RocknRolla (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
114 minut

Žánry

:
Akční, Komedie, Krimi, Thriller, Gangsterka

Obsah

:
“Já tohle město vlastním” Vlastnictví se ale londýnskému gangsterovi ze staré školy Lennymu Coleovi (Tom Wilkinson) začíná prodražovat. Přichází sem movitější více »« méně

Režie

:
Guy Ritchie

Scénář

:
Guy Ritchie

Herci

:
Gerard Butler Tom Wilkinson Thandie Newton Mark Strong Idris Elba ...
DVD: 11. 5. 2009
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu RocknRolla. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu RocknRolla myslíte! K 27. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze RocknRolla


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2018
  Brenan88 (46333 bodů)

  Guy Ritchie is back. V posledních letech to bylo s Guyem jako na houpačce,ale zdá se,že s RocknRolla udělal opět krok správným směrem. Není to sice tak dravé a zábavné jako v Podfuku,nebo Seber prachy a vypadni,ale stále to má své nezaměnitelné kouzlo. Postavy jsou dobře napsané a Gerad Butler po delší době jako herec zabodoval. Casting je lahůdková záležitost a Karel Roden je boží.

 • 75%
  0
  0
  24. 8. 2022
  Pete69 (23469 bodů)

  Gerard Butler, Idris Elba a Tom Hardy. Pořádně drsná a sourodá trojice, která mi přinesla skvělý filmový zážitek. Novodobá gangsterka, která má jistě i slabší pasáže, ale jako celek působí skvěle. Závěr není zrovna třešínka na dortu a tak z původních 80%+ hodnotím "jen" sedmdesáti pěti procenty.

 • 85%
  0
  0
  15. 1. 2017
  Sheldon (16048 bodů)

  Nedoceněný a diváky neprávem ignorovaný pěkný žánrový kousek Guye Ritchieho s Karlem Rodenem v super úloze. je to opět propojená mozaika příběhů s herci, kteří si tímto filmem teprve dělali jméno, ale rozhodně stojí alespoň za jedno zhlédnutí. Fajn oddychovka, i když hodně ostrá.

 • 75%
  0
  0
  19. 12. 2017
  lamps (14935 bodů)

  Už v tom marně hledám tu údernost a moment překvapení, s nimiž Ritchie diváka dokonale odrovnal ve svých prvních filmech. Příběhová linie je jasně zadaná, sénář z ní pokud možno příliš neodbočuje a již nedává prostor tak široké škále postav, jak jsme byli u Ritchieho vždy zvyklí. Co ale RocknRolle neschází, je opět to specifické ritchiovské kouzlo a obrovský zápal, s nímž Guy podobně jako Tarantino přistupuje ke každé scéně a tomu sebemenšímu detailu. Projevuje se to nejen na samotném příběhu, jenž zase jen srší zdařilými dialogy a pikantními zápletkami, ale i na technické a hudební stránce, které jsou obě naprosto dokonalé. Zmínit je třeba i tradičně výborný britský casting, kdy potěší Gerard Butler jako sympatický zlodějíček, Tom Hardy jako jeho přiteplaný parťák, Tom Wilkinson coby chladnokrevný vládce podsvětí a především Karel Roden, jenž konečně zase dostává více prostoru a jeho výkon jsem si parádně užíval. Richie to sice chtěl až moc uhrát na tu závěrečnou šokující pointu, která je možná nanejvýš překvapivá, ale z mého pohledu přece poněkud slabá a tak nějak nepřesvědčivě podaná, avšak po dvou velkých propadácích zase obrovské zlepšení.

 • 65%
  0
  0
  21. 1. 2018
  Danny F. (11156 bodů)

  Dobře skloubený děj, príma kamera s detailními záběry a skvělé herecké obsazení. Film jsem si vcelku i vychutnal.

 • 75%
  0
  0
  12. 12. 2012
  bidlobox (3802 bodů)

  No ten Karel Roden s Tomem Wilkinsonem zatočil, což?

 • 80%
  0
  0
  30. 9. 2012
  TARANTlNO (3345 bodů)

  Ritchievův režijní styl je moje krevní skupina.Zaměřuje se hlavně na postavy (velký +),každá vedlejší postava je hlavní postavou.Divákovi naservíruje během 20 minutové stopáži tolik postav,že se většina ztrácí v doplněných sekvencích rychlých scén a střihu.Pokud,ale nebudeme vypínat mozek (jako u Megatonových snímcích) vše nám během dalších minut krásně připraví na zlatý podnos,kde budeme v kontaktu a naplno si užívat jak postav,výborného scénářu,povedených dialogů,černého humoru,ale taky výborné režie.Ritchie natáčí solidní britskou krimi žánrovku,která má svůj "originál",ale jedno se dá přece jen vytknout,čerpá z vlastního srdce (Lock, Stock and Two...,nebo Snatch.) další verze zajetého konceptu,velká škoda.

 • 70%
  0
  0
  10. 2. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Moje první zkušenosti s Ritchiem téměř nikdy nedopadají dobře. Tento film nebyl vyjímkou. Trochu jiný příběh stejného kalibru, který se opět točí kolem jedné jediné věci, která zničí nebo převrátí, ale i potěší mnoha životů. RocknRolla je mnohem slabší článek než v porovnání s Podfu(c)kem, Sbal prachy a vypadni a taky Sherlockem Holmesem. Nyní výkony: výkon Guye byl samozřejmě pěti-hvězdičkový, moje první zkušenost s Butlerem dopadla dobře - není to sice po tomto filmu přímo můj favorit, ale doufám, že se mu povede dál. Byl jsem ohromen výkonem Toma Wilkinsona, kterého jsem výdaval jen letmo. Byl jsem silně potěšen že Ritchi do role ruského milionáře obsadil naší domácí hvězdu Karla Rodena, jehož výkon mě opět potěšil. Herecké výkony byli dobré až výborné, o režii samozřejmě nemluvím, jen ten scénář už byl trochu mimo mísu, než kterou znám, ale určitě vám neuškodí, když si jednoho krésného sobotního večera vemete kofolu, chipsy, zasnete světla a díváte se jak rusové odolávají kulkám a tekoucí krvy.

 • 55%
  0
  0
  6. 2. 2017
  Tomas_313 (1197 bodů)

  Co že je ta RocknRolla?

 • 80%
  0
  0
  26. 8. 2020
  ales-kralik (101 bodů)

  Slušné, skvělý Karel Roden jako padouch s ruským přízvukem, trochu jako Rasputin v Hellboyi...

 • 80%
  0
  0
  15. 5. 2019
  Miri11 (70 bodů)

  Filmy Guye Ritchieho jsou skvělé a ani tento skvost není výjimkou. Skvělá kombinace stylového akčního filmu a skutečně vtipné komedie. Velký plus pro mě je obsazení mých oblíbených herců jako je Gerard Butler, Tom Hardy, Karel Roden, Mark Strong a samozřejmě Idris Elba.

Hodnocení a recenze RocknRolla

72 ? ?
jak hlasovat?
 • Pete69 75%
 • Renfield 75%
 • ales-kralik 80%
 • Riverdon 55%
 • Miri11 80%
 • headhunter 85%
 • TerkaT 80%
 • ZARaz 90%
 • dav.bal 80%
 • Mondyes 100%
všechna hodnocení (73)