokračování komiksového filmu. Největší slabiny snímku vidím v dlouhém představování Kevinovy duše a v katarzi, kterou jsem si představoval trošku silnější. Po Rozpolceném může následovat cokoli, takže se nechme překvapit.

  • 85%
   0
   0
   15. 7. 2017
   Hencen (231 bodů)

   Atmosferický snímek, v němž si prakticky celý film ukradl pro sebe McAvoy, jenž ztvárňuje postavu skrývající plno rozdílných osobností. Nesmím však zapomenout zmínit ani až překvapivě dobrý výkon mladičké Taylor-Joy, která se s rolí zamlklé a spíše introvertní středoškolačky popasovala více než dobře. Možná mě malinko zklamal závěr, který lehce odbočil a přidal do hry trošku toho nadpřirozena, to se však v případě tvorby Shyamalana dalo více méně očekávat.

  • 90%
   0
   0
   22. 2. 2017
   odla (214 bodů)

   Tak to je hodně dobrá podívaná. James McAvoy nahání husí kůži a jeho proměny jsou brilantní. Použití malých detailů, které prozradí, která identita má světlo je dokonalá. Nicméně i herecké výkony uvězněných dívek a sympatické doktorky jsou určitě vyzdvihnutelné. Značně mrazivý je i doprovázející příběh jedné uvězněné.

  • 70%
   0
   0
   1. 3. 2017
   Lady Adel (118 bodů)

   Shymalan zpět, to mne donutilo vyrazit do kina na film jenž se stal kasovním hitem. McAvoy nepřekonatelný a Shymalanova režie je nezaměnitelná(až bohužel), pan režisér si libuje v wtf závěrech což mu zde vyšlo na jedničku. Ale čekat celou dobu jen na toto? díky profesore X, žes celou dobu utáhnul chatrnější scénář.

  • 70%
   0
   0
   15. 2. 2017
   renca-lahvicka (92 bodů)

   Na film jsem šla hlavně diky M. N. Shyamalanovi.Ale je pravda, že kromě šestého smyslu a vesnice mne od něj už nic tak nenadchlo.Film nebyl špatný,ale místy mně dost nudil a nemělo to tu šťávu, myslím si , že to byla příprava na pokračování tak uvidíme,A je pravda, že konec s Brucem byl vtipný:))

  • 30%
   0
   0
   19. 2. 2017
   ovladach (81 bodů)

   špatnej film

  • 65%
   0
   0
   13. 3. 2017
   martina-pokorna (69 bodů)

   V traileru zaznělo to nejpodstatnější, co se poté odehrálo ve filmu. Zajímavý nápad, skvělý výběr hlavního představitele. Horory většinou nesleduji, ale na tento jsem se šla podívat právě kvůli J. McAvoy, kterému fandím. Čekala jsem od filmu více, například podrobnější popis dalších osobností, které se v Kevinovi skrývají. Konec naznačil, že se možná můžeme těšit na pokračování filmu Vyvolený.

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Rozpolcený

  77 66 ?
  jak hlasovat?
  • Mrykodaj 80%
  • aquiver 40%
  • Lovecour69 85%
  • antonin_nadvornik 80%
  • jiri-pohorelsky 75%
  • FrozeNN 70%
  • Mikik4444 80%
  • JoeyDeLuca 85%
  • michal-marsalek 40%
  • FilipusMuff 75%
  všechna hodnocení (148)

  V žebříčcích uživatelů

  39. místo z 39 v žebříčku uživatele Chimpanzee21
  44. místo z 46 v žebříčku uživatele Hazel