The Nymphomaniac Part 2 (Dánsko)
Dánsko Dánsko
130 minut

Žánry

:
Drama, Mysteriozní, Erotický

Obsah

:
Otevřená studie ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera. (Aerofilms)

Režie

:
Lars von Trier

Scénář

:
Lars von Trier

Herci

:
Shia LaBeouf Charlotte Gainsbourg Uma Thurman Connie Nielsen Stellan Skarsgård ...
Premiéra: 9. 1. 2014
Distributor: Aerofilms

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  14. 7. 2016
  evismaior (3148 bodů)

  Těžko hodnotit druhou část něčeho, co je vlastně jeden film, ale budiž. Společně se ztrátou hrdinčiných orgasmů Trier o něco přitvrdil. Byla jsem hodně spokojená s tím, že se nebojí vytěžit i hodně kontroverzní témata (potraty) a radost mi udělaly i některé drobné scénky (nezaslouží si pedofilové, kteří svou touhu celý život potlačují a nikdy nikomu neublíží, spíš obdiv?). Boj Charlotte Gainsbourg o návrat orgasmu je vyváženě vtipný (trojka s rozhádanými černochy), drsný (pan K.) a místy i dost děsivý (nehlídané dítě a paralela s Antikristem). Bohužel ze všech možných ať už důstojných nebo recesistických konců zvolil režisér ten méně povedený, který mi k postavě Stellana Skarsgarda tak, jak byla do té doby vykreslená, příliš neseděl.

 • 70%
  0
  0
  15. 5. 2014
  mil78 (298 bodů)

  Trochu méně zajímavý než první film, ale s krásně černohumornou pointou.

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Bigrambo (233 bodů)

  Jen info úvodem: viděl jsem obě části hned po sobě, proto hodnotím a komentuji Nymfomanku jako jeden film. Nymfomanka je jeden velký producentský podvod na diváka! Jednak je film uměle rozdělen do dvou částí jenom z toho důvodu, aby z nás kina vytáhla více peněz, přitom ani jedna část jako samostatný film podle mě nemůže nefungovat. Další producentskou fackou do tváře je hned úvodní titulek, kdy nám sdělují, že se jedná o zkrácenou verzi, na jejímž prostříhání se nepodílel Lars von Trier, což člověka taky dost naštve (ve filmu jsou navíc dva nebo tři opravdu nepovedené střihy, které vypovídají o kvalitách „cenzora“). No a pak ještě ta mediální masáž… Ale tu už nebudu rozvádět. To by bylo ovšem co se negativ týče asi vše. Holt když někdo natočí tolik kvalitního materiálu, jako Lars, tak mu to nedokáží pokazit ani šibalští producenti. Lars von Trier prostě stvořil Nymfomanku, film plný sexu, přičemž o sex v něm vlastně vůbec nejde. Film, který se rozhodně všem líbit nebude a ani nemůže, dokonce bych tipnul že těch, kterým se líbit bude, bude menšina. Já jsem si ovšem vyprávění Joe užil a Seligmanovy paralely byly skvělé! Také mě bavily Larsovy „odkazy“ na jeho starší filmy. Našel jsem zatím tři, třeba při dalším zhlédnutí objevím další (Antikrist – lezoucí dítě, Dogville – parkování auta, Království – vstup do nemocnice). Moc se těším na directors cut a tajně doufám, že půjde také do kin! Film bych doporučil hlavně těm, kteří ví, co od Larse von Triera můžou čekat a nejdou na film jen kvůli názvu. Závěrem bych ještě podotkl, že takto plný Světozor jsem ještě neviděl…

 • 80%
  0
  0
  20. 1. 2015
  Silen.c.e (89 bodů)

  Druháčást je opravdu druhou polovinou filmu a všechny šťavnaté příhody mládí již pominuly. Nastupuje drsnější dospělost, která je ale lépe okořeněna v režisérské verzi nádhernou scénou potratu, které nenechá jediného diváka při klidu. Trier si holt jedeopět svoje a i přes nevoli diváků servíruje to co chce, ne to co lidé chtějí. Pro tyto jedince bude v únoru zajištěno promítání 50 odstínů šedi.

 • 75%
  0
  0
  10. 4. 2014
  vlastimil-burian (60 bodů)

  Velmi zajímavý film. Klobouk dolů. Doporučuji všem.

64 69 ?
 • kacik-hamerska 30%
 • Sáček 95%
 • Arnarmo 55%
 • dav.bal 50%
 • ErizChan 65%
 • JanTung 70%
 • lucyky 50%
 • evismaior 80%
 • Elizabett 40%
 • Alanna 0%
všechna hodnocení (68)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: