Ghost in the Shell
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  7
  0
  16. 4. 2017
  Brenan88 (31984 bodů)

  Ghost in the Shell mě už od začátku nechalo zcela chladným. Poté jsem viděl v kině ukázku a jediné co se mi při sledování honilo hlavou bylo to,že to bude hrozná prasečina se sexy Scarlett Johansson v hlavní roli a vlastně jsem měl i pravdu. Ztvárnění budoucnosti , všech těch robotů a blbůstek měli tvůrci zmáklé na jedničku,ale samotný příběh příběh zase taková hitparáda není a navíc ho tvůrci pojali až příliš vážně. Ve filmu byla spousta míst,které se daly trochu odlehčit a autoři mohli klidně zabrnkat i na komediální strunu. Chápu,že v tomto snímku šlo hlavně o skvělý vizuál,ale na tom se prostě nedá stavět celý film.

 • 85%
  1
  1
  2. 4. 2017
  Sheldon (11244 bodů)

  Ghost in the Shell je nesmírně zajímavý film. Není to žádná tuctovka a i přes klišé v dialozích, které někdy rvou za uši a herci se často ani nesnaží tvářit, že jim textové dialogy připadají úplně mimo, zejména začátek snímku obsahuje scény s Juliette Binoche, kde je vidět, že jí to prostě nejde přes pysky, film funguje rafinovaným scénářem s nepříliš prvoplánovotě čitelnými motivy a v některých momentech skvěle funguje i jako horror. Humor však téměř chybí. Tenhle film se zkrátka od počátku bere hodně vážně.  Vizuálně je to pastva pro oči, přitom to není vyumělkovaná budoucnost ani trýznící dystopická verze apokalypsy. Řada věcí z dnešního světa je tam přehnaná a dotažená až ad absurdum, mnoho nápadů je tam však skutečně geniální.

 • 60%
  0
  0
  9. 7. 2017
  Tom Hardy (3990 bodů)

  Není to tak, že bych se vůbec nebavil. Ale vnitřně mi to přišlo hrozně vyprázdněné, hlavní hrdinka ze všech postav nejméně zajímavá (jednoznačně kraluje legendární Takeshi Kitano) a vize budoucnosti byla podstatně méně propracovaná, než bych od podobného typu filmu čekal. Nemluvě o obvyklém neduhu současných blockbusterů, kdy se finální akce utopí v CGI bordelu.

 • 55%
  0
  0
  10. 4. 2017
  Petrson (3276 bodů)

  Přišlo mi to jako pokus o styl Blade Runnera z roku 1982, který má vynikající příběh, atmosféru, ale tento film je jen odvážný pokus. Vizuál se zdál být na začátku zajímavý, jenže stará auta v budoucnosti, dnešní cigára ( asi zaplaceno tabákovým průmyslem, jako vždy ) a některé dekorace to celé zbouraly. Bohužel příběh je takový jaký je, celkem prázdný, některé scény jsou legrační ( souboj lidí proti stroji...proč ), patetické situace jsou někdy ke smíchu, stejně jako v určitých momnetech postava akčního starého asijského zástupce vlády. Těšil jsem se, možná to byla chyba.

 • 65%
  0
  0
  20. 7. 2017
  rkotvald (2823 bodů)

  Scarlett Johansson by si měla začít sakra hlídat, do jakých projektů se pouští. Asijská manga a anime jdou úplně mimo mě. Blockbustery v posledních letech chtě nechtě hloupnou, kolikrát se smíří s průměrem, tady to není jinak. Zápletku moc neřeším, respektive jsem se (asi svou chybou) ztrácel a spíš se soustředil na akci než na děj. Scarlett tak má na kontě další fádní roli, divák pohled na nejmodernější vizuální efekt, ale ten se lehce omrzí. Chybí nadhled, chybí humor, místy je to až moc umělé. Ale zmiňovaná akce si sedla, častokrát doslova lahodí oku.

 • 60%
  1
  0
  10. 4. 2017
  HappyPiere (2755 bodů)

  Kyberpunkové dobrodružství, kterému tak nějak něco chybí. Pravděpodobně je zapříčiněno tím, že to není tak úplně podle Hollywoodského mustru. A překvapivě mi to opravdu vadilo. Výsledek je pilot k seriálu s hezkým vizuálem, ale bez přidané hodnoty. A je to škoda. Snad death note dopadne líp.

 • 100%
  0
  0
  27. 7. 2017
  leafroller (1972 bodů)

  Fascinující a úžasné od prvního záběru po poslední tón soundtracku. Po zcela strhující Lucy se Scarlett objevuje v dalším progresivním sci-fi snímku. A i když tentokrát tempo není tak smrtící, hubu dokořán jsem měl stejně. Jenom nechápu, proč tam jedna postava musela mluvit japonsky a to i v dabingu. Tím si ale tento nápady doslova nabitý snímek nemusíme kazit. Nápady, u nichž vám pokaždé prolétne hlavou, zda tato technologie už existuje, zda je ve vývoji, nebo zda je to vážně jen sci-fi. Tak, víc už z prvního shlédnutí asi nevymáčknu. Druhé bude ale následovat nejspíš velmi brzy. Tak uvidíme.

 • 75%
  0
  0
  14. 11. 2017
  Lucyen (894 bodů)

  Film mě neurazil, ale ani nezaujal natolik, abych měla chuť si ho pustit znovu. Vizuálně se na něj koukat dělo, ale pokud znáte původní Ghost in the Shell, tohle zpracování pro vás bude spíš zklamáním. Scarlett Johansson je pro tento film škoda a měla by raději hrát jinde.

 • 70%
  0
  0
  28. 11. 2017
  Brcolka (824 bodů)

  Ghost in the Shell. Asi se mi to i trochu líbilo. Scarletka ve své nicmoc verzi. Ale efekty a prostředí filmy se mi celkem líbilo ale příběh pokulhával za efekty. Myslím že to bylo natočené na motivy hry. Tak po shlédnutí bych si to zahrál i když nejsem žádný hráč.

 • 55%
  0
  0
  14. 7. 2017
  Socna (471 bodů)

  ocením snahu o záběry "vykradené" z originální mangy, ale atmosféru to nevidělo ani z rychlíku. absolutně zmatečně a zbytečně překombinovaný děj snažící se o jednoduché vysvětlení - v tom je kouzlo japonského originálu, ani se o nic nesnaží. buď ho vezmete nebo ne, hollywood by měl nechat některé díla spát - ale tak teď můžu snít dál

 • 70%
  0
  0
  12. 8. 2017
  Pája DJ (459 bodů)

  Americká předělávka klasické japonské anime, která si zasloužila ke své popularitě asi poněkud jiné zfilmování. I tak lze vyzdvihnout snahu filmařů přivést tento příběh na filmové plátno a představit ho širšímu publiku, které ještě nemělo příležitost s příběhem se blíže seznámit. Pokud Vás daný styl láká, nelze jen doporučit film shlédnout a udělat si vlastní názor.

 • 55%
  0
  0
  12. 8. 2017
  Judinka (419 bodů)

  Film zcela vyumělkovaný a v mnoha ohledem značně nelogický. Nikde není ozřejměno, proč typ robota, který jako jediný má být ovládán lidským mozkem s lidskou myslí, je naprosto bez jakýchkoli emocí, které není schopen ani předstírat, přestože ostatní "čistokrevní" roboti takto sterilně zdaleka nepůsobí. Celé to bylo zkrátka velmi velmi zvláštní.

 • 75%
  0
  0
  6. 5. 2017
  shalmirane (174 bodů)

  Původní GitS je klasika, kterou jsem nikdy neviděl. Nešel jsem na premiéru a nedalo se nevšimnou komentářů skalních fanoušků, jak reboot nevykreslil město ve správném rozměru apod. Nedal jsem se a film pro mne měl hlavu i patu, dával smysl jako zajímavá scifárna.

  • Zajímavé i bez znalosti originálu / série
  • 60%
   0
   0
   24. 4. 2017
   EvieJJ (145 bodů)

   V mnoha místech jsem si vzpomněla na Ostrov, kde také hrála Scarlett. Vizuál super a to ostatní je hodně kulhavý. Herci se sice snaží, ale osobně mi to neladí dohromady. Sečteno a podtrženo škoda peněz za IMAX.

  • 60%
   0
   0
   14. 8. 2017
   mustafee (133 bodů)

   Efekty super. Město budoucnosti super. Scarlet super sexy.Jen děj byl takovej utahanej. Bylo by lepší, kdyby tam všechny sekala a víc se předvedla jako robot zabiják. Hledání vlastní minulosti už tu bylo tolikrát, že je to trošku nuda. Moc se mi líbilo vylepšování lidí a ty jejich hračičky.Hudba taky dobrá. Jinak průměr.

  • 60%
   0
   0
   28. 11. 2017
   Bori02 (104 bodů)

   Nové zpracování velice známého anime nedopadlo tak dobře jako by většina lidí chtěla. Film je o hodně povrchnější než původní dílo. Neříkám ale že je to špatný film. Je skvělé že se v Hollywoodu studio rozhodlo udělat film, který není úplně mainstreamový. Pořád film obsahuje zajímavou akci, svět vypadá nádherně a některé postavy jsou opravdu zajímavé. Třeba postava, kterou hraje Takeši Kitano. Film má své problémy, ale dopadl líp než jsem čekal

  • 70%
   0
   0
   14. 7. 2017
   enyd (54 bodů)

   Animák jsem neviděl, takže po mě srovnávání nechtějte, možná proto mě ale Ghost in the Shell bavil. Jako futuristická detektivka totiž funguje celkem bez problému, a i když tu není nic, co by film vyhnalo na úroveň Blade Runnera nebo Matrixu, nuda v kině nehrozí. Kupodivu to není díky akci, která je od začátku do konce jen solidním hollywoodským standardem. Spíš mě bavilo Scarlettino pátrání po vlastní minulosti a hlavně její parťák Batou, který zvládá být cool s bouchačkou i bez ní. Jak asi tušíte, celý svět s umělými vylepšeními a pochybnou robokorporací už dnes nikoho nevytrhne. Rupert Sanders do něj ale vetknul dost snahy a žánrových libůstek na to, aby vás nejvíc trápil podivný whitewashing hlavní hrdinky

  • 90%
   0
   0
   14. 7. 2017
   placido (18 bodů)

   Miluji předlohu tohohle filmu a na tenhle film jsem se moc těšil. Myslím že se povedlo převést animovanou verzi do hrané. Nevím čím to bylo ale atmosféru pro mě měl animovaný trochu větší, třeba to bylo i použitou hudbou. Čekal jestli třeba nepoužijí stejnou. Škoda. Každopádně příběh celého filmu jsem z této verze pochopil spíš než z animované. Je pravda že u animované jsem na to přišel až podruhé a pak v nové remake animované verzi. Jsem zvědav jestli se pustí i do druhého dílu.

  69 62 ?
  • SNCIS 0%
  • leila-ahmadzai 20%
  • PRINC180 75%
  • Bori02 60%
  • Brcolka 70%
  • divid.jh 75%
  • jarv 60%
  • pou 60%
  • uge 35%
  • Lucyen 75%
  všechna hodnocení (71)
  jak hlasovat?

  V TV

  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: