Man of Steel (USA)
« další názvy »
Kanada Kanada
Velká Británie Velká Británie
USA USA
148 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Blockbuster, Epický, Komiksový, Remake, Retro, Série/Franchise

Obsah

:
Mladý chlapec zjistí, že má mimořádné schopnosti a že není z této planety. Jako mladý muž se vydá na cestu za zjištěním, odkud pochází a s jakým záměrem více »« méně

Režie

:
Zack Snyder

Scénář

:
David S. Goyer Christopher Nolan Jerry Siegel Joe Shuster

Herci

:
Henry Cavill Amy Adams Michael Shannon Diane Lane Russell Crowe ...
Premiéra: 20. 6. 2013
Distributor: Warner
DVD: 23. 10. 2013
Jste na stránce filmu Muž z oceli. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Muž z oceli myslíte! K 3. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28310 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Muž z oceli


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  29. 11. 2017
  Brenan88 (46270 bodů)

  Snímku bych toho mohl vytknout hrozně moc,ale po shlédnutí dalších snímků ze světa DC musím všechny tyhle výtky polknout a zapomenout na ně. Nakonec Muž z oceli působí nejkonzistnějším dojem co se vyprávění týče. Záporák je hodný Supermana,ale finále je opět digitální bordel ze kterého občas hodně bolí oči.

 • 75%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Sheldon (16046 bodů)

  Supermanův příběh je notoricky známý a budete možná překvapeni, jak Nolan s Davidem S. Goyerem dokázali z legendy vybruslit a stvořit pro mě celkem originální variaci na stokrát omleté téma.

  Po filmařské stránce je Muž z oceli skutečně top. Kameraman Amir Mokri („Transformers 3“) vizuálně naprosto čaruje, autor scény Alex McDowell („Strážci – Watchmen“) stvořil úchvatné lokace, střihač David Brenner („Piráti z Karibiku – Na vlnách podivna“) pečlivě balancuje očekávání s brilantně natočenými akčními sekvencemi a skvělou práci odvedli autoři kostýmů – několikanásobný držitel Oscara za kostýmy James Acheson („Restoration“, filmy o Spidermanovi) a Michael Wilkinson („Watchmen – Strážci“, „300“). Zvláštní kapitolu pak samozřejmě tvoří génius Hans Zimmer, který ignoruje Johna Williamse a jede si pěkně po svém:-)
  Muž z oceli je špičkově odvedenou letní zábavou s mírným přesahem, která sice v některých okamžicích příliš tlačí na pilu, ale má tolik pozitiv, že celkový dojem zůstává bezpečně v zeleném poli filmového hodnocení. Pokud máte tento žánr rádi, tak byste neměli být zklamáni.

 • 55%
  0
  0
  8. 7. 2018
  lamps (14924 bodů)

  První polovina je super. Střízlivě dávkovaná a velkolepá akce, rozpadající se Krypton, Russel Crowe jako neohrožený akční hrdina a konečně i naprosto uvěřitelné znázornění Supermanova dětství a jeho osobnosti. Do toho všeho ještě Zimmerova hudba otřásající celým kinosálem, charakterní záporák Shannon a hlavně nadějně rozjetý příběh. Jenže, jako když luskne prsty, druhá půlka se proměnila v absolutní destrukci všeho, co Snyder do té doby tak zručně budoval, a ze slavné komiksové story se stala pouze výbušná směs vizuálních orgií a Snyderova záchvatu vypravěčské prkenosti, který brzdí snímek na všech frontách a způsobuje, že megalomanská akční scéna natažená na 50 závěrečných minut začne i přes nesmírně efektní zevnějšek postupně nudit a srážet potenciál příběhu hluboko do kolen. A navíc tomu zoufale schází humor, který by stejně jako třeba v Avengers vyprávění trochu zpestřil a navázal s postavami nějaký bližší vztah. Nejvíce mě ale mrzí, že bylo zaděláno na nový ultrahlučný biják, který umí vyvážit přemrštěnou akci a oblíbenou demolici New Yorku smyluplným a atmosférickým dějem, ovšem nakonec zůstane v hlavě zase jen hromada drahých efektů zastiňující jednotvárné a studené vyprávění. Dostat to na starost Emmerich, výsledek by byl snad úplně stejný (ale víc zábavný)...

 • 70%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Spíše ukázka digitálních efektů. Tudíž pro mě trochu přehnané. Neustálé proházování a prolítávání budovami mě už začínalo nudit. Superman mi připadal jako postavička kterou je třeba ukázat aby název filmu měl význam. Taky by neuškodilo vmísit do děje postupný život Supermana. Hned se skočilo na boj a likvidaci. Trocha sklamání. Spíše vhodný pro náctileté co se vyžívají v nápadných efektech. Je to ale opravdu změna. A velká. Až moc velké Sci-Fi.

 • 90%
  0
  0
  10. 12. 2014
  cerfik (7520 bodů)

  Čekal jsem málo a byl jsem příjemně překvapen, tedy hlavně ze začátku filmu ten by byl bez okolků na plné hodnocení. Ten konec to srazil dolů, prostě pokud by si autoři odpustili to herní akční klišé a potom ten nesmyslný návrat k Supermanovskému stereotypu, kdy se Kal-El po tom heroickém výkonu rozhodne stát novinářem Clarkem Kentem. Ale co je nutné vypíchnout je otec Russell Crowe a otec Kevin Costner - oba perfektní a nezapomenutelní. Rozhodně stojí za vidění, ale plné hodnocení tomu o chlup toho zkaženého závěru uniká. Jsem zvědav, co kdo stvoří za pokračování, předpokládám, že studio neodolá.

 • 80%
  2
  0
  18. 10. 2013
  Tom Hardy (5310 bodů)

  První půle geniální. Tíživost osudu, nejasnost vlastních cílů, víra i beznaděj, všechno pěkně pospolu - ať už v současnosti nebo flashbacích. Úvod je přímo úchvatný. Druhá půle se bohužel zvrhne ve zbytečně divoký digitální bordel, kde se stane ze světa jedno velké smetiště, které semele téměř všechny silné trumfy předchozích minut. Být tam jen finální souboj se Zodem, byl bych spokojenější. Ta "jak katastrofický film s Godzillou" vložka mi ale přišla naprosto nadbytečná. Přes výhrady rozhodně povedený restart, který dává tušit, že by nás mohla čekat velká série. Už jenom proto, že Henry Cavill se konečně našel a samotný Superman nikdy neměl lepší filmové otce (a myslím nejen Crowea a Costnera, ale i Snydera a Nolana).

  • Costner a Crowe
  • sympatický Cavill
  • soundtrack
  • emoce!
  • příliš dlouhá finální akce
 • 50%
  0
  0
  27. 10. 2013
  Petrson (4135 bodů)

  Jak na to koukám, samé příznivé reakce. Asi jsem unaven z těch pěstních soubojů, kdy hrdinové jsou nezničitelní, proletí deseti budovami, spadne na ně dům, lokomotiva a nic, a stále dokola. Bum, bác, všechno padá, ničí se, digitální efekty, 3D, a stále padající výškové budovy jako ve všech komiksových filmech. Drahá nuda:)! Jeden padající Manhatan do všech filmů na klíč! Daleko více by mě bavilo dětství a pomalejší stárnutí, první okamžiky, co se děje s človíčkem z Kryptonu. Podobné, stejné, jako dnes celá řada komiksových filmů. Lepší zpracování, ale ve srovnání s ostatními filmy je to dokola. Řežba, řežba, řežba. Kouzlo nekomiksové reality pomalu vypršelo a stále chybí dobré scénáře.

 • 90%
  1
  0
  10. 11. 2013
  saboter (3563 bodů)

  Na nového supermana jsem se hodně těšil a to hlavně kvůli tomu že ho režíruje Zack Synder a producentem je mistr Christopher Nolan a tak jsem čekal realistickou podívanou.Skutečnost je však trochu jiná film je první půlce skvěle realisticky někomu může vadit že je to stejně jako u strážcu pomíchaně minulost přítomnost a futr se to takle točí ale to filmu přidává skvělou atmosféru.Atmosféru eště více dováří parádní soundrack Hanse Zimmera ale pak se dostáváme na druhou půlku kde je mimozemská invaze a samá akce tak realistočnost dost padne ale jen tak nák na oko. protože když tu invazi překousnete tak vás čeká efektní občas drsná pdívaná která tu dost chyběla a skvělý výkon herců parádní scénář skrátka se moderní provedení supermana povedla je nový sexy a přítom i realistický(pro někoho občas).

 • 65%
  0
  0
  21. 12. 2013
  Sunny5 (3178 bodů)

  Pro mě trošku zklamání. Krypton byl úžasný, stejně tak Costner a Crowe v rolích otců, ale jinak samá akce a nedej bože se zamyslet nad tím proč. Možná, kdyby bylo ve filmu méně zbytečné akce, tak by se mi líbil víc, ale takto pouze průměr.
  P.S.: Vážně oceňuji, že Superman už nenosí slipy přes kalhoty, protože to mě už odmala iritovalo :)

 • 75%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (3162 bodů)

  Najednou má člověk pocit, že se všechny ty komiksovky držely strašně u země. To měřítko akce a destrukce je skutečně parádní. Navíc úvod je první pokus áčkových filmů napodobit Avatara a povadlo se to na jedničku. I přes tyto věci, jsou ale největší předností filmu flashbacky do dospívání. Za to obzvlášť palec nahoru. Naopak trochu mrzí scházející smysl pro humor, že je toho ke konci už trochu moc a běžné blockbusterové klišé, díky kterým nejsem schopen pocítit sebemenší strach o osud i té nejmenší vedlejší postavy. Snyder každopádně dost překvapuje, jak film zvládl i emocionálně a nezůstal v té své sterilní nudě. A celkově je to to největší, co jste mohli v posledních letech v kině vidět.

 • 100%
  0
  0
  24. 6. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Jak to pojmout?... I když jsme byli na Kryptoně jen chvíli, užíval jsem si to a ve 3D to byl tuplem zážitek. Zvuk ohromující a hudba mi silně dávala atmosféru Nolanova Batmana (Zimmer mě touto hudbou silně překvapil). Nolan (i když jako producent) se ve filmu poznal. Ta atmosféra, nádech temné stránky filmu, genialita, VŠE!!! Cavillovi jsem jako Supermanovi nevěřil, ale roli nakonec zvládl ohromě. Marvel má dnes výhodu, že si může riskovat a produkovat i dva filmy ročně, ale přiznejme si také, že sice menšina, ale i tak nejsou dokonalá. Na rozdíl DC mě snad krom Burtonova Batmana asi nijak nezklamalo. Filmu jsem nevěřil - jedna z největších mých chyb! Perfektní hudba, režie, scénář, zvuk, kamera, atmosféra... Byl jsem nadšen a ohromen. PRVNÍ ZKUŠENOST SE SUPERMANEM DOPADÁ EXCELENTNĚ.

 • 80%
  0
  0
  21. 2. 2016
  Petr Kocfelda (2916 bodů)

  Vynikající film,scifi,které je celkem dobře zpracované.Filmík,který mě pozitivně překvapil.Je to dobré modernější zpracování Supermana...

 • 65%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2762 bodů)

  Ať už jsou filmy se Supermanem jakékoliv a točí je kdokoliv a kdykoliv, tak si nemůžu pomoct, ale ten týpek mi přijde prostě uhozený. Tenhle létající nagelovaný homosexuální Mirek Dušín se mi prostě protiví a vždycky bude. Nemohu být objektivní. A to jinak proti superhrdinům obecně nic moc nemám.

 • 95%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2437 bodů)

  Film působí naprosto věrohodně a hlavní hrdina je naprosto bombastický.
  Všechny scény působí naprosto živě a sám jsem koukal jak tele na nová vrata.
  Děj je přerušován Clarkovou minulostí, která je věrohodná (nejlepší je scéna s autobusem).
  Akce, ta je ve filmu na rozdávání a kdejaký režisér by mohl závidět.

 • 40%
  0
  0
  21. 2. 2016
  Krupe (2002 bodů)

  Boha jeho, co to mělo být? Hrůza a děs. Zřejmě stárnu. Zlatý dobrý starý Superman, všechny body ode mne jdou jen pro Hanse Zimmera.

 • 60%
  0
  0
  2. 12. 2014
  karlik4801 (1942 bodů)

  Russel Crow jako mlátička, ať mi nikdo neříká, že nový Superman nemá šťávu. Má jí, ale moc dlouho nevydrží. Proč se snaží udělat z toho "nejmocnějšího hrdiny" epický film. Na tom to parádně selhalo. Jediná zábavná věc byla monstrózní akce. Velkolepá akce, s parádním zvukem, který zpestřuje zážitek na nejvyšší úroveň. Obrovská škoda střihu, který v té akci kolikrát překáží, mluvím o souboji Supermana se sebrankou, vše je parádní a najednou střih na vojáky a zase na Supermana, přitom to mohla být krásná, dlouhá, akční scéna. Dobrá podívaná to je, ale když se dělá podle všech epika, tak to nemůže mít tak nezáživný konec a průměrný děj, musí to prostě bít do očí.

 • 85%
  0
  0
  19. 9. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1930 bodů)

  Za mě naprosto famózní start Superman. Viděli jsme Krypton, Jor zavalel i v těch pár minutách, po vizuální i hudební stránce famózní..audiovizualni pecka.pribeh krásně plyne, ani chvíli jsem se nenudil, Shannon a Cavill Famózní. Příběh na jedničku,bylo to správně potemnělé, kamera, akce, hudba, příběh a herci. vše do sebe krasne zapadlo, jak, melo

 • 90%
  0
  0
  28. 7. 2013
  beseda (1924 bodů)

  Zack Snyder se zhostil režie naprosto bravurně. Opět (jako v jiných filmech) pomohl tomuto filmu zejména Hans Zimmer. Hudbu k tomuto filmu řadím mezi jeho nejlepší soundtracky (a nejen jeho). Mé hodnocení: 90% (film), 100% (hudba); (viděno: 19.06.2013 / předpremiéra).

 • 100%
  0
  0
  23. 6. 2013
  Pavlína81 (1575 bodů)

  Musím říct že je to asi nejlepší superman.Henry je skvělý herec a prostě poředny superman.Konečně z toho jeho převleku dali pryč ty jeho směšné slipy i když předtim jsem si to nedovedla představit.Efekty jsou taky skvělé. No nejdřív mě překvapila zrzavá Lois ale proč ne takže obsazeni take super.Restart se určitě povedl.A musím dát 100procen t protože supermany miluju a na tom jsem vyrustala.

 • 85%
  0
  0
  8. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  No, za sebe můžu říct, že jsem mile překvapen. Supermana jsem nikdy moc nemusel a Snyder mě dokázal totálně rozladit svým Sucker Punchem, který stál pěkně za houby. Ale jak to tak vidím, tak jak Snyder, tak Superman dostanou ještě šanci. Týpek v modrém trikotu s Skem, které vlastně ani není S celkem zaválel. Cavill byl pro mne zatím nejschůdnější a nejlepší volbou. Stejně jako podotkl Tom Hardy, souhlasím s tím, že Costner a Crowe, byly dobrými otci. První půlka filmu byla více psychologičtější, a druhá zase akčnější - typická rubačka. Celé to však bylo zabalené ve stylovém prostředí, a do toho hučela Zimmerova hudba. Pro mě osobně se stále jedná o nejlepší film DCEU.

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2013
  krakenvalo (1419 bodů)

  Ako začiatok sa mi páčil ale ako v pohode len čo sa mi nepáčilo tak to boli tie sceni

 • 85%
  0
  0
  18. 3. 2017
  Fxxx (1411 bodů)

  Všechny příjemné vzpomínky na tento film ve mě v budoucnu budou spjaty pouze s první polovinou, kdy Clark hledá své místo ve světě, objevuje své schopnosti a do toho problesknou i nějaké ty emoce.Tíživost osudu, nejasnost vlastních cílů, víra i beznaděj, všechno pěkně pospolu - ať už v současnosti nebo flashbacích. Úvod je přímo úchvatný. Druhá půle se bohužel zvrhne ve zbytečně divoký digitální bordel, kde se stane ze světa jedno velké smetiště, které semele téměř všechny silné trumfy předchozích minut. Být tam jen finální souboj se Zodem, byla bych spokojenější.

 • 75%
  1
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Zvláštní ale ne špatné zpracování Supermana. Přesto mám z filmu takový nijaký pocit.

 • 85%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1101 bodů)

  Supermuž, ano to slovo mi několikrát proběhlo hlavou, když jsem očima snímal na reklamním plakátě titul Muž z oceli pnoucí se k mým bulvám. Mé obavy se v mžiku vyrojily jak z úlu včelí roj, aby to nebyl další pokus o hokus. Nu naštěstí jsem byl velmi mile překvapen zpracováním, které získalo glanc čistě vyleštěné historické skleničky. Nikdy jsem nepatřil k výrazným představitelům idolického kultu comicsové exploze, ale obávám se, že v poslední době se jím stávám a k těmto oprášeným kouskům se skláním ve vděk za neskutečně brilantně odvedenou zábavu, kterou hltám dychtivě jak vášnivý čtenář písmenkové řádky svého oblíbeného autora.

 • 95%
  0
  0
  19. 6. 2013
  michaela159 (1045 bodů)

  Fanoušky původního Supermana zklame, protože má temnější atmosféru.
  Jiné naprosto dostane, vyzuální efekty jsou bomba a samotný hrdina je borec.

 • 90%
  0
  0
  4. 6. 2014
  Yancl (1020 bodů)

  Děkuji Zacku Snydere .. tenhle styl ztvárnění "Super-týpka" jsem si vyloženě přál, přesně takové explozivní pojetí mi vyhovuje. Tudíž ANO, jsem nad míru spokojen - našlápnutý blockbuster, který mele veškeré vizuální hranice a vypráví známý, ale i tak zajímavý příběh. Nějakou dobu mi sice trvalo, než jsem si navykl na styl vyprávění skrze flashbacky, občas mě ty skoky i štvaly, ale ve výsledku to dávalo logiku a přeci jen se to lišilo od klasického vykládání děje. Druhý a zároveň i poslední zápor spočívá v klasických a nalajnovaných prvcích, které doprovází značnou část filmu .. Ale takhle to holt mělo být. Jenomže, pak člověk uvidí ty vizuální orgie, které jsou prostě bezchybné .. unikátní zvukový doprovod .. perfektní záporák .. kvalitní herecké obsazení a především ta ukrutně akční atmosféra, která započne v první minutě a drží se do závěrečných titulek. Neznamenal jsem hluchá místa, nudné dialogy nebo zbytečné scény. Tenhle film se povedl ....

 • 75%
  0
  0
  19. 2. 2015
  voleman (927 bodů)

  Malinko zklamání. Po všeobecném nadšení a mém většinou schovívavém hodnocení musím dát novému Supermanovi slabší 4*. Bohužel jsem se občas docela nudil a poměrně velká část filmu mi přišla taková dost rozvláčná. Když potom přišla na řadu akce tak v ní nebylo nic co bych u nějakého jiného filmu už neviděl a zdála se mi i trochu nepřehledná. Občas z ní sice epická atmosféra cítit byla, ale neřekl bych že to bylo až tak silné jak někteří zminují. Hlavně při první polovině jsem se občas nudil a myslím si, že by klidně mohl být snímek tak o půl hodiny kratší. Flashbacky byli vydařené, ale možná se to celé až moc soustředilo na jednotlivé postavy a právě supermanovi schopnosti se odsunuli až na druhou kolej. Zack Snyder prostě není tak brilantní režisér aby zvládl všechny faktory jako Nolan, i když ten Nolanův nádech Muž z oceli občas měl. Rozhodně to ale nemá na jakýkoliv díl z trilogie o Temném rytíři. Skoro se mi zdálo, že někdy tvůrci chtěli až moc aby se film tvářil temně a dospěle což se jim na konec až tak moc nepodařilo. Nicméně sympatickým doplnkem byl určitě Russel Crowe i malá role pro Kevina Costnera. Henry Cavill je pro mě zatím asi nejlepší představitel Supermana a působil také poměrně sympaticky. Zimmerova hudba je sice příjemným doplnkem, ale občas se mi zdálo že něco podobného jsem od něj už slyšel, nicméně poslouchat se to určitě dalo. 75%

 • 90%
  1
  0
  23. 8. 2019
  lukasopicasso (890 bodů)

  Kolosální návrat legendy s pláštěnkou a nadějný start nové série. Snyder zpátky ve formě! 9/10

 • 70%
  0
  0
  10. 6. 2013
  dráza (888 bodů)

  Jelikož mám ráda komixi od Dc hodlám film co nejdřív shlédnout. upoutávky jsou zatím dobrej předkrm snad nebude hlavní chod zklamáním.
  Konečně sem to viděla je to fakt super. Dostalo mě jak umřel starej Kent (Costner).

 • 85%
  0
  0
  9. 4. 2016
  Květka (711 bodů)

  Jsem maximalne spokojena. Hned po zkouknuti jsem se ne to podivala znova :)

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Muž z oceli

76 76 ?
jak hlasovat?
 • Lucas90 65%
 • warlock 75%
 • walcom-walentin 35%
 • bohemijaspraha2022 50%
 • dominik11 65%
 • Mrykodaj 75%
 • BroOo420 80%
 • josef-gregor 95%
 • naineko 100%
 • Lovecour69 75%
všechna hodnocení (333)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 2 v žebříčku uživatele florentin-broski-krasniqi
1. místo z 7 v žebříčku uživatele jordy
4. místo z 19 v žebříčku uživatele roxet
8. místo z 9 v žebříčku uživatele Whoossain
2. místo z 12 v žebříčku uživatele výfuk
2. místo z 11 v žebříčku uživatele výfuk
3. místo z 11 v žebříčku uživatele Annie555
3. místo z 4 v žebříčku uživatele Pete69
3. místo z 18 v žebříčku uživatele homedo