Stanfordský vězeňský experiment

72%
Stanfordský vězeňský experiment

Snímek inspirovaný tzv. stanfordským experimentem. Ten byl proveden roku 1971 na Stanfordské univerzitě a spočíval v simulaci rolí vězňů a jejich dozorců. Experiment musel být kvůli nebývalým krutostem a psychické deprivaci všech zúčastněných po 6 dnech ukončen.
Pete69
Pete69
29 851 bodů
8
O Standfordském experimentu bylo natočeno hodně filmů.. alespoň já už jsem viděl minimálně dva. Tento vypadá nejvíce reálně, i když nevím, jak přesně se to v reálu odehrávalo. Pojetí psychologické, krásně ukázána šikana, na místo fyzického násilí. Na film se mi moc pěkně dívalo a připadalo mi to, jako by byl film natočený opravdu v sedmdesátých letech.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 280 bodů
8
Místy velmi intenzivní a rozhodně dost zajímavé. Možná hodnotnější než pochybný experiment sám. A herecky bezchybné. Málokterý film pak tolik podpírá vědomost, že jde o skutečnou událost. I když zřejmě poněkud selektivně učesané.
hrumsrt
hrumsrt
9 329 bodů
8
Pro mě tohle byl asi jeden z nejnepříjemnější filmů, jaký jsem kdy viděl. Profesor Zimbardo musel být extrémní zm*d. Současně jsem si celou dobu říkal, jak by se na účastnících vyžádal Freud. Jednoznačně herecký výkon Angarana snímek povýšil o pořádný kus! Nakonec děkuji, že se našel někdo normální (to že to byla právě žena Profesora je o to více kuriózní). Většině z těch dozorců bych přál, aby se role otočila. Děsivé nad čím lidé přemýšlejí! 75%

Dodatečné informace

Původní název:
The Stanford Prison Experiment (více)
  • USA Stanfordský vězeňský experiment
  • USA The Stanford Prison Experiment
Země původu:
USA
Tržby:
0,64 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Stanfordský vězeňský experiment je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch