Spartacus (USA)
« další názvy »
USA USA
198 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Historický, Romantický, Válečný, Adaptace knižní, Epický, Oscarový

Obsah

:
Kirk Douglas, Laurence Olivier, Jean Simmonsová, Charles Laughton a Peter Ustinov v americkém velkofilmu o vzpouře otroků ve starém Římě, oceněném čtyřmi více »« méně

Režie

:
Stanley Kubrick Anthony Mann

Scénář

:
Peter Ustinov Howard Fast Dalton Trumbo Calder Willingham

Herci

:
Kirk Douglas (I) Laurence Olivier Jean Simmons Charles Laughton Peter Ustinov ...
DVD: 24. 5. 2004
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Spartakus. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Spartakus myslíte! K 20. září 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27761 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  15. 12. 2018
  Brenan88 (43960 bodů)

  Stanley Kubrick je jenom jeden. Spartakus je po technické stránce opět dokonalou podívanou,tak jak jsem u Kubricka zvyklý. Všechno má své místo a na chyby zde není prostor. Scénář napsal Dalton Trumbo,který v té době byl na černé listině a film je pro něj takovým zadostiučiněním. Kirk Douglas je jako Spartakus dokonalý a dodnes v této roli nepřekonaný.

 • 80%
  0
  0
  15. 4. 2015
  martin-mickey-stusak (23660 bodů)

  Při vyslovení tohoto jména   již není třeba co dodávat.   Tak je známý a nestárne. To   se však nedá říci o tomto   fenomenálním filmu, neboť   při dnešním pohledu   zestárnul rapidně. Jeho   velkolepost je však i tak   úžasná a stále bere dech.   Některé -ukecané- scény   jsou už krapet nudící, ale   to je jen zrychlenou dobou.   Některé, jako například   vzpoura otroků, mi zase   přijdou takové nedotažené.   I tak je Stanley Kubrick mistr   svého řemesla a po právu se   tento jeho snímek stal   klenotem světové   kinematografie. 

 • 95%
  0
  0
  11. 12. 2015
  Sheldon (15979 bodů)

  Pro starší čtenáře je snímek Stanleyho Kubricka Spartacus (1960) respektovanou veličinou, ale dnešní generace dvacátníků a dost dobře i některých třicátníků znají úspěšnou seriálovou verzi a tento brilantní film neznají. A přitom je to naprosto zásadní a přelomový snímek. Stanley Kubrick byl přitom zřejmě poslední volbou pro výrobu velkofilmu o otrokovi Spartacovi (Kirk Douglas), který povede rozsáhlou vzpouru proti římskému impériu. Snímek vychází z předlohy úspěšného spisovatele Howarda Fasta, který v knize vylíčil události skutečného povstání otroků z roku 74 př. Kristem. Povstání otroků ve filmu vyzní jako morální podobenství o nutnosti bránit osobní svobodu.  Film měl původně režírovat Anthony Mann a Kirk Douglas zjistil už po pár dnech, že se s ním nesnese. Jelikož byl producent filmu a záleželo mu na úspěchu, rozhodl se angažovat začínajícího Kubricka. Byla to jeho první zakázka na výrobu filmu a jak se mělo ukázat i poslední. Kubrick se začal projevovat v celé své kráse a došlo k velkému střetu dvou obrovských osobností. Výsledek? Douglas do smrti s Kubrickem nepromluvil ani slovo a nikdy mu neodpustil, že se nechoval tak, jak od něj očekával.

 • 80%
  0
  0
  20. 5. 2016
  lamps (14750 bodů)

  Přestože Kubrick při natáčení Spartaka neměl tak volnou ruku, jak byl zvyklý v případě ostatních projektů, výsledek takřka bez výjimky odpovídá jeho filmařské velikosti. Obrazová i zvuková megalománie, které sice trochu schází silný a sjednocující emocionální prvek, avšak pro budoucí divácké generace zůstane vždy stejně zábavná, tématicky hodnotná a herecky naprosto strhující, přesně v tradicích sandálových hollywoodských velkofilmů. Spartaka si nelze představit jinak než jako Kirka Douglese, Laurence Olivier snad musí být potomek hrdého Krassa a na režisérské stoličce prostě nelze uvažovat i nikom jiném než o Kubrickovi, který dovedl všechny ty nezapomenutelné scény s tisícovkami statistů do mrazivé dokonalosti.

77 ? ?
jak hlasovat?
 • PinPrick 95%
 • InJo 80%
 • petr-sedivec 100%
 • Futureman 75%
 • Brenan88 80%
 • Akarot 65%
 • Michael Jackson 0%
 • budullin 60%
 • lamps 80%
 • maniak 50%
všechna hodnocení (58)