Blood Diamond (USA)
« další názvy »
USA USA
143 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Thriller, Válečný, Etnicky orientovaný, Retro
Motto: Bude Vás to stát všechno...

Obsah

:
Příběh jihoafrického žoldáka Dannyho Archera ze Zimbabwe a rybáře Solomona Vandyho z kmene Mende je zasazen na počátek 90. let 20. století, kdy se v Sierra více »« méně

Režie

:
Edward Zwick

Scénář

:
Charles Leavitt C. Gaby Mitchell

Herci

:
Leonardo DiCaprio Djimon Hounsou Jennifer Connelly Kagiso Kuypers Arnold Vosloo ...
Premiéra: 25. 1. 2007
Distributor: Warner
DVD: 28. 5. 2007
Jste na stránce filmu Krvavý diamant. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Krvavý diamant myslíte! K 28. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28025 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Krvavý diamant


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  12. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (25675 bodů)

  Mnoho lidí, když vidí kolem sebe bídu, chce vědět proč. Ale Danny Archer, pašerák, který tráví většinu času proběhnutím občanskou válkou v Sierry Leone za účelem zisku, už dostal vysvětlení: "TIA" znamená "Toto je Afrika." Už dávno opustil veškerou naději na tuto zkaženou část kontinentu. Snímek velice drsného dramatického a akčního charakteru se nejeví jen jako pouhopouhý popkornový film, ale nese v sobě jisté varování proti něčemu, co je součástí každodenního života lidského pokolení. Jedni bohatnou, druzí umírají. A důvodem je jeden velice honosný nerost mající nemalou hodnotu. Diamand. Příběh sleduje nějakého Dannyho Archera, o kterém se sice moc nedozvíme, ale jeho pozice v rámci dějství bohatě postačí. Ano, je to on, kdo probíhá temnou mlhou občanské války a riskuje vše v zájmu zisku a vlastního přesvědčení. Solomon Vandy je někdo, kdo představuje zkázu a utrpení, provázející mnoho obyvatel této války. Mnohé scény svou výpovědí skutečně šokující. Realismus všech skutků bezpráví a utrpení je natočeno skvěle. Snímek působí se svým politickým podtextem uspokojivě a snad není nikoho, koho by na samém konci citově nezasáhl. Vágní lítost nad osudem Afriky, vlivem probíhajících nebezpečných extrémů, jako je deprivace, brutalita a mnohá další zvěrstva, je cílem tohoto snímku. Film ve své podstatě šílenější, než jak vypadá.

 • 70%
  0
  0
  8. 12. 2017
  Pete69 (20322 bodů)

  Působivý příběh, Leonardo DiCaprio tomu dodal ještě o trošku více kvality. Celkově dobrý film.

 • 95%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16015 bodů)

  Krvavý diamant má ohromnou výhodu v tom, že je natočen skutečně mistrně a tak mu bez problémů odpustíte i lehkou řádku klišé, které vystrkují růžky už v samotném syžetu příběhu. Na druhou stranu mají své opodstatnění a jelikož film obsadili tvůrci tak silným hereckým ansámblem hrajícím na horní hranici svých možností, pak i jistou schematičnost příběhu bez problémů odpustíte. Hlavní roli bezesporu ztvárňuje skvělý Djimon Hounsou, který na sebe doslova strhává pozornost. Leonardo DiCaprio je ve své roli velmi uvěřitelný a v originální verzi hovoří skvělou angličtinou s typickým silným jihoafrickým akcentem, což je obdivuhodné. Jako americká novinářka vystupuje krásná Jennifer Connelly, která hraje samozřejmě slušně, ale její role v tomto především mužském příběhu ustupuje do pozadí, ale když se objeví, tak to stojí za to po všech stránkách, což ocení převážně mužská část publika. Krvavý diamant je tedy velice solidní dvouhodinovou podívanou s jistým morálním apelem, která bezesporu patří k tomu lepšímu z Hollywoodské studiové produkce posledních let.

 • 80%
  0
  0
  3. 5. 2016
  lamps (14845 bodů)

  Hotel Rwanda meets John Rambo :) Přesně jeden z těch hollywoodských filmů, na kterých mě fascinuje jejich odvaha pospojovat tolik klišé a stokrát obehrané dějové konstrukce do myšlenkově, exteriérově i výpravně natolik obsáhlého, exotického a těžkotonážního celku. Zwick je skutečný vizuální fachman a mistr v budování pohnutých lidských příběhů a jeho filmařská exkurze do černošského zázemí krutosti a mravní bídy nabízí po formální stránce přesně to, co bychom od prvoligového zámořského tvůrce očekávali - hodně autentické bitevní vřavy, hodně emocionálně silných momentů, ještě více dramatických kamerových jízd a záběrů na majestátní přírodu a konečně také spoustu podpůrných motivů a "wanna be smart" dialogů, které už předznamenávají cosi zkaženého uvnitř toho strhujícího vysokorozpočtového pozlátka. Příběh je totiž jednoduchý a víceméně nereálný, postavený na heroickém hrdinství a věčném štěstí hlavních protagonistů či na metodicky opakovaných sekvencích krvavé akce a klidnějších, okatě humanistických či nevýrazně romantických částí, které stopáž často zbytečně natahují a působí tak nějak kontrastně a zanedbatelně. Přijde mi líto, že projekt tak mistrně vypiplaný i zahraný, působivě odrážející hrůzu a fyzickou bezvýchodnost svého prostředí, končí patetickým závěrečným potleskem a polopaticky znázorněným happyendem...... Ale to nic nemění na tom, že KRVAVÝ DIAMANT je opravdu, ale opravdu neskutečně oslovujícím, poctivým a neutuchajícím filmovým dobrodružstvím, s trochu sofistikovanějším scénářem jediným svého druhu...

 • 55%
  0
  0
  25. 10. 2017
  Danny F. (11144 bodů)

  DiCapria moc nemusím a i tento film mě nijak extra nezaujal.

 • 100%
  0
  0
  10. 12. 2014
  cerfik (7185 bodů)

  Afrických filmů či filmů o Africe se u nás přemnoho nevidí a Krvavý diamat patří k těm skvostům jako je Hotel Rwanda (2004), Nepohodlný (2005) či Poslední skotský král (2006). Opravdový bombónek, po kterém vám naskočí husí kůže. Leonardo DiCaprio i Djimon Hounsou by si za svůj výkon zasloužili Oscara.

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2012
  kedl (6379 bodů)

  Mít hodně pěněz a kupovat si diamanty, možná bych si to po shlédnutí filmu trochu nechal projít hlavou, i když je to samozřejmě jen flim, tak téma vykořisťování černého kontinentu, o kterém pojednává je docela ožehavé (i když dnes více slyšíme o Iráku, Afghánistánu apod.) Samotný snímek se mi opravdu moc líbil, po Letci, kde jsem začal mít opět docela v oblibě Lea jsem ho nadobro vzal na milost (po Titanicu a Romeo a Julie, kdy jsem ho vážně moc nemusel). Ani ostatní nestojí v pozadí Djimon i Jennifer jsou skvělý a i Edward Zwick, který pod svou taktovkou natočil opravdu působivé dobrodružství, k čemuš napomáhá i krásná příroda, střídaná s drsnými záběry válčících dětí a doplněná o úžasný soundtrack.

 • 80%
  0
  0
  5. 12. 2012
  jirka26 (6287 bodů)

  Už jsem čekal, kdy se DiCaprio vrhne po té novinářce, ale za celý film se ani nepolíbili! Což je u filmů z USA prakticky zázrak. Rozhodně plusový bodík. Film působí velmi emotivně a nebýt trošku nudnějšího začátku, tak by hodnocení bylo možná vyšší.

 • 95%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4480 bodů)

  Impozantní film, který nás zatahuje do svého děje, aniž bychom chtěli. V tomto filmu jsem si uvědomila tolik věcí, o kterých jsem předtím neměla ani ponětí. Nádherná práce režiséra Edwarda Zwicka se skvělými hereckými výkony. Co víc k tomu, snad jen, úžasný film!!!

 • 80%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  Rafinované,svěží a akční drama v dobrodružném obale.Čekejte průměrný a nezajímavý akční thriller a budete nadšení !

 • 90%
  0
  0
  22. 4. 2016
  rkotvald (3158 bodů)

  Hotel Rwanda meets John Rambo :) Přesně jeden z těch hollywoodských filmů, na kterých mě fascinuje jejich odvaha pospojovat tolik klišé a stokrát obehrané dějové konstrukce do myšlenkově, exteriérově i výpravně natolik obsáhlého, exotického a těžkotonážního celku. Zwick je skutečný vizuální fachman a mistr v budování pohnutých lidských příběhů a jeho filmařská exkurze do černošského zázemí krutosti a mravní bídy nabízí po formální stránce přesně to, co bychom od prvoligového zámořského tvůrce očekávali - hodně autentické bitevní vřavy, hodně emocionálně silných momentů, ještě více dramatických kamerových jízd a záběrů na majestátní přírodu a konečně také spoustu podpůrných motivů a "wanna be smart" dialogů, které už předznamenávají cosi zkaženého uvnitř toho strhujícího vysokorozpočtového pozlátka. Příběh je totiž jednoduchý a víceméně nereálný, postavený na heroickém hrdinství a věčném štěstí hlavních protagonistů či na metodicky opakovaných sekvencích krvavé akce a klidnějších, okatě humanistických či nevýrazně romantických částí, které stopáž často zbytečně natahují a působí tak nějak kontrastně a zanedbatelně. Přijde mi líto, že projekt tak mistrně vypiplaný i zahraný, působivě odrážející hrůzu a fyzickou bezvýchodnost svého prostředí, končí patetickým závěrečným potleskem a polopaticky znázorněným happyendem...... Ale to nic nemění na tom, že KRVAVÝ DIAMANT je opravdu, ale opravdu neskutečně oslovujícím, poctivým a neutuchajícím filmovým dobrodružstvím, s trochu sofistikovanějším scénářem jediným svého druhu.

 • 65%
  0
  0
  15. 3. 2016
  Petr Kocfelda (2914 bodů)

  Trochu delší film.Není však vůbec špatný.Je to takový dobrodružný film s Di Capriem.Celkem solidní film.Dávám 65 procent.

 • 90%
  0
  0
  11. 2. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Tak tento film se mě líbil opravdu hodně. Je to hodně drsný film, kde se hodně umírá a je v něm dost bolesti a syrovosti. V ostrém kontrastu s hrůzami občanské války je překrásná nedotčená příroda, téměř ráj světa. Film je zároveň i poselstvím o tom, co se jinde na světě děje a o čem většina Evropanů nemá možná ani potuchy. Je to prostě o něčem. Leonardo DiCaprio mě tu uchvátil, protože hrál naprosto jinou roli, než z jakých ho znám (dost posiloval, kluk jeden ušatá) a šlo mu to skvěle, je to prostě Pan herec. Ostatní taky výborné. Akce, kombinovaná s dobrodružstvím, okořeněná válečným filmem. Výsledek je perfektní, nenapadá mě nic, co bych filmu vytkl.

 • 100%
  0
  0
  6. 1. 2016
  czech-movie (1474 bodů)

  Leo si prostě umí vybrat film. Opět jeden fipm, kde není co kritizovat. Je to prostq dokonalost sama

 • 70%
  0
  0
  8. 5. 2013
  michaela159 (1043 bodů)

  Skvělé obsazení.

 • 70%
  0
  0
  8. 5. 2013
  michaela159 (1043 bodů)

  Skvělé obsazení.

 • 90%
  0
  0
  9. 8. 2016
  Dubínka (574 bodů)

  Povedený dobrodružný snímek, který je zasazený do drsného života v Africe, kde probíhají samé krvavé revoluce. Začátek je dost brutální a realistický ovšem po chvíli jde spíš o putování pěknou Africkou přírodou za diamantem a za ztraceným synem. Prostředek by se sice dal možná trochu zkrátit, protože máte občas trochu pocit nudy, ovšem to netrvá moc dlouho a většinu času se dobře bavíte a film vám nakonec uteče rychle. Výborně zvolení herci, hlavně DiCaprio, který v poslední době hraje všude výborně a hlavně má čuch na výborné filmy. Také pěkná hudba, která dobře zapadá do filmu a dobrá režie dělají z tohohle příjemné dobrodružné překvapení. 90%

 • 90%
  0
  0
  16. 8. 2010
  DHDV (311 bodů)

  Nezáleží jak se člověk rozhodne na začátku, záleží jak se rozhodne na konci. Jeden z hodně dobrých snímků. Dobrodružný, dramatický a drsný. Jeden z těch filmů, o kterém budete delší dobu vědět, a jen tak na něj nezapomenete. Tohle není ani citový film, je to prostě něco, co už tu dlouho nebylo. Nehledejte v tom Slzy slunce a hotel Rwanda. Je to příběh dvou mužů, kteří jdou každý za svým a každý si myslí, že dělá správnou věc. Moc pěkný film…....

 • 85%
  0
  0
  20. 2. 2015
  daisyna (279 bodů)

  Akční dokumentární drama, které se opravdu povedlo. Film se může pyšnit hlavně hlavním hrdinou, kterého ztvárnil a výborně zahrál Leonardo DiCaprio, který není jako ostatní v podobných filmech, v nichž jsou většinou 2 typy hlavních postav a to: Hodný... a zlý co se po čase změní na hodného. U tohohle se to nádherně střídalo.

 • 100%
  0
  0
  17. 4. 2018
  Hazel (220 bodů)

  V tomhle filmu je Leonardo DiCaprio zatraceně sexy. Je to jeden z jeho filmů, kdy z jeho krásy omdléváte... :)

  Ale jinak je to samozřejmě výborný film, který sice na můj vkus ukazuje až příliš surovostí z kruté války, přesto mě vždy dojme a vyděsí zároveň. Narážím na syna Solomona a na závěr filmu, který graduje v neuvěřitelné napětí... Celý film příjemně odsýpá a nikdy nenudí.

  Jennifer Connelly, coby krásná reportérka, románek s DiCapriem sice prožít nestihla, ale její působení je ve filmu velmi příjemné.

  Nádherná hudba Jamese Newtona Howarda ještě vyšperkovává film k úplné dokonalosti... :)

  Jeden z mých nejoblíbenějších a nejčastěji zkouknutých filmů s DiCapriem.

 • 85%
  0
  0
  30. 1. 2015
  kominice (203 bodů)

  Zajímavý film. Rozhodně se k němu ráda vracím.

Hodnocení a recenze Krvavý diamant

82 ? ?
jak hlasovat?
 • jirik-smerda 85%
 • Mrykodaj 75%
 • Lovecour69 85%
 • homedo 80%
 • Crreed 90%
 • antonin_nadvornik 95%
 • jaroslav-nemec 75%
 • Mikik4444 100%
 • mims 80%
 • jan-fero-fabera 75%
všechna hodnocení (191)

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 46 v žebříčku uživatele Hazel
5. místo z 10 v žebříčku uživatele DHDV
8. místo z 9 v žebříčku uživatele guestka
13. místo z 22 v žebříčku uživatele mirekvydra
21. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
27. místo z 34 v žebříčku uživatele Anni
70. místo z 164 v žebříčku uživatele VitvarJane
94. místo z 175 v žebříčku uživatele Thurzo
15. místo z 17 v žebříčku uživatele daisyna
24. místo z 61 v žebříčku uživatele homedo