Rosemary's Baby (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
136 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Mysteriozní, Thriller, Adaptace knižní, Gotický, Oscarový

Obsah

:
Vynikajúca adaptácia známej rovnomennej knižnej predlohy. Príbeh Rosemary (Mia Farrow) - mladého dievčaťa z Omahy, ktoré žije na Manhattane so svojím manželom více »« méně

Režie

:
Roman Polanski

Scénář

:
Ira Levin Roman Polanski

Herci

:
Mia Farrow John Cassavetes Ruth Gordon Sidney Blackmer Maurice Evans ...
Premiéra: 15. 1. 2004
Jste na stránce filmu Rosemary má děťátko. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Rosemary má děťátko myslíte! K 17. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27608 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  16. 9. 2019
  martin-mickey-stusak (22918 bodů)

  Příběh snímku se zabývá běžným strachem z temné reality všedních dnů ovládané běžnou racionalitou. Nejedná se o film, který by obsahoval speciální efekty či triky, lecjaké hororové příšery či jiné aspekty hororového žánru. Vše je založeno na patřičné atmosféře, která má snahu dokonce spolupracovat s divákem. Vytváří se tu svět z pohledu jednotlivce, v tomto případě Rosemary, ve snaze konfrontace se skrytým prostředím zřejmě chovající se zcela přirozeně. Jsme tak společně v situaci nekontrolovatelné nejistoty, kterou nelze plně vysvětlit. Jedná se o klasiku hororového žánru ovlivňující filmaře do dnešních dnů. Plynule rostoucí pocit napětí a oné nejistoty od samého začátku končí naprosto nečekaně a záleží na tom, z jakého úhlu pohledu se na danou věc divák podívá. Může to být ohromný kýč, ale může to být i chytré. Příběh je od vyprávěn z pohledu Rosemary, což způsobuje, že je snad v každé scéně. Snímek má stopáž přes dvě hodiny, a tak se to může zdát zbytečně moc dlouhé, ale v zájmu charakteristiky celé problematiky a patřičného vývoje s postupným odhalováním veškeré paranoie, se v ničem alespoň zbytečně nespěchá. Tady se zkrátka spíše pracuje s psychologií a to nikterak nelze uspěchat. Takže jde o skutečnost a nebo jen o obyčejnou paranoiu? V pozici Rosemary by si nebyl jist nikdo. V osvětlování dané skutečnosti se jedná o filmové mistrovské dílo právem řadící se mezi ceněné klasiky.

 • 100%
  1
  0
  10. 12. 2015
  Sheldon (15960 bodů)

  Rosemary má děťátko není ani tak satanistickým horrorem, jako existenciálním dramatem o zlu, které dříme v každém z nás a které občas necháme probudit svými vlastními ambicemi, jež se mnohdy neslučují s morálními pravidly. Hlavní hrdinové tohoto snímku mají spoustu kostlivců ve skříni a jejich neustálé předsudky, které se jim rodí v hlavách vzbuzují v divácích tu skutečnou atmosféru strachu. Zapomeňte tedy v tomto případě na děsivé lekačky a šokující scény, byť i zde se jich pár najde, ale podívejte se na tento film skrz svou vlastní duši. A není právě duše skutečné téma satanistických horrorů, ale vlastně i řady legend a pohádek?

 • 90%
  0
  0
  1. 8. 2016
  lamps (14698 bodů)

  Ďábelský Polanski, andělská Mia Farrow a jejich deprimující příručka krizového těhotenství zabalená do hávu okultního satanistického šílenství. Mistrovské dílo, které co do atmosféry a stavby příběhu nemá ve svém žánru takřka konkurenci. Věčná škoda nezvládnutého finále - Nebýt toho, mohlo se po nedostižném Osvícení jednat o nejintenzivnější hororový zážitek v mém životě. Takhle je to ale "pouze" poctivých 90%...

 • 80%
  0
  1
  17. 3. 2016
  sabule (14135 bodů)

  Klasika ,která nezklame,ale dnes působí už trochu nudně

76 ? ?
jak hlasovat?
 • JoeyDeLuca 85%
 • loudaxxx 85%
 • Manekenthe 85%
 • InJo 85%
 • Yantcha 65%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • dav.bal 80%
 • Futureman 90%
 • Standa. 75%
 • xmuse 60%
všechna hodnocení (91)

V žebříčcích uživatelů

16. místo z 173 v žebříčku uživatele Manekenthe
54. místo z 103 v žebříčku uživatele Petrson
95. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59
126. místo z 160 v žebříčku uživatele ivca-houskova
161. místo z 357 v žebříčku uživatele Simkova