The Wolf of Wall Street (USA)
« další názvy »
USA USA
180 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Krimi, Biografický, Adaptace knižní, Retro
Motto: Víc peněz není nikdy dost.

Obsah

:
Film Vlk z Wall Street přináší podívanou z doby, kdy na Wall Street vládla pravidla Divokého Západu. Jen místo pistolníků na koních se tu prohánějí jachty více »« méně

Režie

:
Martin Scorsese

Scénář

:
Terence Winter Jordan Belfort

Herci

:
Leonardo DiCaprio Margot Robbie Matthew McConaughey Jonah Hill Jon Bernthal ...
Premiéra: 16. 1. 2014
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Vlk z Wall Street. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vlk z Wall Street myslíte! K 27. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Vlk z Wall Street


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  6. 3. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Ono se ani nechce věřit,že by tenhle příběh mohl mít reálné kořeny. Jde vidět,že v Americe je prostě možné cokoli. Scorsese natočil příběh zlodějíčka a svým způsobem manipulátora Jordana Belforta tak,že mu po celý film fandíte a jen tiše závidíte co vše si mohl dovolit a jak byl schopen zfanatizovat lidi kolem sebe. Ve vlkovi možná vyhrála forma nad obsahem,ale komu to vadí? Film je skvělej,vtipnej až vulgární a plnej barev až mě z toho bolely oči. Leo opět zahrál jako největší pán a Jonah Hill ukazuje,že už to dávno není ten odpornej tlusťoch ze Superbad,ale herec se kterým se prostě musí počítat a na závěr musím zmínit,že Margot Robbie je prostě krásná a skvěle se na ní dívá. Vlk z Wall Street se rozhodně řadí mezi to nejlepší co bylo natočeno v roce 2013.

 • 95%
  0
  0
  11. 8. 2018
  Pete69 (20007 bodů)

  Tento film je skvělý. Nad podobnými tématy vždy žasnu a když se to uchopí za správný konec, přidáte Leonarada DiCapria, tak to nemůže dopadnout špatně. Film řadím do mé oblíbené kategorie k filmům, jako je Kokain, Barry Seal: Nebeský gauner. Ne že bych byl nějaký puritán, ale film mi přišel vulgární někdy až přes čáru a to mě postupem času přestávalo bavit. Jinak téměř dokonalé dílko.

 • 100%
  1
  0
  10. 2. 2016
  Sheldon (16014 bodů)

  Martin Scorsese natočil pěknou řádku filmů, kde dobré PR převýšilo, že film má své mouchy. Tím je pro mě třeba jeho opus Prokletý ostrov, který s odstupem času jeví stále více znaky filmové pocty, než skutečného autorského díla hodné jeho jména. Vlk z Wall Street je ale něco úplně jiného. Je to živý film, moderní, který skvěle popisuje dekadenci, ve které žijeme a hnus, jež nás denně obklopuje. Scorsese je navíc mistr v barvitém prokreslení charakterů a v počtu drog, které během života zkonzumoval. Nebojte se tedy na první pohled dlouhé stopáže, na kterou jsme si zvykli spíš u půlčiků Petera Jacksona a směle do toho! Vzhledem k nemalému počtu diváků, kteří kino během projekce opustili si však dovoluji jen suše konstatovat, že to úplně není podívaná pro každého.

 • 80%
  0
  0
  18. 7. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Scorsese stále ve vrcholné formě, 19 let po svém největším majstrštyku servíruje obecenstvu další až neskutečně komplexní a filmařsky jedinečný pohled do světa plného špinavých dolarových bankovek, který s přehledem vyhrává soutěž o nejpovedenější satiru na dílo Martina Scorseseho. Některé hlášky jsou vskutku smrtící, herci geniální (pardon - herec), ženy přenádherné a režie vytříbená jako filozofie po důkladné lajně koksu, avšak obsahově je pro mne Vlk z Wall "Fucking" Street přesto mírným zklamáním. Nejenže nám není za celé tři hodiny jedinkrát naznačeno, zda-li máme vnímat zarputilého Berfolta jako kladnou nebo zápornou postavu, ale v záplavě všech neustále se opakujících fází feťáckého syndromu a heroických motivačních monologů si někdy ani nevšimneme dramatické vsuvky, které dřívější Scorseseho snímky naopak nejvíce zdobily. Martin nám toho chtěl na stará kolena povědět mnoho, ale kromě toho, že natočil zřejmě nejzábavnější scénu se zdrogovaným milionářem v historii a že mě ještě pevněji utvrdil v přesvědčení, že poctiví zdrogovaní milionáři neexistují, mi toho nakonec zase tolik neřekl. Formální stránka je však opět fenomenální a nedivil bych se, kdyby se jen ji chystali akademici náležitě ocenit.

 • 80%
  2
  0
  27. 1. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  DiCaprio snažící se dostat Oscara, ale marně. Přestože předvedl výborný výkon a přes délku filmu nenudí, tak se neubráním jistému zklamání. Tempo se sice snaží držet, ale prostě to někdy úplně jede mimo, možná ta délka mohla být rozumnější. Jinak se jedná o velmi dobře zpracovaný film.

 • 100%
  0
  0
  9. 11. 2018
  Jana Květoňová (6289 bodů)

  To je geniální film! Je promyšlený a precizně zpracovaný!Všichni herci hrají výborně, DiCaprio podává jeden ze svých nejlepších výkonů. Měla jsem obavy, že film bude na mne až příliš dlouhý, ale nenudil! Charaktery jsou vykreslené opravdu skvěle! Líbí se mi tato hláška: Něco vám povím. Není žádná vznešenost v chudobě. Byl jsem boháč i chudák. A pokaždé si vyberu boháče.
  Myslím si ale, že na rozdíl od mnoha jiných filmů tento je potřeba vidět víckrát. Možná se mýlím, ale nikdo zde nevyzdvihl hudbu Theodore Shapiro. Mně se velice líbila! Je to šedesátka velmi pečlivě vybraných písní od klasického šansonu přes blue nebo rocken-roll až po hity posledního desetiletí. No je to prostě "jízda"! Scorsese zde jede na maximum!!!

 • 80%
  0
  0
  8. 12. 2015
  Standa. (6167 bodů)

  Jo, tak tohle já můžu. Scorsese a jeho nejoblíbenější dostihový kůň Leo. Tahle kombinace na mě platí a rozhodně funguje. Při sledování filmu si člověk musí párkrát říct, že to prostě není možný, aby tohle bylo podle skutečných událostí, ale tak jak je vidět tak Amerika je stále země neomezených možností. Leova oscarová jízda, která opět neskončila onou zlatou soškou. No a? Vždyť ona se příležitost určitě ještě najde.

 • 70%
  0
  0
  21. 12. 2015
  Schneefee (4257 bodů)

  Prijde mi, ze misty ztraci film tempo, mozna by neskodilo ho jeste trochu prostrihat...jinak DiCaprio opet vali, zejmena v drogovych a frackovitych scenach...

 • 85%
  0
  0
  15. 1. 2014
  Petrson (4100 bodů)

  Kloubouk dolů, co natočil Martin Scorsese v 71 letech. Skvělý Leonardo DiCaprio, zejména co předvedl, když dostal "obrnu" (škoda že délka schodů byla z každé kamery tak rozdílná). Vynikající, "na zabití" Jonah Hill a epizodně vtipný Matthew McConaughey. Martin Scorsese vydal další rukopisně přesný film, jako když vyjde další deska AC/DC. Tentokráte se pustil i do žánru grotesky, která fungvala bezvadně s nadšením první hodinu, druhou vydržela a třetí už toho bylo moc : Sex, drogy a peníze a nic dál. Hrdinou zůstává podvodník, sexuální maniak a mega fetka. Leonarda budete mít v tomto filmu rádi, i kdyby to byl seběvětší grázl a možná vás naučí milovat peníze a lhát jako standard. Je to vlastně velká zábava. Prostě tak trochu chybí malinko hloubka, co proč, kam, jak, ale to většinou groteska nevyžaduje a toho se asi tvůrci drželi. Povrchu. Vtipný drogový film se prostě do poslední minuty řídil heslem: "In Dollar, Sex and Cocain we trust" a to stačí.

 • 90%
  0
  0
  27. 11. 2014
  bidlobox (3798 bodů)

  Scorsese válí, DiCaprio válí, McConaughey válí! A je to právě Scorsese, kdo by vám prodal i omšelé psací pero. Vždyť wallstreet už tu byl několikrát a že by takhle bavil, to si nepamatuju. A o to tu jde hlavně. Zaujmout. Film na nás dokáže hovořit svým kouzelným jazykem a to Scorsese ví, to Scorsese umí. Ať už k tomu použije příběh Ježíše, Huga Cabreta nebo právě zhýralého makléře s tváří DiCapria.

 • 95%
  0
  0
  8. 12. 2015
  rkotvald (3158 bodů)

  Nádherně zpracované tříhodinové nic. Leo DiCaprio si jeho one man show patřičně užívá a docela bych mu oscárka přál. Film je samozřejmě brutálně cool a s přibývající stopáží více a více. Vůbec se nedivím, že přitáhl do kin tolik lidí a je zde na csfd tak vysoko. Zde není vhodné smekat před prodejním umem Lea DiCapria v roli frajera, jehož jméno jsem asi 15 minut po skončení filmu dokonale zapomněl. Tady je třeba smeknout zejména před prodejním umem Martina Scorseseho. Natočil tři hodiny trvající snímek, kde se neustále opakuje to stejné, tedy neustále smilnící nahé kurvy, spousty drog, nejpoužívanější slovo v americe a hlavní cool postava, přičemž nějakých zvratů, či napínavých situací je tam absolutní minimum. Natočil to ovšem tak, že jsem tři hodinky nehybně čuměl a jistě bych si od něj koupil i to vypsané pero. Mohl bych tu samozřejmě napsat pár řádku moralistických keců, protože film celkem zřetelně glorifikuje veškeré zločince, podvodníky, a dokonce i braní drog a rozhodně to nezachrání pár závěrečných minut natočených ve stylu ,,Kdo seje vítr, sklízí bouři".

 • 95%
  0
  0
  11. 3. 2014
  VasaFlasa (2800 bodů)

  Délky filmu se vůbec nelekejte, protože se rozhodně nudit nebudete. Herecké výkony DiCapria a Hilla byly na oskara. Oba si natáčení určitě užili a jejich výkony pak diváky baví. Tenhle film si zaslouží 5 hvězdiček a určitě si zaslouží i stálé místo v kinematografii. Inu pan Scorsese umí a zná svoje řemeslo.

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  Boží, boží a ještě jednou boží. Když jsem slyšel prvně o Scorsesovi, DiCapriovi a Vlkovi z Wallstreet, tak jsem se těšil snad víc jak na návrat do Středozemě. A jako takový očekávaný film je to jeden z mála, kde jsem se těšil právem. Některý scény jsou legendární a osobně si myslím, že Leo měl dostat sošku raději za plazení ve Vlkovi, než ve sněhu...

 • 95%
  0
  0
  13. 4. 2014
  Pajmen (1196 bodů)

  Skvěle zvládnuté dílo.
  Že filmy Martina Scorseseho nejsou pro širokou masu lidí, tento kousek jenom potvrzuje. Vlk z Wall Street patří mezi biografickou tvorbu tohoto nestárnoucího režiséra, jehož um zraje jako víno a dle mého názoru je to vůbec jeho nejpovedenější biografický snímek podpořený excelentními hereckými výkony v čele s Leonardem Dicapriem a Jonahem Hillem. Poprvé jsem se chtěl podívat jen na první scénu, abych zjistil, jestli se mi film bude líbit, ale pak jsem se nedokázal odtrhnout. A že má film skoro tři hodiny? Kdo se dobře baví, čas ho netrápí.

   • Málo sošek od Akademie (nebyla žádná!!!)
  • 90%
   0
   0
   6. 3. 2015
   Teresie (1107 bodů)

   Tenhle film od pána v letech bych nečekala - bravo pane Scorsese. Ani minuta nudy, film přímo válcuje.

   • LEONARDO
   • + plazící se Leonardo
   • 100%
    0
    0
    3. 11. 2014
    salisbury (1100 bodů)

    Vlk z akcionářské ulice otevřel svou hamižnou tlamu a ukázal světu své chtivé zoubky lačnící po bankocedulích. Marnotratný život pln drogové závislosti či užívání si života všudepřítomným sexem nabírá obrátky, které na otáčkoměru jdou až za hranici únosnosti a svět takto stvořený se začne v základech rozkmitávat s pomalým narušováním statiky. Leonardo DiCaprio opět předvedl herecký majstrštyk neb film je postaven hlavně na jeho bedrech a dokonale tam drží aniž by jakkoliv zavrávoral. Matthew McConaughey sic v menší roli, ale rozhodně obstál též na výbornou. Jeho vplutí na scénu je nezapomenutelným zážitkem a jeho hrdelně brumlavé pobroukávání s rytmickým tlukotem pěsti o hrudní koš mi stále ještě v hlavě zní a doufám, že jen tak nepřestane.

   • 90%
    0
    0
    16. 5. 2014
    katarinaa (1052 bodů)

    nikdy mě moc nabavilo cokoliv se točilo kolem ekonomiky a peněz. přesto, že jsem ekonomiku vystudovala, obyčejný člověk si myslí, že je to nuda a já ostatně taky. jenže tenhle film změnil můj názor. a to několikrát. přesvědčil mě Leo, kterého jsem měla zaškatulkovaného už jako stárnoucího titanikového hezounka, který už to nejlepší předvedl a samozřejmě pan režisér.

    • spousta scén, které se nebojí ničeho a které by ostatní režiséři ani netočili a když už tak vystřihli
    • bavilo mě to. fakt.
    • 85%
     0
     0
     23. 10. 2018
     Meky (1022 bodů)

     Hecnul jsem se a po delší době opět napsal komentář. Proč? Protože když se chválí, tak se píše samo. A Vlk z Wall Street si to rozhodně zaslouží. Opět se musím sklonit před spolupráci Scorseseho a DiCapria. Oba jsou výjimeční a oba mají nezměrný talent. To není samozřejmě nic nového, ale zde se ukazují naplno, v celé své kráse a divák si toho užívá asi tak, jako Leo ve filmu sex, drogy a žvanění. Přepálena stopáž 180 min. ač hrozivá, tak u Scorseseho vůbec nemusíte mít obavy z nudy. Každá minutka má co nabídnout a nic není zbytečné. Co však oceňuji na Vlkovi z WS nejvíce je dravost, až skutečně nic nenechává dlužen svému názvu. Scénář je sice hodně bohatý, ale mluví se opravdu až moc (ostatně co bychom chtěli po burzovních makléřích, že?), což trošku vadilo, ale rozhodně ne v podání Lea Di Capria. Neskrývám, že je to můj oblíbenec, ale prostě jestli si za tu v podstatně "one man show" neodnese zlatého plešounka, tak ať táhne celá akademie do pr.... Jordan Belfort není bez Lea nic, stejně jako Leo bez Jordana. Závěr? Precizně natočené, nečekaně až neuvěřitelně zábavné, "oscarovsky" zahrané (+Matthew McConaughey = famózní úvod). Vlk z Wall Street má prostě štýýýl. Bravo pánové, tohle se vám opravdu povedlo!

    • 100%
     0
     0
     16. 3. 2014
     voleman (925 bodů)

     Tak jsem si začínal myslet, že takovouhle skvělou filmařinu od Martyho už ani neuvidím, a on ted přišel s takovouhle strhující a podstivou podívanou, to je opravdu velmi milé překvapení. Mistr Scorsese se vrací ke svým kořenům a stvořil snímek, který hravě překonává jeho nedávnou tvorbu a konkurovat může dokonce i takovým klasikám jako je Casino nebo Mafiáni. Dokonce tyhle klasiky v určitých ohledech i překonává, například ve vtipnosti jednotlivých scén. U tohohle filmu se opravdu hodně nasmějete a přitom skvěle pobavíte a to vše při skvělém příběhu s dokonalou a zcela jistou režií. DiCaprio je opravdu skvělý a hraje jako o život. Znovu jen potvrzuje, že v současné době je asi nejlepším hercem. Vlk z Wall Street je pro mě určitě nejlepší film tohohle roku a dokonce několika let posledních. Jeden z absolutně nejlepších snímků co Martin Scorsese kdy natočil, a to ho mám jako režiséra hodně rád. 100%

    • 90%
     0
     0
     19. 2. 2018
     myllyn (885 bodů)

     leo zase válí a ztvárňuje další historickou ale v tomto případě zároveň žijící legendu wall streetu. má to mnohem větší koule, než devadesátkový wall street a charlie sheen se může jít zahrabat. margot je tu sexy a nám nezbývá než leovi potichu závidět.

    • 90%
     0
     0
     6. 1. 2016
     martin-kubista (797 bodů)

     Dlouho jsem odkládal tento film asi hlavně kvůli jeho délce, ale nakonec jsem se dobře bavil. Film mi trochu připomínal Chyť mě když to dokážeš - z neznámého kluka se stane ne zcela čestným způsobem k spoustě peněz a nechce se jich vzdát, až skoro o vše přijde. Ale i zde je happyend :). Jestli to v tédobě na Wall Street vážně takhle vypadalo, tak to musela být jízda :)

     • Leonardo DiCaprio
     • scény bez zábran :)
     • 70%
      0
      0
      1. 12. 2016
      Květka (711 bodů)

      Já se do fanklubu tohoto filmu rozhodně nepřidám. Na můj vkus je to až příliš dlouhé a zbytečně protahované, takže divák dost snadno přestane sledovat, co se tam děje. Rozhodně by to chtělo zkrátit třeba o hodinu. Bez Lea by film byl snad ještě horší. Nevím, je to jen můj názor, ale mě film moc nezaujal, na to, že je tolik vychvalovaný.

     • 85%
      0
      0
      1. 8. 2014
      minimoj (587 bodů)

      velmi hezké a poučné

     • 0
      0
      1. 4. 2014
      Morena (583 bodů)

      Leonardo DiCaprio je prostě skvělý herec, už jen kvůli jeho výkonu to za shlédnutí stojí.

     • 90%
      0
      0
      1. 4. 2014
      mikewin (569 bodů)

      povedený film, sice občas trošku naturalistický, ale jinak super

     • 80%
      0
      0
      1. 4. 2014
      hofmi (532 bodů)

      leonardo perlí :)

     • 55%
      0
      0
      1. 5. 2014
      foxina-beier (489 bodů)

      Tak čekala jsem teda víc.Tento film mě opravdu zklamal a to nejen obsahem ,ale hereckými výkony a pro mě tedy nuda.Nepřišel mi teda vtipný což se ani nedivím,protože se poslední dobou komedie moc nedaří.Spíš bych řekla,že v akčních filmech je více vtipných scének a hlášek než v celé komedii.Což mě opravdu mrzí ,protože komedie byla vždy můj oblíbený žánr.Na druhou stranu nedivím se,že se film může i zalíbit. Proč taky ne.ode mě však dostává 55%

     • 85%
      0
      0
      2. 2. 2015
      pateta (461 bodů)

      Leonardo DiCaprio opět předvedl herecký majstrštyk neb film je postaven hlavně na jeho bedrech a dokonale tam drží aniž by jakkoliv zavrávoral. Matthew McConaughey sic v menší roli, ale rozhodně obstál též na výbornou. Marnotratný život pln drogové závislosti či užívání si života všudepřítomným sexem nabírá obrátky, které na otáčkoměru jdou až za hranici únosnosti a svět takto stvořený se začne v základech rozkmitávat s pomalým narušováním statiky

     • 95%
      0
      0
      14. 5. 2019
      Fricino (458 bodů)

      O šmejdech s láskou. Jak kdosi poznamenal, Vlk z Wall Street je jako párty ze které nechcete odejít. Martin Scorsese se k proslavenému podvodníkovi staví překvapivě benevolentně a téměř romanticky. Stojí při něm při jeho začátcích, vzestupu i pádu. I v jeho nejhorších momentech ho sleduje subjektivním pohledem a tak životní příběh Jordana Belforta vyznívá mnohem příznivěji, než tomu bylo ve skutečnosti. K morální kocovině se film dopracoval jen neochotně a jakoby omluvně. Zážitku to neublížilo ani v nejmenším. Herci jsou do jednoho výborní a nad všemi ční excelentní Leonardo DiCaprio. Oscara si ale za tenhle rok odnesl zcela zaslouženě Matthew McConaughey. Top 10 za rok 2013.

     • 95%
      0
      0
      29. 3. 2021
      Honza 13 (454 bodů)

      Ano, ano a ještě do třetice ano. To je film jak má být. Tady snad bylo úplně všechno co by si divák přál ve filmu vidět. Skvělí Jonah Hill a svou One man show předvedl úžasný Leonardo DiCaprio. No a Margot Robbie asi rozhýřila hodně chlapů, je neskutečně sexi žena. Martin Scorsese natočil úžasný film, který by si zasloužil daleko více ocenění.

     1 2 3 dalsi posledni

     Hodnocení a recenze Vlk z Wall Street

     82 90 ?
     jak hlasovat?
     • frantisek-navorka 80%
     • Dany Jones 90%
     • Renfield 90%
     • Mrykodaj 85%
     • Kubys Fencl 90%
     • what is in the box 100%
     • Lovecour69 85%
     • Crreed 80%
     • Honza 13 95%
     • sarkakr 45%
     všechna hodnocení (444)

     V žebříčcích uživatelů

     1. místo z 48 v žebříčku uživatele GNR1986
     1. místo z 1 v žebříčku uživatele svobidlo
     2. místo z 54 v žebříčku uživatele Fricino
     10. místo z 35 v žebříčku uživatele voleman
     30. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
     32. místo z 47 v žebříčku uživatele zdenda-subrt
     34. místo z 73 v žebříčku uživatele Carpaccio
     37. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
     51. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh