Don't Look Up (USA)
USA USA
145 minut

Žánry

:
Komedie, Sci-fi, Katastrofický, Satira

Obsah

:
Pár astronomů se snaží každého na Zemi varovat před obří kometou, která zničí planetu během šesti měsíců.

Režie

:
Adam McKay

Scénář

:
Adam McKay David Sirota

Herci

:
Leonardo DiCaprio Jennifer Lawrence Meryl Streep Cate Blanchett Rob Morgan ...
Distributor: Netflix
Jste na stránce filmu K zemi hleď!. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu K zemi hleď! myslíte! K 5. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28313 uživatelů. Děkujeme!

Recenze K zemi hleď!


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  3
  0
  6. 1. 2022
  Pete69 (22619 bodů)

  Tento snímek ukazuje možná největší problémy naší planety.. bohužel zbytečně teatrálním způsobem. Dezinformace, politikaření, vliv médií a sociálních sítí, lobing, to že se společnost více zajímá o celebrity sračky a vlastní popularitu a lajky více, než o fatální hrozby. To že na všechno existuje průzkum, ale vlastně nemáme pořádné informace a na jeden fakt existuje deset názorů odborníků a následně tisíce teorií v populaci.. Tento snímek si zaslouží 100% za scénář a poselství k možnému prozření lidstva ( čemuž já osobně nevěřím, že se někdy stane ).... ale vlastně mě i strašně nebavil a zpracováním mě hlavně první polovinu iritovalo. Závěr ale vše vynahradil.

 • 70%
  0
  0
  25. 1. 2022
  JosefTomas (8867 bodů)

  Pocitově za 65%, protože první půlku jsem doslova přetrpěl ten hyper-satirický nezájem, který musí postavy podstupovat a neuměl jsem přijmout tu vniveč přicházející snahu. Jenže přesně v hodině stopáže přichází odklon do úplně nového/lepšího módu a celá ta naivita se přesouvá k onomu vystřízlivění, které se společně se sociálně atakující podstatou věci stává velmi znepokojující a o naší době až moc vypovídající podívanou.

 • 100%
  0
  0
  19. 11. 2022
  avenis (3991 bodů)

  Pááni! Tak takový skvělý film jsem nečekala. Rozjezd tak trochu ve stylu "Kontakt" (Jodie Foster) a pak už jen s lehkým pobavením sleduju jednu hořce pravdivou situaci za druhou. Hrozba, která existuje, ale politici napřed nevěří, pak populisticky zasahují, ale protože o prachy jde až na prvním místě, změní názor a strategii... rozdělená společnost. Často sledujeme střípky, jen několikapolíčkové záběry. Svět jako kaleidoskop. Tak zranitelný, tak zralý k záhubě... Memento, nebo spíš rezignace nad tím, že kdyby k něčemu podobnému došlo, pravděpodobnost, že přežijeme, bude pramalá. Shodou okolností včera Nasa vypustila nový, drahý teleskop Jamese Webba. Jen čas ukáže, jestli skrz něj něco uvidíme. :)
  (26.12.2021)

 • 100%
  1
  1
  26. 12. 2021
  Mikik4444 (3400 bodů)

  Že by si někdo začal něco uvědomovat, no tak to je úctyhodné !

 • 90%
  1
  1
  27. 12. 2021
  VasaFlasa (2818 bodů)

  Musím uznat, že DiCaprio (nebo jeho agent) si umí vybrat film. Trochu mě překvapilo, že po spolupráci s takovými režiséry jako jsou Scorsese, Luhrmann, Iñárritu nebo Tarantino mě spolupráce DiCaprio a McKay překvapila, protože jsem tohoto režiséra měl spojeného spíše s ujetými filmy jako jsou Zprávař nebo Bratři z donucení. Každopádně již od začátku filmu tento příběh nenudil a díky skvělému hereckému obsazení bylo na co koukat a oněch 145 minut uteklo velmi rychle a příjemně. McKay dokázal najít rovnováhu mezi politikou, businessem, medii, nevyhnutelnou přírodní katastrofou, lidskými vztahy a hlavně lidskou hloupostí. Tento snímek si rozhodně zaslouží Vaši pozornost a od Netflixu to byl určitě skvělý vánoční dárek.

 • 85%
  0
  0
  2. 1. 2022
  marie-kolarova (2612 bodů)

  Po celou dobu filmu jsem čelila nutkavé otázce, zda by to s námi skutečně takto nedopadlo. Scénář sepsaný na základě toho, co se odehrává na konspiračních webech a čím žijí lidí na sociálních sítích. Doktorka XY by bryskně spočítala alternativní dráhu lety komety a docent YX by sdělil, že jediné, na co lidé můžou zemřít, je strach. Kilometrovou tsunami lze podle jeho názoru hravě přeplavat. Film mně nepřipadá třeskutě zábavný, beru ho především jako ostré varování. V okamžiku, kdy bude u moci populista výborně ovládající manipulaci davem, máme k tomuto scénáři proklatě blízko.

 • 80%
  1
  0
  30. 12. 2021
  Martrix (2570 bodů)

  Poněkud zdlouhavá a těžkopádná připomínka jak hloupě a macešsky se chováme k našemu domovu...Zemi. Když si místo komety dosadíte souhrn všeho čím ničíme životní prostředí, vyzní vám poslední desetiminutovka dost smutně. Současně se tvůrci pokouší poukazovat na fakt, že manipulace lidmi skrze média dosahuje tak absurdní míry, že jsou lidé schopni uvěřit politikům, korporacím, nebo vědcům cokoliv. Tento film ale není dostatečně ostrý, ani satirický, vlastně ani nenastavuje zrcadlo ovcím, nebo lhářům...prostě jen trochu poťouchle konstatuje. Na to luxusní obsazení a honosnou výpravu, mi to příjde zoufale málo. Chtělo to zkrátit a být mnohem drzejší a tvrdší. S lidmi je potřeba pořádně zatřepat, aby jim došlo, že záchranu, řešení, změnu...nelze odkládat donekonečna. Mohl to být šťouchanec do žeber diváka....ale je to jen další film

 • 75%
  0
  0
  8. 1. 2022
  kknk2 (2445 bodů)

  Přiznávám, že K zemi hleď má opravdu neodolatelné obsazení. Apokalyptický scénář je místy tak absurdní, že dokáže diváka zvednout ze židle, zároveň vzbuzuje silný pocit beznaděje. Zajímavá satira s hřejivým (samozřejmě i děsivým) koncem.

 • 40%
  2
  1
  11. 2. 2022
  Blackhand47XD (2361 bodů)

  Opravdu nechápu, jak mohl tenhle film dostat 4 nominace na Oscara. Satiru mám rád, jenže tohle se nepovedlo. Máme tu svět, kde Americe vládne ženská parodie na Trumpa, které jde jenom o publicitu a celý svět apokalyptický problém ignoruje. Ať už samotná vláda, společnost nebo korporace jsou tu vyhnány do toho největšího absurdna, jenže to nestačí. Jak řekl Kimmel, film se dostal mezi nominované asi jenom kvůli jménům, které si v něm zahrály. Ke všemu to mohlo být i o půlhodinu kratší. Abych jenom nekritizoval, tak pochválím práci s hudbou. Ta se povedla, ale film bohužel nezachrání. 40%

 • 90%
  0
  0
  28. 12. 2021
  naineko (703 bodů)

  Je až děsivé, v kolika místech se tenhle film dokázal trefit. Satira i sebesatira s velmi přesným zrcadlením světa kolem nás v posledních letech. Dobře pojmenovává důležité věci, škoda jen, že nebude mít dostatečný dosah, který si zaslouží (což je vzhledem k tématu filmu dalši stupínek ironie).

 • 85%
  0
  0
  14. 9. 2022
  HanO (537 bodů)

  Skvělý film, který ironicky s jistou dávkou sarkasmu a možná, až cynismu (alespoň doufám) poukazuje na problémy naší doby, a to ve všech ohledech od ignorance, odkládání problémů, klamu, až po prohnilou politiku a všemocné korporáty, no a samozřejmě problém sociálních sítí a médií, kdy v je v médiích prezentována jedna katastrofa za druhou, jedna krize přebíjí druhou, ostatně to skvěle prezentují minulé dva roky, kdy se v televizi donekonečna probíral Covid, no a přišla válka na Ukrajině a Covid, jako kdyby neexistoval, jen se objevily sem, tam letmé zprávy. Prostě senzacechtivost je nekonečná. Co se týče sociálních sítí, také skvělá ukázka toho, že vlastně nikdo neví, co je a není pravda, jedna zpráva střídá druhou, jedna je pravdivá, druhá vyhlíží, jako pravdivá, je pouze pravdivě stylizována na uvěřitelných základech, ale po zamyšlení je to čirý nesmysl. To, ale odbíhám od tématu. Film se mi prostě líbil, jak z hlediska výkonu herců, tak scénáře, ovšem doufám, že pokud by takováto katastrofa nastala, že se lidé budou chovat jinak, tím myslím lépe, než je prezentováno ve filmu.

Hodnocení a recenze K zemi hleď!

77 79 ?
jak hlasovat?
 • BUtLA 75%
 • warlock 75%
 • Mrykodaj 100%
 • avenis 100%
 • Tomas_313 60%
 • aa-zet 75%
 • HanO 85%
 • gomacabeza 90%
 • Kubys Fencl 80%
 • zdenek-halfar 70%
všechna hodnocení (54)

V žebříčcích uživatelů

356. místo z 595 v žebříčku uživatele Mikik4444