RocknRolla

75%
RocknRolla

“Já tohle město vlastním” Vlastnictví se ale londýnskému gangsterovi ze staré školy Lennymu Coleovi (Tom Wilkinson) začíná prodražovat. Přichází sem movitější zahraniční konkurence s plánem na pozemkový podvod. Malý zlodějíček (Gerard Butler) a jeho parťáci si myslí, že mohou hrát na obě strany a dostat se do vyšší ligy. A teď přihoďte chladnokrevně tvrdou účetní (Thandie Newton), rockera, který pro zvýšení prodejů předstírá vlastní smrt, rádoby hudební magnáty (Jeremy Piven, Chris Bridges), ukradený obraz a šílenou čtverylku peněz a svalů – a dostanete divokou a zábavnou gangsterku, drsnou filmovou řežbu plnou sexu, rváčů a rock´n´rollu od autora a režiséra Guye Ritchieho (Seber prachy a vypadni, Podfu(c)k).Scénář:

Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
8
Guy Ritchie is back. V posledních letech to bylo s Guyem jako na houpačce,ale zdá se,že s RocknRolla udělal opět krok správným směrem. Není to sice tak dravé a zábavné jako v Podfuku,nebo Seber prachy a vypadni,ale stále to má své nezaměnitelné kouzlo. Postavy jsou dobře napsané a Gerad Butler po delší době jako herec zabodoval. Casting je lahůdková záležitost a Karel Roden je boží.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 202 bodů
8
Zábavnější a umírněnější tak trochu gangsterka, kde nás hlavně potěší přítomnost Karla Rodena. Hraje tu sice opět rusa, ale svou typickou pohrdavou komičností dodal postavě vskutku úsměvné neocenitelné kouzlo. Neustále omílané téma je podáno nenásilně a více jakoby rodinně. Temná stránka věci se tedy tentokrát nekoná, ale na kvalitě to nijak neubralo. Snímek je jen otevřen většímu spektru publika.
Pete69
Pete69
31 146 bodů
7.5
Gerard Butler, Idris Elba a Tom Hardy. Pořádně drsná a sourodá trojice, která mi přinesla skvělý filmový zážitek. Novodobá gangsterka, která má jistě i slabší pasáže, ale jako celek působí skvěle. Závěr není zrovna třešínka na dortu a tak z původních 80%+ hodnotím "jen" sedmdesáti pěti procenty.

Dodatečné informace

Původní název:
RocknRolla (více)
  • Velká Británie RocknRolla
  • Velká Británie Rock et escrocs
  • Velká Británie RockNRolla
  • Velká Británie Rock'n'Rolla - A Grande Roubada
  • Velká Británie RocknRolla - A Quadrilha
  • Velká Británie Spíler
  • Velká Británie Рок-н-рольщик
Země původu:
Velká Británie
Rozpočet:
18 mil. USD
Tržby:
25,74 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
RocknRolla je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění