Planet of the Apes (USA)
USA USA
119 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy, Sci-fi, Thriller
Motto: Ovládnou planetu!

Obsah

:
V daleké budoucnosti se ve vesmíru odehraje nehoda, která vrhne mladého astronauta, kapitána Leona Davidsona, dopředu v čase a donutí ho přistát na neznámé více »« méně

Režie

:
Tim Burton

Scénář

:
Pierre Boulle William Broyles Jr. Lawrence Konner Mark Rosenthal

Herci

:
Mark Wahlberg Tim Roth Helen Bonham Carter Michael Clarke Duncan Paul Giamatti ...
Přehrát online O2
Premiéra: 18. 10. 2001
DVD: 1. 5. 2004
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  21. 11. 2015
  Sheldon (13018 bodů)

  Jsou filmy, které jsou klasikou a jejich předělávky vždy jen kalí vody a vzbuzují buď odpor a nebo poťouchlý smích. Planeta opic s Charletonem Hestonem je podle mého vynikající sci-fi a další díly jsou špatně nastavovanou kaší, kterým se ale nedají upřít jisté snahy o intelektuální přesah. Není nijak velkým tajemstvím, že Planeta opic ve své době žádným trhákem nebyla a její kultovní status byl získán spíš až častými reprízami v televizi. Hollywood je však na náměty chudý a remake je dobrý způsob, jak nalákat diváky do kina na něco, co už vlastně znají. Původně se tento projekt připravoval pro Arnolda Schwarzeneggera, ale ten už poslední dobou příliš netáhl a James Cameron o filmu Planeta opic nechtěl ani slyšet.
  Producent Richard Zanuck, jehož otec původní film produkoval se však zhlédl v zázračném dítěti Timu Burtonovi a film dostal zelenou. Hlavní role byla svěřena Marcu Wahlbergovi a role opičí doktorky se možná překvapivě zhostila Helena Bonham Carter, s kterou se Burton těsně po natáčení oženil.
  Příběh je prakticky totožný. Astronaut Leo Davidson musí nouzově přistát na neznámé planetě a zjistí, že je obydlená lidmi, kteří jsou ve válce s mocnými opicemi, které mají dokonale promyšlenou civilizaci. Leo je chycen a zkoumán opičími doktory, mezi kterými je i pacifistka Ari, které se mladý astronaut velmi líbí. To těžce nese generál Thade, který by rád získal moc nad celou planetou a Ari bere jako bonus. Leo se pak stane vůdcem vzpoury, při které vyjde najevo šokující odhalení.
  Film má zajímavý výtvarný háv, jež nese osobitý rukopis Tima Burtona. Skvělou hudbu složil Burtonův dvorní skladatel Danny Elfman. Masky jsou precizní, z dílny Ricka Bakera, a herci v nich mohou uplatnit mimiku. Proto je paradoxně nejlepším výkonem filmu role Thadea Tima Rotha, který si pro sebe ukradl celý film. Mark Wahlberg odehrává svůj standard a Helena Bonham Carter se soustředila evidentně spíše na práci s režisérem - je samozřejmě skvělá. Obsazení dopadlo vůbec dobře, až na Estellu Warren, která dělá co může, ale v tomhle týmu prostě ani nemohla uspět. Film trvá dvě hodiny, které jsou naplněné akcí, milostným trojúhelníkem, báječnými efekty a novou pointou. Není to samozřejmě málo, ale stejně mám takový dojem, že už jsem to předtím jednou viděl a bylo to opravdovější. Pokud však původní film stranil lidem, tak Burton své sympatie evidentně obrací k opicím, což dokládají dnes už slavné hlášky. V původní verzi zajmou opice Hestona a ten říká:,,Dej ty pracky pryč, špinavá opice!“, zatímco v této verzi sáhne Leo na Thadea a ten říká:,,Nesahej na mě, lidáku!“ Charleton Heston ztvárnil ve filmu roli Thadeova otce Zaiuse, což bylo pro Tima Rotha velkým osobním problémem. Jako odpůrce zbraní v tisku napadal Hestonovo předsednictví American Rifle Association. Nemusím snad dodávat, že Planeta opic se stala se svými tržbami mezinárodním hitem.

 • 75%
  0
  0
  14. 12. 2017
  Danny F. (11098 bodů)

  Vkusné, skvělá podívaná. Děj je svižnější, opice divočejší a agresivnější. Masky povedené. Nejlepší zážitek, když se opice v souboji látali navzájem. Samotný opičí záporák byl skvělý a jeho gesta, tak jako ostatních opic, se povedly. Samotný konec překvapivý.

 • 60%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Arthur Logoff (7768 bodů)

  Tento film se může líbit jedině tomu, kdo nezná původní filmy ze sedmdesátých let. Ne že by ty tehdejší byly tak úžasné, byly technicky jakžtakž a děj naivní až hrůza. Ale opičí masky byly skvělé, skoro bych je podezíral, že jsou téměř totožné. Doporučuju každému, aby si nejdřív přečetli knihu, kterou napsal Pierre Boulle (jinak autor Most přes řeku Kwai a vynikající scifi Dokonalý robot) a teprve pak si udělal o filmu obrázek :)

 • 60%
  0
  0
  13. 11. 2014
  cerfik (6521 bodů)

  Timu Burtonovi se vzkříšení fenoménu "Planety opic" opravdu nepovedlo, působí to spíše jako satira na podobné filmy, ale přitom se moc nenasmějete. Jediná část co má Burtonovský originálně ujetý háf je město opic a část filmu co se v něm odehrává. Začátek je trapně americky hrdinský a hlavní hrdina se po celou dobu filmu chová jako vymaštěnec americké námořní pěchoty. Závěrečný boj je nelogický a patetický tak, že je to dohnáno až k hranici trapnosti, no a úplný závěr pak už působí spíše jako zbloudilý výstřel do tmy. Co je na filmu opravdu nádherné jsou skvělé masky, jež dovolují opravdu hrát a mimika funguje tak, že jsem si chvíli myslel, že na to opičí Helena Bonham Carter a hlavní hrdina opravdu vlítnou a bude malý kříženeček, ostatně bylo by to mnohem zajímavější než to, co se v druhé půli ve filmu odehrává.

 • 40%
  0
  0
  19. 2. 2013
  Cettlovka (5022 bodů)

  Původní film se mi líbil více.

 • 70%
  0
  0
  18. 10. 2013
  saboter (3547 bodů)

  Film není ůplně špatný ale celkem se čekalo mnohem více.

 • 55%
  0
  0
  25. 12. 2013
  miza (2240 bodů)

  Možná lepší triky ale film z roku 1968 byl opravdu lepší.Možná to je i dobou kdy byl natočen a kdy se dostal do naší distribuce.

 • 85%
  0
  0
  10. 12. 2012
  Pavlína81 (1567 bodů)

  Moc pěkně povedený návrat ,skvělé efekty.

 • 50%
  0
  0
  9. 8. 2014
  jvempire (1203 bodů)

  Nepříliš povedený pokus o remake slavného filmu.

 • 60%
  0
  0
  9. 12. 2012
  jfkbeta (56 bodů)

  Jakmile se děj přenese do města opů mám pocit špatné inscenace.Přitom ten nápad má potenciál ale tady se dá mluvit jen o skromné potenci.Kostýmy jsou výborné ale tohle jaksi není TIM BURTON.

 • 90%
  0
  0
  7. 1. 2016
  petrunka2 (9 bodů)

  Planeta opic bude vždy mým oblíbeným filmem.I tentokrát se mi líbila:-))

62 ? ?
jak hlasovat?
 • raca 70%
 • Kim6 75%
 • Angelus 50%
 • Had 55%
 • Danny F. 75%
 • Nikipi 65%
 • Kisak76 50%
 • Pete69 45%
 • Togl 65%
 • jarv 80%
všechna hodnocení (111)

V žebříčcích uživatelů

81. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
439. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: