Řím

85%
Řím
Rok 52 před Kristem. Čtyři sta let po založení republiky je Řím nejmocnějším městem světa. Kosmopolitní metropole s miliónem obyvatel tvoří srdce obrovského impéria. Republika založená na principech sdílené moci a nelítostné individuální soutěživosti nikdy nedovolí jedinému muži získat absolutní moc. Avšak nyní se otřásají samotné základy těchto principů, podryté korupcí a nesváry. Po osmi letech válčení se dva vojáci Lucius Vorenus a Titus Pullo bezděčně ocitají ve víru událostí, které ovlivní dějiny celého Říma. Láska a zrada, vládci a otroci, muži a jejich ženy. Seriálové drama ŘÍM zachycuje bouřlivou éru mezi zánikem republiky a zrozením impéria.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 332 bodů
10
První série - 90% Druhá série - 80% Výborný seriál, který je možná maličko strojený, ale jinak má jen malou konkurenci. První série je naprosto perfektní.
Pas
Pas
6 225 bodů
7
Řím - centrum bohatství, kultury, moci, intrik a neřestí. Dějiny Říma z pohledu dvou vzájemně soupeřících žen - Atia (matka Oktaviana) a Servilia (matka Bruta) a dvou vojáků 13 legie Caesara - Lucius Vorenus a Titus Pullo, které osud svedl dohromady. A společně s nimi máme možnost prožít nejenom všechny důležité události, které předcházely pádu republiky. Ale i jejich soukromé bolesti, obavy, lásky, prohry, tužby ..... tak malicherné pro dějiny a tak podstatné pro ně. Seriál začíná v roce 52 p.n.l., kdy se Gaius Julius Caesar chystá k návratu do Říma z vítězného tažení v Galii. A toho se senátorská aristokracie velmi obává, bojí se jeho moci a obliby, jejich spiknutí vyústí v občanskou válku mezi Caesarem a Pompeiem.
kubas369
4 086 bodů
10
Další vyjmečný seriál z produkce HBO. Dost dobře chápu to, že se to někomu nemusí zrovna líbit také mě chvili trvalo než jsem tomu podlehl. Není divu dnešní divák je zhýčkaný historickými velkofilmy typu Gladiátor, Statečné srdce atd. které ale nemají se skutečnou historií pranic společného. Mnozí tvrdí, že seriál Řím také neodpovídá zrovna dějepisným pramenům, ono je to svým způsobem pravda producenti HBO učinily totiž překrásnou věc tím, že do naprosto přesně stvárněného a dobře známého obdobý konce římské republiky postavily dva obyčejné muže a vojáky Lucia Vorena a Tita Pulla a daly jim stejnou moc utvářet dějiny jako měli Ceasar nebo Octavianus. Je to od tvůrců chytře zvolená hra s divákem. Na jedné straně velcí muži historie, kteří dělají vše proto aby tvořily dějiny a na druhé straně dva muži, kteří je tvoří jen tak mimochodem a náhodou. Velcí historici vždy mluví jen o velkých mužích např: Ceasar dobyl Galii nikoho už nezajímají osudy tisíců legionářů, kteří přispěli věčím či menším dílem. Tento seriál je pro ty nezaznamenané bez kterých by ti velcí ničeho nedosáhly. A jelikož malých i velkých rolí se hercí zhostily se zápalem a obrovskou chutí ( což je vidět každou vteřinu seriálu) a tvurci nám předkládají tehdejší společnost bez příkras takovou jaká skutečně byla nezbývá mi než tleskat a seriál Řím si přidat do své TOP10.

Dodatečné informace

Původní název:
Rome (více)
  • Velká Británie Řím
  • Velká Británie Rome
  • Velká Británie Rím
  • Velká Británie Rom
  • Velká Británie Roma
  • Velká Británie Róma
  • Velká Británie Romi
  • Velká Británie Rooma
  • Velká Británie Rzym
Premiéra v ČR:
14. 7. 2000
Země původu:
Velká Británie, USA
Rozpočet:
18 mil. USD
Tržby:
538,4 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Řím je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Další z kolekce Řím


Powered byJustWatch