30 Days of Night (USA)
« další názvy »
Nový Zéland Nový Zéland
USA USA
113 minut

Žánry

:
Akční, Horor, Thriller
Motto: Nemůžete zastavit to, co přichází...

Obsah

:
Na nejsevernějším cípu Ameriky leží městečko Barrow. Každou zimu toto nehostinné místo na 30 dní ovládne tma, mráz a samota. Letošní zima však přinese více »« méně

Režie

:
David Slade

Scénář

:
Stuart Beattie Brian Nelson Steve Niles Ben Templesmith

Herci

:
Josh Hartnett Melissa George Danny Huston Ben Foster Mark Boone Junior ...
Premiéra: 1. 11. 2007
Distributor: BlueSky
DVD: 8. 2. 2010

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  13. 5. 2017
  Brenan88 (39331 bodů)

  30 dní dlouhá noc považuji za jeden z nejlepších hororů s upíři tématikou. Už prostředí kde se děj odehrává je děsivé samo o sobě. Masky upírů jsou odvedené na jedničku a na půlku z nich se nehodí dívat ani skrz prsty. Tvůrci se nebáli pro ostřejší záběr chodit daleko a s malou upírkou se rovněž nepárali. Kontrast zasněženého městečka a všudy přítomné krve vypadá sakra dobře. Harnett si tu odhraje svůj standart a já jsem spokojený. 80%

 • 90%
  0
  0
  5. 5. 2016
  martin-mickey-stusak (15371 bodů)

  Zasněžený prostor s polární nocí a děsivý upíři na lovu. Temno, strach a křik obětí ovládnou dlouhou noc. Upíří horor, který překvapuje po všech směrech. Děsivá atmosféra doslova mrazí. Vyprávění je trochu pomalejší, ale k dobru věci. Nedá se odhadnout, co se bude následující minuty dít. O to víc je to šokující. Viz malá holčička přeměněná v upírku útočící na vše živé. Takových snímků je katastroficky málo. Akční horor, který se bez pochyby držel metod z klasik. A to výborně.

 • 75%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (12486 bodů)

  Celý film drží pohromadě především díky režii Davida Sladea, který filmu od začátku nasadil vysoké tempo vyprávění a přichází s řadou skvěle zinscenovaných akcí. Dojde i na řadu mírně ,,onanistických“ záběrů, jako upíří apokalypsa z ptačí perspektivy, ale pro mě osobně jsou mnohem děsivější scény se zatčení cizincem, noční projížďky autem a brilantně natočený závěr. Jo, tohle je správná upířina!

 • 75%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (12384 bodů)

  K upířím hororům jsem byl vždycky strašně skeptický a nevybavuji si ani jeden, který by mě výrazněji zaujal. Ovšem 30 Days of Night je výjimka potvrzující pravidlo. Tím mám na mysli, že pokud se sejde kvalitní režisér a producent, sesmolí se efektní a nápaditý příběh a všechno se obestře osvědčeným prostředím poklidného severského městečka, tak i ze skoro vyprázdněného žánrového soudku se dá vytřískat skvělá nálož moderní hororové akce. Snímek se sice neobejde bez několika nevyhnutelných klišé a pár scén působí jako setkání se starým přítelem se sklonem k brutálnímu násilí, ale jinak se David Slade vypořádal s danou látkou skutečně mistrně a rozhodně se nedá mluvit o nějakém rutinním béčku. Především je to ale zásluha odporně nalíčených upírů, kteří opravdu nahánějí strach a patří zřejmě k nejpovedenějším hororovým záporákům od Snyderova Úsvitu mrtvých. Ten skvělý romantický závěr už jen všechno podtrhuje..

 • 75%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11093 bodů)

  Mrazivé, divoké, tajemné a hlavně krvavé. Akční upíři jsou inteligentní, skvělí a velice žíznivý. Lekačky celkem dobré a film z prostředí Aljašky je dobře naservírován divákovi.

 • 65%
  0
  0
  3. 12. 2012
  kedl (6361 bodů)

  A tohle bylo co, dámy a pánové?? pátnáctiletej Macik by po skončení jen těžko zavíral ústa úžasem a jediná otázka co by mu přišla na mysl, by byla, proč tam sakra neudělali těch zabití víc?? na druhou stranu, o pár Vánoc starší Macik si pokládá otázky typu: 1) Byli to vůbec upíři?? 2) Kde se tam ale vzali?? 3) Proč to tak dělají?? 4) Proč když se všichni dohodnou, že zůstanou na půdě tam nezůstanou a v klidu se přemístí na policejní stanici, kde setrvají bez vysvětlení důvodu? 5) Proč jsou zde tak infantilní dialogy typu: " Jsi mrtvola a já s mrtvolama nemluvím " wtf? a na závěr za 6) Proč mi bylo šumafuk, kdo zemře a kdo bude žít? Verdikt: Svižně a zajímavě natočený cosmodebilní scénář, v kterém nejlepší je první půl hodina.. To totiž ještě nevíte s čím budete mít tu čest.. Ostatní je jen opravdu film pro nenáročné publikum..

 • 90%
  1
  0
  22. 10. 2017
  JosefTomas (5802 bodů)

  To si jste v zasněžené oblasti a venku běhají potvory, který vás chtějí sežrat, co uděláte? Kouknete se na tento film, protože jako návod na přežití 30 denní noci ideální. Slade udržuje napětí, akci a horor v dokonalé rovině, kde není žádné slitování, žádný odpočinek, zkrátka nic, co by zdržovalo. Toto je jednoduše akční hororová podívaná, která si nebere servítky s zobrazení násilí a krev stříká všude. Aneb, když se sejdou lidi, kteří viděli dostatek hororů, akčních filmů a thrillerů, vznikne tohle nabušené dílo, které je dobré znát.

 • 90%
  1
  0
  11. 3. 2010
  Tom Hardy (4255 bodů)

  Takhle má vypadat moderní akční horor, který se nebojí učit od klasik. Atmosférou to osciluje někde mezi kultovní Věcí a Silent Hillem, dravost upírů se vyrovná těm nejrychlejším zombie mrchám, a jejich vizuál je tak „krásně hnusný“, že upřímně doufám, že se mi o těch parchantech nebude zdát. David Slade dokázal přetavit komiks do naprosto hladké adaptace, v které se sice občas postavy přesouvají podezřele rychle v ději, ale tempo ani minutku nesleví a to je to podstatné. Navíc je to rozkošně krvavé a politicky nekorektní, ani jednou však rušivým způsobem. Výborná věc pro dlouhé zimní večery, kdy neplánujete jít spát;) A jestli někdy v zimě potkám večer venku holčičku v květinových šatech, budu se modlit, aby byla po ruce sekera!

 • 80%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3327 bodů)

  Logické nedostatky tam opravdu jsou, úchvatná stylizace, perfektní tempo, Reitzellova hudba a režie Davida Sladea,ale vynahradí vše.MASKY byly výborné! Temná atmosféra a krvelačná řezba až do konce,takže nečekejte romantiku ani v závěru.Asi nejlepší horor roku...Jsem spokojen.

 • 90%
  0
  0
  27. 11. 2012
  farb (2056 bodů)

  David Slade natočil neskutečně mrazivou upírskou pecku, která svou poctivě budovanou atmosférou člověka naprosto pohltí. A Josh Hartnett válí.

 • 90%
  0
  0
  29. 12. 2013
  Sir.Hovado (412 bodů)

  Tak tohle je. Místo v zemi nikoho, malý možnosti, kde se schovat a parta zabijáků, který se nemažou vůbec s nikym a ničím. Dost možná nejlepší upírská vyvražďovačka, co sem viděl a jednoznačná povinost pro každý milovníka krve a zubatejch kreautur. Šel z nich strach.

  • upíři
  • prostředí
  • atmosféra
  • režie
  • konec se trochu táhne
76 82 ?
jak hlasovat?
 • Kim6 80%
 • VojacekMatej 95%
 • Mondyes 100%
 • lenka-fojtova 75%
 • JosefTomas 90%
 • Danny F. 75%
 • netherlord 65%
 • Michael Jackson 15%
 • jarv 85%
 • Brenan88 80%
všechna hodnocení (101)

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: