Birdman (USA)
USA USA
119 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Oscarový
Motto: … aneb nečekané kouzlo lhostejnosti

Obsah

:
Černá komedie oceňovaného režiséra Alejandra Iñárritu vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou více »« méně

Režie

:
Alejandro González Iñárritu

Scénář

:
Alejandro González Iñárritu Nicolás Giacobone Alexander Dinelaris Armando Bo

Herci

:
Michael Keaton Emma Stone Kenny Chin Zach Galifianakis Naomi Watts ...
Premiéra: 22. 1. 2015
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Birdman. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Birdman myslíte! K 4. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28312 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Birdman


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (46270 bodů)

  Vůbec nevím jak mám film pojmout a už vůbec hodnotit. Čekal jsem něco úplně jiného a podstatně i lepšího. Tím nechci říct,že by byl Birdman špatný film. To v žádném případě není. Jen mě nijak zvlášť neoslnil,ale natočený byl určitě velmi dobře,přece jen Inarritu není žádné béčko.

 • 100%
  0
  1
  8. 10. 2018
  martin-mickey-stusak (26819 bodů)

  Bývalý herec vymyšleného superhrdiny se snaží oživit svou vybledlou kariéru tím, že píše a režíruje hru, ve které i hraje, a to na slavné Broadwayi. Velice temperamentní snímek o vnitřních démonech a sebeovládání přesahující až artové vody. Jedná se o příběh kdysi úspěšného herce, který se snaží dostat zase na výsluní, ale jak už to tak bývá, v životě je tolik překážek, že by se jeden dostal až do stavu zoufalství. Všude samý podvodník, nepřející kritikové, dokonce ani s vlastní dcerou to není jednoduché. Neustále tvrdí, že to, co dělá, dělá jenom proto, aby byla stále relevantní. Všichni herci, co tu mají co do činění, podávají velice působivé výkony. Nejzajímavějším skutkem je, že je celý film evokován do jednoho jediného záběru. Kamera tak neustále sleduje herce od jedné scény ke druhé, čímž neustále manévruje v místnostech a v úzkých chodbách a herci tak předříkávají nekonečný proud různých dialogů Vyniká tak ohromná fascinující působivost celého snímku jako takového. Ano, jedná se převážně o konverzační počin, kde však herci předvádějí to nejlepší ze svého hereckého umění. Mnozí diváci se však v ději mohou ztrácet a budou každou scénu považovat za chaotickou, ale to je způsobeno jen svojí imaginární, náročnou a vizuální působností, zabývající se egem, vášní, slabostí, nejistotou a vykoupením. Zkrátka a dobře, je to film spíše pro filmové fajnšmekry, kteří se nebojí u filmu přemýšlet. Byť Rigan kdysi hrál superhrdinu, sám v žádném případě nadpřirozený není a tak, když ve scéně např. skočí ze střechy a letí do divadla, vidíme, jak ho za peníze veze nějaký člověk v autě. Rigan si vzal ve skutečnosti taxík. Kolika lidem se něco takového vybaví? A právě takto je posazený celý film.

 • 60%
  0
  0
  29. 5. 2020
  Pete69 (22572 bodů)

  O tom, že je snímek pojat svérázně a nezapadá do standardu není sporu, nicméně se mě vůbec nedotkl. Jistá paralela s Černou labutí, pořád jsem čekal, že herci přeskočí a při premiéře zastřelí v posteli oba herce.. něco podobného se nakonec stalo a herci opravdu přeskočilo.. Jinak pro mě osobně zbytečné dvě hodiny mého času.

 • 100%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16046 bodů)

  Objektivní potíží je nastavovaný konec a možná příliš překombinovaná katarze, která po hlučném svižném snímku nastává. Při sledování filmu mi to přišlo rušivé, ale s odstupem času mi to přijde jako drobná výtka. Celek totiž přehluší některé slepé uličky, které prostě v tomto filmu pro řadu diváků musí nastat. Troufám si tvrdit, že tento film rozdělí publikum na nadšené obdivovatele a nesmiřitelné hejtry, stejně jako si troufám tvrdit, že mladší publikum ve filmu uvidí něco jiného, než diváci ve středním věku, popřípadě diváci kolem šedesátky. To pouze svědčí o tom, jak obtížné je zacílit tento druh filmů na publikum.

 • 65%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14924 bodů)

  Iñárritu neumí vyprodukovat opravdový humor. Daří se mu pouze vytvářet iluzi vtipu, kterou zabaluje do nudných existenciálních dialogů a motivů, které jsou navzdory vnucovanému nadhledu brány vážně. Birdman se po celou dobu tváří, že jeho specifická forma spojená s komorním divadelním prostředím a tragikomickým znázorněním tvůrčího úpadku má co říci, ale v závěru zjistíme, že nám neřekla absolutně nic. Nemám nic proti filmovým experimentům, avšak jen za podmínky, že v nich shledávám určitý smysl a že mě jejich neortodoxní přístup zkrátka baví. Ani jedno se zde nestalo, a tak mou jedinou dlouhodobější vzpomínkou na Birdmana zůstanou pouze labužnické výkony Edwarda Nortona a hlavně Michaela Keatona, který by s přehledem zvládl zahrát superhrdinu s opravdu jakýmkoli zvířecím přívlastkem.

 • 65%
  0
  0
  6. 1. 2016
  sabule (14227 bodů)

  Tak dle recenzí jsem čekal bombu a byla to trochu zplácaná nuda

 • 80%
  0
  0
  24. 1. 2015
  Petrson (4135 bodů)

  Alejandro González Iñárritu je prostě pan režisér a své řemeslo dokonale zvládá. Michael Keaton byl vždy vynikající herec a potvrdil to na plné čáre i tentokráte v jakési osobní výpovědi Batmana-Birdmana. Nevím, jestli se dá napsat, že překvapil I Edward Norton, protože skoro vždy zahraje skvěle. Velmi zajímavá kamera, velmi zajímavý pohled na slávu, život, cíle, americké sny. Osobité, klubové, ale velmi nadstandardní. Vyšší procenta za kompaktnost a hlavně pro Michael Keatona. Možná lehce přeceněno, nebo jsem očekával ještě více, nebo je to prostě film pro kritiky, kteří se v tom vidí.

  • kamera
  • režie, scénář
  • Michael Keaton, Edward Norton
  • méně slov by to ještě povýšilo
 • 5%
  1
  0
  8. 4. 2015
  B3n (4060 bodů)

  Přišlo mi to docela nuda

 • 30%
  0
  0
  12. 8. 2016
  hp24 (2833 bodů)

  Prilis prechvaleny film, tudiz nasledne velke zklamani. Az na par momentu, ktere jdou s pochvalou za kameramanem a post produkci, to byl podivny, mirne psychedelicky fim. Nebo spis podivny spatny sen.

 • 90%
  0
  0
  15. 2. 2016
  Ombak_Penari (2762 bodů)

  Po druhém sledování zvyšuji na pět hvězd. Není to pro každého, toho jsem si vědom, stejně jako většina snímků, které někdy měly co do činění s oscary. Ale i přes nijak oslnivě lákavý námět film dokáže chytnout po několika minutách a pak už se vezete spolu s titulní postavou ve zběsilém tempu až do finále. K tomu přispívají nejen skvělé herecké výkony (především skvostní Norton a Keaton), ale i originálně pojatá kamera, parádní dialogy a příběh, který je v podstatě hereckých představitelům šitý na míru. Nejsem žádný maniak přes artové filmy a oscarové nominace mi obvykle přijdou totálně mimo mísu, ale tohle opravdu stálo za to.

 • 80%
  0
  0
  29. 1. 2015
  marie-kolarova (2612 bodů)

  Birdman přesně odhaluje ony pochybnosti, tápání, sny a hledání, čímž bude bližší lidem jakkoliv spojeným s uměleckou tvorbou. V divákovi plně doznívá až s určitým odstupem. Děj je mile zábavný, i když některá místa jsou samoúčelná a příliš spekulativní. Asi nejslabší je postava kritičky, chápu, že v průměru nejsou kritici příliš milováni, zvláště ti, kteří se věnují vlastní exhibici místo snaze porozumět. Ale ta postava je jen nepovedenou karikaturou.

 • 85%
  0
  0
  20. 1. 2015
  stantheman (2399 bodů)

  Alejandro si udržel vysokou laťku. Film je místy spektakulární , ale i tak se vymyká americké produkci. Ironický pohled na produkci blockbusterů , na herce samotrné. Skvělé výkony hlavních představitelů i když v některých momentech bych ubral dle hesla méně je někdy víc, ale jinak zlstávám nadále obdivovatelem Gonzáleze Iñárritu.Film který místy zamrazí dp morku kosti aby nakonec dal naději ještě možnému rozletu ...i když reálně nereálnou.

 • 45%
  0
  0
  1. 3. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  Kvalitně zahraná a zajímavým způsobem natočená PTÁKOVINA. Po neustálém běhání chodbami a ulicemi si měl ale radši ustřelit ptáka.. Jediný pták ♂, který ale STÁL zato, byl Edwardův.

 • 90%
  0
  0
  21. 1. 2015
  Larrysbride (2072 bodů)

  "Get me Michael Fassbender!" - "He's doing a prequel to the X-Men prequel." Nemám ráda dramata a už vůbec na ně nechodím do kina, ale tohle jsem si jednoduše nemohla nechat ujít. A nelituji ani minuty! Hodně vydařené dílo, jehož větší část, především pak konec, záleží na výkladu diváka samotného. Přesto i bez urputného přemýšlení dokáže pobavit a nechat diváka přemýšlet o pomíjivosti slávy a konec konců i života samotného. U Birdmana rozhodně nezůstanu jen u jednoho shlédnutí!

 • 95%
  0
  0
  4. 2. 2015
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Naprosto dokonalej film, kterej už teď sahá po Oskarech. Výborný Michael Keaton, Edward Norton i ostatní herci. Skvělej nápad s kamerou, u které máte pocit, že jede v jednom jediném záběru od začátku až do konce a hudba geniální, bubnový podkres. A samotný příběh taky zajímavý. Kromě dvou scén na ulici se stále touláte po broadwayském divadle. A naprosto famózní finále. Samozřejmě je třeba trošku přemýšlet, což asi ne každý zvládá. Gratuluju.

 • 80%
  0
  0
  9. 1. 2015
  lukas (1415 bodů)

  Odvážné po stránce formy i obsahu. Pohled do duše stárnoucího herce (kdysi ztvárnil komiksového hrdinu Birdmana), který by rád znovu uspěl, ale tentokrát jako umělecký režisér na Broadwayi. Důmyslně komponované scény a situace působí schizofrenně. Humor je "superčerný" a ve výsledku působí velkým smutkem. Kdo má osobní zkušenosti s herectvím, jistě toho ve filmu najde víc, než "neherec". Odcizenost, ztráta sebevědomí, kdy se dospělí chovají dětinštěji než jejich potomci, silná gesta navenek, ale vyprahlost v duši. Všechno to doznívá až po zhlédnutí filmu. A člověk by si to dal znovu.

  • Scénář, kamera, zvuková stránka filmu a samozřejmě herci
  • Památné scény (Michael Keaton ve slipech na ulici, souboj s E. Nortonem, akční scéna s robotickým ptákem, která jako kdyby patřila do Transformerů!)
  • Režisér mohl být nekompromisnější, film mohl skončit dříve a působil by ještě naléhavěji
 • 65%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (1108 bodů)

  Velké očekávání, vystřídalo zklamání.

  • kamera
  • Edward
  • hláška "Get me Michael Fassbender"
  • Michael Keaton
 • 80%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Pája DJ (681 bodů)

  Jasný vítěz letošního oscarového klání. Mexický režisér nám ukazuje dvouhodinový pohled do života bývalého superhrdiny. Skvělá kamera i hudba, podmanivý příběh se skvělými hereckými výkony z divadelního prostředí. Po zhlédnutí filmu musí každý divák, že má film v nominacích určitě své místa a nejen proto si zaslouží Váš čas :o)

 • 75%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Judinka (627 bodů)

  Na Birdmana jsem se opravdu těšila, neboť už jeho avizované téma divadelního zákulisí dostatečně podnítilo mou zvědavost. Musím uznat, že zpracování je to opravdu excelentní, ať už do brilantních hereckých výkonů (vedle ostřílených známých tváří mne zaujala báječná Emna Stone), a zejména samotného zpracování filmu, který je dělaný jakoby na jeden dvouhodinový záběr, to mne velmi bavilo. Myslím, že oskarové vítězství si tento film zasluhuje. Je to oneotřele originální, zábavné, i když k úplné dokonalosti mi chyběl větší citový útok na diváka. Film mi připomněl Černou labuť, která z hlediska emocí na mě lépe zafungovala.

 • 75%
  0
  0
  30. 1. 2015
  perfekta (546 bodů)

  Příjemný, výborné výkony hlavních představitelů.

 • 75%
  0
  0
  17. 3. 2016
  Socna (471 bodů)

  netradiční pohled do zákulísí jak to vlastně doopravdy je. Nadělo se kolem filmu zbytečně humbuku, nelze říci že to je špatné ale pro mne nafouknutá bublina.

 • 60%
  0
  0
  14. 2. 2017
  mil78 (384 bodů)

  Slibný začátek, vynikající kameru a herectví všech zúčastněných devalvuje doslovný závěr se spoustou zbytečných efektů a marný pokus o hloubku.Akademicky vděčný titul z kterého čiší chlad a prázdnota je možná nejpřeceňovanějším snímkem posledních let.

 • 65%
  0
  0
  13. 4. 2016
  Lemmy01 (337 bodů)

  Birdman a oscarovost.

  No nevím. Film je skutečně skvěle zahraný a neméně skvěle zpracovaný (kamera, střih-nestřih). Neviděl jsem opět všechny horké kandidáty na Oscara, ale tady bych filmu neváhal prdnout soušku minimálně za vedlejší herecký výkon (s těžkou aspirací i na hlavní) a za ty střihovo-kamerové věci. Scénář a dějovost mě ale příliš nenadchla - celkově bych shrnul jednou kratší větou "forma vítězí nad obsahem", nebo jak jsem řekl ženě "bylo to výborně zpracovaný, ale v podstatě to byl film trochu o ničem".
  Pro umělecké fandy filmů asi povinnost. Pro fandy akčnějších věcí nevím, nevím, zda bych doporučil. Snad jen pro tu formu.

 • 50%
  0
  0
  13. 3. 2015
  knihovna1 (283 bodů)

  Film Birdman se mi moc nelíbil,i když divadlo a divadelní prostředí mám ráda. Film mi připadal zdlouhavý, rozvláčný až nudný. Herecké výkony byly dobré i scénář a námět. Byl zajímavý po psychologické stránce. Sledovat osudy a vztahy postav mě bavilo, jinak chvílemi byl film i skličující až depka. Letos byli slabí filmoví konkurenti, proto tento film sesbíral Oscary. Ve filmu mě překvapil vztah otce s dcerou. Dcera byla k otci občas krutá, což si nezasloužil. Film doporučuji fanouškům tvrdšího zrna

 • 65%
  0
  0
  27. 2. 2015
  daisyna (279 bodů)

  Obsazení filmu a jejich herecké výkony skvělé, kamera na jeden záběr byla taky velmi zajímavá.

 • 5%
  0
  0
  4. 1. 2016
  lenka-staudova (269 bodů)

  Podle mě hodně ale skutečně hodně přeceněný film, který mi skutečně nic nedal. Pravděpodobně jsem měla příliš velká očekávání. Snad ještě horší propadák než 50šedivek...

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2015
  Bigrambo (238 bodů)

  Alejandro Iñárritu mě ve svém novém snímku zhypnotizoval bubenickým soundtrackem, uhranul nádhernou kamerou, očaroval precizními hereckými výkony a navodil mi pocit štěstí, který mi vydržel ještě dlouho po projekci.

 • 80%
  0
  0
  30. 1. 2015
  SoulMan (235 bodů)

  Celou dobu jsem si říkal jestli Keaton na něčem frčí nebo má nadpřirozené schopnosti:) ke konci to asi mělo vyznít podle výrazu jeho dcery že levituje nebo ona taky moc hulí či fetuje:D teď vážně:D Drama o přípravě divadla v divadle což má působit nadmíru autenticky. Schizofrení Keaton asi dostane oskara ale já si nebyl moc jistý jestli se unudim k smrti či prohlédnu timhle artovym počinem do nějaký hloubky:) Řekl bych že závěr to celkem zachránil a zabil:D pop kultura, média a reklama ve své nahoťe

 • 85%
  0
  0
  26. 2. 2015
  Tombo (147 bodů)

  Nádhera. Ne náhodou dostal Birdman tři Oskary, přičemž ale na Keatona, stárnoucího Keatona, herce věkově prakticky již v důchodu, bývalého Batmana a někoho kdo měl lví podíl na úspěchu filmu, už Oskar za hlavní roli nevyšel. Jak příznačné. Co mne překvapilo byla stopáž - ty téměř dvě hodiny perfektní až snové kamery někde na pomezí "artu" a řemeslné komedie, mi utekly jako voda. Má to na svědomí právě kamera, které vás povodí od záběru k záběru a samozřejmě i námět sám o sobě.

 • 95%
  0
  0
  25. 2. 2015
  laco-en (146 bodů)

  Co k tomuhle filmu napsat? Snad jen, že každému se určitě líbit nebude. Není doslovný a aby mu člověk přišel na chuť, "musí" mít nakoukáno. Všichni říkají, že je to o vyhoření, což je pravda, ale jestli si konec vyložíte pesimisticky nebo optimisticky, je jen na vás. Já tam viděl naději, osvobození a let ke hvězdám.

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Birdman

69 86 ?
jak hlasovat?
 • warlock 90%
 • Hellboy 90%
 • slevin 80%
 • frantisek-navorka 40%
 • Nosnica 75%
 • aquiver 95%
 • Kubys Fencl 85%
 • Pete69 60%
 • lukasopicasso 60%
 • Kim6 40%
všechna hodnocení (124)

V TV

V žebříčcích uživatelů