Muž na laně

76%

Komentáře a recenze 58

Dle počtu bodů
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
8
Životopisné snímky mám hodně rád. Vždy se dozvím nějaké nové informace a poznám nějaký jiný zajímavý životní příběh. Philippe Petit je pozoruhodná osobnost,která se po celý život vysmívala smrti do obličeje. Jeho život byl vážně zajímavý a rozhodně stál za zfilmování. Zemeckis je vynikající vypravěč a snímku naordinoval pohodové tempo,které nenudí. Největším lákadlem je samozřejmě kamera,která ve chvíli kdy Petit vleze na lano upnuté ve World Trade Center nabídne řadu okouzlujících záběru,které lehce vyvolají závrať. Mohl bych sice hledat slabiny,ale to nemám zapotřebí,když se mi film líbí.
Pete69
Pete69
31 069 bodů
8
Další velmi dobrý film založený na základě skutečné události. Prví třetina řekněme spíše rozjezdová, druhá třetina příprav na akci spíše průměrná a finále opravdu stojí za to, napětí ze snímku přímo tryská a závěr je perfektní. Záběry místy úchvatné. 80%.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 388 bodů
6
Ten film mě v mnoha ohledech iritoval, ale zároveň ho respektuju. Pokud někdo překousne to šílené pseudofrancouzštění, že Proust by řek "hele, brzdi, kámo", tak se v druhé půlce dočká scén, co jsou nakažlivě vtahující, přestože jsem byl podvědomě proti, protože ta nesympatická postava v podstatě nedělá nic jinýho, než že se předvádí. Ale co naplat, má to něco do sebe, i když, podobně jako Marťan a Everest, na pokud možno co největším plátně a jen coby atrakce. 3 a 1/2
kunafix
kunafix
20 042 bodů
8
Nejprve jsem trochu nesvůj - Joseph Gordon-Levitt s retro účesem a šíleným francouzským akcentem? To nepůjde, říkám si. Ale zbytečně. Ze začátku sympatická seznamovačka s minulostí a postavami, pak docela zajímavé přípravy, ale pak se to přehouplo do výšek a už mě málem vomejvali. Ještě se mi snad nikdy nestalo, že by mě takhle málem vomejvali. Ani žádnej horor na mě takhle nikdy nepůsobil. Srdce mi bilo, v břichu pocit jak u maturity, z podpaží se pot linul, ruce se mi třásly, i hlava mě začala bolet. Ne, tohle se mi u filmů normálně nestává. Ale tohle bylo podle pravdy a ten Petitův umělecký výkon mě úplně odrovnal. Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a nelituji, protože napětí jsem mohl krájel příborovým nožem a krve by se ve mě stejně nedořezal. Zemeckis mě tentokrát nenasral a konečně natočil po Forrestu Gumpovi zase něco nadprůměrného. Ne dost nadprůměrného, ale pořád hodně povedeného.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
6
Stejný případ jako Everest. Luxusně natočená "ta" scéna, ale jinak šly Levittovy šišlavé sny většinou mimo mně.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
8
Bizarní film s řadou dobrých nápadů, kterému vlastně nemám úplně co vytknout, ale úplně mi taky nesedl. Je to zajímavé, je to místy vlastně i docela zábavné a obsahuje to řadu skvěle natočených scén, ale úplně můj šálek čaje to není. Přesto je to velký nadprůměr.
lamps
lamps
15 244 bodů
8
Zemeckis je na podobné neobyčejné lidské příběhy zkrátka machr. Protože vystřihnout z podobně bezbarvého náčrtu s jedinou dramatickou křivkou takhle zábavné, promyšlené a životem tepající příběhové pexeso, to chce opravdu velký kumšt a zručnost. S Levittem a jeho hrdinou se zásluhou vtipné výpravy s množstvím nápaditých prostřihů naprosto sžijeme, přijmeme jeho životní hodnoty a fandíme mu, aby svůj šílený plán dotáhl do zdárného konce, přestože o takovém happyendu nelze ani na chvíli pochybovat. A v momentě, kdy kamera ladně sklouzne z vrcholu World Trade Center do tichých hlubin akrofobie, takřka cítíme tu enormní sílu okamžiku společně s hrdinou. Najdou se určitě nedostatky a osobně mě mrzí, že jsme vlastně nedostali možnost upřímně se strachovat o Petitův život, ale to nic nemění na faktu, že jako neortodoxní oslava lidské vůle a odvahy funguje film snad nejlépe, jak vůbec mohl...
Klajnik
Klajnik
8 701 bodů
6
Další obstojně natočený film, který člověka emočně nestrhne, avšak ukáže mu život někoho, kdo kdysi žil a udělal něco bláznivého (krásného?). Jsem rád, že teď vím, že nějaký Philippe Petit prošel na provaze ve výšce 415 metrů mezi Dvojčaty.
Matli
Matli
8 300 bodů
8
Už jen ten fakt, že je to podle skutečné události a k tomu ještě ten IMAX 3D zážitek by si zasloužil pátou hvězdičku, ale furt je to jen dobře natočenej příběh, který prostě podruhé už vidět nechci. Ale zárověň finále s dvojčatama bylo famozní, jenže bez velkýho plátna jsou to jen velké kšandy, které jsou už stejně dávno prozrazené. Takže velmi silné 4 hvězdičky 81%
Motinski
Motinski
7 357 bodů
7
Zemeckis je skvelý rozprávač, opäť ma dokázal pobaviť, dojať aj držať v napätí. Pri prechádzaní po lane som mal pocit že sa to lepšie natočiť ani nedalo. Výnimočný film ktorému k dokonalosti chýbalo že ma na konci mohol pocitovo dostať aj omnoho viac. Ajtak som ale nadmieru spokojný.