Román pro muže

51%
Román pro muže
Plakát traileru
Podle vlastního bestselleru Román pro muže napsal Michal Viewegh scénář ke stejnojmenné komedii, která má všechny předpoklady stát se diváckým hitem podzimu. Kromě toho, že autorovy knihy proměněné ve filmy v kinech neselhávají, by měly být zárukou úspěchu i jméno Tomáše Bařiny, režiséra prvního dílu Bobulí, a hvězdná herecká sestava, jíž vévodí Miroslav Donutil. Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců - Cyrila (Miroslav Donutil), Bruna (Michal Vladyka) a Anety (Vanda Hybnerová), kteří mají kvůli předčasné smrti rodičů mnohem pevnější pouto, než bývá obvyklé. A to přesto, že se povahově snad už nemůžou víc lišit. Cyril je cynický bonviván s těmi nejlepšími kontakty a jednoduchým vkusem, jenž mu velí vždycky sáhnout po tom nejdražším. Aneta má výrazně vyvinutý smysl pro spravedlnost a citlivou duši, která čím dál víc okorává vlivem neuspokojivých partnerských vztahů. A Bruno je typický „obyčejný člověk", jenž z nalinkovaných kolejí práce - rodina občas odbočuje jen k neškodným erotickým fantaziím na internetu. Bruno také trpí nevyléčitelnou nemocí, která se stane katalyzátorem nápadu uspořádat velkolepou sourozeneckou jízdu do Tater, do nejlepšího hotelu, s báječnou lyžovačkou a nádhernou prostitutkou jménem Tali (Táňa Pauhofová), která má Brunovi splnit všechna jeho poslední přání. Jenže plán na nezapomenutelnou dovolenou výrazně naruší tragikomické střety mezi sourozenci, vyplývající z jejich povahové a názorové rozdílnosti. Do Tater za nimi navíc vyrazí nevyzpytatelný „majitel" krásné Tali (Jan Budař), který už tak napjatou situaci ještě zahustí. Přestože Román pro muže psal Michal Viewegh až po fenomenálním úspěchu adaptace Románu pro ženy na plátnech kin (nejnavštěvovanější filmu roku 2005), rozhodně ho netvořil s vyhlídkou na celovečerní film. „Žádnou knihu jsem dosud nedělal rovnou pro film. I tentokrát jsem se snažil napsat co nejlepší román, na nic jiného jsem nemyslel," říká autor. Svůj scénář později společně s producentem Rudolfem Biermannem nabídli Tomáši Bařinovi, s nímž záhy našli společnou řeč. „Posunul jsem Michalův scénář do jiné perspektivy tragikomedie a trochu posílil vizualitu příběhu. Rád vyprávím obrazem a dialog je pro mě především druh zvuku. Co je důležité, má být ukázáno. V tom je mezi literaturou a filmem zásadní rozdíl. Nakonec jsem byl překvapen, jak byl Michal změnám otevřený," dodává Bařina. Filmy podle Vieweghových předloh patří již řadu let k divácky nejúspěšnějším titulům. Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách, Román pro ženy, Účastníci zájezdu i Nestyda dominovaly domácím žebříčkům návštěvnosti.Recenze: Román pro muže

Kinobox.cz
55%

Bezcharakterní-charakterní Miroslav Donutil v dramatu-nedramatu z Vysokých-Nízkých Tater o umírajícím-retardovaném bratrovi, zásadové-nezásadové sestře a sympatické-nesympatické prostitutce, které je-není pokračováním Románu pro ženy.


Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
4
Pro mne velmi podobné jako Romám pro ženy s tou výjimkou,že v tomto snímku doslova kraluje slizký Miroslav Donutil. Jeho hajzlovský projev je vychytaný do detailu a scéna v restauraci je toho důkazem. Není sice nic extra,ale párkrát jsem se vážně dobře pobavil.
Pete69
Pete69
30 719 bodů
7
Miroslav Donutil v akci. Sice laciná komedie, která prostě nenutí diváka přemýšlet.. já si jí ale vždy užiju. Geniální je i dvojka, která jede na Slovensko vykonat Vendetu :)))) Někdy na mě prostě tyto jednoduché komedie funguji, jindy jen koukám z otevřenou pusou, co to má jako být..
hanys_
hanys_
18 771 bodů
2
Aneb čekání na to, jestli Táňa nakonec ukáže aspoň tu kozu. Další příklad českého kočkopsa, ve kterém vtipy nefungují ani v Donutilově podání. Klasický tuzemský scénaristický fail.

Dodatečné informace

Původní název:
Román pro muže (více)
  • Česká republika Román pro muže
  • Česká republika Román pre mužov
Premiéra v ČR:
17. 4. 2024
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch