The Magnificent Seven (USA)
« další názvy »
USA USA
133 minut

Žánry

:
Akční, Western
Motto: Spravedlnost má své číslo

Obsah

:
Režisér Antoine Fuqua přináší na plátna kin vlastní moderní vizi klasického příběhu sedmi statečných. Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů více »« méně

Režie

:
Antoine Fuqua

Scénář

:
Akira Kurosawa Shinobu Hashimoto Hideo Oguni Richard Wenk Nic Pizzolatto

Herci

:
Denzel Washington Chris Pratt Ethan Hawke Vincent D'Onofrio Byung-hun Lee ...
Premiéra: 22. 9. 2016
Distributor: Forum Film CZ

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  1
  23. 7. 2017
  Brenan88 (39356 bodů)

  Původní verzi jsem nikdy neviděl,proto jsem při sledování nebyl nikterak ovlivněn porovnáváním. Chápu,že dnes je moderní být multikulturní a proto mne neudivilo,že v 7 statečných nechybí indián,asiat,černoch,nebo hispánec. Hold taková je doba a tak to musíme brát. Celý film mne neuvěřitelně bavil,příběh měl šmrnc a napětí.Akční scény byly vynikající a závěrečné finále mne donutilo potlačit slzu.

 • 30%
  1
  1
  6. 5. 2017
  martin-mickey-stusak (15827 bodů)

  Snímek avizovaný jako remake nepřekonatelné stejnojmenné klasiky z roku 1960, ale má k němu setsakramentsky daleko. Výprava je sice přijatelná, byť moc exteriérů tu není, ale scénář je naprosto odfláknutý. O jednotlivých postavách se nedozvíme naprosto nic a jediné, co je na první pohled vidět, že sedmičlenná sestava ochránců pořádku a spravedlnosti je různých ras. Ne náhodou se o tomto snímku říká, že se jedná o multikulti výchovný film. Čert vem, že americká historie byla jiná. Je zde naroubováno ohromné množství politicky korektní propagandy. Na co si neustále stěžuje Red Harvest se mi nechce ani psát. A kdo jediný tu umírá? Ale ano, pouze bílí hrdinové. Ale dost tohoto. Postavy neprokazují žádný vývoj. Dialogy téměř vyznívají nuceně. Častá jejich nabubřelost je spíše na škodu. Příběh má mnoho děr a do očí bijící naivity. Např. závěrečná doslova válečná scéna. Kulometem se tu rozstřílí ulice na ohromnou vzdálenost a jak je vidět ze záběru, skrz několik budov. Proč se tu snaží z diváka dělat blbce? Nehledě na to, kolik nábojů na jeden klip se vystřílí. Tvůrci po technické stránce snímek natočili dle současných postupů, ale mnohokrát je vidět, že se snažili kopírovat i staré známé spaghetti westerny. Úhly kamery, pohledy do očí či postavení určitých lidí. Jako rodokapsový western tohle vůbec nevyznívá. Jedná se čistě o běžný válečný počin z amerického území konce 19. století. Nic víc, nic míň. Stará klasika je tímto politicky korektním počinem naprosto znevážena.

 • 55%
  2
  1
  28. 9. 2016
  lamps (12729 bodů)

  Sedm statečných. To je ve světě filmu zažitý pojem. Nesmrtelné dílo, které je ve svém žánru měřítkem kvality. Udělat remake této legendy postavilo tvůrce automaticky před problém, jehož nevyřešení jsem pociťoval takřka soustavně během celého průběhu filmu. Tím problémem bylo natočit western natolik dynamický a komplexní, aby uspokojil současné publikum, rozmazlené zlatým věkem filmové techniky, a zároveň i krapku staromilný a ne příliš autorsky iniciativní, aby vyhověl také zarytým fanouškům originálu a klasického westernu jako takovému. Že se to nakonec nepovedlo, by se dalo za určitých okolností i v pohodě tolerovat, obzvlášť přihlédnu-li k mým osobním sympatiím k hereckému štábu, některým starším dílům režiséra Fuqui nebo tragicky zesnulému skladateli Hornerovi, který dokázal rozvinout původní legendární melodii do vcelku působivého atmosférického slepence jeho osvědčených motivů z Nepřítele před branami či Avatara. Ale co mi hodně vadilo, bylo strašlivě předvídatelné schéma scénáře, který, ačkoli se snažil převléct původní příběh do neokoukaného moderního hávu a dodat postavám odlišné motivace k jejich nemožnému hrdinskému činu, aplikuje v průběhu opakovaně ta nejlacinější klišé dobrodružných filmů a užívá naprosto primitivní vývojový vzorec, který by mohl vypadat nějak takto: A – Zažehnutí konfliktu a motivace pohledné hrdinky k pomstě; B – Přesvědčování; nejprve hrdinka přemluví k ochraně místních hlavní postavu, jež následně putuje po státech a hledá pomoc; C – Shledání a výcvik vesničanů; D – Závěrečná bitva. Čtyři etapy příběhu a mezi nimi již bohužel nic, co by je jakkoli zvýraznilo v rovině emocionální, psychologické či narativní. Hlavní záporný charakter jen účelně jedná, aby dal „dobru“ co největší motivaci, a parta neohrožených pistolníků přistoupí bez jakýchkoli vytáček a pochybností na účast v akci, která přitom znamená takřka jistou smrt. Navíc i titulní sedmička, v původním snímku složená z charakterově odlišných a vzájemně se doplňujících postav, nyní až podezřele splývá v jeden povahově jednosměrný, zato však etnicky řádně promíchaný kulturní guláš, z něhož si zapamatujeme s odstupem času snad jen bezstarostný úšklebek Chrise Pratta či nervózní grimasy jediného potenciálně rozporuplného Ethana Hawka..... Jediné, kvůli čemu opravdu stojí za to film vidět, je dle očekávání fantastická audiovizuální stránka, která dělá ze dvou ústředních přestřelek skutečně opojný westernový zážitek, přičemž pastvou pro oči jsou zásluhou krásného rámování záběrů i triviální jezdecké scény napříč typickou krajinou Divokého západu, nebo konkrétně závěrečný polocelek Denzela Washingtona v momentě, kdy se vynoří z domu vstříc hlavnímu sokovi, snímán z majestátního podhledu a s prachem vířícím na sluncem prozářeném pozadí - rozhodně jeden z nejsvěžejších záběrů letošního roku.

 • 70%
  0
  0
  5. 6. 2017
  Sheldon (12712 bodů)

  Uznávám, že Sedm statečných je pro mnohé nedotknutelná klasika a těchto Sedm statečných bych jako remake tohoto snímku rozhodně nepovažoval. Je to nový western s novými postavami, který se odehrává někde úplně jinde, má jinou zápletku, byť myšlenka zůstává stejná. Takže jak to tedy podle mě dopadlo? No, vleče se to. A když se to dovleče, tak přichází bezbřehá akce a do toho si občas režisér vzpomene, že má na place dva oskarové frajery a vzpomene si, že by to chtělo taky třeba ukázat nějaké emoce. Pravda je, že se tu moc nepovedlo vzbudit sympatie u hlavních postav, což mě obzvlášť zamrzelo, protože potenciál tu byl velký. Denzel odehrává svůj obvyklý nadstandard a poselství diverzity je do očí bijící. Strašný průšvih to tedy není, ale zítra už nebudete vědět, o čem to je.

 • 60%
  3
  0
  12. 1. 2017
  JosefTomas (5854 bodů)

  Nechápu důvod vzniku, protože originál byl doslova dokonalý. Zde je to jen slabé kafe toho pořádného. Přestřelka v půlce je přímo geniální a za tu by se nemusel nikdo stydět, ale ta poslední finální bitva byla až přes čáru. Motivace hlavních postav je dosti nelogická a přesto, že se hudba snaží být originálu co nejvíce podobná, originálu se nic nevyrovná, ten ostatně pustí na konci, takže WTF? Film ale nabízí celkem dobré tempo, takže vás to moc nudit nebude, jen si ale budete říkat, že originál je originál-

 • 60%
  1
  0
  12. 12. 2016
  Tom Hardy (4309 bodů)

  Chybí tomu odvaha hlavní postavy vykreslit syrově (to i Mladé pušky byly špinavější), přičemž jejich motivace k zapojení je často extrémně chabá. Vysoko to ale tahá obsazení (jen záporák Peter Sarsgaard vzal "hraní na jistotu" až moc doslovně a filmem se víceméně pronudí), fajn tempo, obstojné akční scény (ta nejlepší bohužel ne na konci, ale uprostřed), na PG-13 solidní drsnost a příjemné překvapení v podobě nevyměklého konce, který nezapomíná, o čem by tahle cesta měla být především. Háček je nicméně v tom, že to příliš nekoresponduje s atmosférou, která se táhne první dvě třetiny. Ale ve výsledku vlastně spokojenost, protože film nenudí, nedělá originálu ostudu a i nějaké ty památné hlášky padnou. Na remake ok. So far, so good.

  • obsazení
  • slušné tempo
  • nekompromisní akce
  • chabá motivace postav
  • nedostatečně špinavé
  • oproti originálu to nemá nic navíc
 • 75%
  0
  0
  8. 9. 2017
  Larrysbride (2067 bodů)

  Předělat takovou klasiku jako Sedm statečných je skutečně věc statečná. Avšak problém snímku je stejný, jako s každým jiným Fuquovým počinem - než vůbec dojde k nějaké akci, dá si pořádně na čas... A tak než se naše slavná sedmička dá vůbec dohromady, seznámíme se pořádně nejen s každým jedním členem, ale i jejím zaměstnavateli, protivníky... A než se nadějeme, onen hype vytvořený výtečně sestříhaným trailerem je tutam... Sedm statečných chybí byť jen jediný motiv pro jejich akce a americká historie jako by vůbec neexistovala. I přes to přese všechno je však Magnificent Seven tím, co Suicide Squad skutečně mělo být. Tedy alespoň v poslední hodině nabyté akcí, krví i hláškami. Pokud jste tedy připraveni neporovnávat snímek s jeho originálem (či původním originálem), pokud nemáte ponětí, co se v USA krátce po občanské válce skutečně dělo, a pokud Vám nevadí místy dosti zdlouhavý Fuquův styl, můžete se dobře pobavit. Konec konců, je to film o Denzelu Washingtonovi a Chrisu Prattovi jako kovbojích, "what's not to like"?

 • 60%
  0
  0
  30. 12. 2016
  Arnarmo (1719 bodů)

  Pokud budete srovnávat tutu "nabodobeninu" s klasikou, rozhodně se vám to nebude líbit.

  Příběhově velice jednoduché. Tito občané potřebují pomoct, tak jedeme a pomůžeme jim. Finále je ale nářez, který mě nesmírně bavil. Možná bych si pohrál s hrdiny, jelikož nevíme pravý důvod, proč jdou tak dobrovolně na sebevražednou misi. Jen u Denzela W. je ten důvod zřejmý. Protože filmový průmysl nás westernovským žánrem moc nezásobuje, je Sedm statečných kvalitním snímek, který ale musím hodnotit jen lehce nadprůměrně. Ale dokáže zabavit - což je hlavní účel blockbusteru.

 • 60%
  0
  0
  19. 2. 2017
  salisbury (989 bodů)

  Novodobé zpracování Sedmi statečných se dá velmi dobře zhlédnout, ale nejsem si jist zda toto jedno zhlédnutí nebude v životě naplněném jiným filmovým bohatstvím nadmíru stačit. Pár chvil po opuštění kinosálového prostoru jsem věděl, že tohle se mi hluboko do paměti nevryje. Dokonce jsem ani nepocítil žádné duševní spojení s hrdiny, kteří se snaží ochránit vesnici před tyranstvím. Chris Pratt je zapasováván do stejného typu postavy, kterou výrazně nastartoval Star-Lordem, takže se dá vcelku velmi dobře očekávat co bude hrát. Ethan Hawke svými malými chvilkami herectví, které mu scénářem byly dopřány, pozdvihl obočí nad mými zraky a ve mně vzplála pochodeň naděje. Denzel Washington udržuje svoji kvalitu a není nutné se strachovat, že by díky svému nastavenému monotypu zklamal. Musím říct, že nyní mám velkou chuť otevřít si láhev s původní partičkou chrabrých ostrostřelců a opět si vychutnat bouquet nestárnoucí klasiky všech westernových klasik.

 • 80%
  0
  0
  18. 1. 2017
  Brcolka (917 bodů)

  Na začátku filmu jsem se hodně pouštěl do srovnávání s klasikou. Pořád jsme koukal kde je Bronson a kde ostatní hrdinové. Ale postupem času jsem to viděl jako jiný film a bavil jsem se v celku dobře. Denzel je převědčivý skoro v každém filmu. A navíc jsem ocenil humor a krásu jedné z hlavních představitelek

 • 65%
  0
  0
  29. 12. 2016
  Sheemas (734 bodů)

  Sedm statečných v novém aktuálním podání, občas dost pokulhává, tedy spíš rovnou zakopává, třeba o svůj název, kdyby se to jmenovalo přece jen jinak, lidé by tomu dali určitě větší šanci. Dále třeba vůbec důvod sedmi vyvolených jít do boje, dobrá u D. Washingtona, to člověk nakonec pochopí, ale u ostatních? Jdeme bojovat se zlým člověkem, no a možná i umřeme, tak fajn, co už. Jinak záporák není moc výrazný, ale i bez něho je zde famózní přestřelka, která opravdu stojí za to

 • 90%
  1
  0
  26. 9. 2016
  mondak (520 bodů)

  Srovnání s tím původním, je v podstatě o ničem! Ale Antoine Fuqua si s tím pohrál parádně a celkově změnil děj filmu...zajímavá volba je ten indián a pak těch posledních 30 minut, kdy byla brutální přestřelka a to mě opravdu bavilo :) Shlédnutí v Imaxu bylo dokonalé...za mě 90%!!

 • 80%
  0
  0
  6. 3. 2017
  Hencen (219 bodů)

  Asi to bylo rozložením hvězd nebo kdovíčím ještě, ale novodobá verze Sedmi statečných se mi prostě líbila. Určitě na tom má velký podíl obsazení postav v čele s Denzelem Washingtonem, Chrisem Prattem a Ethanem Hawkem. To, že se tři čtvrtiny filmu skoro nic nedělo a mlít se to začalo až na konci mi vůbec nevadilo. Prostě jsem si vychutnával westernovou atmosféru (nejspíš jsem stále měl slinu z Bone Tomahawk) a tipoval si, kdo ze sedmi záměrně rozdílných hrdinů, to dotáhne nejdál.

 • 75%
  0
  0
  2. 4. 2018
  Shellby (37 bodů)

  Je to celkem podařený remake na originální film z roku 1960, ale bohužel některé momenty jsou slabší i dokonce nudnější. Ale jinak celkem povedené zpracování klasického westernu.

68 60 ?
jak hlasovat?
 • Kim6 45%
 • Filmokolik 60%
 • Krupe 70%
 • Shellby 75%
 • Standa. 65%
 • Had 55%
 • Majk666 80%
 • headhunter 70%
 • Liboul 80%
 • marcus-juna-antonius 50%
všechna hodnocení (62)

V žebříčcích uživatelů

27. místo z 314 v žebříčku uživatele Had
Sdílet tuto stránku:

Partneři: