Profilový obrázek

VasaFlasa

2 827

Filmový fanoušek téměř všech filmových žánrů

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika  Tetris
  Tetris (2023)
  9
  Znáte ten pocit, kdy si pustíte film s tím, že se kouknete jen na kousek/na začátek a zbytek někdy dokoukáte? Tak u tohodle filmu to nefunguje. Pustil jsem si kousek a nemohl jsem se odtrhnou a dal jsem ho jedním dechem. Konečně letos pořádný film.
  The Last of Us
  The Last of Us (2023)
  1
  Sice jsem hru nikdy nehrál, ale i tak jsem čekal (asi díky marketingu) pořádný nářez a kvalitní hororový seriál. První dva díly se mému očekávání mírně blížily a vypadalo to, že z toho možná něco bude. Pak přišel zlom třetím dílem, kdy místo zombie hororu přišel LGBT horor a další následující díly jen nuda a nuda. Jediný horor, který to byl, spočíval v utrpení vydržet takovou blbost celou první sérii. Seriál nepřinesl nic nového a boj mezi komunitami o poslední zásoby, nesmyslné chování hlavních hrdinů, hledání léku a další zoufalství jsme již viděli v seriálu The Walking Dead.
  Matrix Resurrections
  Matrix Resurrections (2021)
  0.5
  Matrix měl zůstat jeden u jednoho dílu a zůstal byl zaslouženou klasikou. Každým vzniklým pokračováním šel tento příběh do háje a každá další natočená minuta byla zbytečná. Stejně tomu je i u tohoto dílu, který předchozí slova jen potvrzují. Příběh ždímá první snímek a vyvoleného Nea jen ponižuje (viz scéna s pokusem o létání). Kéž bych tento patos raději neviděl.
  K zemi hleď!
  K zemi hleď! (2021)
  9
  Musím uznat, že DiCaprio (nebo jeho agent) si umí vybrat film. Trochu mě překvapilo, že po spolupráci s takovými režiséry jako jsou Scorsese, Luhrmann, Iñárritu nebo Tarantino mě spolupráce DiCaprio a McKay překvapila, protože jsem tohoto režiséra měl spojeného spíše s ujetými filmy jako jsou Zprávař nebo Bratři z donucení. Každopádně již od začátku filmu tento příběh nenudil a díky skvělému hereckému obsazení bylo na co koukat a oněch 145 minut uteklo velmi rychle a příjemně. McKay dokázal najít rovnováhu mezi politikou, businessem, medii, nevyhnutelnou přírodní katastrofou, lidskými vztahy a hlavně lidskou hloupostí. Tento snímek si rozhodně zaslouží Vaši pozornost a od Netflixu to byl určitě skvělý vánoční dárek.
  Armáda mrtvých
  Armáda mrtvých (2021)
  1.5
  Tak tenhle film je pro mě zatím největší letošní filmové zklamání. Zombie tématika je pro film velmi náročná a již si na tom mnoho tvůrců vylámalo zuby, to však neplatí pro velkého Zacka Snydera, který má na svém kontě dnes již kultovní Úsvit mrtvých. Právě proto jsem měl velká očekávání a velmi jsem se na tohle těšil, nota bene, když se Zack blejsknul se svojí velmi povedenou verzí Ligy spravedlnosti. Jaké to zklamání, když mě Armáda mrtvých nudila již po několika minutách a kromě pár (opravdu jen pár) povedených scén je tohle v mých očích velký Snyderovský průser. Připisuji to velkému Zackovi spolu s filmem Batman vs. Superman na černou listinu a u dalšího počinu tohoto kdysi velikána si před jeho puštěním počkám na pár prvních recenzí.

  Oblíbená díla

  • Plakát 1
  • Plakát 2
  • Plakát 3
  • Plakát 4
  • Plakát 5+2

  Oblíbení tvůrci

  • Plakát 1
  • Plakát 2
  • Plakát 3
  • Plakát 4
  • Plakát 5+12