Česká republika Česká republika
93 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Konec léta ve filmu Jako nikdy znamená zároveň konec života. Výtvarník Vladimír (Jiří Schmitzer) umírá. Dům v krásné krajině je jeho poslední útočiště, více »« méně

Režie

:
Zdeněk Tyc

Scénář

:
Markéta Bidlasová Zdeněk Tyc

Herci

:
Jiří Schmitzer Petra Špalková Taťjána Medvecká Marek Němec Marek Taclík ...
Premiéra: 19. 9. 2013
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Jako nikdy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Jako nikdy myslíte! K 17. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27412 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  3. 7. 2015
  martin-mickey-stusak (22292 bodů)

  Dalo by se říci, že se vlastně jedná o zcela životní příběh. Ponuré stáří, nevyléčitelná nemoc, obviňování sebe i všech ostatních, deprese, nenávist, úzkost. Takový osud potkal i Vladimíra Holase, který má rakovinu a již čeká jenom na osvobozující smrt. Konfrontace všech přítomných je neodvratná. Rozpory a zášť. Ano. Tato chvíle je vždy ta jediná, kdy je možnost vylít si srdce a říct si vše náležité na rovinu. Snímek dost hraje na city a porozumění. Vyznění příběhu je tedy zcela na místě. Ze světového pohledu chybí snímku více citu a artového vyznění. Na české podmínky se však jedná o zcela výjimečný počin, jehož trefa do černého nemůže být zpochybnitelná. Jiří Schmitzer si za, u něj nezvyklý výkon zaslouží ocenění. Jeho konečné stádium doslova rve srdce. Neznamená to však, že ostatní nějak zaostávají. Naopak. Všichni podali zcela profesionální a uvěřitelný výkon. Osoby pečující o umírajícího člověka rozsévajícího kolem sebe jen zlobu a trápení chce ohromnou trpělivost. Ne každý má na to povahu. Tento film budiž příkladem toho, že i taková situace má smysl. Všechny nás to čeká a všichni chceme umřít důstojně a s láskou.

 • 55%
  0
  0
  26. 1. 2014
  Petrson (4002 bodů)

  Chvílemi zbytečně sprostý slovník, ale to je jen můj pocit. To je okrajové. Zdeněk Tyc je prostě šikovný režisér, když se drží svého "Vojtěcha, řečeného syrotka." Na druhou stranu, jestli tohle je nejlépe hodnocený český film kritiky za rok 2013 (vyjma Hořícího keře, což považuji za nejlepší televizní seriál od revoluce, ale účastní se hodnocení i jako film), pak je tu něco divného s českým filmem. Ať chci nebo ne, musím to porovnat s vynikající Láskou od Hanekeho, drama o umírání v jednom bytě. A to je dobrý signál pro film. Přesto pro mě paradoxně nesrovnatelné. Jako nikdy nemá vrchol, ani propad, vše v jedné rovině. Na víc Schmitzer je jen protivný, všechny figury hrají plus mínus stejně celý film. Možná je to i tím, že takové lidi ani moc neznám. Evidentně český nadprůměr, evropský, či světový...? Myslím, že se to dostalo na festival do Polska.

 • 75%
  1
  0
  17. 1. 2014
  Hare77 (1934 bodů)

  Vlastně z české produkce 2013 se dá říci, že to vybučuje, ale na druhou stranu je to velmi snadné. Dobrý scénář, režie, tempo pozvolné, jemné, ale stále "televizní" výsledek, který se v Čechcách už stal vlastně standardem. Jestli je to malými rozpočty, možnostmi, splývajícími technologiemi, stylem českého natáčení. Haneke a Láska to prostě není, ale stojí to za to, pokud přijmete sprosté vztahy mezi lidmi, ztrpklosti a zlosti.

 • 90%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1099 bodů)

  Maximalistický herecký gejzír libozvučíc se souzvukem dychtivého očekávání neodkladné smrti, která se vkrádá do života a pomalým tempem život popravuje, aby to co nežilo mohlo naplno žít. Jiří Schmitzer si myslím, že nemusel ani napínat svůj um, neb mi chvílemi přišlo, že hraje sám sebe.

 • 65%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Kick077 (595 bodů)

  Zajímavý a v celku neobvyklý film, zpracováním příběhu i herecky. Depresivní atmosféru se filmu docela daří rozšířit i mezi diváky. Na můj vkus to bylo občas docela utahaný, ale zřejmě to patří k takovému tématu. I přes ponuré téma ve filmu zaznělo pár povedených sarkastických hlášek, které nerušily, pobavily a pěkně doplnily povahu umírajícího malíře.

 • 65%
  0
  0
  3. 4. 2014
  Judinka (595 bodů)

  Silné téma, skvělí herci, přesto jakoby v tomto filmu něco úplně nefungovalo. Úplně pod kůži se člověku ne a ne dostat. Možná za tím stojí místy až ubíjející monotónnost. Petra Špalková i Jiří Schmitzer si ale svého Lva určitě zaslouží.

 • 65%
  0
  0
  22. 2. 2015
  barborasalome (509 bodů)

  Výborní Petra Špalková a Jiří Schmitzer, po právu vyznamenaní Českými lvy.

 • 0
  0
  18. 7. 2015
  Sajrajt (118 bodů)

  Na české poměry dobře vyvážené proporce scénáře, herectví a celkového zpracování v tématu na naše poměry neobvykle vážném

 • 70%
  0
  0
  31. 10. 2014
  TOKREJ (20 bodů)

  Nemohu si pomoci, ale pokud všichni oceňují, jak se tvůrci nebáli tématu, tak se ho paradoxně zalekli, protože odchod bohéma z tohoto světa mohl mít mnohem větší koule a hlasitější fanfáry. Na to jaký byl Vladimír kanec a buřič, tak odcházel relativně spořádaně, klidně a smířeně a hlavně - bohužel pro diváka - dlouho. Scénář si zasloužil hlubší zásahy dramaturgů. Navíc linky vedlejších postav jsou odnbyté, nedokreslené a nevyužité. Takže dávám 70%, což není vůbec špatné, ale podle toho co se psalo a šuškalo jsem se těšil, že budu moc udělit více.

 • 75%
  0
  0
  2. 4. 2014
  malá Léňa (14 bodů)

  Jedna z podob smrti... Výstižné, smutné, realistické a úžasně zahrané...

62 74 ?
jak hlasovat?
 • lukas 75%
 • Pete69 55%
 • ballrog 20%
 • Arthur Logoff 65%
 • pantak 75%
 • limeta 65%
 • olga-pu 80%
 • McFous 50%
 • mimon 60%
 • martina-hrdlickova 65%
všechna hodnocení (57)