Batman v Superman: Dawn of Justice (USA)
« další názvy »
USA USA
151 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi

Obsah

:
V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný více »« méně

Režie

:
Zack Snyder

Scénář

:
Chris Terrio David S. Goyer Zack Snyder Bob Kane Bill Finger Jerry Siegel Joe Shuster

Herci

:
Ben Affleck Henry Cavill Amy Adams Jesse Eisenberg Diane Lane ...
Premiéra: 24. 3. 2016
Distributor: Freeman Ent.
Jste na stránce filmu Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti myslíte! K 26. květnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26216 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  2
  0
  10. 6. 2017
  Brenan88 (40249 bodů)

  Je smutné,že jsme museli tááák dlouho čekat než se tihle dva společně potkali v jednom filmu. Za tu dobu se nám na plátnech vystřídalo plno komiksových postav a těch příběhu a akce jsme už mohli vidět opravdu požehnaně. Možná i proto DC přichází s křížkem po funuse,protože jsme se za ta léta prostě komiskovek přejedli. Sice zvolili opačný přístup na rozdíl od Marvelu a pojali příběhy spíše temně,ale výsledek se příliš nepovedl. Film se bere příliš vážně a i když to na papíře možná vypadalo dobře a cool,tak výsledek je spíše rozpačitý. Jediné pozitivum na tomto snímku vidím v postavě Afflecka,který mi dokázal,že je adekvátní náhradou za Balea. Snydera považuji stále za dobrého režiséra,ale tímto si u mne udělal vroubek. Vypravěčsky nezvládnuté a na sílu strojově splácané dohromady,tak aby se výsledek zavděčil všem. Finále,tak to je jen digitální bordel ve kterém se jen těžko budete orientovat a ještě hůře si ho budete užívat.

 • 55%
  1
  0
  17. 9. 2017
  Sheldon (15768 bodů)

  A tohle mělo být jako co? V pětatřiceti už jsem viděl třetí nastartování drahého Batmana a tohle je suverénně nejhorší. Vleče se to, postavy jsou nezajímavé, člověk ví, co bude následovat, napětí žádné, herci hrají na spodní hranici svých možností. Velký přešlap.

 • 60%
  0
  0
  3. 5. 2016
  lamps (14146 bodů)

  Logickým tahem filmových tvůrců, prahnoucích od počátků kinematografie po okázalejších formách klasických příběhů, bylo vždy spojovat vícero legendárních, leč původně oddělenými tématickými světy nesourodých postav, do jednoho dějového kosmu. Zažili to upíři a vlkodlaci, King kong s Godzillou, vetřelec s predátorem a nyní i dvě největší bašty komiksových zpracování, Batman se Supermanem. Potud vše v pořádku. Spokojenost přetrvává i s ohledem na úvodní přímé provázání děje s Man of Steel, které má hlavu a patu, s překvapivě inteligentním politickým kontextem, kde scénář snad poprvé v historii filmů od Marvel a DC řeší adekvátnost a případnou hrozbu působení všemocného mimozemského nýmanda na matičce Zemi, a také s hereckým obsazením, neboť Affleck, Eisenberg a samozřejmě Irons se zhostili svých rolí více než solidně. Navzdory dlouhé stopáži navíc není čas na nudu, díky tématické mnohovrstevnosti se stále něco děje a akce je uspokojivě obsáhlá. Velkým zklamáním je pro mě naopak podněcování některých zvratů, založené zcela nepochopitelně na pouhých osobních vizích či snad halucinacích, dále psychologie, která je navzdory řadě motivačních pohnutků u většiny postav méně než nulová, tmavý a často prachbídně kreativní charakter bojových scén a konečně i příběhové schéma, ve druhé polovině víceméně zakotvené v bezpečných hladinách klišé a předvídatelnosti. Možná největší slabinou však byly přemrštěné ambice a bombastická kampaň, díky nimž se zkrátka očekávalo více než další v podstatě řadovou a osvědčenou komiksárnu... Dát to pragmatičtějšímu Nolanovi, mohl z toho ale být atmosférický nářez století...

  • Herci
  • Atmosférický opening
  • Úžasný akční drajv a efekty
  • Často tmavá a nepřehledná akce
  • Tuctový scénář bez špetky inovace
  • Nesmyslná vševědoucnost postav
  • Název a ambice zkreslující výslednou podobu
 • 80%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11118 bodů)

  Kritika měla pravdu. Nešlo o nic velkého jak se čekalo. Tempo příběhu pozvolné a souboj nepřekvapivý. Vizuálně se film povedl. Obával jsem se že mi Ben Affleck jako batman nezapadne, ale mile mě překvapil. Na druhou stranu měl superman méně prostoru a byl trochu nevýrazný. Jde o běžný film.

  • Vizuál
  • Tempo
  • Prostor pro Supermana
  • souboj
 • 60%
  0
  0
  14. 8. 2016
  squirrelpool (6830 bodů)

  Měl jsem z toho obavy. Přeci souboj Batmana se Supermanem a do toho Doomsday(jediný komu se podařilo zabít Supermana) a navrch Justice league. No, rád bych řekl, že jsem by příjemně překvapený. Rád bych.
  Recenze mi přišli moc přísné, Muž z oceli se mi docela líbil, ale nejsou. Postavy vážně jednají často podivně, mají dost chabou motivaci. Proč je Batman tak naštvaný na Supermana a proč připadá Batman Clarkovi tak nebezpečný. Do toho Luthor, který je vážně trapný. Snad ne úmyslně připomíná Jokera, ale nejde z něj strach. Je to prostě další pokus o překvapení inspirované Ledgerovým Jokerem, které nepotěšilo. Pro mě bude navždy jedině Gene Hackman, Lex Luthor. A je to opravdu nuda. Spíš to připomíná vážně ten právní spor o, kterém se mluvilo než souboj titánů. Když už se do sebe konečně pustí je to chvilka. Paradoxně nejlepší souboje předvádí Batman s lidma. To vládne správně brutální silou. Takže já se těším na sólovku Batmana, na JL kašlu.

 • 40%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (6544 bodů)

  Takže, čekal jsem od tohohle filmu hodně a i přes mizerné hodnocení jsem se nenechal zastrašit. Říkal jsem si, že tohle nemůže být pravda, že to je dobrý film, ale opak je pravdou. Chci předem varovat za spoilery, takže pokud si to budete chtít pustit, tak nečtěte dál.Začátek je trochu pomalejší a ničení města(znáte z traileru) je trochu divné. Bruce jede městem ke své budově, kde všichni lidi mají utéct, ale nestihnou to, to ještě chápu, ale kde se tam vzala ta holčička uprostřed těch trosek, je vůbec zázrak, že to ku**a přežila a když se jí zeptá Bruce, kde má maminku, ona ukáže nahoru, kde jsou asi všichni mrtví, holčička si šla asi kolem a řekla si, že se staví za mamkou do práce, nebo prostě malá dcera vyzvedává matku z práce, aby se jí po cestě nic nestalo? Fakt nevím. Další, pro mě už tak nudná věc, je ukázka, jak zemřeli Bruceovi rodiče, to je tak okoukané, až je to trapné, všichni stejně víme, že je vždycky odprásknou a Bruce se kvůli tomu změní na chladného muže. Postavy se chovají vážně divně, až přímo komicky a některé dialogy? Ku**a, kdo to mohl napsat a schválit. Potom akce, nějaké akční scény se dočkáte ze začátku, která skončí dříve, než se pořádně rozjede. Pak dlouho nic(hodina)a pak se vám ukáže takový boj, který už je trochu slibnější, ale je pouze Brucův sen, pak jedna akční část v Batmobilu a pak finální dva boje, mezi B vs S a pak proti té příšeře, jejíž jméno je Doomsday . Hlavní děj se točí jen kolem Batmana, který má mnohem více prostoru než Superman a to o dost. Finální boj, mezi Batmanam a Supermanem je taková blbost, že máte pocit, že to je celý spíš přetlačovaná, než nějaký souboj pěstmi, mimochodem, pěstní souboj tam je tak 10-15 vteřin. Spíš se navzájem hází na zdi, nebo skrze sklo. Pak je zde Doomsday,ta velká příšera, která je ten hlavní nepřítel. Takže, tento souboj, je hlavně mezi Supermanem a Doomsday, protože Batman tam spíš uskakuje a pak Wonder Women, která zde má minimum prostoru a to mě celkem mrzí, ale mrzí mě toho více. Tento souboj nakonec skončí takovým masakrem města, která snad nezanechala ani Godzilla (2014) a ta toho nadělala hodně. A konec je stejně jako film zakončení, které je jako film, trailer na další film se superhrdinami. Nakonec to není úplně tak hrozné, ale šlo z toho udělat něco víc, je to škoda, protože Snyder dělá skvělé filmy, ale tohle do nich neřadím. 40% s udřenýma ušima, ale jen proto, že mám Batmana rád a je mým nejoblíbenějším hrdinou.

 • 100%
  3
  0
  2. 11. 2017
  SNCIS (6514 bodů)

  Hlášky: (Superman chce, aby Batman skončil se svojí prací.) Batman: "Řekni mi. Krvácíš?" (Superman beze slov odletí.) Batman: "Budeš!" / (Wonder Woman přijde na scénu.) Superman: "Ta je tu s tebou?" Batman: "Já myslel že s tebou." / (Batman zachrání Clarkovu matku.) Batman: "Nebojte. Jsem přítel vašeho syna." Martha Kent: "To vidím. Máte pláštík." / Ben Affleck je skvělej temný rytíř, Henry Cavill je taktéž dobrý jako muž z oceli. Amy Adams mi přijde stará jako Lois Leinová - Tu jedinou bych vyměnil - přeobsadil. Natočené je to jinak perfektně i scénář je perfektní. Batman to Supermanovi pěkně nandal.- 100%.

 • 40%
  2
  1
  23. 3. 2016
  Tom Hardy (4740 bodů)

  Tak jsem asi oficiálně starý, protože ZBYTEČNĚJŠÍ komiksovku, než BATMAN V SUPERMAN: ÚSVIT SPRAVEDLNOSTI, jsem v kině neviděl dobrou dekádu. Možná by nevadilo, že je to vlastně jen trailer na budoucí týmovky a sólovky. Klidně bych asi i akceptoval ten (znovu) finální digitální bordel, který začne být po chvíli hrozně nepřehledný a nezáživný. Co se mi ale odpouští těžko, to je naprosto šílený scénář, kdy postavy s oblibou reagují na něco, co nemohou vědět (Lois Lane je v závěru skoro za vědmu), případně se pro potřeby vývoje děje chovají jako úplní idioti. Affleck podává ok výkon, ale samotný Bruce-Batman je většinu času za debila - viz již úvodní dramatická scéna, kdy (tenhle spoiler si dovolím, protože jde o scénu z traileru) vůbec nedává smysl, proč vlastně k budově jede? Těžko tam někoho zachrání. Ale ok, chce se angažovat. Očividně je nejlepší šéf na světě, protože zaměstnanci poslušně ČEKAJÍ na smrt, než jim Bruce po telefonu dovolí, aby opustili stanoviště! No a když už Bruce konečně k troskám dorazí, "náhodou" je tam holčička jedné z obětí z domu. Takže to chápu dobře, že matka měla dítě na ulici a místo toho, aby za ním běžela, tak čekala, až bude padla? Podobných scenáristických perliček filmu je ve filmu mrtě. Je mi to skoro blbé napsat, ale v mém osobním Batman žebříčku to neskončí na úrovni Batman a Robin jen proto, že to má temnější vizuál, výbornou Wonder Women a jeden dobrý nápad s bombou. Zbytek je ale prostě špatně. Je třeba dodat, že to dost možná (podobně jako u některých filmů Ridleyho Scotta) začne dávat smysl v prodloužené verzi. To je ale v tuhle chvíli naprosto nepodstatné.

  • Wonder Woman (a její theme)
  • scéna u soudu
  • sem tam správně komiksový záběr
  • naprosto, ale naprosto roztřesený scénář
  • příšerná návaznost scén
  • nevýrazná akce
 • 5%
  0
  0
  6. 4. 2016
  Schneefee (4126 bodů)

  Tyhle superhrdinské filmy mne fakt míjí (teda až na Batmana od Burtona), ale pod nátlakem (resp. výměnou za Hepnarovou) jsem na to byla nucena jít a asi zas na nějakou dobu stačilo. Při sledování jsem měla pocit, že všichni tvůrci tohoto filmu mají diváky za debily, protože něco tak nechutně předvídatelného jsem viděla naposledy u Hunger Games. Dále je nám ve filmu 2x připomenuto že Bruce Wayne je sirotek, včetně scény jak k tomu došlo (asi proto, kdyby to někdo na poprvé dostatečně nepochopil). Kapitola sama pro sebe je i dějová zápletka. Nejvtipnější je pak příšera v závěru filmu, která vypadá jako když utekla ze Středozemě. Tohle se prostě fakt nepovedlo.

  • Lex Luthor (asi jediná zajímavá postava filmu)
  • Wonder Woman (působila trochu jako páté kolo u vozu)
 • 75%
  2
  2
  24. 3. 2016
  FilipusMuff (3786 bodů)

  Když sem před par lety poprvé zkoukl trilogii od nolana a potom tetralogii z devadesátek, na něco jako je tohle sem se megatěšil. Ale bohužel sem celkem zklamanej. Na můj vkus to má takovou moc marvel auru.:předvídatelný dějový linky, netemnost a ať se stane cokoliv tak nakonec si stejně všichni pogratulujou navzajem... //Jinak dík moc kinoboxu za freeprojekci..

  • Vizuál
  • Na to jak to bylo dlouhý, se u toho člověk celkem bavil./: většinou mám s delší stopáží celkem problém
  • Soundtracky
  • Alfred je asi tak o 5 let starší než Bruce...
  • Mladej Bruce
  • Pouze Supermanovský záporáci
  • Wonder Woman. (mezi tyhle dva bych ji prostě asi nedával..-ikdyž stvárněná byla celkem ok..)
 • 80%
  0
  0
  10. 8. 2016
  rkotvald (3126 bodů)

  Samozřejmě jsem to celé srovnával s Nolanem a to je prostě chyba. Nikdo není Nolan a Zack Snyder už teprve ne. Pokud existuje v Batmanovském univerzu zajímavější látka než souboj Batmana proti Supermanovi tak mě to není známo. Rozhodně jsem nečekal že celému jejich trošku z prstu vycucanému konfliktu bude udávat tempo Lex Luthor. Pro mě jasný adept na jeden z nejhorších castingů mě příjemně překvapil. Eisenberg dlouho takhle zajímavě nezahrál. Přitom z Jokera zase tolik neopisuje a našel si svou vlastní polohu. Jak říkám příjemné překvapení. Film je notně temný a tuším že v mých očích mu pravděpodobně druhá projekce spíše pomůže než ublíží. O jednu z nejlepších komiksovek všech dob se nejedná ani náhodou. Ti Nolanovi Batmani prostě nastolili zcela jiné standardy a oproti tomu působí každý další filmík jak neškodné blbnutí. Problém vidím samozřejmě i v tom že jako divák zkrátka stárnu. Vyrůstal jsem na Rambovi, pusu dokořán mě otevřel Terminátor 2, potom Matrix, po něm Temný rytíř a loni v létě Mad Max .... v roce 2016 se příjemného šoku zřejmě nedočkám, ale člověk nikdy neví. Nejočekávanější film roku v mých očích ambice určitě nepotvrdil. 60% Druhá projekce opravdu filmu o dost pomohla.

 • 50%
  0
  0
  7. 4. 2016
  HappyPiere (2771 bodů)

  Prostě velké zklamání. S odstupem neklesající zděšení nad tím, co bylo divákovi servírováno při promítání tohohle blockbusteru. Přenesení komiksů dopadlo příšerně a raději si znovu pustím animované díly, které jsou prostě skvělé. V hrané verzi bohužel strašně trpí scénář, který ke všemu vypráví Snyder, na kterého už mám delší dobu pifku. Problémem je i Snyderův tmavejfiltr, kterej sám o sobě atmosféru nevytvoří a ve scénách s batmanem zničí jakoukoliv šanci, abyste si vchutnali jeho autíčko a letoun.
  Jako velké plus byla pro mne Wonder Woman a už se těším na její sólovku.

 • 70%
  1
  0
  8. 4. 2016
  Ombak_Penari (2754 bodů)

  A vlastně mě to nakonec bavilo, rozhodně mnohem víc než jsem čekal, nicméně dobré to nebylo. Celé budování nenávisti mezi ústředním duem bylo značně nevěrohodné, první hodinu se nedělo vlastně vůbec nic zajímavého a tak jsem se na to radši vyfláknul a jednoduše si užíval vizuální stránku, která byla pro mě zcela uspokojivá. Ze všeho nejlepší byly pro mě bezva hororové a postapokalyptické snové sekvence, ve kterých mě dokonce konečně bavil i nečekaně ponurý Superman. Batman byl obecně super a až překvapivě příjemně drsný, ostatní ale absolutně o ničem. Wonder Woman nebavila (až na její mini), Lex Luthor ze začátku zajímal, ale čím déle tam byl, tím víc jeho přehrávaná ujetost začala vadit, jakkoliv Eisenberga můžu. Ostatní moc nestálo za řeč. Ve všech scénách je spousta super nápadů (třeba úvodní titulky s výjevy úmrtí rodičů Batmana jsou hodně fajn), ale celek nefunguje tak jak by mohl, aby to byla velká filmová událost. Mám z toho přibližně takové pocity jako z Avengers 2. Zajímají mě ale zvěsti o hodně prodloužené erkové verzi, která by mohla leccos zachránit. 70%.

 • 90%
  0
  1
  21. 7. 2016
  leafroller (2559 bodů)

  Animovanou verzi tohoto komixu jsem viděl poměrně nedávno a i když ji nemám v živé paměti, obrazy se mi vybavují. A vybavuje se mi také to, jak jsem při jejím sledování děkoval za existenci animáčů, protože v hraném filmu by něco takového nebylo možné. A tumáš čerte kropáč! Byl jsem hodně zvědavý, jak rozporuplné reakce film vyvolá a nejsem zklamán. Je to natočené zcela jiným způsobem než ostatní superhrdinské filmy. Počítá se s tím, že divák zná reálie a proto se s nimi autor neobtěžuje a vrhá nás přímo doprostřed děje. Něco jako prostřední díl dlouhého seriálu; kdo nezná, ten se nechytá a bude zklamaný. Já osobně jsem nadšený. Velkolepá podívaná, temnota a Batman byl přesně takový,jako z mých oblíbených her. Trochu mě sice zklamaly ty dveře do dalších filmů a oživování Ligy spravedlivých, ale po úspěchu Avengers se to přeci jen dalo čekat.

 • 80%
  0
  0
  25. 4. 2017
  jarv (2487 bodů)

  • působivá a emocionální smrt Supermana
  • slušné herecké výkony
  • silné finále
  • kostýmy
  • camea pro Flashe, Aquamana a Cyborga
  • nedomyšlený scénář
  • podivné chování postav
  • upozadění Supermana v první půlce filmu
  • vystřižení klíčových scén
 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2016
  harry456 (2435 bodů)

  Snímek Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti se ve výsledku povedl, jen trpí hloupým scénářem Chrise Terria a Davida S. Goyera, který má tendenci toho více nakousnout, a poté nedokončit hlavní myšlenku. Dalším zklamáním je záporák Doosmday, kterého jste mohli poprvé spatřit ve třetí upoutávce. A ačkoli nám tvůrci slibovali, že se nejednalo o finální verzi, opak je pravdou, a za to má bohužel palec dolů. Snaha o vyrovnání se konkurenčnímu Marvelu je zřejmá, leč se mu toho zatím nepodařilo docílit – je to samozřejmě pouze jeden snímek - avšak do budoucna se o to studio bude snažit.

 • 60%
  0
  0
  28. 4. 2016
  stantheman (2385 bodů)

  No teda ...tohleto je zklamání...ani batman ..ani superman...moc jsem se nepobavil...spíš jsem se bavil svými rozpaky nad scénářem...nu což...ne každý den je svátek

 • 50%
  0
  0
  8. 9. 2017
  Larrysbride (2069 bodů)

  Téměř tříhodinová verze dvou a půl minutového traileru konečně dorazila a komiksoví geeci si konečně mohou mnout ruce. A ostatní to snad v kině jakž takž přežijí. Lex jako naprostý šílenec, plochý Cavill a Snyderova okatá odpověď na kritiku Muže ze železa (vskutku, jak může říci, že nedělá filmy pro kritiky, když hlavní kritikou Man of Steel bylo v podstat zničení Metropolis samotným Supermanem (...) - a Supes najednou bojuje proti Batmanovi v opuštěné továrně, příhodně z vesmíru spadne na opuštěný ostrov - samozřejmě za hlasitého poznamenání vojska, bojuje proti hlavnímu zloduchovi ve městě "po pracovní době, takže je centrum v podstatě vylidněné"...). Snyder má beze sporu svůj vlastní styl, ve kterém pokračuje i zde. Avšak zatímco "filmoví znalci" u jeho snímků v podstatě onanují, já bez jakékoli bázně a hany přiznám, že jíst jednu a tu samou polévku každičký den mi opravdu nechutná. Ne, Snyder není Tim Burton. Snyder si nemůže jako jeho (talentovanější a kreativnější) kolega dovolit sázet na jeden přístup neustále dokola... Batman v Superman tak zachraňuje především hrdinka mimo titul - Wonder Woman. S jejím nástupem na plátno film konečně nabývá pořádné grády a energii. Největším překvapením večera je však Ben Affleck. Ačkoli se jeho obsazení setkalo s kritikou, kterou lze srovnat snad jedině s tím, co nadcházelo po obsazení jeho předchůdce Michaela Keatona, stejně jako on svým kritikům dokázal, jak šeredně se mýlili. Je to právě Affleck a Gadot, kteří drží film nad vodou s třešničkou na dortu v podobě camea Justice League. TLDR: Nice try, Snyder, nice try... (Advance screening at TCL Chinese Theatres, Hollywood, CA; 24/03/2016; 3D IMAX Laser Experience)

 • 55%
  1
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1780 bodů)

  Dostal jsem, co jsem chtěl :) ... Asi tak na deset minut :( Batman je mi ze všech super hrdinů (jak od DC, tak i od Marvelu) nejsympatičtější, a to především díky tomu svému temňaření a nulovým nadpřirozeným schopnostem. A upřímně jsem se velice těšil, až ho uvidím na velkém plátně se bít s tím nagelovaným emzákem. Nicméně film by se měl spíše jmenovat "Batman a Superman vs. nothing´s really fucking happening" Neskutečně dlouhý build up, začne po nějaké době člověka trochu srát, obzvlášť protože je filmu spousta aspektů, který tam byly prostě zbytečný. A Lex Luthor je Joker. Opravdu. Jeho chování i určité situace naprosto poukazují na Ledgerovo Jokera. Musím ale přiznat, že Affleck jako Batman se mi zamlouval. Má jiné charisma a štyl než Bale, nicméně funguje to taktéž dobře. A ano, fandil jsem mu. Ve výsledku jsem se bavil, to ano, ale i tak konstatuji, že Batman vs. Superman je filmem, který může jak komiksový, tak i klasický filmový fanda úplně s klidem minout.

 • 60%
  1
  0
  6. 1. 2017
  Arnarmo (1719 bodů)

  Měl jsem ohromná očekávání a ty se nepodažilo uspokojit. Není to špatný film, to ne, jen když očekávám 110%, díky masivní kampani, a dostanu jen 50% - to bolí. Příběh je celkem jednoduchý - "nejdříve si to rozdáme, abychom pochopili, že spolu přemužeme nepřítele." Ten sám o sobě nebyl dost propracovaný a bez charisma. Občas nuda, pár scén to zachránilo. Nu, zůstanu věrný Marvelu.

 • 70%
  0
  0
  28. 4. 2016
  jvempire (1204 bodů)

  Průměrná komiksovka, která podle ukázek vypadala zajímavěji než nakonec byla. Největším pozitivem filmu byla přítomnost Wonder Woman a přísliby budoucí týmovky. Samotné střetnutí hlavních hrdinů nijak nezaujme. Komiksové filmy od Marvelu se tímto snímkem nemusí cítit ohroženy.

 • 0%
  0
  0
  2. 9. 2016
  Pajmen (1168 bodů)

  Klasicky Affleck - bez vyrazu, bez vasne, bez talentu. Ze scenare jsem zmateny a znechuceny jeste ted. Digitalizovane souboje se nerovnaji velkoleposti a maximalnimu napeti. Byt mi 15 let a znat jen to, co mi reknou v televizi, byl bych nadseny. Jenze ja nejsem buran a timhle drahym rohlikem se nedam opit. Nebyt jedne bitky, tak by nazev "Batman vs Superman: Usvit spravedlnosti" nemel s timto filmem nic spolecneho.

  Dekuji Kinoboxu, ze na tyhle braky muzu jit zdarma, jini za tohle pozlatko zaplati a dostanou zajice v pytli...

 • 65%
  2
  0
  1. 4. 2016
  Tomas_313 (1142 bodů)

  Zack Snyder si vzal až příliš velké sousto. Délka filmu je sice více než 150 minut, ale i tak je to málo. Je zde přehršel scén a postav, které nedostávají dostatečný prostor a v ideálním světě by Snyder pro naplnění všech svých cílů potřeboval stopáž okolo 7 hodin. Možná je to dáno tím, že se DC usilovně snaží dohnat Marvel a tak místo trpělivého a pozvolného proplétání postav vypustí do jednoho filmu ohromné množství odkazů na něco, co se stalo nebo stane, přičemž komiksový fanoušek popustí své svěrače nadšením kdykoliv na něco podobného natrefí, zato obyčejný smrtelník tápe a z kina zaručeně odchází zmatený. Snyderův rukopis je zde znatelně znát, vše si dostatečně dlouho vychutnává a nešetří dlouhými a zpomalenými záběry. Bohužel tady na to není čas a důsledkem je nevyužití postav ( např.: skvělého Alfréda v podání Jeremyho Ironse ), zmatená kompozice a přímo debilní finální bitva. Nejlepší akci obstarává samotný temný rytíř, souboj Batmana a Supermana pouze tvoří předehru pro konečný souboj, kde se konečně vytvoří kooperace mezi již zmiňovanými a vyhublou Wonder Woman v podání Gal Gadot, o které mohu nanejvýš říct, že jí to sluší ( podrobnější hodnocení si nedovolím, protože je další z postav, která nedostala prostor ). Jenže místo nezapomenutelného vražedného souboje je nám naporcovaná krátká, nepřehledná bitva v hlavní roli se zeleným plátnem, ve které Batman pouze prchá před monstrem a Superman půlku boje leží na zemi a vyznává lásku Lois ( Amy Adams ). První hodina vláčně osvětluje události minulé a představuje postavy, v druhé části se začne konečně něco dít, ale jak již bylo zmíněno, vrchol je totálně zazděn. Bohužel ani poklidná část neuspokojí díky přehnaně velkému množství scén, které napomáhají celkovému pocitu zmatenosti a nejednotnosti filmu. Po vlně negativní kritiky mohu konečně zmínit i pozitiva a to především výraznou hudbu Hanse Zimmera, která zdůrazňuje ponurou atmosféru. Dalším kladem je také Ben Affleck v roli Batmana, který sice nedokáže konkurovat Christianu Baleovi, ale rozhodně nedělá ostudu. Kromě Batmana se ztvárnění podařilo již zmiňovanému Jeremymu Ironsovi ( Alfréd ) a také Jesse Eisenberg ( Lex Luthor ) byl díky svému osobitému výkonu přínosem. Henry Cavill ( Superman ) ukázal, že se umí i důležitě zamračit a podal průměrný, ale dostačující výkon. Zimmer a herci odvedli slušný kus práce, bohužel na kvalitní snímek to nestačí. Počkám si na eRkový sestřih, který slibuje 30 minut zábavy navíc a pevně doufám, že delší verze pomůže vytvořit ucelenější dílo, které uspokojí jak fanoušky akce, tak osoby komiksem nedotčené, které konečně pochopí všemožné souvislosti. 65%

 • 70%
  1
  0
  25. 3. 2016
  salisbury (1055 bodů)

  Netopýří muž versus muž z oceli v jednom filmu? Nu proč ne, ale tohle se bohužel na sto procent nepovedlo. Nejvíce si ve filmu cením soundtracku, který je velmi povedený a Eisenbergova Lex Luthorského výkonu. Příliš dlouhá stopáž mě nutila se podívat na hodinky vícekrát než bylo zdrávo a scénář byl dle mého skromného uvážení nedotažený do konce i častokrát vál ve větru bez řádného ukotvení. Zack Snyder je režisér, který již ukázal světu co umí viz Úsvit mrtvých, 300, Watchmen či již zmíněný Muž z oceli a věřím, že tohle lehké pochybení ho přiměje k větší důslednosti ve filmech následujících. Závěrem bych vepsal v tento koment, že film má pár úžasných scén, které jsou ale k sobě prazvláštně přilepený. Repeté si klidně rád dám, protože teď už mě po prvním zhlédnutí nemá co zklamat.

 • 95%
  0
  0
  15. 5. 2016
  netherlord (914 bodů)

  Film byl zábavný a někdy dokonce i napínavý

 • 50%
  0
  0
  1. 6. 2017
  Ciiiri (908 bodů)

  50% jsem dala jen kvůli návštěvě jiné postavy, která byla super. Jinak film, hlavně příběh Batmana a Supermana byla katastrofální, vůbec se na to fakt nedalo koukat... Nevím, jestli to bylo tak hrozné pro všechny, ale film byla fakt katastrofa. Když neuvidíte, uděláte lépe. (To jsem ještě nikdy nenapsala).

 • 65%
  0
  0
  7. 4. 2016
  Innuendo (907 bodů)

  Tak takhle chce Dc dohnat Marvel? Hmm

 • 50%
  0
  0
  7. 7. 2016
  majk123 (884 bodů)

  Na tento film jsem se velice těšil..... a také velice sklamal :(

 • 30%
  1
  1
  24. 3. 2016
  tedoun (860 bodů)

  V úvodu filmového komiksu Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti žádá režisér Zack Snyder o mlčenlivost: „Nic ostatním nevyprávějte, ať je nepřipravíte o překvapení.“ JJ jsem byl překvapený až až. Já jako bývalý sběratel komiksu řada DS a Marvel a bývalý členem Fan Club DS a Marvel se skutečně hodně moc překvapil. Komiks mrtvého Supermana byl vydan v roce 1992 a ten kdo ho zabil byl Doomsday a Batman v době smrti Supermana neměl s tím nic společného . Potom se Superman vrátil a trochu vypadal jinak - měl dlouhé vlasy. V roce 1998 byl vydán další série, kdy superman byl opět živí a zdraví ale hned dvakrát a to červený a modrý Superman. A komiks Batman VS Superman? Je to jen fantazie Franka Millera. A zrzava Lois Lane? Od kdy Lois byla zrzava??? A jako bonus úplně jiný redaktor Perry White. Perry White nevypadal jako v komiksu z roku 1940 (DC Comics Superman č.7) nebo z Filmu Superman The Movie z roku 1977. A Wonder Woman z komiksu All Star Superman také měla jinou uniformu (viz Linda Carter – Wonder Woman z roku 1975-1979) No zkrátka Zack Snyder pravděpodobně nebyl čtenářem DC Comicsu a to je velká škoda. Film Batman VS Superman je tak trochu reklama pro budoucí edice seriálu Superman All Star, kde se objeví Batman, Superman Green Lantern, The Flash, Aquaman, Cyborg a Wonder Woman. Doufám, že to natočí někdo jiný než Snyder. Ale konec konců, kdo nezná DC Comics edice Superman All Star tak mu ten film může bavit. Jinak pro KINOBOX děkují za před premiéru.

 • 85%
  1
  0
  31. 3. 2016
  Punisher (847 bodů)

  Za mě paráda! Je to komixovka takže to má být na pohodu a když je tam něco přehnanýho tak to prostě k tomu patří. Souboj Batmana a Supermana paráda, jen škoda, že Lex nedostal víc na budku, aby místo těch keců na konci cucal jen brčkem. Ben Affleck jako Batman super, za mě lepší než Bale... Irons Alfredovi dal styl, ale k Affleckovi věkově moc neseděl. Co se taky povedlo byla hudba, hlavně když se na scéně objevila Wonder Woman, tady Zimmer zase odvedl dobrou práci. Takže celkově film v cajku, rozhodně bych ho neodsuzoval.

1 2 3 dalsi posledni
63 60 ?
jak hlasovat?
 • Manekenthe 80%
 • mims 55%
 • Speedyxxx 70%
 • Ladaxxx 65%
 • Kuroni 70%
 • 1nikis1 80%
 • lenka-fojtova 80%
 • S7evin 15%
 • Reacherjack2016 60%
 • Sáček 65%
všechna hodnocení (230)

V žebříčcích podle hodnocení

184.
v žebříčku filmů za rok 2016
613.
v žebříčku fantasy filmů
577.
v žebříčku sci-fi filmů

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele natka-safrova
3. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
7. místo z 9 v žebříčku uživatele Whoossain
14. místo z 19 v žebříčku uživatele Peto1899
114. místo z 145 v žebříčku uživatele Angelus
131. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe
11. místo z 19 v žebříčku uživatele kubi.sarka