Glass (USA)
« další názvy »
USA USA
129 minut

Žánry

:
Thriller

Obsah

:
M. Night Shymalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný (Glass). Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený více »« méně

Režie

:
M. Night Shyamalan

Scénář

:
M. Night Shyamalan

Herci

:
Anya Taylor-Joy James McAvoy Bruce Willis Samuel L. Jackson Sarah Paulson ...
Premiéra: 17. 1. 2019
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  3
  0
  17. 1. 2019
  Tom Hardy (4240 bodů)

  Film, který mi zlomil srdce. Ale M. Night Shyamalan to plánoval a jakkoli proti tomu můžu pocitově brojit, ctím jeho autorskou vizi a rozumím tomu, proč se v posledním aktu rozhodl, jak rozhodl. A finální scénou si mě naklonil. Ano, byla naivní, ale takový je celý svět komiksů a film s tím velmi upřímně po celou dobu pracuje. Pravda, v případě postavy Samuela L. Jacksona už na hraně snesitelnosti, ale čím více o tom přemýšlím, tím více si myslím, že mělo jít o podstatu jeho postavy, aby působil už jen jako vyšinutec uvězněný ve svém vlastním světe. Rozhodně mám výhrady. Dialogy nejednou tahají za uši, v akci Shya prostě nemá nápady ani moc vizuálního citu a děj jde hrozně po srsti a často v logice zjednodušuje (například sporná bezpečnost zařízení je vlastně ok vzhledem k pointě i tomu, o co postavě Sarah Paulson jde, ale prostě vypadá to divně). A hlavně, což na Skleněného platí úplně nejvíc, je to film strašně nevstřícný. Na jedné straně je určen v podstatě jen milovníkům původních filmů (nejvíce Vyvoleného), protože jen takový divák zatají dech, když se pan Skleněný konečně objeví ve své fialové kožené bundě a Dunn projde druhým zrozením a znovu si nasadí plášť (v tu chvíli jsem byl zcela bez přehánění hrozně dojatý). Nemluvě o řadě dialogů, které odkazují, ale nevysvětlují a milém bonusu v podobě nevyužitých scén z Vyvoleného. Úplně chápu, že se běžný divák první hodinu pronudí, ale já téměř fascinovaně hltal každou scénu, protože jsem léta chtěl vědět, kam se mé oblíbené postavy posunuly. JENŽE, a nyní přichází ten největší háček, finále pro zmíněné fanoušky není. Nostalgickou dohru vystřídá tvrdá autorská vize. A jak říkám, zlomila mi srdce. Ale ne, vůbec to není špatné zakončení trilogie. Jen je na hony vzdálené tomu, co si většina z nás představovala.

 • 90%
  1
  0
  18. 1. 2019
  Blackhand47XD (1217 bodů)

  Vyvolený a Rozpolcený patří mezi mé oblíbené mysteriózní filmy, přičemž jsem se nemohl dočkat, až vyjde třetí díl, který Shyamalan šoupl rovnou na začátek roku (hurá). Jeden z nejočekávanějších letošních snímků mám tedy za sebou a musím říct, že se opravdu povedl. McAvoy samozřejmě podává opět výborný výkon coby Horda a ve skvělém podání se opět vrací Willis coby Dozorčí a Jackson jako Skleněný. Film je rozhodně jiný než jsem čekal, hlavně tedy finální část, která je hodně kontroverzní, ale dobře natočená. Snímek jako takový skvěle propojuje příběhy všech tří protagonistů a jejich známostí. Anya je zde sice docela upozaděná, ale o ní tenhle film nikdy neměl být. Teď už jen počkat, jestli tato nakopnutá série rozjede jakési větší univerzum nebo zůstane stát na Shymalanově trilogii. Sice není nezbytné, aby něco dalšího vzniklo, ale po takovém závěru by toho byla škoda. 90%

 • 65%
  1
  0
  18. 1. 2019
  Sir.Hovado (411 bodů)

  Je to od Shymalana facka, ale nakonec převažují pozitivní pocity. Jen teda by si mohl najít druhý tým na akční scény. Na ty je fakt utrpení se dívat.

 • 70%
  1
  0
  18. 1. 2019
  TheRock1629 (105 bodů)

  Tak jak dopadlo pokračování Vyvoleného a Rozpolceného od M. Night Shyamalana?
  Za mě byl snímek řekněme uspokojující aspoň co se týče hereckých výkonů Bruce Willise, Jamese McAvoye a Samuel L. Jacksona kteří předvedli brilantní herecký výkon. Co se týče samotného příběhu, tak bohužel nedosahuje takových kvalit jako byl naprosto dokonalý Vyvolený či úchvatný Rozpolcený. Shyamalan nám servíruje důstojné pokračování a završení jeho superhrdinské trilogie avšak škobrtá zejména na tempu filmu a snímek udělal více méně jen pro skalní fanoušky prvních dvou dílů, jelikož kdyby na titul přišel člověk který nezná první dva díly tak by netušil která bije a nepochopil by z příběhu z hola nic. Co je velkým plusem filmu je atmosféra kterou se snažil napodobit z prvního dílu a série flashbacků fanouška prostě nadchne. Bohužel by příběh mohl být daleko propracovanější a Shyamalan si s ním mohl daleko víc vyhrát. Nepomáhá ani skvělá doprovodná hudba filmu od W. D. Thordsona kterou jako samotnou doporučuji k poslechu. K závěru napíši že pokud se chcete na snímek vydat a jste fanoušci prvního, druhého či obou dílů nebo žádného a jen jste o tomto slyšeli tak se před návštěvou kina podívejte na první dva díly aby vám to dávalo smysl (aspoň trochu).
  Připravte se tudíž na tři superhrdiny kteří vás v jisté míře budou bavit celý film ať je to hrdinný David Dunn ve své legendární pláštěnce či The Beast který vás dokáže roztrhnout vejpůl ale dejte si bacha ať vás nezahrne do svých plánů Mr.

  GLASS

  Mé hodnocení: 7/10

69 46 ?
jak hlasovat?
 • Blackhand47XD 90%
 • Sir.Hovado 65%
 • TheRock1629 70%
 • karel-servus 50%
 • bayern 55%
 • sabule 55%
 • Tom Hardy 70%
 • belucci31 65%
 • dolan 90%
 • pirko14 80%
všechna hodnocení (20)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: