Rozpolcený

78%

Komentáře a recenze 63

Dle počtu bodů
Brenan88
Brenan88
46 867 bodů
7.5
Trvalo to dlouhá léta,ale M. Night Shyamalan je zpět! Rozpolceným dokázal,že jeho předchozí snímek (The Visit) nebyla žádná náhoda,ale že je zpět v plné síle. Rozpolcený od první minuty stanovil slušné tempo a při prvním záběru na Kevina film nabral nepříjemně mrazivou atmosféru,která se zhoršovala s každou další osobou na scéně. Mělo to spád a napětí. Nic víc jsem od snímku nepotřeboval. No a finále byla prostá parádička. Willis na závěr potěšil a moje natěšenost na další film narostla.
Pete69
Pete69
27 087 bodů
10
Tohle je velká paráda. Jekyll a Hyde umocněn na entou a psychopat, který je opravdu děsivý. James McAvoy byla trefa do černého a těžko si představit jiného herce. Děs, napětí, prostě jsem celou dobu chtěl vědět, jak to dopadne, přitom jsem si přál aby film trval klidě deset hodin.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 078 bodů
4
Chápu, že Shyamalanova špatnost už dosáhla zenu a nyní je v něm opět potřeba hledat hloubku, vyšší propracovanost a nějakou filmařskou pravdu, kterou ve všech těch splaškách nalezl. Ale já vidím pořád jen příšerné vedení herců, nadutý a přitom hloupý scénář a úlisnou režii. A na konci jeho filmů se pořád směju.
hanys_
hanys_
18 761 bodů
10
Žádný mezník v žánru sice, ale sakra dobrá žánrová prácička. Shy to do nás pere hned od úvodu, McAvoy si to tu neskutečně dává, tempo nepolevuje a na závěr nejhorrorovější Ind ukázal, jak moc mu na svých fanoušcích záleží._Napoprvé za 4, napodruhé za 5. McAvoy je ďábel.
Sheldon
Sheldon
16 048 bodů
7.5
Je to smutné, ale většina filmů M. N. Shyamalana je z nějakého důvodu směšně trapných. Výjimku tvoří Šestý smysl, The Visit a zejména majstrštyk Unbreakable, který má s tímto filmem společného víc, než se na první pohled zdá. Námět filmu známe už circa 15 let, kdy ho chtěl Shyamalan realizovat poprvé, ale až teď zřejmě uzrál čas, publikum, tvůrce a zejména geniální James McAvoy, bez kterého by to ani zdaleka nebyla taková jízda. Musím přiznat, že jsem čekal co se z toho vyklube a byl jsem velmi příjemně překvapený gradací příběhu, který i v minimalistické výpravě skutečně funguje a směřuje k horrorové pointě, jež má šanci promluvit do dějin žánru. Za mě tedy ano.
lamps
lamps
15 022 bodů
7.5
No konečně. Pár let poté, co jsem Shyamalanovi, dříve zázračnému zjevení filmového mysteriózna, vyhlásil válku a odsoudil jeho novější tvorbu sérií sprostých slov, neústupný Ind se dokázal pochlapit a během necelých dvou hodin mě neuspat, nenaštvat ani nenudit. SPLIT se sice nevyrovná klaustrofobické atmosféře Znamení ani dějové rafinovanosti Vyvoleného, ale celkový koncept vyprávění na bázi postupného odkrývání obou hlavních osobností - lovce a oběti - je nehorázně přitažlivý a ruku v ruce s dokonalým herectvím McAvoye a Taylor-Joy a režisérovým znovuzrozeným citem pro intenzivní a uvěřitelné napětí vytváří impulzivní smršť zajímavých filmařských nápadů a hrátek. Byl jsem trochu zklamán absencí skutečně překvapivých zvratů, ale pokud má Shyamalan s tímhle fikčním světem dlouhodobější plány (což závěrečná scéna naznačuje), jako mezidílo je Rozpolcený více než uspokojující a vydařený. Finále s brokovnicí v ponurých chodbách nejlepší za poslední roky.
filmfanouch6
filmfanouch6
12 634 bodů
8
Dlouho jsem neviděl tak silný horror. Neuvěřitelně skvělá propracovaná práce s velmi silnou psychologickou stranou a především s neuvěřitelným mind-fuck finálem.
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
6
Dobře podivně zajímavý film. Až na ten přiblblý závěr pozoruhodný děj a skvěle zahrané různé charaktery jedním hercem.
  • Děj
  • Výkon Jamese McAvoye
  • Závěr
M3lios
M3lios
9 132 bodů
10
[MÔŽE OBSAHOVAŤ SPOILERY] To ,že sa mi bude aspoň jeden film páčiť od režiséra M. Night Shyamalana som ani nedúfal ,tým filmom bol Unbreakable. A už vôbec by som nedúfal ,že by sa mi zapáčil jeho "hororové" pokračovanie menom Split. No stalo sa. Zozačiatku som si len hovoril ,že film je tak debilný ,že bude až vtipný ,no nakoniec sa z toho vyhrabal skvelý psychologický triler ,ktorý od hororu nemá až tak ďaleko. Kamera ,prostredie a námet bol celkom priemerný ,ale Kevin a jeho 24 osobností zahratý Jamesom McAvoyom bol asi jeden z najlepších záporákov ,ktorého som kedy videl. Záver a rozuzlenie ,ako vždy perfektné ,a ajkeď bol Kevin už aj tak moc znepokojivý tak jeho 24. osobnosť "Dravec" mi ukázal nový level nočných môr! Koniec ma na moje prekvapenie totálne odpálil a posledná scéna s Brucom Willisom o "Pánovy Sklenenému" ma totálne odbila a mám chuť ísť hneď v tuto chvíľu do kina a pozrieť si premietajúci tretí diel menom Glass. Ďakujem Shyamalan ,že máš aspoň nejaké dobré filmy! I keď bol film skvelý ,no lepší ako Unbreakable mi neprišiel. I tak odo mňa dostáva krásnych 85%
Klajnik
Klajnik
7 284 bodů
8
Každý, kdo chce vidět tento film, tak by se měl nejdřív podívat na film Vyvolený. Teď už ale k filmu Rozpolcený. Jedná se o přesně to drama, které mě po celou dobu baví, udivuje a hlavně napíná. Ten film, splnil přesně to, co by daný žánr měl (jedná se o drama, ne o horor). Já sám jsem byl překvapený, jak moc chytrý a přitom přehledný ten film je. James McAvoy zde ukazuje, jak moc dobrý herec je a já mu tleskám. Už jen kvůli té roli by se člověk měl na film podívat. Mě osobně však nejvíc překvapuje, jak Shyamalan dokázal natočit film tak chytrý a přitom přehledný (což se nedá úplně říci o Interstellaru). Toto je zmrtvýchvstání režiséra i scénáristy. Narozdíl od Vyvoleného či Šestého Smyslu nepřijde velký zvrat, ale jen vrcholí napětí. Námět s rozpolcenou osobností, dokáže člověka něco naučit a do již existujícího úkazu je zakomponován prvek mysteriózna a sci-fi, což mě donutilo spekulovat o věci s kámošem nad rámec filmu. Předpokládám, že přijde pokračování, ale kdo ví? Kdyby film měl svůj velký vrchol, který člověka posadí na prdel, tak by táhnul na plný počet. Negativa nevidím.