Apocalypse Now (USA)
« další názvy »
USA USA
153 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Válečný, Adaptace knižní, Gotický, Kultovní, Oscarový, Spirituální

Obsah

:
Kapitán Willard si během služby ve Vietnamu získal pověst vynikajícího vojáka. Je pověřen důležitou misí: musí v džungli najít a zlikvidovat amerického více »« méně

Režie

:
Francis Ford Coppola

Scénář

:
John Milius Francis Ford Coppola Michael Herr Joseph Conrad

Herci

:
Marlon Brando Martin Sheen Robert Duvall Frederic Forrest Sam Bottoms ...
Premiéra: 15. 2. 1996
DVD: 28. 4. 2003
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Apokalypsa. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Apokalypsa myslíte! K 20. září 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27761 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  0
  21. 12. 2015
  Sheldon (15979 bodů)

  Nejlepší válečný film, který není o nějaké konkrétní válce, Vietnam je to víceméně náhodou, ale je to naprosto alegorické dílo plné fantastických scén, výborné hudby a jedné z nejlepších kamer všech dob. Vittorio Storaro sice v životě řekl dohromady asi pět slov, ale tenhle film je majstrštyk. Dívám se na něj zhruba každých 5 let a pokaždé mě udiví, jak je to dokonalý film.

 • 70%
  0
  0
  20. 10. 2018
  Pete69 (15583 bodů)

  První dvě třetiny filmu opravdu skvělé, ale poslední psychotřetina mi zážitek zkazila. Bojové scény a ztvárnění války ve vitnamu perfektní. Poslání vojáka, zabít "zrádného" důstojníka ok. Ale dostat do filmu vyšší myšlenku se moc nepovedlo a konec působil spíše směšně a zmatečné. I tak je to u mě za velmi dobrých 70%.

 • 100%
  0
  0
  3. 5. 2016
  lamps (14750 bodů)

  Myšlenkový a emocionální opus, který nemá ve filmovém světě obdoby a jenž dostál svému názvu nejen díky tomu, co všechno se dělo během jeho natáčení, ale hlavně tím, že pojmu Apokalypsa vlastně dodal úplně nový, duševní rozměr. Hrůza a zbytečnost války v plné parádě podpořená mistrovskou režií, hereckými výkony za hranicemi možností a nejlepší kamerou, jakou jsem kdy ve filmu zaznamenal. Naturalismus nejhrubšího zrna, při kterém se těžko dýchá a nahlodá naše svědomí natolik, že musíme ještě dlouho přemýšlet o tom, co a JAK jsme právě viděli, slyšeli a CÍTILI.-- BEST OF BEST:-)

 • 90%
  0
  0
  3. 12. 2012
  kedl (6368 bodů)

  Ano, Duvall, Hopper, mladičký Fishburne byli skvělí.. Kamera parádní, zvuk famózní, první hodina a půl neskutečná. Bohužel jsem ale narazil na redux verzi, která čítá 194 minut. Od chvíle kdy dorazí do osady Francouzů (což by tam podle mě vůbec nemuselo být) to jde ale z kopce. Závěr mě totálně nebavil, přišel mi jak z jiného filmu než který jsem celé ty dvě a půl hodiny sledoval. Po takové době bych čekal trošku lepší závěr, protože když si vzpomenu na scény s vrtulníkama, mám sto chutí si je pustit znova. Jinak Sheen mi tam vůbec neseděl, ve scéně, kdy se ptá mladého Fishburna kolik mu je a diví se že je tak mladý, mi to přišlo k smíchu. Jelikož Sheen má do postavy vynikajícího životem ostříleného vojáka hodně daleko. Ke konci mě přímo vytáčel.. Nicméně za bezchybnou první hodinu a půl dávám 4..

 • 85%
  0
  0
  3. 12. 2012
  bidlobox (3796 bodů)

  Viděl jsem redux verzi, která mi přišla zbytečně rozvláčná. Ale ve své podstatě drsný a působivý film.

 • 100%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Skvostný epilaf Fracise Forda Coppoly,který za tohle mistrovské dílo zaslouží potlesk ve stoje. Válečný vrchol !

 • 100%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2970 bodů)

  Natož, že se film točil ve spěchu, je to velmi povedený kůšt. Sledování filmu jsem si užil mnohem více než sledování Olověné vesty a Čety dohromady. Martin Sheen na mě dýchal optimismem a odhodlaností. Zalíbil se mi asi hlavně taky protože mně silně připomínal Charlieho. Coppola film točil ve spěchu, ale i tak je to úžasný film, jen konec trochu přitažen za vlasy, ale je to úžasný válečňák, který stojí za to!

 • 75%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Hodně těžký film. Hodně věcí na přemýšlení po jeho shlédnutí. Vytkl bych schématičnost celé cesty po řece, která sestává z izolovaných setkání s lidmi a výjevy války, které spolu ale příběhově nesouvisí a tak je to jen řada zastávek na plavbě k cíli, propojených pouze ideově, působící dojmem seznamu. Skvělý Marlon Brando na závěr, za těch několik minut svého prostoru se neskutečně dostal pod kůži. Nicméně, pro podchycení všech aspektů a detailů snímku není možné film shlédnout jen jednou...

 • 75%
  1
  0
  14. 5. 2018
  marie-kolarova (2293 bodů)

  Jedna velká jízda válečného šílenství, deprese a zmaru. Všichni jsou sjetí, teď nebo za chvíli. Ženeme se do pekla. Pocitově skvělé, ale stejně to mohl Coppola krapátek zkrátit. Konec je o něco víc ujetý než filozofický. A byl by Vietnam taky takovy peklo, kdyby to tam Američané vyhráli? Je tolik o šílenosti války nebo o tom, že někdo nerozdejchal prohru?

 • 55%
  0
  0
  8. 3. 2020
  kknk2 (1803 bodů)

  První chybou bylo podívat se na tříhodinovou verzi (stále nevím kterou). Celkově na mě film působil zpomaleně ve všech směrech, možná je to dáno tím, že lidstvo rychleji mluví a zvyklo si na hektičtější dobu. Nápad snímku a zasazení do války o Vietnam bylo působivé, avšak „omáčka“ tvůrcům přetekla přes talíř.
  PS: Už nikdy ne redux.

 • 100%
  0
  0
  31. 12. 2013
  Korben (955 bodů)

  Wow. Vim, že válečný šílenství je peklo, ale tenhle film to dle mýho nejlíp vystihuje. Každej, kdo kdy toužil si hrát na vojáčka a dobrovolně narukovat, ten by si měl napřed dát Apokalypsu. Pak by možná pochopil, že to žádná prdel není.

  • dechberoucí atmosféra
  • herci
  • režie
  • hudba
  • nic
 • 90%
  0
  0
  7. 4. 2016
  voleman (924 bodů)

  Velice dobrý a temný film z prostředí války ve Vietnamu. Tenhle film je ovšem dost netypický válečný snímek, skoro se tady neválčí a spíše se řeší smysl války. Scény s vrtulníky jsou opravdu hodně působivé, stejně tak jako dokonalá kamera. Více než tříhodinová Redux verze je sice v druhé polovinně trošičku nudná, ovšem jako celek tenhle film působí skvěle. Výborní herci s výjmečnou Coppolovou režií dělají z tohohle filmu netradiční pohled na válku, který vás po skončení chvíli donutí přemýšlet o tom, o čem tenhle film vlastně byl, a to je určitě dobře. 90%

78 ? ?
jak hlasovat?
 • Lovecour69 85%
 • Deacon Frost 80%
 • loudaxxx 85%
 • kknk2 55%
 • InJo 90%
 • Mikik4444 85%
 • Radek_Belina 65%
 • Futureman 90%
 • Scintilla 50%
 • jiri-cisar 5%
všechna hodnocení (97)

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 58 v žebříčku uživatele lamps
34. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
9. místo z 11 v žebříčku uživatele lamps