Don't Look Up (USA)
USA USA
145 minut

Žánry

:
Komedie, Sci-fi, Katastrofický, Satira

Obsah

:
Pár astronomů se snaží každého na Zemi varovat před obří kometou, která zničí planetu během šesti měsíců.

Režie

:
Adam McKay

Scénář

:
Adam McKay David Sirota

Herci

:
Timothée Chalamet Leonardo DiCaprio Jennifer Lawrence Melanie Lynskey Jonah Hill ...

Podívej se na K zemi hleď! online!

Distributor: Netflix
Jste na stránce filmu K zemi hleď!. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu K zemi hleď! myslíte! K 22. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27869 uživatelů. Děkujeme!

Recenze K zemi hleď!


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  0
  6. 1. 2022
  Pete69 (17916 bodů)

  Tento snímek ukazuje možná největší problémy naší planety.. bohužel zbytečně teatrálním způsobem. Dezinformace, politikaření, vliv médií a sociálních sítí, lobing, to že se společnost více zajímá o celebrity sračky a vlastní popularitu a lajky více, než o fatální hrozby. To že na všechno existuje průzkum, ale vlastně nemáme pořádné informace a na jeden fakt existuje deset názorů odborníků a následně tisíce teorií v populaci.. Tento snímek si zaslouží 100% za scénář a poselství k možnému prozření lidstva ( čemuž já osobně nevěřím, že se někdy stane ).... ale vlastně mě i strašně nebavil a zpracováním mě hlavně první polovinu iritovalo. Závěr ale vše vynahradil.

 • 90%
  1
  0
  27. 12. 2021
  VasaFlasa (2795 bodů)

  Musím uznat, že DiCaprio (nebo jeho agent) si umí vybrat film. Trochu mě překvapilo, že po spolupráci s takovými režiséry jako jsou Scorsese, Luhrmann, Iñárritu nebo Tarantino mě spolupráce DiCaprio a McKay překvapila, protože jsem tohoto režiséra měl spojeného spíše s ujetými filmy jako jsou Zprávař nebo Bratři z donucení. Každopádně již od začátku filmu tento příběh nenudil a díky skvělému hereckému obsazení bylo na co koukat a oněch 145 minut uteklo velmi rychle a příjemně. McKay dokázal najít rovnováhu mezi politikou, businessem, medii, nevyhnutelnou přírodní katastrofou, lidskými vztahy a hlavně lidskou hloupostí. Tento snímek si rozhodně zaslouží Vaši pozornost a od Netflixu to byl určitě skvělý vánoční dárek.

 • 100%
  1
  0
  26. 12. 2021
  Mikik4444 (2565 bodů)

  Že by si někdo začal něco uvědomovat, no tak to je úctyhodné !

 • 85%
  0
  0
  2. 1. 2022
  marie-kolarova (2416 bodů)

  Po celou dobu filmu jsem čelila nutkavé otázce, zda by to s námi skutečně takto nedopadlo. Scénář sepsaný na základě toho, co se odehrává na konspiračních webech a čím žijí lidí na sociálních sítích. Doktorka XY by bryskně spočítala alternativní dráhu lety komety a docent YX by sdělil, že jediné, na co lidé můžou zemřít, je strach. Kilometrovou tsunami lze podle jeho názoru hravě přeplavat. Film mně nepřipadá třeskutě zábavný, beru ho především jako ostré varování. V okamžiku, kdy bude u moci populista výborně ovládající manipulaci davem, máme k tomuto scénáři proklatě blízko.

 • 80%
  1
  0
  30. 12. 2021
  Martrix (2290 bodů)

  Poněkud zdlouhavá a těžkopádná připomínka jak hloupě a macešsky se chováme k našemu domovu...Zemi. Když si místo komety dosadíte souhrn všeho čím ničíme životní prostředí, vyzní vám poslední desetiminutovka dost smutně. Současně se tvůrci pokouší poukazovat na fakt, že manipulace lidmi skrze média dosahuje tak absurdní míry, že jsou lidé schopni uvěřit politikům, korporacím, nebo vědcům cokoliv. Tento film ale není dostatečně ostrý, ani satirický, vlastně ani nenastavuje zrcadlo ovcím, nebo lhářům...prostě jen trochu poťouchle konstatuje. Na to luxusní obsazení a honosnou výpravu, mi to příjde zoufale málo. Chtělo to zkrátit a být mnohem drzejší a tvrdší. S lidmi je potřeba pořádně zatřepat, aby jim došlo, že záchranu, řešení, změnu...nelze odkládat donekonečna. Mohl to být šťouchanec do žeber diváka....ale je to jen další film

 • 75%
  0
  0
  8. 1. 2022
  kknk2 (1964 bodů)

  Přiznávám, že K zemi hleď má opravdu neodolatelné obsazení. Apokalyptický scénář je místy tak absurdní, že dokáže diváka zvednout ze židle, zároveň vzbuzuje silný pocit beznaděje. Zajímavá satira s hřejivým (samozřejmě i děsivým) koncem.

 • 90%
  0
  0
  28. 12. 2021
  naineko (541 bodů)

  Je až děsivé, v kolika místech se tenhle film dokázal trefit. Satira i sebesatira s velmi přesným zrcadlením světa kolem nás v posledních letech. Dobře pojmenovává důležité věci, škoda jen, že nebude mít dostatečný dosah, který si zaslouží (což je vzhledem k tématu filmu dalši stupínek ironie).

Hodnocení a recenze K zemi hleď!

77 79 ?
jak hlasovat?
 • Riverdon 60%
 • regazzoni 70%
 • lukas-juras 75%
 • Meky 60%
 • rumlarikka 85%
 • InJo 75%
 • Nosnica 70%
 • maravy 85%
 • Schneefee 90%
 • kknk2 75%
všechna hodnocení (30)

V žebříčcích uživatelů

338. místo z 379 v žebříčku uživatele Mikik4444