Ex Machina

74%
Ex Machina

Caleb (Domhnall Gleeson) měl neuvěřitelnou kliku. Ve firemní soutěži vyhrál hlavní cenu, týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana (Oscar Isaac). V okamžiku kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene. Jenže ani nejbujnější fantazie by ho nedokázala připravit na to, co ho čeká v supermoderní stavbě připomínající protiatomový bunkr. Prvotní ostych zažene Nathanův přátelský přístup. Pak se však seznámí s Avou (Alicia Vickander). U přátelské dívky s krásnou tváří jen dráty vedoucí jejím průsvitným tělem prozrazují, že je ve skutečnosti unikátním technologickým experimentem. Jeho součástí se právě stal i Caleb. Jeho úkolem je prostá interakce s Avou, kterou Nathan pečlivě pozoruje a zaznamenává a testuje tak možnosti umělé inteligence. Dokáže být Ava natolik „lidská", že Caleb zapomene, že komunikuje s robotem? Dokáže v něm probudit nějaké city? Calebovi se však role pokusného morčete začne čím dál víc zajídat, zvlášť když s Avinou pomocí zjistí, že Nathan mu o svém výzkumu neřekl zdaleka všechno. (CinemArt)
Pete69
Pete69
30 789 bodů
7
Povedené sci-fi na téma umělá inteligence. Velmi mrazivá atmosféra, lehce hororový podtext a poselství lidstvu v otevřeném závěru filmu. Pěkné, ale celkem mě nudil vizionář a tak trošku psychopat a tvůrce UI. Vlastně mě nudili všichni herci.. komplet. Ale film jako takový ne, proto hodnotím slušnými 70i procenty.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 344 bodů
6
Obrovské rozčarování. Skrz naskrz průhledný film s logickými lapsy a nepropracovaným světem, v němž se jen postavy přepjatě a zbytečně snadno snaží dopátrat pravd, které zná průměrný fanoušek sci-fi tak od desíti let.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
Caleb a jeho týden divů. Chata v horách, šílený šéf Isaac a testíček se sexy Alicií. Parádní komorní scifi, které asi není na čistých pět, ale sedlo mi jako už dlouho nic podobného. Black Mirror má důstojnou filmovou alternativu.


Dodatečné informace

Původní název:
Ex Machina (více)
  • Velká Británie Ex Machina
  • Velká Británie Ex_Machina
Premiéra v ČR:
30. 4. 2015
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Velká Británie
Přístupnost:
15+
Rozpočet:
15 mil. USD
Tržby:
36,87 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Ex Machina je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Powered byJustWatch