Pět mrtvých psů

64%
Pět mrtvých psů

Detektivní tým od Nejsvětější Trojice vedený Marií Výrovou (Klára Melíšková) je přivolán k neobvyklému případu.
Ze zoologické zahrady v Olomouci totiž záhadně zmizeli tři medvědi. Během nočního přepadení ostrahy organizovanou skupinou maskovaných pachatelů navíc zemřel vrátný. Okamžitě se tak rozjede rozsáhlé pátrání po možných motivech bizarní loupeže velkých šelem. Stopy vedou k nelegálním obchodníkům se vzácnými zvířaty a černému trhu s produkty tradiční asijské medicíny. Prověřováni jsou zejména zaměstnanci zoologické zahrady, u kterých existuje podezření z napojení na další organizovaný zločin. Ve chvíli, kdy se začne kolem podezřelých stahovat smyčka, však dojde k další, tentokrát úkladné vraždě jednoho ze spolupachatelů. Spletitý příběh nelegálního kšeftování se zvířaty, jejich týrání, ale také vražedných útoků se velmi osobně dotkne jednoho člena týmu. (Česká televize)

xxmartinxx
xxmartinxx
22 280 bodů
6
Adekvátní kriminálka, ve které Hřebejk napravuje fatální chyby z Případu pro exorcistu. Po Modrých stínech se ale těžko vrací k oceňování kvalitní rutiny. (Viděno celé.)
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 011 bodů
1.5
Z celé série Detektivové od Nejsvětější Trojice si odnáším jeden důležitý poznatek: až to zas bude (jistě v nejbližší době!) ČT reprízovat, věnovat se čemukoli jinému, jen nezasednout k televizní obrazovce!!! A to jsem Olomoučanka tělem i duší a mohla bych být tedy nadšena, že jde o krimi seriál z mého rodného města. Ne, ne!! Je to předvídatelné a kriminalistce Marii Výrové v podání Kláry Melíškové není vůbec rozumět, jak "žuchle". Napsala jsem jim to do televize a oni mi odpověděli, že je to prý umělecký záměr! Tak takové umělecké záměry ať si strčí ..., no, třebas za klobouk, nebo kamkoli jinam! Jde o krimiseriál na objednávku ČT, který nepřekvapí opravdu ničím! Banální, slabé, "bezpohlavní"!!!
Pas
Pas
6 225 bodů
1.5
Poslední série pseudodetektivů od Nejsvětější Trojice nám nabízí příběhovou motanici od nelegálních psích zápasů přes gamblerství až po obchod se zvířecímí orgány.S ohledem na fakt,co jsme mohli sledovat v první řadě Případu pro exorcistu i v sérii Modré stíny bylo jasné,že se nebude jednat o mrazivý thriller ale nešikovnou parodii.Scénář opět spíchnutý v nějakém umělecko-alkoholovém delíriu plný blábolů a logických chyb. Místní gauner pořádá nelegální psí zápasy kde je zainteresovaný i přihlouplý šéf místního venkovského oddělení PČR, které se odehrávají na jeho statku .Někdo ukrade ze ZOO v Olmíku medvědy a šoupne je na statek gaunera , který o tom nemá ale páru.Sic! Nejedná se o plyšové medvíky ,abych nepokračoval v logice scénaristy..Během loupeže medvědů však zemře člověk a tak narukuje "mordparta" tentokrát už bez Krobota , který v důchodu lajnuje tenisové kurty kam chodí i gauner a přihlouplý(o něco víc než ostatní) šéf místního oddělení.Gaunerovi uhynou psi které neumětel v jeho službách nahází do lesa aniž by je zakopal , to chce plán!! Ježibaba s bradavicí v obočí Voříšková která je za trest na venkově řeší psy kde se angažuje i Krobot aby se u lajnování kurtů příliš nenudil. Práce týmu z mordparty je však naprosto diletantská a nechají si sejmout v té době hlavního podezdřelého a nedají si do souvislosti zmizení se psy..Tyhle nesmysly už fakt musí Hřebejkovi někdo radit, na tohle nemohl přijít sám.Dalšími dějovými kličkami které slouží jen k natažení stopáže zjistíme, že na našem území působí vietnamská komunita která nejen prodává padělky zboží cizích značek ale vyvíjí i jinou trestnou činnost , třeba ve spolupráci s veterináři.Samotný závěr se pak spíš hodí do sériálu Akta X jako "inovace" v rámci žánru. Kamera o chlup lepší než v Modrých stínech, střih zase trapnější (jak může být Majer v dvou různých kancelářích najednou?) Dialogy opět jak z ústavu pro předčasně vyvinuté.Hudba (už tradičně) mimo mísu.Shrnuto , další Hřebejkův pokus o krimi a jediná nezodpovězená otázka zní: Koho v České televizi tak důvěrně zná , že si pořád dokola může točit tyhle bláboly za peníze milionů koncesionář

Dodatečné informace

Původní název:
Pet mrtvých psu (více)
  • Česká republika Pět mrtvých psů
  • Česká republika Pet mrtvých psu
  • Česká republika Five Dead Dogs
Premiéra v ČR:
24. 4. 2016
Země původu:
Česká republika, Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Půjčení nebo nákup