Wo hu cang long (Taiwan)
« další názvy »
Hong Kong Hong Kong
Čína Čína
Tchaj-wan Tchaj-wan
USA USA
120 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy, Historický, Romantický, Epický, Oscarový, Série/Franchise

Obsah

:
TYGR A DRAK je epický milostný příběh zasazený do staré Číny. Krásný a silný Li Mu Bai (Chow Yun-Fat) je jedním z nejlepších mistrů nejvyššího bojového více »« méně

Režie

:
Ang Lee

Scénář

:
Du Lu Wang Hui-Ling Wang James Schamus Kuo Jung Tsai

Herci

:
Yun-Fat Chow Michelle Yeoh Ziyi Zhang Chen Chang Sihung Lung ...
Premiéra: 1. 3. 2001
Jste na stránce filmu Tygr a drak. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tygr a drak myslíte! K 28. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28304 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Tygr a drak


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  24. 11. 2018
  Brenan88 (46268 bodů)

  Audiovizuální pecka,která ve své době doslova převálcovala konkurenci a získala Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek. Tak jak je u Ang Lee zvykem snímek má vynikající kameru,hudbu a vlastně co je s filmem spojené. Bojové scény mají dokonalou choreografii a vypadají zkrátka dobře. Hodně také filmů prospívá fakt,že vznikl v Číně. Bohužel po stránce příběhu jsem nedostal tolik kolik jsem nejspíš očekával,proto dávám "jen" 80%.

 • 90%
  0
  0
  13. 5. 2017
  martin-mickey-stusak (26807 bodů)

  Hluboké, komplexní a podnětné drama ve spojení s love story v mystické době staré Číny. Snímek sice svojí kvalitou dosahuje vysoké úrovně, ale v čínské kinematografii není ojedinělý. Takových počinů opírající se o staré čínské legendy a báje (mezi něž patří i létání) i s milostným motivem je daleko více a neméně kvalitních, takže vzniká otázka, co na tomto filmu tak utkvělo, že se dočkal tak honosného ocenění. Poutavý příběh o lásce, zradě, morálce, volby a následků uchvátí hlavně svým citovým projevem s kapkou nějakého toho filozofování doprovázené akčními scénami v podobě soubojů, na kterých si dal choreograf viditelně záležet. Co postava, to osobitý charakter a příběh vyprávěn pomalu a srozumitelně. Pomalejší tempo sice dává pocit natahovanosti, ale některým scénám to dodává větší sílu. Z technického hlediska je film natočen velice dobře.

 • 70%
  0
  0
  15. 5. 2021
  Pete69 (22487 bodů)

  Pěkná podívaná, zejména na prostředí "staré" Číny. Pěkné pozvolné tempo, dobře zvolená hudba a celkově musí film na člověka dělat pěkný dojem. Moc se mi v tomto případě nelíbí typicky čínské silně přehnané bojové scény.. zejména tu poslední v korunách stromů jsem těžce rozdýchával. Jako celek.. pěkné.. 70%.

 • 80%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (14923 bodů)

  Tak úplně nevím, co si o tomhle filmu mám myslet. Je vidět, že Číňané nejen ve svých filmech, ale i v celkovém životním stylu strašně moc dbají na svou historii a tradice, tolik odlišné a oddělené od všech ostatních. Tygr a drak představuje úžasně noblesní podívanou, v níž se právě to zvláštní historické aroma dokonale odráží a společně se skvělými herci, nádherným prostředím a poutavým hudebním doprovodem je nám předkládána naprosto hypnotická sága do duše odhodlaných a moudrých válečníků, jejíž působivost jí i přes některé výhrady rozhodně nemohu upřít. No a co se těch výhrad týče, byla to spíše pomalejší orientace na vznešený a pro mě zcela neobvyklý asijský styl, co mi nakonec zabránilo v plném hodnocení. Jednou si to celé jistě s chutí zopakuji a kdo ví, co bude potom, ale momentálně mi těch 80% připadá jako naprosto odpovídající a zasloužené číslo...

 • 90%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3344 bodů)

  Viděl jsem něco vyjímečného.Výborná filmařina,která hřeje u srdce.Co dřív vystihnout a korunovat snad jen to,že na film nikdy nezapomenu a musel jsem přeskládat svůj Top20 !

 • 70%
  0
  0
  18. 12. 2015
  Petr Kocfelda (2916 bodů)

  Velkolepá podívaná!

 • 75%
  0
  0
  6. 8. 2022
  kknk2 (2445 bodů)

  Nejsem fanouškem asijské "polétavé" akce, naštěstí Tygr a drak nabízí k vidění mnohem víc. Vzhledem k tomu, že hlavní hrdinové jsou celkem obyčejní lidé, se zde vyskytne i pár realistických bitek a šermířských soubojů. Nic šokujícího se ve filmu nestane, ale příjemně se jako klasika sleduje.

Hodnocení a recenze Tygr a drak

73 ? ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 40%
 • kknk2 75%
 • xjane 90%
 • Pete69 70%
 • InJo 95%
 • Deacon Frost 40%
 • mims 100%
 • Yantcha 70%
 • Futureman 75%
 • jiri-cisar 90%
všechna hodnocení (97)

V TV

V žebříčcích uživatelů

16. místo z 76 v žebříčku uživatele wop

„Srdcovka pro každého, kdo miluje Chow Yun-Fata, nebo umeni čínského meče. Já miluju obojí. A taky Ziyi Zhang. A Michelle Yeoh.”

1. místo z 2 v žebříčku uživatele lofas
13. místo z 16 v žebříčku uživatele fata morgana
24. místo z 47 v žebříčku uživatele Vironey
72. místo z 357 v žebříčku uživatele Simkova
233. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo