Skyline (USA, originální název)
USA USA
94 minut

Žánry

:
Horor, Sci-fi, Thriller, Katastrofický, B-film
Motto: Jsou blíž, než si myslíš… Nedívej se vzhůru!

Obsah

:
Jarrod a Elaine se vydávají na výlet do jižní Kalifornie navštívit své kamarády Terryho a Candice. Má to být pohodový víkend plný legrace, který se však více »« méně

Režie

:
Colin Strause Greg Strause

Scénář

:
Joshua Cordes Liam O'Donnell

Herci

:
Eric Balfour Scottie Thompson Brittany Daniel Crystal Reed Neil Hopkins ...
Premiéra: 9. 6. 2011
Distributor: Intersonic
Jste na stránce filmu Pavouci z vesmíru. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Pavouci z vesmíru myslíte! K 20. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Pavouci z vesmíru


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  19. 1. 2022
  martin-mickey-stusak (27016 bodů)

  Snímek je velkolepý a po vizuální stránce hodnověrný. Jenomže už od první scény celý koncept nabývá dojmu, jakoby jsme to už prostě někdy někde viděli. A je tomu skutečně tak. Od ´Den nezávislosti´ (1996) přes ´Válka světů´ (2005) či ´Monstrum´ ( 2008) až po ´District 9´ (2009). Byl tedy vytvořen mix všeličeho, avšak bohužel s nutným vynecháním s tématem daných patřičností. Po celou stopáž máme možnost sledovat pouze počínání mladých jedinců, ke kterým se přidá jeden ve středním věku, snažící se přežít a vymanit se útoků mimozemských vetřelců v jedné jediné výškové budově. Projev prezidenta a bojující armáda je použita jen okrajově, a to tak, že to vypadá jako z nutnosti. Vytknout se dá především scenáristická nerozhodnost jakým směrem se vlastně vydat. Tím se to celé stalo dosti banální, i když momenty hrozivých situací plných bezmoci a beznaděje se pevně drží. Spousta toho je ale vynuceně vykonstruovaná, aby se napětí s nekončící hrozbou, i když vcelku v ponuré atmosféře, pevně drželo. Závěr však ve své slizké ohavnosti snad jako jediné zaujmout dokáže. Před touto scénou skutečně klobouk dolů. Otevřený konec naznačuje pokračování, což bylo plně podle tvůrčích plánů s úmyslem dát dohromady trilogii. Tento mockbuster nelze brát zase až tak moc vážně, právě s ohledem na sérii daleko lepších tematicky sladěných snímků, ale jen tak pro letní promítání někde venku zase proč ne. Během sledování u toho opravdu není potřeba přemýšlet. Jen se nechat unášet vizualitou a bavit se. Nic víc se s tím dělat nedá.

 • 45%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11156 bodů)

  Tento film je takový nějak divný a zvláštní. Bez chuti. Pořád se sice něco děje, ale je to jaksi fádní. Nezabralo to.

 • 0%
  0
  1
  14. 8. 2018
  Pas (6214 bodů)

  Skaj lejno
  Při prvních 20 minutách jsem měl spíš pocit, že se dívám na osudy partičky přátel ve stylu 90210. Pak přišel na řadu až moc umělý boj o holý život. Celkově sem si připadal jako by parta znuděných puberťáků chtěla zrealizovat velkofilm ve stylu Dne nezávislosti a aktuální Bitvy o LA s romantickým vyvrcholením ala "krásky a netvora". Prostě se jim jejich sen nepoved.

 • 30%
  0
  1
  6. 12. 2010
  Tom Hardy (5313 bodů)

  Ohromně nudná blbina, ve které se postavy strategicky vyhýbají logice a jak jen to jde, riskují život. Motivace mimozemšťanů nejasné, konec možná efektní, ale naprosto nesmyslný. Natahovaná nuda, která je potvrzením režijní impotence obou bratrů. Jediné, co stojí za zmínku, jsou efekty, které (vzhledem k nízkému rozpočtu) vypadají opravdu dobře. Vyhnout se obloukem a počkat na Světovou invazi, která toho kulisách L.A. imho nabídne víc.

 • 15%
  0
  1
  2. 6. 2016
  Prcek008 (328 bodů)

  Zpočátku nudné, potom trapné a pak už jenom k smíchu. Trailer je tak jediná pořádná věc na tomdle filmu.

Hodnocení a recenze Pavouci z vesmíru

44 33 ?
jak hlasovat?
 • cerfik 20%
 • martin-mickey-stusak 70%
 • Kim6 50%
 • Pas 0%
 • Danny F. 45%
 • VLASTKU 70%
 • jarv 80%
 • divid.jh 50%
 • Frix 70%
 • ballrog 60%
všechna hodnocení (60)

V žebříčcích uživatelů

31. místo z 43 v žebříčku uživatele zdenekcobra