The Walk (USA)
USA USA
123 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný
Motto: Udělejte první krok

Obsah

:
Po povrchu Měsíce se prošlo dvanáct lidí. Nezměrnou prázdnotu mezi věžemi Světového obchodního centra ale přešel jen jediný člověk a nikdy ho už žádný více »« méně

Režie

:
Robert Zemeckis

Scénář

:
Robert Zemeckis Chris Browne Philippe Petit

Herci

:
Joseph Gordon-Levitt Ben Kingsley Charlotte Le Bon James Badge Dale Ben Schwartz ...
Premiéra: 8. 10. 2015
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  11. 8. 2017
  Brenan88 (39332 bodů)

  Životopisné snímky mám hodně rád. Vždy se dozvím nějaké nové informace a poznám nějaký jiný zajímavý životní příběh. Philippe Petit je pozoruhodná osobnost,která se po celý život vysmívala smrti do obličeje. Jeho život byl vážně zajímavý a rozhodně stál za zfilmování. Zemeckis je vynikající vypravěč a snímku naordinoval pohodové tempo,které nenudí. Největším lákadlem je samozřejmě kamera,která ve chvíli kdy Petit vleze na lano upnuté ve World Trade Center nabídne řadu okouzlujících záběru,které lehce vyvolají závrať. Mohl bych sice hledat slabiny,ale to nemám zapotřebí,když se mi film líbí.

 • 80%
  0
  0
  13. 8. 2016
  Sheldon (12486 bodů)

  Bizarní film s řadou dobrých nápadů, kterému vlastně nemám úplně co vytknout, ale úplně mi taky nesedl. Je to zajímavé, je to místy vlastně i docela zábavné a obsahuje to řadu skvěle natočených scén, ale úplně můj šálek čaje to není. Přesto je to velký nadprůměr.

 • 80%
  1
  0
  4. 5. 2016
  lamps (12384 bodů)

  Zemeckis je na podobné neobyčejné lidské příběhy zkrátka machr. Protože vystřihnout z podobně bezbarvého náčrtu s jedinou dramatickou křivkou takhle zábavné, promyšlené a životem tepající příběhové pexeso, to chce opravdu velký kumšt a zručnost. S Levittem a jeho hrdinou se zásluhou vtipné výpravy s množstvím nápaditých prostřihů naprosto sžijeme, přijmeme jeho životní hodnoty a fandíme mu, aby svůj šílený plán dotáhl do zdárného konce, přestože o takovém happyendu nelze ani na chvíli pochybovat. A v momentě, kdy kamera ladně sklouzne z vrcholu World Trade Center do tichých hlubin akrofobie, takřka cítíme tu enormní sílu okamžiku společně s hrdinou. Najdou se určitě nedostatky a osobně mě mrzí, že jsme vlastně nedostali možnost upřímně se strachovat o Petitův život, ale to nic nemění na faktu, že jako neortodoxní oslava lidské vůle a odvahy funguje film snad nejlépe, jak vůbec mohl...

 • 80%
  0
  0
  19. 9. 2018
  Pete69 (8996 bodů)

  Další velmi dobrý film založený na základě skutečné události. Prví třetina řekněme spíše rozjezdová, druhá třetina příprav na akci spíše průměrná a finále opravdu stojí za to, napětí ze snímku přímo tryská a závěr je perfektní. Záběry místy úchvatné. 80%.

 • 90%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2747 bodů)

  Svým způsobem opět malá revoluce v 3D, protože poprvé jsem měl dokonalý pocit akrofobie při sledování filmu. Polovinu stopáže jsem strávil nepříjemným škubáním při pohledu na střechy obchodního centra a obrovskou hlubinu všude okolo. A to prosím jen při scénách, kdy hrdinové teprve instalovali lana k přechodu, o samotném procházení se Phillipa Petita po laně sem a tam už vůbec nemluvím. Hodně zajímavá věc tohle zažít na sedačce v Imaxu. Jinak snímek samotný ani na vteřinu neztrácel na zajímavosti a všechny jeho části od líčení začátků v ulicích umělecké Paříže, přes plánování a přípravu akce až po samotné finále na laně, byly zajímavé a nenudili ani na vteřinu. Zvolený styl, kdy je hlavní hrdina sám sobě vypravěčem se mi také velmi zamlouval, herecké výkony rovněž bez vady. Joseph Gordon-Levitt je v hlavní roli skvělý, nicméně oscarová role to určitě není. Snímek možná není v některém směru vysloveně tak strhující, aby si ho kvůli tomu člověk pouštěl zas a znova, ale také na něm těžko hledat vady a to, jak Zemeckis dokázal naložit s v podstatě celkem strohým příběhem kluka, co se prošel po laně mezi mrakodrapy, je jednoznačně na pochvalu.

 • 80%
  0
  0
  16. 3. 2016
  fido68 (1247 bodů)

  Se člověk dozví zase něco nového,dobře udělaný,spokojenost.

 • 95%
  0
  0
  6. 1. 2016
  salisbury (989 bodů)

  Philippe Petit a jeho životopisný příběh o přípravách a následném plnění snové vize, ohledně přechodu po nataženém lanoví mezi mrakodrapovými dvojčaty města New York, mě připoutal nedýchaje do sedačky. Zemeckis krásně rozvyprávěl příběh do vrcholící finální hloubkodrásající efektní podívané, kdy v Imaxu se tajil dech a já držeje madel doufal, že mě nesebere z vrcholu budovy poryv větru. Přes 400 metrů výšky je přeci jen dost na to, aby si člověk při pádu mohl přečíst i pár stránek své oblíbené knížky. Joseph Gordon-Levitt krásně vrazil francouzštinu do své rodné angličtiny a naplnil svou roli nervy drásající odhodlaností. Krásný film se závěrečnou scénou, která je naprosto famózní.

 • 90%
  2
  0
  7. 1. 2016
  Brcolka (917 bodů)

  Musím říct že kdybych si kousal nehty tak je mám až na kost okousané. A kdybych uměl na dvě hodiny zadržet dech tak jsem nedýchal. Zejména pasáž kdy už byl Petit s kumpány na věžích je dech beroucí. Líbí se mi styl cirkusového vyprávění a vůbec vždy mě baví příběhy podle skutečnosti. A navíc člověk s jasnou vizí nakonec zvítězí ve svém snažení. Super

 • 100%
  0
  0
  10. 1. 2016
  majk123 (884 bodů)

  luxus

 • 75%
  0
  0
  17. 10. 2015
  Lukreczia (774 bodů)

  Trpělivost a vytrvalost v touze splnit si svůj sen nám jde příkladem

 • 85%
  0
  0
  17. 10. 2015
  tedoun (743 bodů)

  Dobrý film až na to, že není až tak podle pravdy (viz knihu nebo dokumentární film o tom)

 • 80%
  0
  0
  27. 1. 2016
  KajkaFajka (625 bodů)

  Krásně vykreslený príbeh mladého muža který mal svoj sen a išiel si za ním. Pepíka Gordona mám rada a tady se mi líbil vela. Všetko sa podarí len vtedy ak silno veríte sebe aj tomu čo robíte

  • vzpomínka na dvojičky
  • pekný příbeh podla skutočnosti
  • herecký výkon
  • nič mi nanapadá
 • 80%
  0
  0
  3. 3. 2016
  Pája DJ (506 bodů)

  Impozantní odhalení pozadí lanového přechodu mezi bývalými Dvojčaty. Phillippe Petit v úchvatné biografii svého smělého přechodu, který neměl ve své době obdoby. I když nemáte zrovna závratě, z tohoto se Vám bude točit hlava :o)

 • 70%
  0
  0
  3. 3. 2016
  Judinka (465 bodů)

  Film mě nezaujal a přišel mi velmi nudný. Zřejmě se jedná spíše o film pro skalní fanoušky a nadšence do lezení a není tak příliš určen pro běžného diváka. Nijak mne neoslnil představitel hlavní role, i když oceňuji jeho snahu o francouzský přízvuk.

 • 85%
  0
  0
  21. 2. 2016
  machetetete (459 bodů)

  Na to jak nemám rád Dramata a Zemeckise obzvlášť, tak tohle mě mile překvapilo. Měl jsem obavy, že celý film bude nuda a až posledních 15 minut Levitt vyleze na lano, mýlil jsem se. Od začátku příjemné a zábavné tempo, Levitt hraje skvěle, z něj vidím budoucí hvězdu, který bude bojovat o zlaté sošky, veškerá příprava i motivace mě poměrně strhla a samotný závěr byl neskutečný. Byl jsem svědkem vskutku něčeho velkého, spektakulárního, bolely mě nohy, měl jsem závratě, málem jsem zešílel a Levitt má můj obdiv. Super.

 • 80%
  0
  0
  16. 3. 2016
  patrick-sarin (438 bodů)

  Jeden z vzácných v dnešní době. Kvalitní filmařina Roberta Zemeckise nádherně koresponduje se svižným, upřímným a nádherně sentimentálním způsobem, ostatně jak už jsme u Roberta zvyklí po Návratech do budoucnosti a Forrestu Gumpovi. Škoda no, protože mi přijde, že to je fakt vzácnost mít takhle očekávaný film na velké plátno, které vyvolává vícero emocí a všechno krásně zaobaluje do skvělého nadhledu.

 • 80%
  0
  0
  16. 3. 2016
  jarousek1981 (274 bodů)

  U traileru na tento film jsem si říkal paní to bude film,který nechci vidět.ukázky mě nezaujali. Po nějaké době v práci o tomto díle mluvili, že neni tak špatný. Opravdu měli pravdu.Film je o přípravě přejít po laně word centrum v New Ourku. Film je dle skutečně události prospikovan francouzským humorem.mohu doporucit

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2015
  Mr.T (246 bodů)

  Kvalitní oddychovka se skvěle hrajícími herci. Zemeckis je prostě kvalitní vypravěč a dodá šťávu i tomuto, na první pohled nijak uchvacujícímu, námětu. Mám takový dojem, že reálný předobraz hlavního hrdiny nebude až takový sympaťák a konec je taky nejspíš trochu přitažený za vlasy, ale čert to vem. Pořád je na co se dívat a triky stojí za to.

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Bori02 (221 bodů)

  U tohoto filmu nebudu moc objektivní, protože jsem příběh měl hodně rád už před tímto filmem. Ať už v krátkém animovaném filmu, nebo v dokumentu. Je to krásný příběh o neobyčejném člověku, který má svůj sen a jeho pokusu ho splnit. Vizuální stránka filmu je nádherná. Opravdu dovede ukázat atmosféru na vrcholu dvojčat. Děj hodnotit nebudu, protože jsem ho dobře znal už předtím. Ale z provedení jsem nadšen.

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2016
  xverca (205 bodů)

  Doporučuji v 3D :)

 • 70%
  0
  0
  6. 1. 2016
  taliz (200 bodů)

  pěkný film s napětím, pěkná kamera, výborné herecké výkony

 • 60%
  0
  0
  3. 12. 2015
  Gvendolina (149 bodů)

  Film celkově postrádá autentičnost... Moc mi nesedl způsob vyprávění příběhu a celkově ten film vygradoval tak nějak do ničeho... nehledě na to, jakým způsobem si tvůrci poradili s tím, že hlavní hrdina - původem francouz mluví anglicky a to i v centru Paříže - zkrátka uvěřitelnost šla pá pá... a je to škoda, protože z toho mohl být hodně zajímý snímek...

 • 80%
  0
  0
  9. 6. 2016
  stverak (119 bodů)

  Dost nevděčná úloha pro režiséra výpravných spektáklů.

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2016
  tempest (72 bodů)

  Kvalitní film drží linku vypravěčství po celou dobu a mne jako diváka to doslova vcuclo. Filmů na téma pouliční umělci moc v archivech nenajdeme a když se spojí kvalitní režisér s dobrou kamerou, špatný kousek z toho nikdy nebude. Kdyby neexistovala předloha v podobě skutečné události, nevěřil bych, že je to vůbec možné. 10% ze 100 jsem ubral jen proto, že rukopis Zemeckise je jasný a Gumpova linka je i v tomto filmu patrná.

 • 55%
  0
  0
  20. 8. 2016
  maaro77 (50 bodů)

  Mohl to byt lepší film, ale jinak dobrý 50 %

77 76 ?
jak hlasovat?
 • Kim6 25%
 • yorba 80%
 • Pete69 80%
 • Bori02 80%
 • pavel paleček 80%
 • Blackhand47XD 85%
 • Had 95%
 • NyanBunny 80%
 • radek svadla 60%
 • Mondyes 100%
všechna hodnocení (112)

V žebříčcích uživatelů

59. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
Sdílet tuto stránku:

Partneři: