Ghost in the Shell (USA)
USA USA
102 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní, Remake

Obsah

:
Kultovní japonské anime Ghost in the Shell se stalo základním inspiračním pilířem pro legendární trilogii Matrix. Teď přišel čas, aby tahle kyberpunková více »« méně

Režie

:
Rupert Sanders

Scénář

:
Jamie Moss Masamune Shirow

Herci

:
Scarlett Johansson Michael Pitt Rila Fukushima Juliette Binoche Pilou Asbæk ...
Premiéra: 30. 3. 2017
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Ghost in the Shell. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Ghost in the Shell myslíte! K 26. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27992 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Ghost in the Shell


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  5
  0
  16. 4. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Ghost in the Shell mě už od začátku nechalo zcela chladným. Poté jsem viděl v kině ukázku a jediné co se mi při sledování honilo hlavou bylo to,že to bude hrozná prasečina se sexy Scarlett Johansson v hlavní roli a vlastně jsem měl i pravdu. Ztvárnění budoucnosti , všech těch robotů a blbůstek měli tvůrci zmáklé na jedničku,ale samotný příběh příběh zase taková hitparáda není a navíc ho tvůrci pojali až příliš vážně. Ve filmu byla spousta míst,které se daly trochu odlehčit a autoři mohli klidně zabrnkat i na komediální strunu. Chápu,že v tomto snímku šlo hlavně o skvělý vizuál,ale na tom se prostě nedá stavět celý film.

 • 75%
  0
  0
  10. 2. 2019
  Pete69 (19977 bodů)

  Csifárna jako vyšitá, krásně temná budoucnost a docela uvěřitelný děj z hlediska toho, že se lidstvo začne vylepšovat pomoci kyberdoplňků. Děj se pozvolna vyvíjí a tahne se v pomalé temné a tajemné lince, která mi byla sympatická. Za mě kvalitní snímek - 75%.

 • 85%
  1
  1
  2. 4. 2017
  Sheldon (16014 bodů)

  Ghost in the Shell je nesmírně zajímavý film. Není to žádná tuctovka a i přes klišé v dialozích, které někdy rvou za uši a herci se často ani nesnaží tvářit, že jim textové dialogy připadají úplně mimo, zejména začátek snímku obsahuje scény s Juliette Binoche, kde je vidět, že jí to prostě nejde přes pysky, film funguje rafinovaným scénářem s nepříliš prvoplánovotě čitelnými motivy a v některých momentech skvěle funguje i jako horror. Humor však téměř chybí. Tenhle film se zkrátka od počátku bere hodně vážně.  Vizuálně je to pastva pro oči, přitom to není vyumělkovaná budoucnost ani trýznící dystopická verze apokalypsy. Řada věcí z dnešního světa je tam přehnaná a dotažená až ad absurdum, mnoho nápadů je tam však skutečně geniální.

 • 90%
  0
  0
  10. 1. 2018
  Danny F. (11140 bodů)

  Perfektně propracované. V rámci žánru půjde o další kult. Vše se drží mezi určitými mantinely a na hranici skoro až šílenosti. Parádní vizuální i akční podívaná co tu dlouhá léta nebyla s tak svižným tempem. Je to jedinečný film.

  • Vizuální efekty
  • Akce
  • Tempo
  • 60%
   0
   1
   9. 7. 2017
   Tom Hardy (5230 bodů)

   Není to tak, že bych se vůbec nebavil. Ale vnitřně mi to přišlo hrozně vyprázdněné, hlavní hrdinka ze všech postav nejméně zajímavá (jednoznačně kraluje legendární Takeshi Kitano) a vize budoucnosti byla podstatně méně propracovaná, než bych od podobného typu filmu čekal. Nemluvě o obvyklém neduhu současných blockbusterů, kdy se finální akce utopí v CGI bordelu.

  • 55%
   0
   0
   10. 4. 2017
   Petrson (4100 bodů)

   Přišlo mi to jako pokus o styl Blade Runnera z roku 1982, který má vynikající příběh, atmosféru, ale tento film je jen odvážný pokus. Vizuál se zdál být na začátku zajímavý, jenže stará auta v budoucnosti, dnešní cigára ( asi zaplaceno tabákovým průmyslem, jako vždy ) a některé dekorace to celé zbouraly. Bohužel příběh je takový jaký je, celkem prázdný, některé scény jsou legrační ( souboj lidí proti stroji...proč ), patetické situace jsou někdy ke smíchu, stejně jako v určitých momnetech postava akčního starého asijského zástupce vlády. Těšil jsem se, možná to byla chyba.

  • 65%
   0
   0
   20. 7. 2017
   rkotvald (3158 bodů)

   Scarlett Johansson by si měla začít sakra hlídat, do jakých projektů se pouští. Asijská manga a anime jdou úplně mimo mě. Blockbustery v posledních letech chtě nechtě hloupnou, kolikrát se smíří s průměrem, tady to není jinak. Zápletku moc neřeším, respektive jsem se (asi svou chybou) ztrácel a spíš se soustředil na akci než na děj. Scarlett tak má na kontě další fádní roli, divák pohled na nejmodernější vizuální efekt, ale ten se lehce omrzí. Chybí nadhled, chybí humor, místy je to až moc umělé. Ale zmiňovaná akce si sedla, častokrát doslova lahodí oku.

  • 60%
   2
   0
   10. 4. 2017
   HappyPiere (2773 bodů)

   Kyberpunkové dobrodružství, kterému tak nějak něco chybí. Pravděpodobně je zapříčiněno tím, že to není tak úplně podle Hollywoodského mustru. A překvapivě mi to opravdu vadilo. Výsledek je pilot k seriálu s hezkým vizuálem, ale bez přidané hodnoty. A je to škoda. Snad death note dopadne líp.

  • 100%
   0
   1
   27. 7. 2017
   leafroller (2684 bodů)

   Fascinující a úžasné od prvního záběru po poslední tón soundtracku. Po zcela strhující Lucy se Scarlett objevuje v dalším progresivním sci-fi snímku. A i když tentokrát tempo není tak smrtící, hubu dokořán jsem měl stejně. Jenom nechápu, proč tam jedna postava musela mluvit japonsky a to i v dabingu. Tím si ale tento nápady doslova nabitý snímek nemusíme kazit. Nápady, u nichž vám pokaždé prolétne hlavou, zda tato technologie už existuje, zda je ve vývoji, nebo zda je to vážně jen sci-fi. Tak, víc už z prvního shlédnutí asi nevymáčknu. Druhé bude ale následovat nejspíš velmi brzy. Tak uvidíme.

  • 70%
   0
   0
   28. 11. 2017
   brcolka (1041 bodů)

   Ghost in the Shell. Asi se mi to i trochu líbilo. Scarletka ve své nicmoc verzi. Ale efekty a prostředí filmy se mi celkem líbilo ale příběh pokulhával za efekty. Myslím že to bylo natočené na motivy hry. Tak po shlédnutí bych si to zahrál i když nejsem žádný hráč.

  • 75%
   0
   0
   14. 11. 2017
   Lucyen (916 bodů)

   Film mě neurazil, ale ani nezaujal natolik, abych měla chuť si ho pustit znovu. Vizuálně se na něj koukat dělo, ale pokud znáte původní Ghost in the Shell, tohle zpracování pro vás bude spíš zklamáním. Scarlett Johansson je pro tento film škoda a měla by raději hrát jinde.

  • 70%
   1
   0
   12. 8. 2017
   Pája DJ (644 bodů)

   Americká předělávka klasické japonské anime, která si zasloužila ke své popularitě asi poněkud jiné zfilmování. I tak lze vyzdvihnout snahu filmařů přivést tento příběh na filmové plátno a představit ho širšímu publiku, které ještě nemělo příležitost s příběhem se blíže seznámit. Pokud Vás daný styl láká, nelze jen doporučit film shlédnout a udělat si vlastní názor.

  • 55%
   0
   0
   12. 8. 2017
   Judinka (597 bodů)

   Film zcela vyumělkovaný a v mnoha ohledem značně nelogický. Nikde není ozřejměno, proč typ robota, který jako jediný má být ovládán lidským mozkem s lidskou myslí, je naprosto bez jakýchkoli emocí, které není schopen ani předstírat, přestože ostatní "čistokrevní" roboti takto sterilně zdaleka nepůsobí. Celé to bylo zkrátka velmi velmi zvláštní.

  • 50%
   0
   0
   6. 2. 2018
   Pacman (586 bodů)

   Tohle Scarlett svým nahým popředím ani pozadím nezachrání. Tvůrci si chtěli zachránit kůži alespoň tvrzením, že film je komiksem a původním filmem z roku 1995 inspirován. Na nás si s tím ale nepřijdou. Tady je špatně spousta jiných věcí. Obsazení je první věc. Tady by většinu rolí mohli hrát jiní lidé (hlavně asiaté). Scénář je děravý jako ementál, kamera občas taky nepochopitelně zabírá něco, co není třeba. Akční a bojové scény dobré, choreograf pracoval svědomitě. Hudba dobrá správně cyberpunk. A to zpracování cyberpunk multikulty světa je fakt parádní. Hodně to připomnělo Blade Runnera a zároveň navnadilo na jeho pokračování. Jinak se moc dobrého říct nedá. Spousta správných otázek je položena, ale buď není odpověď nebo klasicky po americku odbyta. Já původní japonský film z roku 95 viděl a po tomhle mám velikou chuť se na něj po cca 10 letech zase podívat.

  • 95%
   0
   0
   20. 6. 2021
   naineko (571 bodů)

   My name is Major Mira Killian...
   zhruba v tomhle místě se to podělalo. Tak moc jsem se bál, že to amíci podělají, až jsem tomu pocitu podlehl. A trvalo zbytek filmu se z toho vylízat. I tak jsem z kina odcházel rozpolcený.
   "Původní" GITS anime je klasika. Nicméně ještě před tím byla manga. A té (resp. těm) mají rozhodně mnohem blíže S.A.C. série. Vzhledem k tomu, že ProductionI.G S.A.C. (potažmo i Arise) prezentují jako alternativní verze příběhu, nemám potíž vnímat i verzi hranou odděleně. Stejně tak nelpím na filozofickém přesahu man-machine prvního anime. (Krom toho Innocence mi v tomhle směru přídje ještě o něco lepší a Arise posunem ke zkoumání přerodu politické společnosti ve společnost korporátní to celé ještě vylepšilo. A je asi na místě připomenout, že v japonštině se tohle všechno nejmenuje Ghost in the Shell, ale Kókaku kidótai, takže řekněme něco ve smyslu Zvláštní jednotka.)
   Nicméně z kina jsem odcházel rozpolcený. Nedalo mi to a po dvou měsících jsem shlédl camrip verzi. Což dnes kvituji jako dobré rozhodnutí. Vizual šel do pozadí a mohl jsem víc rozebírat, co se vlastně děje a co se říká. Po shlédnutí v BR kvalitě se rozpolcenost zcela vytratila.
   Za mě můžu říct, že Sandersovi se věc podařila. Jsou tam odkazy snad na všechny předchozí GITS a spousty kultovních scén (a jako bonus snad i jeden vtípek směrem k Star Wars), přičemž je to samostatný příběh, který zas řeší něco trochu jiného nějak jinak. Vykreslený svět je "zdravě" kyberpunkově drsný a špinavý.
   Myslím si, že jak skalní fanoušci tak GITS nepolíbení si tu můžou najít to své. Pokud budou chtít.

   Trochu jsem se bál, že BR 2049 bude víc GITS než GITS a... nestalo se (e;

  • 55%
   0
   0
   14. 7. 2017
   Socna (471 bodů)

   ocením snahu o záběry "vykradené" z originální mangy, ale atmosféru to nevidělo ani z rychlíku. absolutně zmatečně a zbytečně překombinovaný děj snažící se o jednoduché vysvětlení - v tom je kouzlo japonského originálu, ani se o nic nesnaží. buď ho vezmete nebo ne, hollywood by měl nechat některé díla spát - ale tak teď můžu snít dál

  • 60%
   0
   0
   28. 11. 2017
   Bori02 (374 bodů)

   Nové zpracování velice známého anime nedopadlo tak dobře jako by většina lidí chtěla. Film je o hodně povrchnější než původní dílo. Neříkám ale že je to špatný film. Je skvělé že se v Hollywoodu studio rozhodlo udělat film, který není úplně mainstreamový. Pořád film obsahuje zajímavou akci, svět vypadá nádherně a některé postavy jsou opravdu zajímavé. Třeba postava, kterou hraje Takeši Kitano. Film má své problémy, ale dopadl líp než jsem čekal

  • 75%
   0
   0
   6. 5. 2017
   shalmirane (223 bodů)

   Původní GitS je klasika, kterou jsem nikdy neviděl. Nešel jsem na premiéru a nedalo se nevšimnou komentářů skalních fanoušků, jak reboot nevykreslil město ve správném rozměru apod. Nedal jsem se a film pro mne měl hlavu i patu, dával smysl jako zajímavá scifárna.

   • Zajímavé i bez znalosti originálu / série
   • 60%
    0
    0
    14. 8. 2017
    mustafee (169 bodů)

    Efekty super. Město budoucnosti super. Scarlet super sexy.Jen děj byl takovej utahanej. Bylo by lepší, kdyby tam všechny sekala a víc se předvedla jako robot zabiják. Hledání vlastní minulosti už tu bylo tolikrát, že je to trošku nuda. Moc se mi líbilo vylepšování lidí a ty jejich hračičky.Hudba taky dobrá. Jinak průměr.

   • 90%
    0
    0
    27. 1. 2020
    ZaS (161 bodů)

    Příběh nepatří k nejsilnějším stránkám filmu (což se nakonec od komixu ani nedá čekat), ale přesto patří mezi to nejlepší co bylo ve sci-fi za poslední roky natočeno. Nejen efekty samotné ale i atmosféra filmu je vynikající. A podobně jako u Matrixu se na pozadí vznáší silné filosofické téma.

   • 60%
    0
    0
    24. 4. 2017
    EvieJJ (145 bodů)

    V mnoha místech jsem si vzpomněla na Ostrov, kde také hrála Scarlett. Vizuál super a to ostatní je hodně kulhavý. Herci se sice snaží, ale osobně mi to neladí dohromady. Sečteno a podtrženo škoda peněz za IMAX.

   • 70%
    0
    0
    14. 7. 2017
    enyd (54 bodů)

    Animák jsem neviděl, takže po mě srovnávání nechtějte, možná proto mě ale Ghost in the Shell bavil. Jako futuristická detektivka totiž funguje celkem bez problému, a i když tu není nic, co by film vyhnalo na úroveň Blade Runnera nebo Matrixu, nuda v kině nehrozí. Kupodivu to není díky akci, která je od začátku do konce jen solidním hollywoodským standardem. Spíš mě bavilo Scarlettino pátrání po vlastní minulosti a hlavně její parťák Batou, který zvládá být cool s bouchačkou i bez ní. Jak asi tušíte, celý svět s umělými vylepšeními a pochybnou robokorporací už dnes nikoho nevytrhne. Rupert Sanders do něj ale vetknul dost snahy a žánrových libůstek na to, aby vás nejvíc trápil podivný whitewashing hlavní hrdinky

   • 90%
    0
    0
    14. 7. 2017
    placido (18 bodů)

    Miluji předlohu tohohle filmu a na tenhle film jsem se moc těšil. Myslím že se povedlo převést animovanou verzi do hrané. Nevím čím to bylo ale atmosféru pro mě měl animovaný trochu větší, třeba to bylo i použitou hudbou. Čekal jestli třeba nepoužijí stejnou. Škoda. Každopádně příběh celého filmu jsem z této verze pochopil spíš než z animované. Je pravda že u animované jsem na to přišel až podruhé a pak v nové remake animované verzi. Jsem zvědav jestli se pustí i do druhého dílu.

   Hodnocení a recenze Ghost in the Shell

   70 62 ?
   jak hlasovat?
   • Mrykodaj 80%
   • Lovecour69 75%
   • naineko 95%
   • Morfeus78 65%
   • Mikik4444 90%
   • Barbarka 100%
   • ZaS 90%
   • Dootys 65%
   • ondrej-sladky 75%
   • SicarioGamer666 60%
   všechna hodnocení (104)