Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
117 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi
Motto: Devatenáct let čekání skončilo.

Obsah

:
Jedna z nejslavnějších postav filmové historie se vrací na stříbrné plátno. Za doprovodu typických fanfár Johna Williamse v charakteristickém klobouku více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
David Koepp George Lucas Jeff Nathanson Philip Kaufman

Herci

:
Harrison Ford Cate Blanchett Karen Allen Shia LaBeouf Ray Winstone ...
Premiéra: 22. 5. 2008
Distributor: Bontonfilm
DVD: 27. 10. 2008

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  20. 7. 2017
  Brenan88 (40053 bodů)

  Steven Spielberg svou posedlost emzáky přenesl i do Indiana Jonese a dal tak vzniknout nejhoršímu filmu celé série. Řemeslně je film dle očekávání bez chyby - akční scény mají drive a potřebný nadhled. Film je z 85% velmi dobrý,ale těch zbylých 15% udělalo ze závěru filmu totální šaškárnu,která dala facku přímo do tváře všem věrným fanouškům Indiho.

 • 75%
  0
  0
  21. 12. 2015
  Sheldon (14225 bodů)

  Nerad to říkám, ale nejslabší díl série, už to z nějakého důvodu moc nefunguje. Určitě to má své momenty, ale je to dost natahované. Na druhou stranu Harrison Ford na to pořád má a strašně mě baví.

 • 80%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (13582 bodů)

  Třetí pokračování nejlepší dobrodružné série si dalo nelehký úkol - tematicky nikoli navázat, nýbrž dále rozvíjet charakter jednotlivých příběhů, který se vždy odvíjel podle toho, k jakým žánrovým a kulturním zákoutím kinematografie ten který díl zrovna odkazoval, a zároveň v době převažujících atrakcí vzdát nostalgický hold vlastním předchůdcům. Obojí se povedlo. Spielberg od první scény jednak zasazuje příběh do nové etapy plné nových potenciálních vzorců pro dobrodružný film (padesátá léta ve znamení nepřátelství západu a východu, jaderné hrozby a kultury překypující science fiction), jednak vtipně pomrkává na diváka zábavnou ikonizací milované hlavní postavy a formálními postupy, které přímo odkazují na původní trilogii. A z tohoto pohledu se příběh ani zdaleka nerozpadá tvůrcům pod rukama, jak mnozí naznačují, nýbrž suverénně a systematicky zužitkovává všechny naznačené "padesátkové" motivy až k závěrečné mimozemské vsuvce (podobně jako si například dvojka krásně hrála s mytologií bollywoodských, respektive obecně indických příběhů), a současně neustále baví osvědčenou, ale opět vynalézavě podávanou "Indyho" formou (nechybí skoro nic, co bylo hlavními atrakcemi v předchozích filmech), a interakcí staronových postav (Ford se tak trochu posouvá do pozice Conneryho). Jediné, co mi hodně vadilo, je tentokrát výrazná přemrštěnost jinak zábavných akčních scén (důlní vozíky ve dvojce byly taky mimo realitu, ale oproti kopnutí atomovkou a trojnásobném sjezdu obřího vodopádu pořád vypadají jako schůdná turistucká atrakce), méně propracovaní záporáci a občas dost nehezké interiérové prostředí. Ale pořád výsostně zábavné a skvěle zahrané (Ford to táhne jako za mlada, ale dobře ho podporuje i LaBeouf nebo Ray Winstone, jehož postava "trojitého" agenta je dalším suprovým odkazem k padesátým létům) a narvané tolika vtipnými detaily (např. mravenci odnašející po nejobsáhlejší akční scéně zatoulaný klobouk), že ani tohohle Indyho nejde cinefilně nemilovat. Až po světě nebudou chodit velikáni jako Spielberg s Lucasem, těžko už naší generaci někdo takhle suverénně nevrátí do dětských let...

 • 55%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11114 bodů)

  Po devatenácti letech čekání jde jen o méně podprůměrný film z historie Indiany Jonese. Kvalit předchozích dílu ani náhodou nedosahuje.

 • 45%
  0
  0
  5. 10. 2017
  Pete69 (10723 bodů)

  S Jonesem jsem si nikdy nerozuměl a Harrisona forda také dvakrát nemusím. Příběhy o Indianovi mi přijdou extrémně přehnané, nereálné a bolí mě se na to dívat. Prostě v tomto případě jsem proti proudu :)

 • 65%
  0
  0
  29. 3. 2016
  squirrelpool (6773 bodů)

  Harrison Ford je starý, což by nevadilo kdyby byl Indy hrdina od marvelu. V takovém případě by si určitě, při těch parádičkách, nezlomil třeba krček jako běžný sedmdesátník. No a sovětská Cate Blanchett je k smíchu. Co k tomu víc říct? Nejlepší je podívat se na south park - The China Probrem
  Season 12 | Episode 8.

 • 90%
  2
  0
  13. 1. 2017
  JosefTomas (6421 bodů)

  Asi budu jeden z mála, kterým se to líbilo, ale vlastně tu jde všechno. Indy zestárnul, ale v srdci je to stále mladík, který má odvahy za třicet. Shia celkem obstojně sekunduje a nebýt toho přepáleného finále, které je až moc Sci-Fi, tak dám možná i víc procent.

 • 70%
  1
  0
  24. 11. 2012
  kedl (6365 bodů)

  Zklamání. Jen tak asi můžu vyjádřit pocity ze 4. dílu o nesmrtelném archeologovi Jonesovi. Z návraty je to opravdu těžké, a to u Indyho platí dvojnásob. Jako dobrodružný film to neurazí, ale v porovnání s původní trilogií jasně prohrává na plné čáře. Z Jonese je dědek, kterého by převálcoval kde kdo, do toho ty digitání orgie ( které se do filmu vůbec nehodí ). Ve filmu je WTF momentů víc než dost, ovšem ke konci už je to hodně přepísknuté lijány, finále atd. Tohle ti nevyšlo Stevene.

 • 85%
  1
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4467 bodů)

  Zatím poslední díl o učiteli dějepisu a zároveň hledači pokladu Indiana Jones mě zaujal. Skvělé herecké výkony všech herců, Harrisona Forda v čele, avšak myšlenka křišťálové lebky mě spíš uvedla do stavu nespokojenosti. Film je krásný, skvělé zpracování jen díky božskému Stevenu Spielbergovi, avšak mohl být ještě o něco lepší.

 • 75%
  1
  0
  6. 10. 2013
  saboter (3549 bodů)

  Sice nejde uplně o neůspěch ale oproti předchozím dílum je film méně povedený no co si budem povýdet ohodně méně velká škoda i mistr Spielberg se někdy sekne.

 • 75%
  1
  0
  17. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2865 bodů)

  Jones je zde sice dobrý,ale v předchozích třech filmech byl skvělý.Je to trochu zklamání.Avšak Ford zde,zdá se odvedl výkon celkem dobrý.Na to,že Jones zde zestárl to ale celkem jde.

 • 65%
  0
  0
  11. 2. 2016
  Ombak_Penari (2752 bodů)

  Na nového Indiho jsem se tešil ukrutně a o to víc, že se děj měl odehrávat v J Americe, ve ztracených městech uprostřed pralesů. Ale poněkud mě to zklamalo. Nevím, jak ostatním, ale mě teorie pana Denikena nijak nenadchla a tak mě celá zápletka přišla poněkud praštěná. Za další jsem nepochopil, proč v dnešní době, kdy se filmy hemží užasnými futuristickými rekvizitami, vypadala lebka, kterou sebou hlavní hrdinové všude tahali, jako kus plastu vyplněný staniolem. Skutečné křišťálové lebky jsou vskutku nádherné a tenhle tescoobal na meloun mě nenadchl. Krom toho z pohybů hlavních hrdinů, kteří s ní manipulovali, bylo v každém okamžiku vidět, že ta "věc" skoro nic neváží, což by ve skutečnosti měla. Možná se to bude někomu zdát jako detail, ale takových detailů tam bylo víc a renomovaní tvůrci, jako je Spielberk a Lucas, by si s tím prostě měli poradit. A další věc, která mě zklamala, bylo pojetí faktu, že Indy už je starý dědek. Čekal jsem totiž, že to filmaři vezmou s humorem a s budou s tímto nepřehlédnutelným faktem ve filmu pracovat. Indy by si tak sem tam postěžovat, že tohle už na něj není, že ho bolí tohle a tohle a že už mu to v těch pralesích leze krkem, mohl si také dělat srandu sám ze sebe, prostě by se na tom dalo dost i vydělat. Indy ale dělal naproti tomu pořád to samé, co za mlada a nehnul ani brvou. To mi nesedělo ani trochu. Škoda. Některé scény mi taky přišli naprosto účelové a bez kontextu, zkrátka podle mě by se na tom filmu dalo dost věcí dodělat a předělat, aby to byl starý dobrý Indy. Já nechci říct, že to byl propadák, to rozhodně ne, ale bylo to rozhodně slabší. Můj žebříček celé série by byl od nejlepšího Křížová výprava, Ztracená archa, Křišťálová lebka a nejméně se mi líbil Chrám zkázy.

 • 60%
  1
  0
  27. 4. 2013
  harry456 (2435 bodů)

  Určitě lepší jak předchozí.

 • 85%
  1
  0
  28. 1. 2013
  miza (2285 bodů)

  Indy zestárl,přibylo několik vráse a jde do toho pokaždé jako za mlada.Tak že jó tak to beru.....

 • 75%
  0
  0
  16. 3. 2016
  wop (1716 bodů)

  Není to vysloveně špatný film, ale je o mnoho horší, než předchozí tři klasiky. Shia LaBeouf mi tam nikdy úplně nesedl, ale největší problém filmu je rozhodně CGI. Chápu, že se tvůrci nechali unést tím, co je v dnešní době možné na plátně ukázat, ale k Indymu se to vysloveně nehodí. Skutečnost je přeci jenom od CGI stále poznat.

 • 85%
  1
  0
  16. 12. 2012
  psico (1664 bodů)

  Indy se vrátil a porád mu to jde, ikdyž ten konec s těma mimozemšťanama si mohl Steven odpustit a dát tam neco trošku méně vesmírného :) Jo a taky přežít výbuch atomovky v lednici? nic proti tomu ale myslím, že by Indy nevyšel jen malátný jak kapr ale taky s né 1 zlomeninou :)

 • 100%
  1
  0
  11. 12. 2012
  Pavlína81 (1567 bodů)

  Tak další veleúspěšná fantasy série.Vlastně tento návret už ne ale také to neuškodilo.

 • 70%
  1
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1203 bodů)

  Zatím nejnovější Indiana Jones není vyloženě špatný film, ale kvalit svých předchůdců zdaleka nedosahuje. Kvalitnější pokračování Indiho příběhů najdete v komiksu Indiana Jones a osud Atlantidy(nebo stejnojmené adventuře), případně dalších nezfilmovaných příbězích.

 • 75%
  1
  0
  20. 11. 2013
  Annie555 (353 bodů)

  Jak se říká v nejlepším se má přestat. Chápu, že Indy je dobré téma a hodně vydělá, ale za tuhle cenu ? No nevím. Indy je příkladem postavy u které si nechceme připustit, že by mohl zestárnout, takže by bylo lepší ho nechat tam, kde jsme ho ve třetím díle opustili. Scénář je děravý jak cedník takže na hodně místech teče. A mimozemšťané jako hlavní téma to už mi přijde trochu přehnané.

 • 80%
  0
  0
  10. 8. 2016
  koudel (318 bodů)

  Rád se dívám na tyhle pohádky. Humor propojený s napětím je ideální spojení. A jsem zvědav, zda Spielberg s Fordem natočí ještě další díl. Chvílema sice trochu zdlouhavé, ale pořád dobré. Na starý kolena Indyho oženili, tak nevím jestli ještě nějaká další sranda vznikne.

 • 85%
  0
  0
  10. 4. 2016
  zdenda-subrt (214 bodů)

  Na tento díl jsem se moc těšil a ve finále mám rozporuplné pocity. Každopádně kvalit původní série nedosahuje, ale zase mě ničím neurazil. Oddychový dobrodružný film.

 • 70%
  0
  0
  10. 8. 2016
  honza-drga (37 bodů)

  super ;)

75 85 ?
jak hlasovat?
 • tom-kejik 75%
 • mims 80%
 • michal-marsalek 100%
 • Speedyxxx 90%
 • jan-fero-fabera 90%
 • Sandrastekla 100%
 • petrludeco 65%
 • InJo 90%
 • gambit12 50%
 • anna-kuklova 100%
všechna hodnocení (263)

V žebříčcích uživatelů

6. místo z 14 v žebříčku uživatele MarketaStara
12. místo z 28 v žebříčku uživatele Medúska
17. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
115. místo z 175 v žebříčku uživatele Thurzo
128. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
208. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
304. místo z 357 v žebříčku uživatele Simkova
12. místo z 23 v žebříčku uživatele výfuk
Sdílet tuto stránku: