Podfu(c)k

85%
Podfu(c)k
Podfu(c)k (Snatch) je britská komediální gangsterka v režii Guye Ritchieho. Ukrást obří briliant v Antverpách je jedna věc, dostat ho přes Londýn do New Yorku druhá. Chlápek, který má transport diamantu na starosti, totiž holduje hazardu, v ilegálním boxerském ringu se schyluje k předem zaplacenému zápasu a na ukradený čtyřiaosmdesáti karátový diamant má zálusk další zloděj - chladnokrevný zabiják Boris. A pak je tu ještě Brick Top promotér ilegálního boxu, majitel prasečí farmy a jeden z nejodpornějších padouchů londýnského podsvětí. Svou práci má rád a rozumí jí - šestnáct prasat sežere mrtvolu rozřezanou na šest dílů za pár chvil a je jedno, jestli šlo o nepohodlného svědka, nebo boxera, který se nenechal knokautovat ve čtvrtém kole, jak bylo domluveno. Není divu, že v tomhle zápase o diamant veliký jako vyražené oko, brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití. Nebo alespoň pohřeb vcelku.


Scénář:

Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8.5
Podfuck to je ten nejtypičtější Ritchie v celé jeho kráse a dokonalosti. Zábavný mix komedie a krimi,který vsadil na povedenou zápletku a dobře napsané postavy. To,že tyto role byly i skvěle obsazeny to je věc sama o sobě. Brad Pitt jako cikánský rváč je výborný. Jak to tak píšu,tak jsem dostal chuť si snímek pustit.
Pete69
Pete69
30 291 bodů
8
Film typu Pulp Fiction. Je to směs několika příběhů, které se v čase začínají propojovat. Pulpo Fiction je ale přeci jen přopracovanější. U Podfucku se ale rohodně nudit nedá, chce to jen sledovat příběh bedlivě od začátku do konce. Skvělý spád, slušný závěr.. 80%.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 301 bodů
10
Libovolných pět minut tohoto filmu je víc cool než komplet filmografie Quentina Tarantina. Co bych ještě dodal? Snad, že určitě nepřeháním...


Dodatečné informace

Původní název:
Snatch (více)
  • Velká Británie Podfu(c)k
  • Velká Británie Snatch
  • Velká Británie Snatch: Cerdos y diamantes
  • Velká Británie Snatch - Lo strappo
  • Velká Británie Snatch - Schweine und Diamanten
  • Velká Británie Snatch, tu braques ou tu raques
Premiéra v ČR:
16. 11. 2000
Země původu:
Velká Británie, USA
Čeština:
Podfu(c)k je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch