Do posledního dechu
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  23. 9. 2018
  martin-mickey-stusak (22918 bodů)

  Další snímek inspirovaný skutečnou událostí o hrdinském činu, tentokrát pobřežní hlídky. A jako obvykle je nám to i dokázáno fotografiemi skutečných lidí na konci snímku. Tak co tu máme. Počátek 50. let, noc, ohromná bouře, a na moři tanker, který se vlivem povětrnostních podmínek a vln rozpůlí. A malá záchranářská kocábka na cestě. Že to není bez problému musí být samozřejmě jasné. Vyprávění děje není ale takové, jak bývá zvykem. Napětí mírné, dramatičnost takřka žádná. Něco jako třeba ´Dokonalá bouře´ z roku 2000 se prostě nekoná. Je to snímek klidnější, ale v jádru věci stále výstižný. Tvůrci se zkrátka vymanili od hrdinské a popkornové filmové nabubřelosti a natočili snímek s příběh takovým, jaký prostě je. Skutečný příběh vyprávěný ve dvou perspektivách. Pobřežní hlídka s Berniem Webberem a posádka tankeru pod vedením Syberta. Snad tu máme i pohled třetí a to ze strany Miriam, která je velice blízká k Webberovi. Její ženská reakce na vyvíjející se dění a hrozby jsou také vcelku výstižné, i když, kdyby v ději vůbec nebyla, v podstatě by se nic nestalo. Ale je tu a má své neopodstatněné místo. O nic nervydrásajícího se tedy nejedná, ale svou roušku napětí v sobě snímek přeci jen má. Natočen je dobře a výstižně, jen pro diváky hledající vysoké napětí, drama a katastrofické dobrodružství bude vyznívat nudně. Ale takový je už úděl každého filmu.

 • 80%
  0
  0
  6. 4. 2021
  Jana Květoňová (5884 bodů)

  Rozjíždělo se to pomalejším tempem. To je u amerických filmů normální. Ale taky je pro ně normální patos, který jsem u tohoto filmu naštěstí postrádala. Bylo to velice civilně natočené, a to, že šlo o skutečnou událost, přispělo k tomu, že filmu dávám 80 procent. Ta love story tam jaksi byla trošku nadbytečná, namalovaná slečna, chovající se poměrně dost excentricky a v závěru poctivě slzící, ale tak dalo se pochopit, že tam tvůrci chtěli mít i pěknou kůstku. Názory na to (i na její krásu) se ovšem mohou lišit. Každopádně film, který byl pro dobrodružné duše jako dělaný a ani si nemyslím, že by to byl zbytečně strávený čas. Dalo se vidět a mohu doporučit.

 • 55%
  0
  0
  5. 2. 2016
  rkotvald (3156 bodů)

  Promarněná příležitost v podobě solidně odvedeného technického řemesla, kterou sráží především nerozhodnost, čím má film vlastně být, v druhé fázi drásají oči špatně podaná postavy, jak z psané i hrané podoby. Nápis v titulcích "true story" a několik původních fotografií, přeci jenom lehce obměkčí na ten průměr.

 • 70%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2757 bodů)

  Tak mě se to v zásadě líbilo. Možná nejméně sympatická byla snaha tvůrců představit ústřední postavy jako ty obyčejné hrdiny, co k tomu šéfování celé situaci přišli jako slepý k houslím - ať už kapitán záchranného plavidla nebo organizátor dění na rozlomeném tankeru. A vlastně i celkem neschopný velitel pobřežní stráže Eric Bana a zbytečný Ben Foser. Ve výsledku vlastně herci nemají moc co hrát a působí zakřiknutě a nevyužitě. Žádný hrdina či alfasamec se ve filmu nekoná a to je právě to, co se odráží na slabším napětí. Ale pro mě to je tak asi všechno, co mě vadí. Scény na moři jsou prostě skvělé, dobová atmosféra je pěkně zvládnutá a celkově jsem se jednoduše dobře bavil. Navíc jsem na tento snímek (podruhé v životě) zabrousil ve formátu 4DX a tentokrát musím říct, že to stálo za to a pro katastrofický snímek má tento formát smysl. Shrnuto - film má své rezervy a nekoná se žádný zázrak, ale ničím neurazí a ve výsledku pobaví dobře. Znovukoukatelnost vysoká.

 • 45%
  0
  0
  28. 1. 2016
  VasaFlasa (2746 bodů)

  Film, který neuráží, ale ani nezaujme. Za tři dny po shlédnutí nebudete vědět, že jste film viděli. Slabý průměr.

 • 95%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Larrysbride (2069 bodů)

  "To bylo strašidelnější než kdejaký horor!" Prohlásila po závěrečných titulcích jedna z divaček v kině. A měla pravdu. Jestli něco tenhle film dokáže, tak je to vtáhnutí vás na rozbouřené zimní moře, kde nezmůžete nic víc, než tajit dech. A uvědomíte-li si, že jde o zfilmování skutečného příběhu, tenhle pocit se ve vás ještě umocní. Velmi dobře utracených $11! ( RealD 3D)

 • 70%
  0
  0
  4. 3. 2016
  salisbury (1099 bodů)

  Do posledního dechu jsem rozhodně tento film neabsolvoval, i ve finále jsem při něm v poklidu dýchal, ale mám rád toto prostředí, kdy zima ševelí nad rozbouřeným oceánem a rozvírá náruč smrti. Herecké obsazení v čele s Chrisem Pinem pro mě není nijak velkým lákadlem a možná bych i řekl největší slabinou tohoto filmu. Ten kluk mi prostě nějak nejde pod rozčepířený vous. Nejvíc si na tomto filmu cením inspirace čerpané lodní pumpou ze skutečné události, což dělá pro mě něco víc, než ve výsledném průměru je.

 • 75%
  0
  0
  13. 10. 2016
  KajkaFajka (719 bodů)

  No tak to ma celkom dostalo. Hlavný hrdinovia sů úplně obyčajný ludia ktorý si riešia svoje malé životné bitvičky a počas toho obrovským hrdinským činom zachrania spousty ludí z potápajuce se lodi.

  • Skvele spracované
  • skvele zahrané
  • jednoduché a velmi kukatelné
  • 65%
   0
   0
   22. 8. 2016
   Pája DJ (643 bodů)

   Opět jedna z historických dramat založených na jedné z nejznámějších záchranných akcí na moři, která se připisuje pobřežní stráži. Díky danému se tak můžeme vrátit v čase do 50tých let minulého století a během téměř dvou hodin prožívat to, co zažívala posádka SS Pendleton na straně jedné a záchranářů pobřežní stráže na straně druhé. Nelze opomenout též hlavní roli lásky, která v tomto případě i vlny překoná ;o)

  • 20%
   0
   0
   20. 8. 2016
   Aya.chan (557 bodů)

   Do posledního dechu je jeden z těch filmů u kterých si po shlédnutí řeknete, že vlastně nevíte proč jste se na něj dívali. Tím,že to je podle skutečné události, tak už vlastně víte, jak to dopadne a navíc je to natočený tak blbě, že nemáte zážitek ani z toho koukání. Snad 80% se odehrává v naprostý tmě. A to ne že by jen před kamerou byla tma, ale prostě na plátně je černo a vy vidíte...Vlastně nic nevidíte :D A když už se něco odehrává ve dne, tak musíte koukat na bláznivou snoubenku, kterou by jste nejradši profackovali.

  • 60%
   0
   0
   15. 3. 2016
   machetetete (464 bodů)

   Kdyby to nebylo True Story, tak bych si řekl, že se to totálně nepovedlo, páč to ani nepůsobí uvěřitelně... ale když to říkají, tak jim to věřme. Film mi přišel celou dobu hrozně tmavý, nevím zda to bylo z důvodu zpracování pro 3D, nebo aby docílili stísněného dojmu, ale někdy mi to fakt vadilo, páč jsem měl pocit že se akorát houpavě koukám na rozmazané vlny ve tmě.... příběh takový klišoidní, stokrát viděný... tuctový outsider (jenž vypadá jako totální alfasamec) to dokáže a rodilé vísce dokáže, že je přeci jen borec... jen co mi hlava nebere... všichni se tam navzájem znají a přitom svoji milovanou cca vrstevnici nezná? Takové průměrné pokoukání.

  • 60%
   0
   0
   13. 4. 2016
   Liki12 (446 bodů)

   Od tohoto filmu jsem toho moc nečekal, ale musím přiznat, že mě opravdu mile překvapil. Především mě zaujaly dramatické scény, které titulovaly brzy po klidném úvodu. Závěr už byl zase mírnější a přišel mi maličko nedodělaný. Celkové obsazení rolí mi přišlo poměrně povedené ( i Chris Pine se mi zde líbil, i přesto, že ho moc nemusím), především mě ale zaujal Cassey Affleck, nejen svým výkonnem, ale do této doby jsem o něm neměl ani tušení. Rozhodně tento film stojí za zhlédnutí.

  • 85%
   0
   0
   28. 1. 2016
   byland (309 bodů)

   Kdybych nevěděla, že je film podle skutečné události, řekla bych si, že to byla blbina, která se stát prostě nemůže, ale opak je pravdou a já jim držela palce od samého začátku, aby se z toho dostali. Některé momenty hrozně pěkně zachycené, celkově mě film bavil a doporučuji shlédnout. Viděno ve 3D.

  • 75%
   0
   0
   17. 3. 2016
   K.Ondrej (40 bodů)

   Film podle skutečné události, doporučuji zhlédnout.

  66 65 ?
  jak hlasovat?
  • Jana Květoňová 80%
  • jirik-smerda 75%
  • misec 65%
  • martin-mickey-stusak 80%
  • Psisko59 65%
  • dav.bal 60%
  • bob319999 55%
  • Yancl 50%
  • Tino 80%
  • martin-fryz 85%
  všechna hodnocení (50)