Česká republika Česká republika
82 minut

Žánry

:
Romantický
Motto: Na křídlech adrenalinu, lásky a fantazie.

Obsah

:
Hrdinkou je šestnáctiletá dívka z malého městečka, která uteče z domova, aby poznala svět. Prožije několik neobyčejných dnů ve víru velkoměsta, které jí více »« méně

Režie

:
David Ondříček

Scénář

:
David Ondříček Jan Novák (I) Tomáš Mašín

Herci

:
Tatiana Dyková Martin Myšička Jan Čechtický Jan P. Muchow Kateřina Winterová ...
Premiéra: 3. 10. 1996
Jste na stránce filmu Šeptej. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Šeptej myslíte! K 26. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27991 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Šeptej


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  8. 5. 2020
  Sheldon (16014 bodů)

  Slibný debut Davida Ondříčka, který jsem poprvé viděl v patnácti letech, takže jsem pochopitelně věděl, vo co gou. Film nás ani ne tak na příběh lákal na dobrou hudbu a taky, že se na to dobře dívalo. Ten film každopádně velice nepěkně zestárl a pro dnešní generaci je nepochopitelný. Takže spíš nostalgie.

 • 65%
  0
  0
  13. 7. 2018
  Jana Květoňová (6283 bodů)

  Já jsem se v mládí nebavila po klubech, neexperimentovala s drogami, ani se netoulala po nocích. Nicméně film mi připadal zajímavý. Hlavně mě zaujala osmnáctiletá Tatiana Vilhelmová, která v něm představuje šestnáctiletou studentku vojenského gymnázia Annu. Také zajímavým zážitkem byl mladý Martin Myšička v roli duševně nevyrovnaného homosexuálního prostituta Kytky a již zemřelý Bořivoj Navrátil, jak mu rozmlouvá sebevraždu skokem z mostu. Akorát jako romantický bych tento film neoznačila. K romantice má tedy daleko. Ale ta atmosféra podzimu v parku na mě dýchla krásně. Pak se mi líbila "žrací" scénka ve vlaku a rozostřené černobílé obrazy, simulující "psí" vidění dogy Kosmose.

 • 70%
  1
  0
  17. 6. 2017
  kawa (3385 bodů)

  Psychedelická komedie pražských feťáků a gayů, která i po 20 letech překvapivě drží tempo a rytmus. Příběh bez začátku a bez konce jen tak plyne a nechává člověka jet na vlně euforie. Nic moc světoborného , ale funguje. Role a roličky obsazeny pražskými umělci.

 • 100%
  0
  0
  26. 5. 2016
  leafroller (2684 bodů)

  Pokud jste se v mládí nebavili po klubech, neexperimentovali s drogami, netoulali se po nocích ulicemi velkoměsta, pak vás film asi moc nezaujme. Asi jako mého švagra z maloměsta, odpůrce hudby, alkoholu a kouření vůbec. Proto se také odvážím tvrdit, že je film generační výpovědí. Já měl to štěstí, že mě premiéra filmu trefila přesně v době, kdy jsem prožíval stejný příběh, jako naši hrdinové. Potkával jsem stejné exoty a ufony, pohyboval se po stejných místech, na kterých jsem hledal čistotu ztělesněnou zde naivní dívkou přicházející jakoby z jiného světa. Ten film mám prostě rád a se soundtrackem jsem strávil mnoho hodin. Nad ránem, ve vaně.

 • 35%
  0
  0
  25. 1. 2021
  Renfield (1261 bodů)

  Tak ani po letech a kompletní filmografii Davida Ondříčka, jsem jeho prvotině na chuť nepřišel. Celé to hezky barevně vypadá, kamera je velmi zajímavá, ale co ten "příběh"? Věřím, že takhle někdo žil, snad i žije, ale co s tím? Co postavy, do závěrečných titulků zcela nezajímavé, neznámé. Film je velmi krátký, přesto často úmorně nudný, navíc herecky velmi neherecký, snad až na pár známých jmen. Hold si nepřipadám jako z jiné planety a podobně jsem naštěstí nikdy nežil, tak možná to je ten důvod.

Hodnocení a recenze Šeptej

71 ? ?
jak hlasovat?
 • Renfield 35%
 • Sheldon 70%
 • mims 90%
 • dav.bal 70%
 • ZARaz 80%
 • Jana Květoňová 65%
 • tomas-mach 45%
 • kawa 70%
 • bohhous22 70%
 • karolina-klimsova 10%
všechna hodnocení (149)

V žebříčcích uživatelů

19. místo z 43 v žebříčku uživatele lenka-nejezchlebova
118. místo z 172 v žebříčku uživatele Had
138. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori