Capote (USA)
« další názvy »
Kanada Kanada
USA USA
113 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Adaptace knižní, LGBTQ+, Oscarový, Retro

Obsah

:
Píše se listopad 1959 a Truman Capote (Philip Seymour Hoffman), autor Snídaně u Tiffanyho a oblíbená postava americké smetánky, si právě čte jeden článek více »« méně

Režie

:
Bennett Miller

Scénář

:
Dan Futterman

Herci

:
Allie Mickelson Kelci Stephenson Philip Seymour Hoffman Craig Archibald Bronwen Coleman ...
Premiéra: 2. 3. 2006
Jste na stránce filmu Capote. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Capote myslíte! K 25. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27991 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Capote


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2015
  Sheldon (16014 bodů)

  Truman Capote (Philip Seymour Hoffman) je úspěšný spisovatel a novinář, který Ameriku oslovil slavnou Snídaní u Tiffanyho. V novinách ho zaujme článek o vraždě farmářské rodiny v malém městečku Halcomb v Texasu. Píše se rok 1959 a Capote se svojí asistentkou Harper Lee (Catherine Keener) navštíví město, aby o tom napsali článek. Seznámí se s šerifem (Chris Cooper), který se přes počáteční nedůvěru stane jejich přítelem. Brzy dokonce chytne i dva vrahy, kteří rodinu pravděpodobně zabili. Capote se rozhodne sepsat ne článek, ale celou knihu o cestě ke zločinu a založí tím celý literární žánr.

  Capote je americkou legendou a tvůrci se rozhodli k velice ambicióznímu kroku, kterým je natočení dobového snímku bez účasti hvězd, ale za to s kvalitními charakterními herci. Takovýto druh filmu pak čekají pouze dva osudy – prvním je přízeň New Yorské nesmírně kritické smetánky a festivalový úspěch podpořený jednou možná i širší distribucí, tím druhým je nepřízeň New Yorské kritiky a brzký konec filmu v balíku s nějakým trhákem společnosti, co film zaplatila. Capote je naštěstí ten první případ. Film je především strhující herecké sólo Phillipa Seymoura Hoffmana, který zvládl naprosto neuvěřitelnou přeměnu v úlisného výstředního egocentrického homosexuálního spisovatele, který však svou silou osobnosti zvládá neuvěřitelnou manipulaci s jinými lidmi. Ostatní herci jsou ovšem také skvělí. Zaujme především vrah s nevinnýma očima Clifton Collins jr. a pak neuvěřitelně skvělý Chris Cooper. Film má pomalejší tempo, velice sugestivní atmosféru zadrhávající se pod kůži a neodfláknutou i když komorní výpravu. Capote je mimořádně zdařilý film.

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2020
  Jana Květoňová (6283 bodů)

  Zajímavý film. A vskutku vynikající výkon Philipa Seymoura Hoffmana. Navíc když vím, že kvůli této roli zhubnul 18 kilogramů! Co odříkání to muselo pro něho být! Škoda, že on sám tak záhy zemřel a ještě navíc na předávkování drogama. Že si ty drogy (kokain, heroin, amfetamin) nedokázal odepřít! Otec tří dětí! Jen si říkám, proč oba dopadení dostali provaz, když vlastně podle výpovědi Perryho Smithe Trumanu Capotovi vraždil jen on sám. Alespoň jsem to tak pochopila. Teď abych si ten román přečetla!

 • 85%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Jose26 (115 bodů)

  Váš film je opravdu vynikající, pane. Lepší než ty předchozí. Thank you, thank you. Doporučuji tento velice autentický dobový filmík s mrazivou atmosférkou zhlédnout ve vynikajícím českém dabingu - opět se potvrdilo, že česká dabingová škola ve světě těžko hledá konkurenci.

Hodnocení a recenze Capote

73 ? ?
jak hlasovat?
 • cerfik 90%
 • Jana Květoňová 80%
 • Kim6 55%
 • ZARaz 90%
 • Mondyes 65%
 • Had 80%
 • Tino 90%
 • Jose26 85%
 • ballrog 65%
 • McFous 55%
všechna hodnocení (31)