The Finest Hours (USA)
USA USA
118 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Historický, Thriller
Motto: Buď přežijeme všichni nebo zemřeme

Obsah

:
Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Snímek více »« méně

Režie

:
Craig Gillespie

Scénář

:
Scott Silver Paul Tamasy Eric Johnson

Herci

:
Chris Pine Holliday Grainger Eric Bana Ben Foster Casey Affleck ...
Premiéra: 28. 1. 2016
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  5. 2. 2016
  rkotvald (2808 bodů)

  Promarněná příležitost v podobě solidně odvedeného technického řemesla, kterou sráží především nerozhodnost, čím má film vlastně být, v druhé fázi drásají oči špatně podaná postavy, jak z psané i hrané podoby. Nápis v titulcích "true story" a několik původních fotografií, přeci jenom lehce obměkčí na ten průměr.

 • 70%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Tak mě se to v zásadě líbilo. Možná nejméně sympatická byla snaha tvůrců představit ústřední postavy jako ty obyčejné hrdiny, co k tomu šéfování celé situaci přišli jako slepý k houslím - ať už kapitán záchranného plavidla nebo organizátor dění na rozlomeném tankeru. A vlastně i celkem neschopný velitel pobřežní stráže Eric Bana a zbytečný Ben Foser. Ve výsledku vlastně herci nemají moc co hrát a působí zakřiknutě a nevyužitě. Žádný hrdina či alfasamec se ve filmu nekoná a to je právě to, co se odráží na slabším napětí. Ale pro mě to je tak asi všechno, co mě vadí. Scény na moři jsou prostě skvělé, dobová atmosféra je pěkně zvládnutá a celkově jsem se jednoduše dobře bavil. Navíc jsem na tento snímek (podruhé v životě) zabrousil ve formátu 4DX a tentokrát musím říct, že to stálo za to a pro katastrofický snímek má tento formát smysl. Shrnuto - film má své rezervy a nekoná se žádný zázrak, ale ničím neurazí a ve výsledku pobaví dobře. Znovukoukatelnost vysoká.

 • 95%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Larrysbride (1831 bodů)

  "To bylo strašidelnější než kdejaký horor!" Prohlásila po závěrečných titulcích jedna z divaček v kině. A měla pravdu. Jestli něco tenhle film dokáže, tak je to vtáhnutí vás na rozbouřené zimní moře, kde nezmůžete nic víc, než tajit dech. A uvědomíte-li si, že jde o zfilmování skutečného příběhu, tenhle pocit se ve vás ještě umocní. Velmi dobře utracených $11! ( RealD 3D)

 • 45%
  0
  0
  28. 1. 2016
  VasaFlasa (1386 bodů)

  Film, který neuráží, ale ani nezaujme. Za tři dny po shlédnutí nebudete vědět, že jste film viděli. Slabý průměr.

 • 70%
  0
  0
  4. 3. 2016
  salisbury (944 bodů)

  Do posledního dechu jsem rozhodně tento film neabsolvoval, i ve finále jsem při něm v poklidu dýchal, ale mám rád toto prostředí, kdy zima ševelí nad rozbouřeným oceánem a rozvírá náruč smrti. Herecké obsazení v čele s Chrisem Pinem pro mě není nijak velkým lákadlem a možná bych i řekl největší slabinou tohoto filmu. Ten kluk mi prostě nějak nejde pod rozčepířený vous. Nejvíc si na tomto filmu cením inspirace čerpané lodní pumpou ze skutečné události, což dělá pro mě něco víc, než ve výsledném průměru je.

 • 75%
  0
  0
  13. 10. 2016
  KajkaFajka (551 bodů)

  No tak to ma celkom dostalo. Hlavný hrdinovia sů úplně obyčajný ludia ktorý si riešia svoje malé životné bitvičky a počas toho obrovským hrdinským činom zachrania spousty ludí z potápajuce se lodi.

  • Skvele spracované
  • skvele zahrané
  • jednoduché a velmi kukatelné
  • 20%
   0
   0
   20. 8. 2016
   Aya.chan (538 bodů)

   Do posledního dechu je jeden z těch filmů u kterých si po shlédnutí řeknete, že vlastně nevíte proč jste se na něj dívali. Tím,že to je podle skutečné události, tak už vlastně víte, jak to dopadne a navíc je to natočený tak blbě, že nemáte zážitek ani z toho koukání. Snad 80% se odehrává v naprostý tmě. A to ne že by jen před kamerou byla tma, ale prostě na plátně je černo a vy vidíte...Vlastně nic nevidíte :D A když už se něco odehrává ve dne, tak musíte koukat na bláznivou snoubenku, kterou by jste nejradši profackovali.

  • 60%
   0
   0
   15. 3. 2016
   machetetete (443 bodů)

   Kdyby to nebylo True Story, tak bych si řekl, že se to totálně nepovedlo, páč to ani nepůsobí uvěřitelně... ale když to říkají, tak jim to věřme. Film mi přišel celou dobu hrozně tmavý, nevím zda to bylo z důvodu zpracování pro 3D, nebo aby docílili stísněného dojmu, ale někdy mi to fakt vadilo, páč jsem měl pocit že se akorát houpavě koukám na rozmazané vlny ve tmě.... příběh takový klišoidní, stokrát viděný... tuctový outsider (jenž vypadá jako totální alfasamec) to dokáže a rodilé vísce dokáže, že je přeci jen borec... jen co mi hlava nebere... všichni se tam navzájem znají a přitom svoji milovanou cca vrstevnici nezná? Takové průměrné pokoukání.

  • 65%
   0
   0
   22. 8. 2016
   Pája DJ (441 bodů)

   Opět jedna z historických dramat založených na jedné z nejznámějších záchranných akcí na moři, která se připisuje pobřežní stráži. Díky danému se tak můžeme vrátit v čase do 50tých let minulého století a během téměř dvou hodin prožívat to, co zažívala posádka SS Pendleton na straně jedné a záchranářů pobřežní stráže na straně druhé. Nelze opomenout též hlavní roli lásky, která v tomto případě i vlny překoná ;o)

  • 60%
   0
   0
   13. 4. 2016
   Liki12 (421 bodů)

   Od tohoto filmu jsem toho moc nečekal, ale musím přiznat, že mě opravdu mile překvapil. Především mě zaujaly dramatické scény, které titulovaly brzy po klidném úvodu. Závěr už byl zase mírnější a přišel mi maličko nedodělaný. Celkové obsazení rolí mi přišlo poměrně povedené ( i Chris Pine se mi zde líbil, i přesto, že ho moc nemusím), především mě ale zaujal Cassey Affleck, nejen svým výkonnem, ale do této doby jsem o něm neměl ani tušení. Rozhodně tento film stojí za zhlédnutí.

  • 85%
   0
   0
   28. 1. 2016
   byland (309 bodů)

   Kdybych nevěděla, že je film podle skutečné události, řekla bych si, že to byla blbina, která se stát prostě nemůže, ale opak je pravdou a já jim držela palce od samého začátku, aby se z toho dostali. Některé momenty hrozně pěkně zachycené, celkově mě film bavil a doporučuji shlédnout. Viděno ve 3D.

  • 75%
   0
   0
   17. 3. 2016
   K.Ondrej (40 bodů)

   Film podle skutečné události, doporučuji zhlédnout.

  66 65 ?
  • Tino 80%
  • martin-fryz 85%
  • Reacherjack2016 70%
  • Tedy 65%
  • spacino 75%
  • zdenek-halfar 90%
  • Riverdon 60%
  • jan-itersky 60%
  • HenryCZ 65%
  • michael-majky-kupcik 65%
  všechna hodnocení (42)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: